صفحه 20 از 39 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 381
Like Tree159تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H9 , DSC-H7 تاپيك جامع

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

پیش فرض پاسخ: می خوام H9 بگیرم

سلام دوستان...

تو یه سایتی راجب شارپنس بودن تصاویر دوربین های دیجیتال خوندم كه دوربین های قدرتمند تر توانای شارپنس كردن تصاویر بالای دارن
    در مورد مدل های فوق كدومشئن از این نظر قوی ترن؟
    تا اونجایی كه من میدونم تصاویر سونی سافت تر از همه هست.ایا این نقطه ضعف سونی محسوب میشه؟
    علیرضا ساریخانی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    سلام دوستان...

تو یه سایتی راجب شارپنس بودن تصاویر دوربین های دیجیتال خوندم كه دوربین های قدرتمند تر توانای شارپنس كردن تصاویر بالای دارن
    در مورد مدل های فوق كدومشئن از این نظر قوی ترن؟
    تا اونجایی كه من میدونم تصاویر سونی سافت تر از همه هست.ایا این نقطه ضعف سونی محسوب میشه؟
    هر چه تصاویر شارپ تر نویز هم بیشتر....هر چه سافت تر نویز هم كمتر....

پردازنده های دوربین ها وقتی تصاویر رو دریافت میكنند یكسری تغییرات بر روی انها اعمال میكنند.یكی از این تغییرات كاهش نویز و افزایش شارپنس است....

بعضی از دوربین ها برای داشتن تصاویر شارپ مجبور میشوند تصاویری نویزی تحویل دهند و بعضی نویز برایشان مهم تر ( ارجع تر ) است و تصاویر تا حدودی سافت میشود....

شما باید ببینید چه نوع تصویری برایتان جذاب است..تصاویر شارپ ( گاهی خشن ) و یا تصویری بدون نویز ( گاهی بسیار بلور ) ...؟

اما اكثرا یك حد وسط هستند....

یك مورد كه برتری های تصاویر RAW معلوم میشود همین موضوع است.....

در فرمت RAW این شما هستید كه انتخاب میكنید و بنا به خواسته و نوع پروسس تصاویر را شارپ میكنید و نویزی ویا سافت و بدون نویز....

این مورد یكی از مزایای فرمت RAW است.چرا كه دوربین كمترین تاثیر را بر روی فایل خروجی را دارد...
    gaygeel تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Mah o Mehr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تشكر و سپاس از اقای قبادی به خاطر اهتمام دادن به مطالب بنده

من خیلی متحیر شده ام و تمام تاپیك های مربوطه را مطالعه كردم

راستش اینجا در بغداد انتخاب كردن خیلی سخته و من نمیدانم امكانش هست من رو در خرید یك دوربین اس ال ار كمك كنید؟
    راستش اینجا نوشتم چون میخام در باره الفا 100 بپرسم و مدتهاست اینجا پیگیر بودم و اول میخاستم اچ 9 بگیرم

اقای قبادی و سایر دوستان من در خواست كمك دارم
    دوست عزیز ظاهرا وضع بازار عراق خیلی هم بد نیست. دوستی دارم که سری به بازارهای مرزی سلیمانیه عراق زده بود. البته خود شهر سلیمانیه. ظاهرا از یک نظامی آمریکایی یک ست کامل سونی A100 را بصورت خود دوربین و سه لنز و سه فیلتر که اگه در ایران باشه بنظر من یک میلیون سیصد می ارزید را تقریبا استفاده نشده به قیمت 750 دلار مفت خریده بود و کلی هم از کیفیتش راضی بود. می گفت اونجا می تونی اگر درست بگردی جنس مفت مطمئن پیدا کنی. البته اون فرصت داشت که اونجا بره تست کنه و مطمئن خرید کنه. شما نمی تونی اینجوری خرید کنی؟

كاربر همراه iranh00 آواتار ها
    تشکر کرده
    343

Lightbulb توضيحات دقيقتر راجع به H9 براي آماتورها

سلام دوستان

من اين تاپيك رو از اولين پست تا الآن خودندم و چشام داره ميتركه، من ميخواستم H9 بخرم ولي يه جورايي مردد شدم، آخه اينجا همه كساني كه دارن نقد مي كنن، مثل آقاي قبادي عزيز كه واقعا استاد هستن روي دوربين هاي حرفه اي كار ميكنن و اينها واسشون اغلب ايراد داره
    ،‌و اين در حالي هستش كه اغلب دوستاني كه درخواست كمك راجع به خريد اين دوربين رو دادن مثل من تازه ميخوان عكاسي رو شروع كنن، و واسه يه تازه كار تاو قتي بياد عكس بگيره، دوربين بياد دستش، بعد ببينه كه ايزو چه كاربردي داره و غيره ، فكر يه دوربين ديگه ميخوره به سرش

حالا كه تو اين وسط نقد تمام دوربين هاي هم تراز مثل فوجي پاناسونيك شد ،‌خوب اگه من بخوام بدونم كه چرا پاناسونيك توي مثلا ايزو از سوني بهتره، بايد برم تمام تاپيك هاي مربوط به اون دوربين رو بخونم و اين بصورت هرمي و ريشه پخش ميشه كه تمام دوربين ها رو بخونيد .
    من در چند سايت چند تا نقد و بررسي ديدم كه در زير يه اشاره ميكنم

بررسي دوربين Sony DSC H9 در سايت DigiKala.com
    کد HTML:
    http://www.digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Details.asp?PId=DC-Son-H9
    بررسي دوربين Panasonic Lumix DMC-FZ8 در سايت DigiKala.com
    کد HTML:
    http://www.digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Details.asp?PId=DC-Pan-FZ8

مقايسه بين سه دوربينSony Cybershot DSC-H9 - Panasonic Lumix DMC-FZ8 - Fujifilm FinePix S9600
    کد HTML:
    http://www.digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Compare_Result3.asp?Cam1=DC-Son-H9&Cam2=DC-Pan-FZ8&Cam3=DC-Fuj-S9600

من واقعا خواهش دارم اين چند لينك رو كه دادم بررسي كنيد و بايد بگم كه من دقيقا اين مطالبي رو كه گفتم با سايت DpReview مقايسه كردم، ترجمه شده همون مطالب بود

و بفرماييد كه نسبت به قيمت، اهداف لاقل من يك نفر كه ميخوام عكاسي رو شروع كنم، كدوم دوربين مناسب تر هستش چه امكانات و چه قدرت عكاسي
    و اينو هم بدونين كه مخاطب شما يعني من ، عكاس حرفه اي نيست، يه تازه كار هست :::big grin:::
    رحیـم افشـاری (وبلاگ) و گالری فلیکر
    Body ( SLR Like ) : Sony DSC H9
    Lenz: Carl Zeiss, Vario Tessar (31-456)

تشکر کرده
    14101

خوب ......

اول میشه من بگم كه این سایت رو قبول ندارم ؟

نه اینكه دوستان در این سایت توانستند به درستی یك نقد بنویسند....و هم اینكه شاید اعداد و ارقام و جدول و نمودار راهنمای خوبی باشند اما ملاك خوبی نیستند.....

كیفیت رو با عدد نمی سنجند ( بنده از مخالفین سر سخت امتیاز دادن به دوربین ، عكس و این قبیل مسائل هستم ) بسیاری هنوز فرق كیفیت و كمیت رو تشخیص نمیدهند...چطور هنر یك عكاس میتونه نمره داشته باشه؟و خیلی موارد دیگر.....

بعد اینكه این دوستان به فكر بازار و فروش هستند و نه به فكر بنده و شما.....

و اینكه حتی قیمت های ایشان از نمایندگی های رسمی هم بالاتر است.....( نمایندگی رسمی سونی در ایران بازرگانی ایران است )

راجع به این دوربین ( سونی منظور است ) بنده در این تاپیك به اندازه ی كافی صحبت كرده ام و به نظمر دیگ نقطه ی تاریكی نمونده باشه كه بررسی نشده باشد....

اگر موردی را میدانید بفرمایید تا توضیح دهم.....

در مورد سایر رقبا هم در تاپیك های آن دوربنی ها و همین طور در این تاپیك كلی بحث شده.....

تنها موضوع مسئله ی نویز دوربین سونی است كه بنده اثبات كردم كه نویز سونی از پاناسونیك و كنون كمتر است....( از فوجی كمتر نیست ! )

پست شماره 56 و 64 تاپیك زیر را مرور كنید متوجه میشوید.....

http://www.akkasee.com/forum/showthr...highlight=S5IS

بعد اینكه در حال حاضر بیتر از 50 تاپیك در مورد همه ی این دوربین ها وجود دارد......

حالا شما كجای بحث برایتان نا مفهوم و یا مبهم است بفرمایید بنده در خدمت هستم......

بنده به هیچ وجه نمی توانم به خودم اجازه بدهم و بگویم كدام دوربین برای شما مناسب تر است.این میشود نسخه پیچی و این كاری است كه بنده بار ها تذكر داده ام ( جریان نمك و بگنند و نمك است ).............

شما ببینید...مقایسه كنید....نیاز هایتان را لیست كنید.....جیبتان را ببینید..... انتخاب كنید.... خرید كنید.......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    343

آقاي قبــادي عزيز ..
    باز هم مثل هميشه خيلي راحت و منطقي جواب دادين ::::::::::::::::

واقعا اگه تمام اعضاي حرفه اي سايت مثل شما بودن كه نه افراد مبتدي مثل من اين همه تاپيك و پست بيخودي ايجاد نميكردن و نه گيج و سردگم نمي شن

و اينكه بايد بگم فرمايش شما راجع به اون سايت ها كاملا منطقي هست و من از نظر امتياز دادم كاملا مخالف هستم چرا كه اون سايت به هيچ دوربيني كمتر از 8 امتياز نداده

ولي خوب توضيحات كه مربوط به خصوصيات فني دوربين بود ترجمه شده سايت DpReview.com بوده

و خوب همونطوري كه عرض كردم من ميخواستم كارم رو با يه حرفه SLR شروع كنم ولي طبق فرمايشات شما و ساير دوستان به علت متحمل شدن هزينه هاي بالا ، و اينكه نياز هاي منو براي شروع كار و آشنايي با فن عكاسي ، قوانين و نحوه عكس گرفتن و آشنايي با اصطلاحات يه دوربين نيمه حرفه اي خيلي خوب ميتونه جبران كنه ، ترجيح دادم يه نيمه حرفه اي انتخاب كنم و بايد بگم كه فكرم روي سوني متمركز شد و با توجه به اينكه هر شركت بايد يه نقاط قوت رو در كنار نقاط ضعف دوربين بذاره
    مثلا همين اچ 9 از نظر صفحه مانيتور و كيفيت تصوير ( مگا پيكسل ) از اچ 7 برتري داره، خوب اين باعث ميشه كه كسي به سمت اچ 9 نره ولي شركت سوني اومده باتري دوربين اچ 9 رو از اچ 7 كمي ضعيف تر زده تا اچ 7 هم بتونه فروش كنه ، و فكر ميكنم سياست هاي تمام شركت ها مثل سوني به اين راحتي نيست كه با به بازار اومدن يه مدل دوربين جديد ساير مدل هاي قبلي رو بزن كنار و بازار فروش شون رو كساد كنه

و بايد خدمت تون عرض كنم با اين تفاصيل و معايب هر دوربين و با توجه به ضعف اچ 9 در باتري و نويز بالا ،‌ كه البته من فكر نميكنم بتونم و نيازي داشته باشم در اون نويزها استفاده بكنم آيا اچ 9 براي شخص من دوربين خوبي هست يا نه . لطفا اينو صريحا بفرمايين ، من به حساب نسخه پيچي نميدونم من به حساب يه راهنمايي استادانه و حرفه از كسي كه خيلي خيلي از من وارد تر هست ميدونم ،

در آخر هم بايد بگم كه خيلي خيلي از شما و كسايي كه در اين تاپيك شركت داشتن ممنون هستم كه باعث شدن من كلي چيزها راجع به اين دوربين بدونم و
    تمام چيزهايي كه من عرض كردم دقيقا نظر شخصي من بود كه ممكن كاملا اشتباه باشه

تشکر کرده
    343

Lightbulb پاسخ: می خوام H9 بگیرم

عرض سلام مجدد

بايد بگم كه من يه نكته رو فراموش كردم

از نقاط ضعف H9 نبود و پشتيباني نكردن از فرمت RAW هستش آيا اين فرمت توي عكاسي خيلي مهم هستش و ميتونه نبودش واسه من مشكل ساز باشه و اينكه فرمت ذخيره سازي JPEG كيفيت تصاوير رو كاهش ميده

و بايد بگم در زير چند نمونه از عكس رو ميزارم، ولي به علت بالا بود حجم عكس فقط لينك اصلي رو ميزارم نه خود عكس
    1- 73 mm equiv, ISO 125, 1/80 sec, F3.2, +0.0 EV
    کد HTML:
    http://www.digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Sony/Cybershot%20DSC-H9/Images/Sample7-Thumb.jpg
    2- 87 mm equiv, ISO 250, 1/100 sec, F3.2, +0.0 EV
    کد HTML:
    http://www.digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Sony/Cybershot%20DSC-H9/Images/Sample3-Thumb.jpg
    3- 49 mm equiv, ISO 2500, 1/5 sec, F2.8, +0.0 EV
    کد HTML:
    http://www.digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Sony/Cybershot%20DSC-H9/Images/Sample2-Thumb.jpg
    باز هم خيلي ممنون - و بازهم اين نظرات من بود .

تشکر کرده
    14101

به نظرم شما هم مشكلاتتان مشابه همین دوست عزیز در این تاپیك است....

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5364

بنده در آنجا توضیح دادم.....

و همین طور آخرین پست های این تاپیك

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=4249

نویز سونی زیاد نیست..د رهمان تاپیك ها توضیح دادم و تشریح كردم....

و اما در مورد سایر موضوعات....

مثلا همين اچ 9 از نظر صفحه مانيتور و كيفيت تصوير ( مگا پيكسل ) از اچ 7 برتري داره، خوب اين باعث ميشه كه كسي به سمت اچ 9 نره ولي شركت سوني اومده باتري دوربين اچ 9 رو از اچ 7 كمي ضعيف تر زده تا اچ 7 هم بتونه فروش كنه
    در اینجا به نظرم شما اشتباه كردید و منظور از اچ 9 اچ 7 بوده....

باطری اچ 9 ضعیف تر نیست......!

شما یك باطری اچ 7 بگیر باز هم همان است...هیچ فرقی ندارند....

اچ 9 مصرف باطری بیشتری دارد ! چرا ؟ چون مانتیور بزرگتری دارد و مصرف بیشتر.......

این دو مدل هم همزمان وارد شدند و هیچ فرقی فاحشی با هم ندارند غیر از مونیتور كه یكی بزرگ تر از دیگری است

به نظرم سونی اچ 9 با خواسته های شما تا حدودی سازگار است....
    iranh00 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    هر چه تصاویر شارپ تر نویز هم بیشتر....هر چه سافت تر نویز هم كمتر....

پردازنده های دوربین ها وقتی تصاویر رو دریافت میكنند یكسری تغییرات بر روی انها اعمال میكنند.یكی از این تغییرات كاهش نویز و افزایش شارپنس است....

بعضی از دوربین ها برای داشتن تصاویر شارپ مجبور میشوند تصاویری نویزی تحویل دهند و بعضی نویز برایشان مهم تر ( ارجع تر ) است و تصاویر تا حدودی سافت میشود....

شما باید ببینید چه نوع تصویری برایتان جذاب است..تصاویر شارپ ( گاهی خشن ) و یا تصویری بدون نویز ( گاهی بسیار بلور ) ...؟

اما اكثرا یك حد وسط هستند....

یك مورد كه برتری های تصاویر RAW معلوم میشود همین موضوع است.....

در فرمت RAW این شما هستید كه انتخاب میكنید و بنا به خواسته و نوع پروسس تصاویر را شارپ میكنید و نویزی ویا سافت و بدون نویز....

این مورد یكی از مزایای فرمت RAW است.چرا كه دوربین كمترین تاثیر را بر روی فایل خروجی را دارد...
    سلام...

اقا كاوه من یه جا خوندم كه نوشته بود تصاویر كنون شارپ تر از سونی هست.شما هم كه می گید كنون نویز كمتری داره.
    اینجا تناقض داریم
    ویرایش توسط gaygeel : Saturday 4 August 2007 در ساعت 13:20 دلیل: غلط املائی
    علیرضا ساریخانی

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    سلام...

اقا كاوه من یه جا خوندم كه نوشته بود تصاویر كنون شارپ تر از سونی هست.شما هم كه می گید كنون نویز كمتری داره.
    اینجا تناقض داریم
    بنده كجا عرض كردم كه كنون كم نویز تر است ؟

مثل اینكه شما این چندین تاپیك را مطالعه نفرموده اید.....!

بنده عرض نكردم كه كنون كم نویز تر است.....

كنون پر نویز تر و شارپ تر است....

سونی كم نویز تر و سافت تر.....
    gaygeel تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 20 از 39 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین