صفحه 17 از 39 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 381
Like Tree159تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H9 , DSC-H7 تاپيك جامع

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

پیش فرض پاسخ: می خوام H9 بگیرم

با سلام مجدد خدمت دوستان...
    و تشکر از همکاری شما

عملکرد نویزی در دوربین های SlrLike تا چه حد میتونه مهم باشه؟
    و استفاده از ایزو های مختلف بخصوص ایزو های بالاتر که میتونه واسه این دوربین ها مشکل ساز بشه چقدر کاربردی هست؟
    منظورم اینه که اماتوری مثل من که متناسب با نیازش SlrLike رو واسه شروع انتخاب میکنه ایا حساسیت کارش با این دوربین ها به حدی میرسه که روزی پشیمون بشه که چرا اون یکی مدلو انتخاب نکرده؟
    نمیدونم تونستم منظورمو بگم یا نه...
    به طور کلی عملکرد نویزی با توجه به محدوده مانور یک SlrLike چقدر میتونه فاکتور انتخاب باشه؟
    خدا رو چه دیدی شاید یه روزی ما هم حرفه ای شدیم
    مثلا اگه من فوجی نگیرم ایا دامنه مانور عکاسی حرفه ای با یک SlrLike در حدی هست که منو از انتخابم یا به بهتر بگم از علاقه ام به مدلی دیگه پشیمون کنه؟
    در کل این فاکتور در یک SlrLike تا چه حد می تونه ملاک انتخاب باشه؟

ادبیاتم ضعیفه.ببخشید گیجتون کردم:confused:
    ممنون.
    علیرضا ساریخانی

تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    آقاي ساريخاني عزيز، يک توصيه دوستانه: اصولاً دوربين هاي فوق اينقدرها با هم فرق ندارند که بخواهيد اينقدر مته به خشخاش بگذاريد.

اصولاً انتخاب شخصي من فوجي است (هر دو مدل) . بعد پاناسونيک fz8 را ميپسندم.

روي ايزوي 800 اين دوربين ها اصلاً حساب نکنيد! (البته مهم نيست، کاربرد محدودي دارد)

راستي سوني R1 الان چقدر است؟ بعيد ميدانم قيمتش رقابتي شده باشد.
    سلام خدمت اقای محبی عزیز...
    اینکه گفتید بعد از فوجی fz8 را می پسندید دلیلش چی هست؟
    ایا از این مدل خوشتون میاد یا از لحاظ فنی این مدلو برتر از بقیه می دونید؟
    علیرضا ساریخانی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    با سلام مجدد خدمت دوستان...
    و تشکر از همکاری شما

عملکرد نویزی در دوربین های SlrLike تا چه حد میتونه مهم باشه؟
    و استفاده از ایزو های مختلف بخصوص ایزو های بالاتر که میتونه واسه این دوربین ها مشکل ساز بشه چقدر کاربردی هست؟
    منظورم اینه که اماتوری مثل من که متناسب با نیازش SlrLike رو واسه شروع انتخاب میکنه ایا حساسیت کارش با این دوربین ها به حدی میرسه که روزی پشیمون بشه که چرا اون یکی مدلو انتخاب نکرده؟
    نمیدونم تونستم منظورمو بگم یا نه...
    به طور کلی عملکرد نویزی با توجه به محدوده مانور یک SlrLike چقدر میتونه فاکتور انتخاب باشه؟
    خدا رو چه دیدی شاید یه روزی ما هم حرفه ای شدیم
    مثلا اگه من فوجی نگیرم ایا دامنه مانور عکاسی حرفه ای با یک SlrLike در حدی هست که منو از انتخابم یا به بهتر بگم از علاقه ام به مدلی دیگه پشیمون کنه؟
    در کل این فاکتور در یک SlrLike تا چه حد می تونه ملاک انتخاب باشه؟

ادبیاتم ضعیفه.ببخشید گیجتون کردم:confused:
    ممنون.
    دوست عزیز این تفاوت ها بسیار اندک است و به چشم من و شما ی آماتور نمیاید......

دوست عزیز....شما با یک دوربین Slr Like در 99% موارد از ایزو اتوماتیک استفاده میکنید...در این حالت دوربین ایزو را اکثرا بین پایین ترین تا 400 انتخاب میکند...

این یعنی اینکه نویز به چشم بنده و شما نمیاید......

شما انشالله که پشیمان نمیشوید...

شما زیاد روی نویز حساس نباش همه یکی است.......

انشالله که شما هم حرفه ای شوید.....

بعد از خرید زیثاد به این دوربین و آن دوربین نگاه نکنید......

این فاکتور تقریبا مهم است ولی همه در یک سطح هستند.....
    gaygeel تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

امان از دست این مقایسه کننده ها، با بعضی نظراتشون بد جوری ذهنیت تازه کارا رو بهم می ریزن ! یکیش خوده من :(
    همین پست رو من خودم باز کردم، ببینین چند صفحه شده و چند صفحه در مورد نویز هایی که تاثیر چندانی ندارند بحث شده. به نظر من باید به مشخصات کاربردی تر دوربین ها توجه بشه !

بگذریم !

دوستان، اساتید محترم
    فعلا با اجازه من یه 2 ماهی رو رفع زحمت می کنیم، دارم می رم خدمت مقدس سربازی :biggrin: زود بر می گردم
    فردا شب (جمعه) رفتنی هستم، خلاصه بدی از ما دیدین حلالمون کنین، به بزرگواری خودتون ببخشید،
    آقا کاوه از راهنمایی های مفیدتون هم کمال تشکر رو دارم، بر می گردم انشاالله هنوز با هم زیاد کار داریم

موفق و پیروز باشید
    خدا حافظ

تشکر کرده
    50

با سلام خدمت دوستان...
    با این اوصاف سر و صداهایی که در صفحات ابتدایی این پست راجب به H9 شد در واقع جوسازی بیش نبوده
    از مدیران محترم خواهش می کنم که مطالب فاقد ارزش علمی و فنی حذف کنن تا دوستان هم به اشتباه نیفتن.
    به نظر من هرکسی اینجا چیزی می نویسه در برابر اظهاراتش مسووله و راهنمایی کردن دیگران بدون اطلاعات و تجربه حق الناس داره...
    خوب از بحث عملکرد نویزی مدل های فوق بگذریم که به قول اقای غفاری دیگه مته بیه خشخاش گذاشتنه

رزولوشن

در میان مدل های فوق FZ50 رزو لوشن بیشتری داره بعد فوجی و...
    همانطور که دوستان هم در قسمت های مختلف گفتن در slr like ها بدلیل کوچک بودن سنسور ,رزولوشن بالاتر نه تنها عامل کیفیت برتر نیست حتی نویز رو هم بالا می بره
    مطلبی هست که جایی خوندم فکر کردم بد نیست گزیده هایی از اونو اینجا بنویسمش.البته این مطلب برای بزرگان تکرار مکررات هست ولی برای خیلی از دوستان میتونه مفید باشه

مسابقه مگاپيكسل هاي بالاتر همچنان ادامه دارد. در حاليكه سال گذشته اكثر كمپانيهاي سازنده دوربين ، سنسورهاي خود را از 8 به 10 مگاپيكسل ارتقاء دادند
    اما آيا بالا بردن تعداد مگاپيكسل براي دوربين هاي جیبی(compact) و SLRLike واقعًا يك مزيت محسوب مي شود ،يا آنكه يك ترفند تجاري براي تسخير بيشتر بازار فروش است ؟ براي پاسخ به اين مطلب ابتدا نظري به اندازه سنسورها (sensor size) در دوربين هاي مختلف مي اندازيم:

يك فريم از فيلم 35 ميلي متري در دوربين هاي آنالوگ معمولي استفاده می شود. اندازه سنسور بعضي از دوربين هاي حرفه اي ديجيتال مثل CANON EOS سري EOS 1DsKMKII, EOS 1Ds) 1Ds ) وEOS 5D و Kodak DCS Pro به اندازه يك فريم از فيلم 35 ميلي متري است. به اين دوربين ها دوربين هاي فول فريم مي گويند.
    اكثر دوربين هاي SLR ديگر، مجهز به سنسورهايي كوچتر معروف به سنسورهایAPS-C Size هستند اين سنسورها ابعادی حدود15*23 میلیمتردارند (البته در مدلهاي مختلف اين ابعاد كمي متفاوت است) و سطحي حود 70% سطح سنورهاي فول فريم را پوشش مي دهند. در دوربين هاي SLR مارك Panasonic , Olympus از سنسورهاي كوچكتري به نام سنسورهاي 3/4 استفاده شده است. سنسور اين دوربين ها دقيقاً سحطي معادل 50% سطح سنسورهاي فول فريم را دارد و نسبت عرض به طور آن 3 به 4 است و به همين خاطر به دوربين هاي 3/4 معروفند( برخلاف دوربين هاي فول فريم و APS-C Size كه نسبت عرض به طول سنسور آنها 2 به 3 است).

(در دوربينهای CANON EOS 1D از سنسورهايی با قطع کمی بزرگتر از (.استفاده میشودAPS-H Size بنام سنسورهای APS-C Size
    دسته آخردوربینهای جیبی یا کمپاکت هستند که سطح سنسور آنها کمتر از5% سنسورهای فول فريم مي باشد ( در مدلهاي مختلف ممكن است سايز سنسور حتي از اين هم كوچكتر باشد).

اندازه سنسور بطور قراردادی با یک کسر، و برحسب اینچ نشان داده میشود.مثلآ(....''sensor size:1/1.7'',1/1.8'',1/2.8).عدد حاصل از تقسیم صورت بر مخرج بیانگر قطرمحفظه دربر گیرنده سنسورمیباشد وقطر سنسور نیز حدود دو سوم این عدد است.بنابراین هرچه مخرج کسر بزرگترباشد،قطر و بالطبع ابعاد سنسور کوچکتر خواهد بود بطوریکه ''sensor 1/3.6 قطری معادل فقط 5 میلیمتر وابعادی به اندازه 3*4 میلیمتر دارد.

هرچه سايز سنسوربکار رفته دردوربین كوچكتر باشد نياز به لنز كوچكتري براي پوشش سطح سنسوردارد و در نتيجه بدنه دوربین هم میتواند كوچكترباشد.به همين علت Canon Eos 1D جزء بزرگترين دوربين هاي SLR و دوربين هاي 3/4 مثل OLYMPUS E400کوچکترین دوربینهایSLR و کمپاکتها نیز کوچکترین دوربین های دیجیتال هستند
    اما اين كوچك شدن سايز سنسور، بجز كوچك كردن سايز لنز و دوربين كه نقطه مثبتي محسوب مي شود، چندين نقطه ضعف را به همراه خود دارد...
    نوري كه به سنسور مي رسد در برخورد با پيكسل ها يك جريان الكتريكي ايجاد مي كند كه مجموع اين جريانات الكتريكي درپروسسور دوربين آناليز شده و تبديل به دیتاهای دیجیتال و يك عكس ديجيتال مي شود .
    فرض كنيد يك دوربين كمپاكت و يك دوربين فول فريم هر دو سنسوري 8 مگاپيكسلي داشته باشند
    براي اينكه يك سنسور خيلي كوچك، تعداد پيكسل معادل يك سنسور فول فريم داشته باشد بايستي ابعاد هر پيكسل به طور قابل ملاحظه اي كاهش يابد. كاهش ابعاد پيكسل ها باعث مي شود هر پيكسل (چون سطح كوچكتري دارد) نور كمتري را دريافت كند و بنابراين جريان الكتريكي ضعيف تري ايجاد كند. براي اينكه عكس گرفته شده روشنايي مناسبي داشته باشد بايستي جريان الكتريكي ايجاد شده ، توسط پروسسور دوربين تقويت شود. تقويت اين جريانهاي الكتريكي همزمان، باعث افزايش میزان Noise يا پارازيت ميشود. دوربين از مگانيسمهايي كه مجموعاً به كاهنده پارازیت يا NOISE REDUCTION معروفند استفاده مي كند تا از اثر مخرب Noise برعكس بكاهد ولي اين فرآيند باعث افزايش آرتفکتهای ديجيتال و نيز از بين رفتن جزئيات عكس شده و به وضوح از كيفيت عكس مي كاهد.

علاوه بر مسئله Noise افزايش تعداد پيكسل ها و نتيجتاً كوچكتر شدن ابعاد آنها باعث محدود شدن دامنه ديناميك (dynamic Range) مي شود. منظور از دامنه ديناميك ،دامنه ما بين پرنورترين و كم نورترين نقاط منظره است كه سنسور قادر به ثبت آنها است. كوچكتر شدن سايز پيكسل ها باعث مي شود قبل از آنكه نقاط كم نور منظره بتوانند پيكسل را تحريك به ايجاد جريان الكتريكي كنند نقاط پرنور منظره پيكسل هايي را از نور اشباع كنند. اين فرآيند دردوربين هاي ديجيتال كمپاكت ،باعث شسسته شدن قسمتهاي پرنور عكس (highlight clipping) مي شود. يعني دوربين هاي كمپاكت دامنه ديناميك خيلي كوچكتري از دوربين هايي با سنسور بزرگتر دارند و هرچه تعداد پيكسل بالاتر رود( بعلت کوچکتر شدن اندازه پیکسل ها)، اين دامنه ديناميك محدودتر مي شود و به همين خاطر در شرايطي كه كنتراست منظره خيلي شديد باشد (مثل ظهرهاي آفتابي)، پديده highlight clippingاثر مخرب خود را در اكثر عكس هاي دوربين هاي كمپاكت به جا مي گذارد

علت اينكه اكثر حرفه ايها يا كساني كه به عكاسي جدي تر نگاه مي كنند دوربين هاي SLR را به دوربينهاي كمپاكت ترجيح مي دهند، (علاوه بر انعطاف پذيري بيشتر دوربين هاي SLR در زمينه تعويض لنز ، فلاش بيروني و ...) كيفيت بهتر عكس ها به خاطر بزرگتر بودن سايز سنسور و نتيجتاً سايز پيكسل ها است والا هيچ عكاسي تمايل به حمل چندين كيليوگرم دوربين و لنزهاي گران قيمت را ندارد.

بنابراين گول مگاپيكسل هاي بالا را نخوريد. مگاپيكسل شايد يكي از كم اهميت ترين فاكتورها در كيفيت عكس باشد. شما با يك دوربين 3 مگاپيكسل مي توانيد عكس هاي خوبي تا سايز 18*13 يا حتي 30*20 سانتیمتری چاپ کنید.

با تكنولوژي امروز در دوربين هاي كمپاكت، سنسورهاي بالاي 6 يا 7 مگاپيكسل نه تنها بر كيفيت عكس نمي افزايند بلكه همانطور كه گفته شد از آن مي كاهند. متأسفانه همه كمپانيهاي سازنده دوربين از حربه مگاپيكسل بالاتر به عنوان يك ترفند فروش استفاده مي كنند و اكثر مشتريان نيز در موقع خريد ، بيش از همه به اين فاكتور توجه مي كنند. ظاهراً تنها سازنده اي كه كيفيت پيكسل ها را بر كميت آنها ترجيح داده و خود را كمتر درگير افزايش مگاپيكسل ها كرده، كمپاني FujiFilm است كه طي 3 سال اخيربجای بالا بردن شماره مگاپیکسل ها،روی فاکتورهای مهم دیگر مثل بالابردن حساسیت سنسور(ISO sensitivity) متمرکز شده

با تشکر از منبع محترم
    Ahmad Reza تشکر می‌کند.
    علیرضا ساریخانی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

این مقاله رو خوانده بودم....

اما در یک کلام.....

برای یک کامپک و یا SLR Like داشتن حداقل 6 مگاپیکسل ( برای کارهای عادی و چاپ های خوب و حتی با ابعاد نسبتا بزرگ ) کافی است . شما با 6 مگاپیکسل کارتان به راحتی راه میافتد و نیاز بیشتری را حس نمی کنید.داشتن مگاپیکسل بالاتر و واقعی هم مفید است ، به نظرم به راحتی با 6 مگاپیکسل بی مشکل خواهید بود...

بالاتر بودن که بعضی وقت ها بهتر است ، اما گاهی هم باعث نویز میشود....پ

اما در دوربین های D-Slr که سنسور های بزرگ تری دارند داشتن پیکسل بیشتر هم مفید است ، اما باز هم در ابعاد یکسان ممکن است باعث نویزی شدن شود ( نه همیشه )

اما به نظرم تا 10 سال دیگر حداقل پیکسل 50 باشد ( با این شتابی که در حال بالا رفتن است )

اما برای مصارف عادی 6 مگاپیکسل کافی است ( نظر بنده و شخصی است ، دوستان اگر دلیلی دارند بنده میشنوم )
    gaygeel تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

من رفتم بازار این دوربین -h9- رو دیدم از نظر ظاهری بدک نبود ولی باز به پای فوجی نمیرسید.
    من نمیدونم سونی هنر دیگه ای نداره که همه ی مدل های سری H رو عین هم میسازه؟؟ من که والا فقط از وضوح دوربین که گوشه ی اون نوشته تونستم مدل های این سری رو تشخیص بدم . در ظاهر که تفاوت آن چنانی ندارن.
    بخاطر یه ال سی دی و نایت شات هم 40 تومن تفاوت بین h7 و h9 بود که خوب غیر عاقلانست و در اصل بی انصافیه!!
    در مورد fz50 هم باز با قیمتش بی انصافیه !! آن چنان هم خوش دست نبود!!
    آدم با این قیمت چه dslr هایی با لنز خوب که نمیشه خرید.
    مهران خواجوی 15 ساله از اصفهان!
    وبلاگ شخصی من فلیکر من
    سایت من
    FujiFilm Finepix S9600 --Canon PowerShot A450

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

فقط برو دنبال فوجي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

Cool پاسخ: می خوام H9 بگیرم

با عرض سلام خدمت آقای قبادی عزیز
    من قبل از عید یک دستگاه سونی اچ-5 خریدم و ازش خیلی راضی هستم .اما چند روزی است که دکمه شاتر آن در حالت نصفه عمل نمیکنه یعن زمانی که چراغ AF باید روشن بشه و نشانگر مربع بایستی سبز بشه .البته اگر دکمه را تا آخر فشار بدهم در لحظه آخر سبز میشه و بلافاصله شات میکنه و دیگه نمی تونم مثل سابق روی سوزه تمرکز کنم و در بهترین حالت شات کنم.
    ببخشید که در این بخش سوآلم را مطرح میکنم. متاسفانه نتونستم بخشی را که در این مسایل فعال باشه پیدا کنم.
    چون شما در اکثر قسمتها فعال هستید و به سونی هم ارادت خاصی دارید تصمیم گرفتم مزاحمتون بشم.
    لطفا اگر ممکنه مرا راهنمایی کنید ویا اگر در جایی دیگر باید سوآل نمایم ، آدرس بدهید.
    ضمناَ گارانتی دستگاه هنوز برقراره اما میخواستم بدونم آیا خودم میتونم مشکل را حل کنم یا باید ببرم تعمیرگاه.
    پیشاپیش ازتون سپاسگذارم.:cool:
    ویرایش توسط Farzad41 : Sunday 8 July 2007 در ساعت 14:36 دلیل: اصلاح تایپ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط abcdefgh نمایش پست ها
    فقط برو دنبال فوجي
    والا دیروز معدن دوربین رو توی اصفهان پیدا کردم (مغازه ی پشت سر هم دوربین فروشی بود) ولی ماشالا همشون همچی داشتند غیر از فوجی
    حالا یه یک ساعت دیگه می خوام برم یه فروشگاه دیگه ببینم اون چی داره (زنگ که زدم گفتند همچی داریم )
    حالا تا بببینیم چی میشه

یه سوال کلی داشتم s9600 نویز بیشتری داره یا s6000؟؟؟
    و به نظرتون s5IS چه چیز هایی کم داره که اینقدر همه ی میرنند توی سرش؟؟
    مهران خواجوی 15 ساله از اصفهان!
    وبلاگ شخصی من فلیکر من
    سایت من
    FujiFilm Finepix S9600 --Canon PowerShot A450

صفحه 17 از 39 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین