صفحه 15 از 41 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 406
Like Tree306تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H50

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: Sony Cyber-Shot DSC-H50

نقل قول نوشته اصلی توسط kamarikan نمایش پست ها
    با درود به همه دوستان عزيز من يك سوال برام پيش اومده ولي اميدوارم زياد تعجب نكنيد چون من اصلا حرفه اي نيستم . من مي خوام يك دوربين بخرم ولي بين W300 و H50 موندم كه كدوم دوربين رو بگيرم ممكنه كه اين دو تا دوربين توي يك سطح كلاس نباشن و به كاربري خودم بستگي داشته باشه .
    اما عموما با مشخصاتي كه از اين دو دوربين خوندم مطمئنم كه اين دو دوربين جواب كارم رو ميدن من قبلا يك w70 داشتم و حالا مي خوام عوضش كنم

h50 حرفه اي تره قابليت تنظيمات دستي داره ، لنز وايد داره ، زوم اپتيك خوبي داره و غيره
    w300 خانگي تره ، قابل حمل تره ، تنظيمات اتومات قابل قبولي داره ، رزولوشن خيلي خوبي داره ، زومش خيلي كمه و ...

من اول مي خواستم w300 بگيرم چون به w70 عادت كرده بودم و ازش بدم نميومد . اما يكجا خوندم كه اندازه ي لنز كوچك w300 نمي تواند عكس هاي با كييتي را در رزولوشن 13 بگيد و نهايتا تصاوير نويز دار مي شوند .
    اما بعد ديدم كه h50 خيلي حرفه اي تره و من كه چند ساله عكس مي گيرم بهتره كه يكم حرفه اي تر برخورد كنم . خواستم ببينم آيا تصاوير h50 در مقايسه با w300 ( بخاطر رزولوشن ) با كيفيت تر هستند يا نه . البته قبول دارم كه تقريبا رزولوشن چيز بي اهميتيه و اكثر دوربين هاي حرفهاي زولوشني بين 8 تا 10 دارن . واسه همين زياد روي رزولوشن مشكل ندارم اما واعا برام جاي سوال داره كه مگه ميشه 4mb رزولوشن بي تاثير باشه .

اصلا به ننظر شما با w300 ميشه مثل يه دوربين حرفه اي رفتار كرد ( چون كانكتورهايي كه به h50 مي خوره به اون هم مي خوره ) يا اينكه يك راست برم و h50 بگيرم ؟

در ضمن از jini سپاسگذار خواهم شد اگر 3 نمونه براي من بزارن

1 . تصويري در شب در اتاق بدون فلاش با ايزوي 100
    2 . تصويري در حالت اسپرت از يك حشره ( مثل مگش ،‌زنبور و .. ) مي خوام بينم كه بالها چقدر طبيعي مي افتند
    3 . تصويري در حالت تمام اتوماتيك در حالت فوكوس تمات از داخل خانه (‌ مثل عكس خانوادگي )
    سلام
    اگه من بجای شما بودم اون دوربین w70 را برای مصارف خانوادگی و بعنوان یک دوربینی که همیشه همراه آدم باشه و بتونه لحظه ها رو ثبت کنه ، نگه میداشتم.
    یک H50 هم میخریدم برای کسب تجارب بیشتر و استفاده از زوم بالاتر و یادگیری تنظیمات دستی.
    در ضمن نویز ربطی به کوچکی و بزرگی لنز نداره و به اندازه سنسور بستگی داره

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

با درود به همه دوستان عزيز من يك سوال برام پيش اومده ولي اميدوارم زياد تعجب نكنيد چون من اصلا حرفه اي نيستم . من مي خوام يك دوربين بخرم ولي بين W300 و H50 موندم كه كدوم دوربين رو بگيرم ممكنه كه اين دو تا دوربين توي يك سطح كلاس نباشن و به كاربري خودم بستگي داشته باشه .
    اما عموما با مشخصاتي كه از اين دو دوربين خوندم مطمئنم كه اين دو دوربين جواب كارم رو ميدن من قبلا يك w70 داشتم و حالا مي خوام عوضش كنم

h50 حرفه اي تره قابليت تنظيمات دستي داره ، لنز وايد داره ، زوم اپتيك خوبي داره و غيره
    w300 خانگي تره ، قابل حمل تره ، تنظيمات اتومات قابل قبولي داره ، رزولوشن خيلي خوبي داره ، زومش خيلي كمه و ...

من اول مي خواستم w300 بگيرم چون به w70 عادت كرده بودم و ازش بدم نميومد . اما يكجا خوندم كه اندازه ي لنز كوچك w300 نمي تواند عكس هاي با كييتي را در رزولوشن 13 بگيد و نهايتا تصاوير نويز دار مي شوند .
    اما بعد ديدم كه h50 خيلي حرفه اي تره و من كه چند ساله عكس مي گيرم بهتره كه يكم حرفه اي تر برخورد كنم . خواستم ببينم آيا تصاوير h50 در مقايسه با w300 ( بخاطر رزولوشن ) با كيفيت تر هستند يا نه . البته قبول دارم كه تقريبا رزولوشن چيز بي اهميتيه و اكثر دوربين هاي حرفهاي زولوشني بين 8 تا 10 دارن . واسه همين زياد روي رزولوشن مشكل ندارم اما واعا برام جاي سوال داره كه مگه ميشه 4mb رزولوشن بي تاثير باشه .

اصلا به ننظر شما با w300 ميشه مثل يه دوربين حرفه اي رفتار كرد ( چون كانكتورهايي كه به h50 مي خوره به اون هم مي خوره ) يا اينكه يك راست برم و h50 بگيرم ؟

در ضمن از jini سپاسگذار خواهم شد اگر 3 نمونه براي من بزارن

1 . تصويري در شب در اتاق بدون فلاش با ايزوي 100
    2 . تصويري در حالت اسپرت از يك حشره ( مثل مگش ،‌زنبور و .. ) مي خوام بينم كه بالها چقدر طبيعي مي افتند
    3 . تصويري در حالت تمام اتوماتيك در حالت فوكوس تمات از داخل خانه (‌ مثل عكس خانوادگي )
    این دو دوربینی که شما نام برده اید چه به لحاظ نوع و چه به لحاظ موارد کاربرد با یکدیگر تفاوت دارند. انتخاب بین این دو نوع بستگی به کاربرد شما دارد....
    در مورد عکسها هم چشم فقط کمی طول خواهد کشید چون دوربین را فعلاً از من گرفته اند دوستان. اما اجابت درخواست دوم شما ممکن نیست چون وضعیت اسپرت برای کار دیگری ساخته شده است. در این وضعیت دوربین سعی می کند تا رفتار فردی که در حال حرکت است را پیش بینی کند مخصوصاً اینکه در بسیاری ورزش ها حرکات قابل پیش بینی هستند. اما سرعت حرکت یک ورزشکار خیلی تفاوت دارد با سرعت بال زدن یک حشره...در وضعیت اسپرت امکان ثبت جزئیات در حدی که شما انتظار دارید هم اصلاً وجود ندارد...نمونه های دیگر را هم حتماً تهیه می کنم اما اگر زود می خواهید تصمیم بگیرید کافیست که نگاهی به سایتها بیاندازید که الان نمونه های H50 فراوان روی اینترنت پیدا می شود....
    kamarikan تشکر می‌کند.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط JiNi نمایش پست ها
    این دو دوربینی که شما نام برده اید چه به لحاظ نوع و چه به لحاظ موارد کاربرد با یکدیگر تفاوت دارند. انتخاب بین این دو نوع بستگی به کاربرد شما دارد....
    در مورد عکسها هم چشم فقط کمی طول خواهد کشید چون دوربین را فعلاً از من گرفته اند دوستان. اما اجابت درخواست دوم شما ممکن نیست چون وضعیت اسپرت برای کار دیگری ساخته شده است. در این وضعیت دوربین سعی می کند تا رفتار فردی که در حال حرکت است را پیش بینی کند مخصوصاً اینکه در بسیاری ورزش ها حرکات قابل پیش بینی هستند. اما سرعت حرکت یک ورزشکار خیلی تفاوت دارد با سرعت بال زدن یک حشره...در وضعیت اسپرت امکان ثبت جزئیات در حدی که شما انتظار دارید هم اصلاً وجود ندارد...نمونه های دیگر را هم حتماً تهیه می کنم اما اگر زود می خواهید تصمیم بگیرید کافیست که نگاهی به سایتها بیاندازید که الان نمونه های H50 فراوان روی اینترنت پیدا می شود....

در مورد عكس ها واقعا سپاسگذارم . اما در مورد مود دوم كه تصوير اسپرت بود ايد بگم خودم چند تا مطلب راجع به اين تذكري كه داديد خوندم و بسيار خرسند شدم از نكته بجايي كه فرموديد ، اما منظور من از اين تصوير آن است كه عملكرد حالت اسپرت را در اين موارد ببينم تا ببينم كيفيت قابل قبولي ميده يا نه ، من چند تا عكس از اين دوربين ديدم كه خيلي بلوري بودند و تقريبا راضيم نكرده ،‌براي نمونه تصوير http://www.imaging-resource.com/PROD...50hSLI0080.HTM را در حالت بزرگ مشاهده كنيد . تصوير كاملا بلوري ديده مي شه (‌به نظر من ) ميشه كسي توضيح بده كه چرا اين تصوير اين قدر بلوري ديده ميشه بخصوص بشقاب سمت راست تصوير كه كاملا نا معلومه .

يا مثلا تصوير http://www.imaging-resource.com/PROD...hMULTI3456.HTM رو ببينيد كنار تمام اشياء سياه دو رنگ سبز و بنفش ديده ميشه كه اصلا به نظر من جالب نيست .
    آيا دوربين w300 هم اگر از همين شيء تصوير برداري مي كرد ، باز هم همين خطوط رنگي ديده ميشد ؟ يا تصوير قبلي باز هم بلوري ديده ميشد ؟

اما در مورد تصاوير اگر شما لطف كنيد و هر سه تصوير رو تهيه كنيد سپاسگذار ميشم
    شیوایی سخن ، پاسداري از ميراث كهن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام
    اگه من بجای شما بودم اون دوربین w70 را برای مصارف خانوادگی و بعنوان یک دوربینی که همیشه همراه آدم باشه و بتونه لحظه ها رو ثبت کنه ، نگه میداشتم.
    یک H50 هم میخریدم برای کسب تجارب بیشتر و استفاده از زوم بالاتر و یادگیری تنظیمات دستی.
    در ضمن نویز ربطی به کوچکی و بزرگی لنز نداره و به اندازه سنسور بستگی داره
    متاسفانه من دوربين w70 رو به برادرم دادم و ديگه به من تعلق نداره و فقط يك دوربين مي تونم داشته باشم . ميهش بگيد از نظر كيفيت واقعا در شرايط مختلف كدوم بهتره ؟ من اصلا عكاس حرفه ايي نيستم و تازه مي خوام عكاسي رو به صورت جدي شروع كنم تا حالا فقط توي مهموني ها و كوه ها عكس انداختم كه زياد تجربه جدي نيست و احتياج به دانش خاصي هم نداره ؛ اما حالا مي خوام يك دوربين خوب بگيرم و حرفه اي تر كار كنم .. خودم كه فكر كنم h50 خيلي حرفه اي تر باشه فقط رزولوشنش به نظرم پايين مياد . آيا سوني بزودي يك دوربين سري H با رزولوشن بالاي 10 عرضه خواهد كرد يا خبري درج نشده ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    31

در پاسخ هاي قبلي يكي از دوستان يك كانكتور تله و يك كانكتور وايد تهيه كرده بود كه من الآن اسم ايشون يادم نيست .
    ميشه لطف كنن و يك عكس از يك منظره ( به انتخاب خودشون - حتي توي خونه - ) در حالت عادي بندازن و بعد از همونجا يك عكس با كانكتور وايد بندازن تا ما هم تفاوت اين دو تصوير رو متوجه شيم و ببينيم در عمل اين لنز چقدر وايد هست .

همچنين همين كار رو براي كانكتور تله هم انجام بدن .

در ضمن اگه ميشه آدرس فروشگاهي كه تهيه كردين رو هم براي من بفرستيد تا من هم بتونم از يك جاي معتبر تهيه كنم ؟ خودم كه فكر كنم فروشگاه هاي سوني سنتر جاهاي معتبري هستن .

پيشاپيش از همكاري ايشان سپاس گذارم .

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

متاسفانه من دوربين w70 رو به برادرم دادم و ديگه به من تعلق نداره و فقط يك دوربين مي تونم داشته باشم . ميهش بگيد از نظر كيفيت واقعا در شرايط مختلف كدوم بهتره ؟ من اصلا عكاس حرفه ايي نيستم و تازه مي خوام عكاسي رو به صورت جدي شروع كنم تا حالا فقط توي مهموني ها و كوه ها عكس انداختم كه زياد تجربه جدي نيست و احتياج به دانش خاصي هم نداره ؛ اما حالا مي خوام يك دوربين خوب بگيرم و حرفه اي تر كار كنم .. خودم كه فكر كنم h50 خيلي حرفه اي تر باشه فقط رزولوشنش به نظرم پايين مياد . آيا سوني بزودي يك دوربين سري H با رزولوشن بالاي 10 عرضه خواهد كرد يا خبري درج نشده ؟
    شما دقیقا می دانید هر مگاپیکسل چقدر در خروجی تاثیر دارد؟

اگر نمی دانید مقالات و فروم را جستجو کنید و مطالعه تان را بیشتر کنید.

اگر هم می دانید که فکر نکنم نیازی باشد بپرسید که 4 مگاپیکسل ( مثلا ) چقد تفاوت ایجاد می کند.
    kamarikan و JiNi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

دربین دوستان H50 دار کسی با پیغام File Error مواجه نشده؟

فکر میکنم این اتفاق برای من کمی بیش از حد معمول داره میفته !!!

یک سوال هم از اساتید در مورد مگاپیکسل داشتم.
    در مورد این دوربین گفته شده حسگر 10.3 مگاپیکسلی داره که از این تعداد 9.1 موثر هست.
    حالا سوال من اینه که اون 1 میلیون پیکسل دیگه وظیفشون چیه و این به این معنی هست که اون یک میلیون پیکسل دیگه به هیچ دردی نمیخورن؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar-H50 نمایش پست ها
    دربین دوستان H50 دار کسی با پیغام File Error مواجه نشده؟

فکر میکنم این اتفاق برای من کمی بیش از حد معمول داره میفته !!!
    قطعاً از مموری غیر اصلی(جایگزین) چینی استفاده می کنید شما! قبلاً با مموری غیر اصلی با این مشکل(و مشکلات دیگر) مواجه شده بودم...
    همیشه برای دوربین های سونی از مموری های خود سونی استفاده کنید.
    Kaveh Ghobadi و Maziar-H50 تشکر می‌کنند.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

من از خود این شرکت بازرگانی که دوربین رو سفارش دادم گفتم یک مموری 2 گیگ هم بذارن روش که وقتی آوردند دیدم مارکش San Disk است.
    البته قبلا روی موبایل از این نوع کارت اسفاده میکردم و مشکلی پیش نیامده بود.
    اما روی دوربین خیر...

ممنون از پاسخ شما.

كاربر آشنا MMahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar-H50 نمایش پست ها
    من از خود این شرکت بازرگانی که دوربین رو سفارش دادم گفتم یک مموری 2 گیگ هم بذارن روش که وقتی آوردند دیدم مارکش San Disk است.
    البته قبلا روی موبایل از این نوع کارت اسفاده میکردم و مشکلی پیش نیامده بود.
    ]

متاسفانه من هم که از همون شرکت دوربین رو تهیه کردم از همون مموری 2 sandisk استفاده میکنم، اما خوشبختانه تا بحال با چنین مشکلی برخورد نکردم ولی منم فکر میکنم بهتر با یک مموری اصل تست کنید!!! راستس شما کارت گارانتی رو گرفتید؟؟؟
    ویرایش توسط MMahyar : Tuesday 27 May 2008 در ساعت 23:42

صفحه 15 از 41 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین