صفحه 14 از 41 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 406
Like Tree306تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H50

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ: Sony Cyber-Shot DSC-H50

اگر دوستان مایل به دیدن نمونه عکسهای این دوربین در شرایط خاص بودند بنده در خدمتم. فقط لطف کنید و دقیقاً شرایط مورد نظرتان را برای تست بنویسید. عکسهای تست هم بدون فیلتر و کانورتور 'ثبت خواهند شد و هیچ پردازشی هم روی آنها انجام نخواهم داد. در واقع اگر عکسهایی در این تاپیک قرار بگیرد صرفاً برای تست دوربین است نه نمایش هنر.

[IMG]http://i30.*******.com/zjau12.jpg[/IMG]
    kamarikan، Kasra.H، Payman87 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

دوستان سلام
    اینهم نمونه عکسی که من با H7 گرفتم با حداکثر image size(8 M P) بدون هیچ گونه دستکاری با crop 100% لطفا بقیه عزیزانی که H7 و H9 دارند هم عکسهای خود را با شرایط مشابه بگذارند تا با قیاس بهتر بفهمیم که سونی با ارائه H50 پیشرفتی داشته یا نه. (از نظر رزولوشن و نویز)

[IMG]http://*******.info/files/zuf0wpjyao4dgbrmzv0n.jpg[/IMG]
    kamarikan، JiNi و KAKAJOKER تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

دوستان سلام
    اینهم نمونه عکسی که من با H7 گرفتم با حداکثر image size(8 M P) بدون هیچ گونه دستکاری با crop 100% لطفا بقیه عزیزانی که H7 و H9 دارند هم عکسهای خود را با شرایط مشابه بگذارند تا با قیاس بهتر بفهمیم که سونی با ارائه H50 پیشرفتی داشته یا نه. (از نظر رزولوشن و نویز)
    کسری جان راستش فکر نمی کنم مقایسه دو دوربین با مهارت های مختلف افراد ممکن باشد. الان مثلاً عکس من آوراکسپوز شده(شاید بهتر باشد بگویم نورهای اضافی در عکس وجود دارند) و فیلتر باید می گذاشتم اما برای تست فیلتری نمی گذارم. یا مثلاً عکس شما اگر اشتباه نکنم خارج از فوکوس است و این به کیفیت دوربین H7 ارتباطی ندارد. مقصورم از تست این بود که دوستان اگر مایل هستند که کیفیت دوربین ار در شرایط خاصی بررسی کنند بگویند تا در صورت امکان آن شرایط آماده شود و نه اینکه دوربین های مختلف با هم رقابت کنند. مقایسه دوربین ها هم در شرایطی امکان پذیر است که عکاس یک نفر باشد و مثلاً تنها با تعویض دوربین روی سه پایه به مقایسه بپردازد.
    به هرحال ممنون از عکس شما.
    Kasra.H تشکر می‌کند.
    آرش

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

نقل قول نوشته اصلی توسط JiNi نمایش پست ها
    کسری جان راستش فکر نمی کنم مقایسه دو دوربین با مهارت های مختلف افراد ممکن باشد. الان مثلاً عکس من آوراکسپوز شده(شاید بهتر باشد بگویم نورهای اضافی در عکس وجود دارند) و فیلتر باید می گذاشتم اما برای تست فیلتری نمی گذارم. یا مثلاً عکس شما اگر اشتباه نکنم خارج از فوکوس است و این به کیفیت دوربین H7 ارتباطی ندارد. مقصورم از تست این بود که دوستان اگر مایل هستند که کیفیت دوربین ار در شرایط خاصی بررسی کنند بگویند تا در صورت امکان آن شرایط آماده شود و نه اینکه دوربین های مختلف با هم رقابت کنند. مقایسه دوربین ها هم در شرایطی امکان پذیر است که عکاس یک نفر باشد و مثلاً تنها با تعویض دوربین روی سه پایه به مقایسه بپردازد.
    به هرحال ممنون از عکس شما.

سلام
    آرش جان فرمایش شما را قبول دارم برای مقایسه دوربینها میبایست حتما یک نفر با آنها عکاسی کند و نکته
    مهم همان است که شما گفتید(مهارت) چون قطعا از این نظر و حتی سلیقه من شما وبقیه دوستان مثل هم نیستیم وهمینطوربهیچ عنوان قصد رقابت بین دوربینها را ندارم(اصولا در کل این موضوع را بی معنا میدانم) فقط هدفم این بود که در شرایط تقریبا برابربدون توجه به سوژه عملکرد دوربینها را درمورد میزان نویز وشفافیت مورد برسی قرار دهیم به همین دلیل این عکس را انتخاب کردم و مقداری از فضای آسمان را در آن گذاشتم(اگر اشتباه نکنم بهترین موردی که میزان نویز در یک دوربین را نشان میدهد فضای آبی رنگ آسمان در یک روز آفتابی است) و همانطور که حتما دیدی دیفراگم 5.6 است پس حتی اگر عکس در فوکوس کامل نباشد در مورد آـسمان این موضوع صادق نیست. میخواستم خواهش کنم اگر مقدور است شما هم در عکسهای بعدی با دیفراگم های بسته وایزو های پایین کمی از فضای آسمان را منظور بفرمایید و چند عکس هم در حالت دور نما با حد اکثر گشادگی دیفراگم بگیرید تا قضاوت بهتری در مورد عملکرد این محصول نسبت به مدل های قبلی داشته باشیم . قبلا از محبت شما سپاسگزارم . موفق باشی
    JiNi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

آرش عزيز خيلي دوست دارم بدونم مبناهايي كه براي تنظيمات دوربين در شرايط مختلف وجود داره چطوريه.

چند تا از مقالات رو هم خوندم ولي به جز چند اصطلاح چيز زيادي دستگيرم نشد. البته بعضي هاش هم واقعا به درد بخور بودن.
    مثلا گفته شده براي عكاسي ماكرو سرعت شاتر رو اين اندازه بذاريد و ديافراگم رو اين اندازه و .....

اما من ميخوام كلي تر بدونم.
    يعني مثلا ديافراگم باز براي چه مواقعي مناسبه و يا سرعت شاتر بالا رو چه مواقعي بايد استفاده كنيم.

مثلا مبناي خود شما هنگامي كه همين عكس چند پست پايين تر رو گرفتيد چي بوده كه ديافراگم رو 8 گذاشتيد و سرعت شاتر 1/200 ؟؟؟

اميدوارم درست سوالم رو پرسيده باشم.

ضمنا مشكل اصلي من در حال حاضر اينه كه عكسام خيلي خيلي سافت هستند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar-H50 نمایش پست ها
    آرش عزيز خيلي دوست دارم بدونم مبناهايي كه براي تنظيمات دوربين در شرايط مختلف وجود داره چطوريه.

چند تا از مقالات رو هم خوندم ولي به جز چند اصطلاح چيز زيادي دستگيرم نشد. البته بعضي هاش هم واقعا به درد بخور بودن.
    مثلا گفته شده براي عكاسي ماكرو سرعت شاتر رو اين اندازه بذاريد و ديافراگم رو اين اندازه و .....

اما من ميخوام كلي تر بدونم.
    يعني مثلا ديافراگم باز براي چه مواقعي مناسبه و يا سرعت شاتر بالا رو چه مواقعي بايد استفاده كنيم.

مثلا مبناي خود شما هنگامي كه همين عكس چند پست پايين تر رو گرفتيد چي بوده كه ديافراگم رو 8 گذاشتيد و سرعت شاتر 1/200 ؟؟؟

اميدوارم درست سوالم رو پرسيده باشم.

ضمنا مشكل اصلي من در حال حاضر اينه كه عكسام خيلي خيلي سافت هستند.
    مازیارجان فکر می کنم کاوه به زودی ما را به یک جایی تبعید خواهد کرد lool اما اول راجع به سافتنس عکسهای این دوربین باید بگویم که هنوز نمی توان با کم کردن NR به تصاویری واقعاً شارپ دست پیدا کرد. اما میزان سافتنس عکسهای این دوربین در وضعیت NR- بهتر از H9 و H7 هستند. همیشه می گفتم که باید توازن صحیحی بین شارپنس و سافتنس وجود داشته باشد نه به این معنی که دوربین ها مثل هم بشوند بلکه نباید در شارپنس و سافتنس افراط یا تفریط داشته باشیم. در H9 به نظر شخصی من افراط شده بود در کاهش نویز اما H50 را هرچند باید در زمره دوربین هایی گذاشت که تصاویرشان سافت تر است اما یک توازن منطقی وجود دارد در دوربین. شما هم با NR- عکس یگیرید و مطمئناً بهبود قایل قبولی ایجاد خواهد شد. فقط چون گفتید که تازه کار با دوربین را شروع کرده اید ممکن است مشکل از فوکوس کردن باشد...
    در مورد مسائل تکنیکی هم من می توانم نظر شخصی بدهم ولی نظر شخصی من نمی تواند معیار خوبی باشد چون حقیقاتاً یک آماتور محسوب می شوم. تازه خیلی چیزها را هم بدون کتاب و مقاله و با تجربه یاد گرفته ام که اصلاً اصولی نیست و بهتر است شما علمی پیش بروید. بنابراین توصیه من این است که همین سوالات را در تاپیک مربوطه بپرسید تا دیگرانی که واقعاً حرفه ای هم هستند پاسخ دقیق تری بگیرید. در همین عکس بالا هم نوردهی می توانست بهتر باشد و البته این را روی حساب عدم وجود live view بگذارید که چشمم عادت کرده به آن و چیزی که در viewfinder می بینم با نتیجه نهایی واقعاً متفاوت است.
    خلاصه ببخشید که از پاسخ دادن خودداری می کنم و دلیلش تنها اینست که فکر می کنم آدرس عوضی دادن خیلی بدتر از کمک نکردن است.
    راستی همین روش (بررسی exif) خیلی عالی است. یعنی خیلی خوب است که پارامترهای عکسهایی که توجه شما را به خود جلب می کنند بررسی کنید. این کار هنوز هم روش اصلی من در یادگیری است. البته باید سعی کنید شرایط محیطی را هم حدس بزنید. خوشبختانه اینترنت هم مملو است از سایتهایی که میلیونها کاربر روزانه عکسهای خود را به آنها ارسال می کنند.
    ویرایش توسط JiNi : Sunday 25 May 2008 در ساعت 01:48
    Maziar-H50 تشکر می‌کند.
    آرش

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

ممنون آرش عزيز.
    بله به نظر من هم بهتر است در جاي خودش بپرسم.

اميدوارم هر چه سريع تر حرفه اي تر شوم تا حداقل اشتباهات خودم را از دوربين نبينم !!! :)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

مشکل تازه ای که این دوربین برای من ایجاد کرده سایز دهانه آن است که 74 میلیمتری است و فقط خود سونی برای این سایز کانورتور لنز و فیلتر تولید می کند. اگر سونی همه کانورتورها و فیلترها را تولید می کرد مشکلی پیش نمی آمد ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط nk123sat نمایش پست ها
    چرا برعکس اش را انجام نمی دهید تا با مشکل کمتری مواجه شوید؟

دهانه 74 را بزرگ تر کنید.

به راحتی در ناصر خسرو می توانید تبدیل هایی از هر سایزی به سایز دیگر ( حتی سایز های عجیب و غریب پیدا کنید ) و بعد فیلتر بزرگ تر را تهیه کنید.

استفاده از فیلتر کوچتر بسیار اشکال دارد.هم در فوکوس و هم در ویگنتیگ بسیار بسیار شدید و ....

در مورد فیلتر ND هم می شود از فیلتر های صفحه ای استفاده کرد که دیگر مهم نیست دهانه شما چقدر باشد.
    کاوه عزیز شما مطمئنی که کوچک کردن دهانه (72-74) مشکل زا خواهد بود؟ سوال اصلی من در واقع بر می گشت به اینکه با افزایش یک رینگ احتمالاً باید ارتفاع تغییر کند و شاید با اتصال لنز فواصل کانونی مشکلی پیدا کنند.(البته رینگ های کاهنده ای هم دیدم که ارتفاع را ثابت نگه می داشتند و کمی تو آمدگی داشت فقط). اما من خودم هم مطمئن نیستم چون لنزهایی که به این دوربین متصل می شود در واقع کانورتور هستند که شاید این اختلاف ارتفاع در موردشان بی اهمیت باشد(؟)....اما شما به نکته دیگری اشاره کردید و آن اینست که دهانه تنگ تر مشکل زا می شود برای همین ما هم رفتیم دنبال لنز و فیلترهایی با سایز بزگتر. اما اگر سایز 72 مشکل زا نباشد من انتخابهای خیلی بهتر و ارزان تری خواهم داشت خصوصاً در مورد لنز کلوزآپ. فیلترها هم ارزان تر هستند...
    حالا گفتیم چانه بزنیم شاید راهی داشت که دهانه را دو میلیمتر کوچک کنیم lool. پیشنهادی هم دارید برای کلوزآپ؟
    آرش

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط JiNi نمایش پست ها
    کاوه عزیز شما مطمئنی که کوچک کردن دهانه (72-74) مشکل زا خواهد بود؟ سوال اصلی من در واقع بر می گشت به اینکه با افزایش یک رینگ احتمالاً باید ارتفاع تغییر کند و شاید با اتصال لنز فواصل کانونی مشکلی پیدا کنند.(البته رینگ های کاهنده ای هم دیدم که ارتفاع را ثابت نگه می داشتند و کمی تو آمدگی داشت فقط). اما من خودم هم مطمئن نیستم چون لنزهایی که به این دوربین متصل می شود در واقع کانورتور هستند که شاید این اختلاف ارتفاع در موردشان بی اهمیت باشد(؟)....اما شما به نکته دیگری اشاره کردید و آن اینست که دهانه تنگ تر مشکل زا می شود برای همین ما هم رفتیم دنبال لنز و فیلترهایی با سایز بزگتر. اما اگر سایز 72 مشکل زا نباشد من انتخابهای خیلی بهتر و ارزان تری خواهم داشت خصوصاً در مورد لنز کلوزآپ. فیلترها هم ارزان تر هستند...
    حالا گفتیم چانه بزنیم شاید راهی داشت که دهانه را دو میلیمتر کوچک کنیم lool. پیشنهادی هم دارید برای کلوزآپ؟
    والله کوچک تر کردن زیاد رایج نیست.اما چاره اش کراپ است!

شما بعد از عکاسی باید دور تا دور تصویر را که حدود 20 تا 30 درصد کل تصویر خواهد شد را باید کراپ کنید!

اما اگر دهانه بزرگ تر باشد تنها کمی ویگنتینگ تصویر زیاد خواهد شد که با فتوشاپ قابل اصلاح است.

اما فیلتر کلوز آپ کلا بر روی فوکوس دوربین تاثیر خواهد گذاشت.همین طور فیلتر های ND اما پلاریزه های سیلکولار مشکل با فوکوس نخواهند داشت.
    JiNi تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    31

با درود به همه دوستان عزيز من يك سوال برام پيش اومده ولي اميدوارم زياد تعجب نكنيد چون من اصلا حرفه اي نيستم . من مي خوام يك دوربين بخرم ولي بين W300 و H50 موندم كه كدوم دوربين رو بگيرم ممكنه كه اين دو تا دوربين توي يك سطح كلاس نباشن و به كاربري خودم بستگي داشته باشه .
    اما عموما با مشخصاتي كه از اين دو دوربين خوندم مطمئنم كه اين دو دوربين جواب كارم رو ميدن من قبلا يك w70 داشتم و حالا مي خوام عوضش كنم

h50 حرفه اي تره قابليت تنظيمات دستي داره ، لنز وايد داره ، زوم اپتيك خوبي داره و غيره
    w300 خانگي تره ، قابل حمل تره ، تنظيمات اتومات قابل قبولي داره ، رزولوشن خيلي خوبي داره ، زومش خيلي كمه و ...

من اول مي خواستم w300 بگيرم چون به w70 عادت كرده بودم و ازش بدم نميومد . اما يكجا خوندم كه اندازه ي لنز كوچك w300 نمي تواند عكس هاي با كييتي را در رزولوشن 13 بگيد و نهايتا تصاوير نويز دار مي شوند .
    اما بعد ديدم كه h50 خيلي حرفه اي تره و من كه چند ساله عكس مي گيرم بهتره كه يكم حرفه اي تر برخورد كنم . خواستم ببينم آيا تصاوير h50 در مقايسه با w300 ( بخاطر رزولوشن ) با كيفيت تر هستند يا نه . البته قبول دارم كه تقريبا رزولوشن چيز بي اهميتيه و اكثر دوربين هاي حرفهاي زولوشني بين 8 تا 10 دارن . واسه همين زياد روي رزولوشن مشكل ندارم اما واعا برام جاي سوال داره كه مگه ميشه 4mb رزولوشن بي تاثير باشه .

اصلا به ننظر شما با w300 ميشه مثل يه دوربين حرفه اي رفتار كرد ( چون كانكتورهايي كه به h50 مي خوره به اون هم مي خوره ) يا اينكه يك راست برم و h50 بگيرم ؟

در ضمن از jini سپاسگذار خواهم شد اگر 3 نمونه براي من بزارن

1 . تصويري در شب در اتاق بدون فلاش با ايزوي 100
    2 . تصويري در حالت اسپرت از يك حشره ( مثل مگش ،‌زنبور و .. ) مي خوام بينم كه بالها چقدر طبيعي مي افتند
    3 . تصويري در حالت تمام اتوماتيك در حالت فوكوس تمات از داخل خانه (‌ مثل عكس خانوادگي )
    شیوایی سخن ، پاسداري از ميراث كهن

صفحه 14 از 41 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین