صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 90
Like Tree237تشکر

موضوع: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

پیش فرض انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

با سلام
    اگه ممکنه منو راهنمایی کنید بین این دو دوربین با کلیه مشخصات و جوانب و لنز کدامیک بهتره
    کانون 500 دی
    یا
    نیکون دی 90
    با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

از دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه
    ممنون میشم یکی بتون پاسخی بده
    esf_siavash تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

من قبلا نیکون d80 داشتم و الان کنون 500D بنابراین از هر دو تجربه دارم .

- d90 اپگرید شده d80 است که خود دی هشتاد شاهکار است چه رسد به دی نود . لنز نیکون 18-135 حدود 300 هزار تومان است هم رنج خوبی دارد هم به قیمتش واقعا می ارزد .

- کنون d500 دوربین خوبی است ولی تمامی option های موجود در d90 را ندارد . لنز کیت این دوربین 18-55 خوب است یا میتونی 18-85 usm is بخری که حدود 400 هزار تومان است .

- در مقایسه کلی لوازم جانبی کنون در بازار وفور بیشتری دارد . اما بهمان اندازه از لوازم نیکون گرانتر است .
    بنظر من نرم افزار ادیت کنون خیلی خوب عمل میکند .
    نهایتا توصیه من این است اگر کنون میخوای بخری 40D بخر اگر نیکون می خوای 90D.
    hamidy، vbigdeli، Aramis_312 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا MMontazer آواتار ها
    تشکر کرده
    191

دوست عزيز، اگر اولين دوربين SLR شماست چند توصيه:
    - ابتدا تاپيك مربوطه در پستهاي دوستان فروم را به دقت بخوانيد، به احتمال 90% جواب سوال خود را خواهيد يافت.
    - در صورت آشنايي با دوستان فروم حتماً با دوستاني كه در فروم اين دوربين ها را دارند قرار بگذاريد تا دوربين را روي دست خودتان امتحان كنيد(وزن، شكل ظاهري و ...)
    - حدود مبلغي كه مي خواهيد براي لنز بپردازيد معلوم كنيد. ممكن است نياز من 16-85 با 70-200 باشد كه در برند نيكون اين رنج حدود 2600 و در كنون با كيفت تقريباً راضي كننده بتوانم 17-70 با 70-200 با دياف 4 بگيرم كه حدود 1 تومان خواهد شد. از نظر من لنزها نقش تعيين كننده تري نسبت به بدنه ها دارند.
    - خريد بادي 40D بجاي بدنه كنوني پيشنهاد مي شود.
    shabab، hamidy، a6l3i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط MMontazer نمایش پست ها
    - خريد بادي 40D بجاي بدنه كنوني پيشنهاد مي شود.
    دلیلش رو میشه بگید؟ خیلی ممنون.
    آرش شاهکار

كاربر آشنا MMontazer آواتار ها
    تشکر کرده
    191

علت اصلي انتخاب 40D براي من استحكام و بدنه فلزي اونه. من زياد كوه مي رم و اولين دوربيني كه داشتم با سقوطم از يك صخره از بين رفت. درزبندي بهتر و بدنه مستحكم 40D اولين دليل من باري انتخاب بود. اما دليلي كه به دوستمون پيشنهاد كردم قيمت بسيار مناسب اين بدنه است مه مي توانند باقي پول رو براي خريد يك لنز بهتر هزينه كنند.
    hamidy و D_felfelak تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidy نمایش پست ها
    با سلام
    اگه ممکنه منو راهنمایی کنید بین این دو دوربین با کلیه مشخصات و جوانب و لنز کدامیک بهتره
    کانون 500 دی
    یا
    نیکون دی 90
    با تشکر
    با عرض سلام دوست عزیز با توجه به تجربه شخصی بنده در مورد دوربینهای 450 دی و 1000 دی کنون این رده از دوربینهای کنون دازای کیفیت بدنه بالایی نیستند هر چند که خروجی نسبتا خوبی دارند.اما در مورد دی90 نیکون شما دارید از دوربینی با یک(یا نیم!) رده بالاتر صحبت می کنید و اگر خواستید مقایسه کنید بهتر است مثلا 40 دی کنون را با دی 90 مقایسه کنید(البته به طور کامل همرده نیستند لااقل از نظر قیمت!).در مورد لنز هم وارد بحث برندی نمی شوم ولی تجربه شخصی خود را بازگو می کنم بنده به خاطر اینکه از پس هزینه های زیاد لنزهای کنون بر نیامدم قصد کوچ به نیکون را دارم البته یادآوری می کنم که تجربه شخصی است نه یک اقدام کورکورانه.به هر حال دوست عزیز انتخاب متناسب با شرایط شما باعث می شود در آینده راحتتر باشید
    shamim19 و D_felfelak تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

اگه قصد انتخاب بين d90 و 500D رو داريد بنده d90 رو پيشنهاد ميدم .
    اما اگر ميتوانيد به گزينه هاي ديگر هم فكر كنيد به نظر بنده در حال حاضر 40D نسبت به قيمتش مناسب است .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط esf_siavash نمایش پست ها
    با عرض سلام دوست عزیز با توجه به تجربه شخصی بنده در مورد دوربینهای 450 دی و 1000 دی کنون این رده از دوربینهای کنون دازای کیفیت بدنه بالایی نیستند هر چند که خروجی نسبتا خوبی دارند.اما در مورد دی90 نیکون شما دارید از دوربینی با یک(یا نیم!) رده بالاتر صحبت می کنید و اگر خواستید مقایسه کنید بهتر است مثلا 40 دی کنون را با دی 90 مقایسه کنید(البته به طور کامل همرده نیستند لااقل از نظر قیمت!).در مورد لنز هم وارد بحث برندی نمی شوم ولی تجربه شخصی خود را بازگو می کنم بنده به خاطر اینکه از پس هزینه های زیاد لنزهای کنون بر نیامدم قصد کوچ به نیکون را دارم البته یادآوری می کنم که تجربه شخصی است نه یک اقدام کورکورانه.به هر حال دوست عزیز انتخاب متناسب با شرایط شما باعث می شود در آینده راحتتر باشید
    با تشکر
    من خودم با توجه به تحقیقاتی که کردم نظرم روی nikon D90 هست ولی در کل با توجه به جنس بدنه و مباحث مربوط به لنز می خواستم بدون کیفیت این دوربین نسبت به کنون 40 دی یا 50 دی چیست - کنون 40 دی فکر می کنم قیمت مناسب تری دارد ولی اگر قیمت بدنه مد نظر نباشد و تو همین رنج نیکون و کنون کدامیک مناسب تراست
    با تشکر مجدد

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidy نمایش پست ها
    با تشکر
    من خودم با توجه به تحقیقاتی که کردم نظرم روی nikon D90 هست ولی در کل با توجه به جنس بدنه و مباحث مربوط به لنز می خواستم بدون کیفیت این دوربین نسبت به کنون 40 دی یا 50 دی چیست - کنون 40 دی فکر می کنم قیمت مناسب تری دارد ولی اگر قیمت بدنه مد نظر نباشد و تو همین رنج نیکون و کنون کدامیک مناسب تراست
    با تشکر مجدد
    من مدنی هست که در مورد این دو دوربین دارم تحقیق میکنم. مهمترین نتیایجشو به طور خلاصه براتون مینویسم.

من شخصا 50D رو توصیه نمیکنم، چون هم دوربین خیلی خوبی نیست و هم قیمت بالایی داره. این رو هم مد نظر داشته باشید که نیکون D90 حدود 400 تومن گرونتر از 500D هست که همین پول رو میتونید صرف خرید لنز یا سایر لوازم جانبی بکنید.

در بدنه همونطور که دوستان گفتن D90 هم استحکام و هم ارگونومی بهتری نسبت به 500D داره. البته مشکل ارگونومی 500D به راحتی با یک باتری گریپ حل میشه، اما مشکل استحکام بدنش کماکان باقی میمونه. البته از طرف دیگه 500D جمع و جورتر و سبکتر از دو دوربین دیگه هست و هرموقع خواستید (مثلا هنگام نصب لنزهای بزرگتر) میتونید گریپش رو متصل کنید و سبکی و کوچکی مشکلی براتون ایجاد نمیکنه.

در خروجی RAW، هر سه دوربین (500D و 40D و D90) خوب هستند و کنون ها با وجود پروسس 14 بیتی برتری از نظر داینامیک رنج نسبت به D90 ندارن. در خروجی JPEG هر دو کنون به طور محسوسی از D90 بهتر هستند. D90 خروجی های JPEG اش بسیار سافت هست (منبع: dpreview) و اگر تنظیم sharpness رو زیاد کنید مشکل سافت بودن تا حدی از بین میره اما نویز رو هم به طور محسوسی زیاد کردید.

اگر فیلمبرداری لازم دارید، 500D بهتره. دلیلش اینه که 500D و D90 هر دو به صورت Rolling Shutter فیلمبرداری میکنند و اگر فریم ریت از 30fps کمتر باشه موقع حرکت دادن دوربین یا حرکت کردن شیعی که ازش فیلم میگیرید خطهای افقی میبینید که تاخیر فریمها رو نشون میدن. کنون 500D با 30fps فیلم میگیره و D90 با 24fps.

در D90 میتونید خیلی از post-processing ها مثل حذف CA و Distortion و Vignetting رو توی خود دوربین انجام بدید در صورتی که کنون ها مثلا برای حذف CA و Distortion همچین قابلیتی ندارند. از طرف دیگه نرم افزارهایی که با کنون ارائه میشن بسیار قوی هستند و میتونید تمامی این کارها رو حتی به صورت اتوماتیک وقتی عکسها رو وارد کامپیوتر میکنید (مسلما با دقت بالاتر) انجام بدید. نیکون تقریبا نرم افزار به درد بخوی همراهش ارائه نمیشه، اما همونطور که گفتم خودش میتونه این کارها رو براتون انجام بده.

اگر LCD براتون مهم هست، LCD کنون 40D رزولوشن پایینتری نسبت به 500D و D90 داره. کیفیت LCD های 500D و D90 مثل هم هست، فقط یک تفاوت کوچک دارند اون هم اینکه بازتاب نور محیط (مخصوصا خورشید) در 500D به مراتب کمتر از D90 هست (بدلیل استفاده از کوتینگ خاص)

از نظر سرعت Burst، کنون 40D اول، D90 دوم و 500D سوم هست. تفاوت سرعتشون محسوسه، البته به شرطی که مثلا 3.5fps کنون 500D یا 4.5fps نیکون D90 براتون کم باشه که من فکر نمیکنم کسی بیشتر از 4.5fps نیکون رو احتیاج داشته باشه.

viewfinder های کنون 40D و نیکون D90 کمی بزرگتر از 500D هستند، اما من از کسانی که 450D و 500D داشتند پرسیدم و مشکلی با اندازه viewfinder نداشتند. اما به هر حال viewfinder مهمه و این فاکتور رو هم میتونید مد نظر قرار بدید، گرچه فاکتورهای بسیار بسیار مهمتری وجود داره.

D90، امکان هیستوگرام زنده رو نداره ولی کنون ها دارند.

در نهایت: همونطور که میبینید هیچکدوم از این موارد نمیتونه دلیل تصمیم گیری باشه و باید به طور کلی خودتون تصمیم گیری کنید. به هیچ وجه نمیشه گفت کدوم دوربین بهتره، و سلیقه خودتون اینجا ملاکه.
    farhoud، hamidy، E.Fattahi و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین