صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 90
Like Tree237تشکر

موضوع: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

نقل قول نوشته اصلی توسط barca007 نمایش پست ها
    قیمتهایی که من دارم دی90 با کیت الان 1300 هست و 500 دی هم 900 تومن
    اما مورد دیگه هم هست . نیکون دی 5000 با کیت 890 تومن !
    و چیزی که میشه بهش فکر کرد دی5000 با 18-105 که فکر کنم بشه 950 تومن و انتخاب خیلی خوبی خواهد بود

من نمی دونم شما چه جوری حساب کردید ؟ اگر نیکون دی 5000 با کیت 890 باشد برای خرید دی 5000 با 105-18 باید حداقل 200 تومان بیشتر پرداخت کرد(1150)
    البته دی 5000 با کیت خیلی ازانتر از 890 است
    من قیمت بدنه رو گفتم D90 در حدود 950 هست و D5000 در حدود 800 تا 820. تفاوت قیمتشون یه چیری تو مایه‌های 100 تا 150 تومنه. من قیمت لنز دستم نیست. برای همین نمیدونم اون موتور فوکوس d90 بعدا چه تاثیری میتونه روی هزینه لنز خریدن داشته باشه.

راستی بدنه‌ای که از نظر امکانات در حد D90 باشه اما فیلمبرداری نداشته باشه، کدوم بدنه میشه؟ D80?

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

راستی بدنه‌ای که از نظر امکانات در حد D90 باشه اما فیلمبرداری نداشته باشه، کدوم بدنه میشه؟ D80
    نیکون یک چنین دوربینی ندارد و مشخصات دی80 از برخی جهات مانند نویز در ایزو بالا و کیفیت ال سی دی و ... به دی90 نمیرسد گرچه دی80 هم دوربین خوبی است اما در حال حاضر توجیهی برای خرید ان نیست مگر اینکه کارکرده مطمئن و با قیمت مناسب.
    Sam5154، Anoosh-Em و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها
    من قیمت بدنه رو گفتم D90 در حدود 950 هست و D5000 در حدود 800 تا 820. تفاوت قیمتشون یه چیری تو مایه‌های 100 تا 150 تومنه. من قیمت لنز دستم نیست. برای همین نمیدونم اون موتور فوکوس d90 بعدا چه تاثیری میتونه روی هزینه لنز خریدن داشته باشه.

راستی بدنه‌ای که از نظر امکانات در حد D90 باشه اما فیلمبرداری نداشته باشه، کدوم بدنه میشه؟ D80?
    سلام

تفاوت قیمت بدنه دی 90 و دی 5000 حدود 200 هزار تومانه اکه این تفاوت قیمت مهم نیست 100 % خرید دی 90 توصیه میشه . چرا که این تفاوت قیمت رو میتونید تو خرید لنزهای بدون اتوفوکوس که ارزونترند جبران کنید . در ضمن دی 90 فلاش کامندر داره که اینجا هم نسبت به دی 5000 برتری داره و می ارزه . در مورد فیلم برداری نظر من اینه کیفیت فیلم برداری بسیار خوبی داره که حیفه اگه بیخیالش بشید .

اما در مقایسه دی 5000 و کنون 500 دی من انتخابم نیکون بود و بسیار راضیم . جدا نیکون خیلی خوش دست تره .
    Sam5154، Anoosh-Em و a6l3i تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

من عنوان عجیب این تاپیک را دیدم امدم تا راهنمایی کنم که D90 را نمیشه با 500D مقایسه کرد. اگر دوست دارید 500D کنون را با مدلی مشابه آن در نیکون مقایسه کنید آن D5000 است . نه یک چیزی در رده بالاتر خودش!

با کمال تعجب دیدم که این موضوع چندین صفحه است که به آن پرداخته شده!

البته منظورم نظرات ارزشنمد اساتید که در آن راهمایی فرمودند نیست اما عنوان تاپیک برازنده ادامه دادن نیست. بهتر بود تا این تاپیک با یک روشنگری در مورد مدلهای کنون و نیکون و مدلهای هم رده آن تمام میشد.

و سوال در غالب موضوع جدید ادمه پیدا میکرد. چون عنوان تاپیک این ذهنیت را القاء میکند که با مطرح شدن این سوال از طرف باز کننده آن هنوز در طی این چند صفحه دارد 500D با D90 مقایسه میشود :confused:

حال به آخرین دوستی که سوال مطرح کرده بودند میگویم که اگر بین کنون ونیکون مردد هستند و از 500D را به عنوان کاندیداز کنون در نظر گرفته اند فقط میتواندD5000 نیکون را با آن مقایسهکرد ، و هر کدام که برتری داشتند آن را تهیه کننند. اما وقتی یک مدل در رده بالاتر از یک برند مطرح شد. خوب دیگر مقایسه ای وجود ندارد اگر چنین قدرت خریدی هست مدل حرفه ای تر و کامل تر( که البته گرانتر است) بی چون و چرا بهتر و باید فقط آن را با همتا ی کنونی خودش مقایسه کنید نه چیزی در رده پایین دست آن.

موفق باشید

انوش
    hamidy، reza77، rezafh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

من عنوان عجیب این تاپیک را دیدم امدم تا راهنمایی کنم که D90 را نمیشه با 500D مقایسه کرد. اگر دوست دارید 500D کنون را با مدلی مشابه آن در نیکون مقایسه کنید آن D5000 است . نه یک چیزی در رده بالاتر خودش!

البته منظورم نظرات ارزشنمد اساتید که در آن راهمایی فرمودند نیست اما عنوان تاپیک برازنده ادامه دادن نیست. بهتر بود تا این تاپیک با یک روشنگری در مورد مدلهای کنون و نیکون و مدلهای هم رده آن تمام میشد.

و سوال در غالب موضوع جدید ادمه پیدا میکرد. چون عنوان تاپیک این ذهنیت را القاء میکند که با مطرح شدن این سوال از طرف باز کننده آن هنوز در طی این چند صفحه دارد 500D با D90 مقایسه میشود :confused:

حال به آخرین دوستی که سوال مطرح کرده بودند میگویم که اگر بین کنون ونیکون مردد هستند و از 500D را به عنوان کاندیداز کنون در نظر گرفته اند فقط میتواندD5000 نیکون را با آن مقایسهکرد ، و هر کدام که برتری داشتند آن را تهیه کننند. اما وقتی یک مدل در رده بالاتر از یک برند مطرح شد. خوب دیگر مقایسه ای وجود ندارد اگر چنین قدرت خریدی هست مدل حرفه ای تر و کامل تر( که البته گرانتر است) بی چون و چرا بهتر و باید فقط آن را با همتا ی کنونی خودش مقایسه کنید نه چیزی در رده پایین دست آن.

موفق باشید

انوش
    سلام دوست عزیز
    بحث مقایسه به اون شکلی که شما فرمودید نیست، شاید روی تجربه کم عنوان رو اشتباه نوشته باشم
    ولی مطالبی که مطرح شد برای من جالب بود.
    بهر حال از نکات جالب شما بسیار سپاسگزارم. همیشه موفق باشید

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام انوش جان؛
    من فكر مي كنم اگر بخواهيم بدون تعصبات برندي به قضيه نگاه كنيم (همان طور كه قبلا بارها بحث شده) Nikon D80,D90 هم رده اي در برند كنون ندارند. اما مقايسه آنها با سري XXXD و XXD كنون بارها انجام شده و اشكالي هم در اين زمينه وجود ندارد.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر آشنا a.parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    178

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    قیمتهایی که من دارم دی90 با کیت الان 1300 هست و 500 دی هم 900 تومن
    اما مورد دیگه هم هست . نیکون دی 5000 با کیت 890 تومن !
    و چیزی که میشه بهش فکر کرد دی5000 با 18-105 که فکر کنم بشه 950 تومن و انتخاب خیلی خوبی خواهد بود
    موفق باشید
    دی 90 با کیت 105 حدود 1220 هست
    500 دی بادی 710 و نیکون دی 5000 بادی 740 تومان
    و لنز 18- 105 حدود 350 تومان
    جمهوری
    hamidy تشکر می‌کند.
    بزرگی می گوید :
    هر انچه که نپاید دوستی نشاید
    یا الله

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

درود

انوش جان، یکی از مثالهای بسیار پرکاربرد در این زمینه ها، مثال زدن اتومبیلها است.

تویوتا پرادو و هیوندایی آزرا دو خودرو در دو کلاس مختلف و اختلاف قیمت هستند. اگر برای خرید خودرو به ارزیابی این دو ماشین بپردازم (فرض کنید تازه می خواهم بدانم ماشینهای شاسی بلند چه مزایایی در مقابل خودروهای "سدان" دارند و امکانات و تفاوت و محدودیتشان چیست و ...) کار خطایی انجام داده ام؟

شاید در 500D یک مزیت خاص مورد نظر ایشان باشد که در 100 مزیت دیگر D90 نباشد و بالعکس (فرض می کنیم ایشان بودجه خرید هر دو را دارند چون دارند هر دو را ارزیابی می کنند.) اشکالی کار کجاست؟!

چرا اینقدر سعی در خط کشی کردن و رتبه بندی این محصولات برای خریداران می کنیم؟ رده بندی محصولات به خودی خود اشکالی ندارد ولی اینکه بگوییم اگر این کلاس را می خواهی دیگر نباید سراغ کلاس دیگر بروی، جای تامل دارد.

اینطوری شاید یه تفکری القا شود که اگر مثلا XXD داشتی می توانی در فلان کلاس عکاسی کنی و ... و حاصل این رده بندی برای کسانی که می خواهد با فلان بودجه از یکی از این کلاسها خرید کند، فقط دلسردی یا سردرگمی برای عده ای و اعتماد به نفس کاذب برای عده ای دیگر ایجاد می شود.

بهتر است به عنوان کسانی که کمابیش با برخی از این مدلها کار کردیم، اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار دهیم و انتخاب را به عهده خواننده بگذاریم.
    ویرایش توسط Ali Talebi : Saturday 21 November 2009 در ساعت 21:11
    hamidy، reza77، delagah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

درود

اگر میخواهید بگید در سطح همدیگر نیستند , لااقل مشخص کنید چه برتری هایی دارند .
    اینقدر یک طرفه نظر ندهید و نگویید که این تاپیک از ابتدا غلط بوده ؛ اگر اینطور هست هزار و یک تاپیک دیگر مقایسه دوربین ها هم نباید باز می شد
    بنا به نظر شما هم حتما D3s در حد 1Ds MK III کنون هست ( هر دو S دارند )

این دو دوربین نسبت به هم برتری ها و کاستی هایی دارند و این مخاطب این تاپیک هست که با کنار هم قرار دادن فاکتور هایی چون قیمت , رزلوشن , قابلیت فیلمبرداری , رفتار نویزی , لنز های هر یک از برند , سیلینک بدنه و .... انتخاب نهایی را میکند نه اینکه قاطعانه بگوییم فقط ن......
    Ali Talebi و a6l3i تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

پیش فرض پاسخ: چرا انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

هز همه دوستان بابت راهنمایشون ممنونم.
    درباره اینکه گفتین d90 کلا تو یه رده بالاتره. حرف شما درسته. اما مساله‌ای که هست اینه که هرکدوم مزایای خودش داره و نسبت ارزش به قیمت خودشو.برای من این نسبت توی هر خرید مهمی فاکتور خیلی خیلی مهمیه. در حقیقت مساله اینه که پرداخت هزینه D90 برام ممکن هست اما سخته. وگرنه حق با Anoosh-Pro هست. ‌
    در حقیقت من و احتمالا حمیدی عزیز دو تا هدف داشتیم از این سوال، یکی اینکه به این جمع بندی برسیم که تو چه رده‌ایی دوربین بخریم و یکی این که حالا این دوربینی که تو این رده انتخاب کردیم مناسب هست یا نه؟
    و در این مورد خاص این دو تا بدنه(البته به علاوه D5000) تنهای بدنه‌های نیمه‌حرفه‌ای SLR هستند که امکان فیلمبرداری دارن و اگه کسی این امکان براش مهم باشه، مجبوره که این دو (سه تا) رو با هم مقایسه کنه.
    شاید بهتر بود عنوان تاپیک می‌شد "راهنمایی برای انتخاب SLR با قابلیت فیلمبرداری."

یه سوال داشتم. فلاش کامندر برای کنترل فلاش‌های جانبی به غیر از فلاش رو کفشکه؟ درسته؟به غیر از آتلیه کجاها کاربرد داره؟
    hamidy و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین