صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 90
Like Tree237تشکر

موضوع: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

فکر میکنم اگر برای دوستی انتخاب بین این دو دوربین پس از بررسی فراوان هنوز مشکل است نمایانگر این است که انتخاب هر کدام از آنها نتیجه رضایت بخشی خواهد داشت. در کل شاید تفاوت خروجی ها آنقدر نباشد که به عامل انتخاب نبدیل شود. موارد دیگری چون قیمت، ارگونومی، انتخاب لنزها و امکانات جنبی که عمدتا به نوع استفاده و نیاز خریدار مربوطند شاید تعیین کننده تر باشند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

فکر می کنم در این وضعیت انتخاب برند مهمتر باشه و تکلیف انتخاب دوربین رو هم معلوم می کنه.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من فكر مي كنم در شرايطي كه حتا ريويو هاي حرفه اي ترين سايتها و عكاسان برتر دنيا رو هم گاهي نمي شه ملاك خيلي انتخاب ها قرار داد بهتره از اظهار نظرهاي كلي و غير كارشناسانه و گاه مغرضانه (در نتيجه تشنج آفرين) پرهيز كنيم.
    شما که به ریویوهای حرفه ای ترین سایتها و عکاسان برتر دنیا اعتماد ندارید, به مشاهدات عینی ما هم که برچسب تشنج آفرینی و تشویش اذهان عمومی میزنید, پس تکلیف چیست؟!
    Anoosh-Em، BEN و a6l3i تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

با تشکر از همه دوستان که در این تاپیک توضیحات کامل و جامعی دادند که برای من خیلی آموزنده بود
    من نسبت به خرید دوربین نیکون D90 اقدام می کنم و باز هم از نظرات و اطلاعات دوستان عزیز استفاده خواهم کرد.
    همه عزیزان موفق و پیروز باشند

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

من هم از اونجایی که بین این دو تا انتخاب موندم جندتا سوال داشتم: (توضیحش اینکه تازه از slr-like میخوام به slr کوچ کنم)
    1. با چیزایی که من خوندم به این نتیجه رسیدم که لوازم جانبی کنون گرونتر از نیکونه اما متنوعتر. درسته؟ و اینکه این تفاوت قیمت همینطوری الکیه یا اینکه واقعا لنزهای کنون کیفیت بهتری دارند؟

2. امکان فیلمبرداری این دوتا دوربین کاربردی هست؟ من نمیخوام فیلم بگیریم که یک رخداد رو ثبت کنم. بلکه بیشتر منظورم ثبت چیزهایی که توی یه فریم نمیشه (یا من نمیتونم) ثبتشون کرد یا بعضی وقتا به صدا نیاز دارن. حتی خیلی وقتا ساخت انیمیشن با عکس‌های متوالی هم میتونه کارمو راه بندازه. یعنی فریم ریت بالا و صدای استریو مورد نیازم نیست.

3. استفاده از نرم‌افزارهای عمومی مثل فتوشاپ و ... چقدر توی کیفیت پردازش RAW تاثیر داره؟خیلی ضعیفتر از نرم‌افزارهای اختصاصی خود کارخانه میشه؟

4. اگه بخوام نیکون بگیرم، از اونجایی که یه مقدار قیمت کیت 18-105 برام زیاده و هنوز اول کار هم هستم، آیا ارزششو داره که یه بدنه تنها با یه لنز 18-55 (یا اگه بود کیت 18-55) رو بگیرم؟
    ویرایش توسط Sam5154 : Saturday 21 November 2009 در ساعت 00:46

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها
    من هم از اونجایی که بین این دو تا انتخاب موندم جندتا سوال داشتم: (توضیحش اینکه تازه از slr-like میخوام به slr کوچ کنم)
    1. با چیزایی که من خوندم به این نتیجه رسیدم که لوازم جانبی کنون گرونتر از نیکونه اما متنوعتر. درسته؟ و اینکه این تفاوت قیمت همینطوری الکیه یا اینکه واقعا لنزهای کنون کیفیت بهتری دارند؟

2. امکان فیلمبرداری این دوتا دوربین کاربردی هست؟ من نمیخوام فیلم بگیریم که یک رخداد رو ثبت کنم. بلکه بیشتر منظورم ثبت چیزهایی که توی یه فریم نمیشه (یا من نمیتونم) ثبتشون کرد یا بعضی وقتا به صدا نیاز دارن. حتی خیلی وقتا ساخت انیمیشن با عکس‌های متوالی هم میتونه کارمو راه بندازه. یعنی فریم ریت بالا و صدای استریو مورد نیازم نیست.

3. استفاده از نرم‌افزارهای عمومی مثل فتوشاپ و ... چقدر توی کیفیت پردازش RAW تاثیر داره؟خیلی ضعیفتر از نرم‌افزارهای اختصاصی خود کارخانه میشه؟

4. اگه بخوام نیکون بگیرم، از اونجایی که یه مقدار قیمت کیت 18-105 برام زیاده و هنوز اول کار هم هستم، آیا ارزششو داره که یه بدنه تنها با یه لنز 18-55 (یا اگه بود کیت 18-55) رو بگیرم؟
    1- اگر منظور از لوازم جانبی ، لنز است، نیکون (فعلا) لنزهای ارزان قیمت متنوع تری دارد. البته می توانید به لنزهای سیگما، تامرون و ... هم فکر کنید. قیمت ها هم معمولا الکی نیست.
    2- بله
    3- این سوالتون هیچ ربطی به این تاپیک و سوالهای دیگرتون نداشت. در تاپیک مربوطه پیگیری بفرمایید.
    4- چون تازه کوچ می کنید و شاید نیازهای واقعی تون رو در دوربینهای DSLR کاملا نشناختید و قیمت لنز کیت D90 هم براتون قابل توجه است، با 55-18 موافقم. نگران کیفیتش هم نباشید. لنز بسیار خوبیه (نسبت به قیمت). به راحتی هم قابل فروش و آپگرید یا حتی تکمیل رنج است.
    rezafh، Sam5154 و a6l3i تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها

سلام دوست عزیز

1- کاش مثال هایی رو که شما رو به این نتیجه گیری رسوند رو میفرمودید . مثلا : لنز گرونتره ؟ کدوم لنز ؟ فلاش ؟ باتری گریپ ؟ شارژر ؟ ... ؟ و اینکه این تفاوت تا چه حد هست ؟

2- امکان فیلمبرداری این دو دوربین فکر کنم جوابگوی نیازهایی که گفتید باشه و مشکلی نباشه ( البته اینم بگم ، بشخصه با اینکه قبل از خرید مثل شما فکرمیکردم ، اما شاید توی این 66-7 ماه 1 ساعت هم فیلم برداری نکردم باهاش !! )

3 - چند نرم افزار خوب برای پردازش عکس خام وجود داره که توی فروم در موردشون بحث شده و فرق آنچنانی ندارند (نمیگم فرق دارند) ولی باز در اون حد نخواهند بود که روی نتیجه ی نهایی شما تاثیر زیادی داشته باشن

4- من جای شما بودم این 18-105 رو با هیچ چیز دیگه ای عوض نمیکردم :) لنز پر کاربرد و نسبتا با کیفیتی هست و رنج خیلی خوبی داره

قیمتهایی که من دارم دی90 با کیت الان 1300 هست و 500 دی هم 900 تومن
    اما مورد دیگه هم هست . نیکون دی 5000 با کیت 890 تومن !
    و چیزی که میشه بهش فکر کرد دی5000 با 18-105 که فکر کنم بشه 950 تومن و انتخاب خیلی خوبی خواهد بود

- البته با توجه به نیازهای شما (اگر فکر میکنید با توجه به مشخصاتی که داره ، میتونه نیاز شما رو برآورده کنه ، شاید بهترین انتخاب باشه )
    - (قیمتها رو من دقیق اطلاع ندارم و حدودی عرض کردم)

موفق باشید
    Sam5154، Anoosh-Em، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    4- من جای شما بودم این 18-105 رو با هیچ چیز دیگه ای عوض نمیکردم :) لنز پر کاربرد و نسبتا با کیفیتی هست و رنج خیلی خوبی داره

و چیزی که میشه بهش فکر کرد دی5000 با 18-105 که فکر کنم بشه 950 تومن و انتخاب خیلی خوبی خواهد بود

من هم با d5000 و لنز 105-18 موافقم و بسیار مناسبتر میدانم. (در برابر d90 و 55-18)
    هر دو بدنه( d5000 , d90 ) را در دستتان امتحان کنید. شاید نتیجه متفاوتی برایتان حاصل شد.
    a6l3i تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

از همه دوستانی که راهنمایی کردن خیلی خیلی ممنونم.
    دلیل پرسیدن سوالم راجع به نرم‌افزار تو این قسمت این بود که توی همین صفحه به عنوان یکی از برتری‌های کنون به نرم‌افزارهای خوب همراه دوربینش اشاره شده بود.
    d5000 رو به خاطر اینکه موتور فوکوس نداره گذاشتم کنار که در هزینه‌های آینده لنز خریدن صرفه جویی کرده باشم. البته نمیدونم فرق لنز‌هایی که موتور فوکوس دارن با لنز بدون موتور مشابه چقدره. اصلا اینقدری هست که مابه‌التفاوت d90 رو بدم؟

ولی خداییش دارم یواش یواش میترسم از SLR. هرچی بیشتر میگردم میبینم که چقدر دردسر داره. این FZ50 بیچاره خودم رو فقط نگران باطریش بودم. سر تا ته کاری ‌هم که براش کردم دو تا فیلتر بود که کل دردسرش فقط یه کم گشتن تو همین فروم خوب عکاسی برای آدرس فیلتر فروشی بود.

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده
    1249

من نمی دونم شما چه جوری حساب کردید ؟ اگر نیکون دی 5000 با کیت 890 باشد برای خرید دی 5000 با 105-18 باید حداقل 200 تومان بیشتر پرداخت کرد(1150)
    البته دی 5000 با کیت خیلی ازانتر از 890 است

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین