صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 90
Like Tree237تشکر

موضوع: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین نیکون دی 90 و کانون 500 دی

سلام
    من D90 دارم به نظر من خروجی JPEG ان بدون انکه شارپنس را بالا ببرید قابل استفاده که است هیچ , خیلی هم خوب است و می شه گفت کسانی که خیلی به شارپنس حساسیت دارند با افروزدن یک درجه شارپنس نتیجه خیلی خوب و متناسب با حساسیتشان را هم خواهند گرفت .راستش چند بار این جمله سافتی فرمت JPEG را تو فروم شنیدم که برای من خیلی تعجب اور بود ولی خوب بی خیال شدم و از جواب دادن خود داری کردم ولی جدا برای من این سافتی JPEG خیلی جای تعجب داشت.
    برای نمونه یک عکس از یک داماد که یک پرسنل خانم در مغازه ام گرفته است می گذارم خوب قسمتی را هم کراپ کردم این خروجی مستقیم دوربین است و هیچگونه ویرایشی انجام نگرفته است فقط ریسایز شده است بدیهی است که عکس اصلی بخاطر بعضی از مسایل امنیتی بلر شده است.
    حال به این نکته توجه کنید که گوش فرد چه مقدار از فضای عکس و پیکسلها را تحت پوشش گرفته است.فکر کنم واژه کلوز آپ هم به این عکس نشه چسباند.

موهای رو گوش بنده خدا بدون هیچ دستکاری عکس خام در فرمت JPEG در مونیتور من قابل شمارش است.حال شما اگر عملیات ویرایش راروی عکس انجام دهید که دیگه جای خود دارد.
    خوب به نظر من قضاوت با خودتون .

پایدار باشید
    یا حق
    Arash، حسام، Hajiabadi و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

من نه از کنون بدم میاد نه تعصب دینی روی نایکون دارم. اما تمام مطالبی که راجع خروجی ضعیف D90 میگن کذبه...
    من قبل از D90 کنون 40D داشتم. از هر نظر و در هر شرایطی خروجی این دو دوربین رو که مقایسه میکنم میبینم D90 سر تره(فقط خروجی,تجربه شخصی)
    از نظر من نویز برای این دوربین تعریف نشده و شارپنس خروجی jpeg هم بسیار مناسب و قابل کنترله.
    در اولین فرصت تست شارپنس D90 در گامهای مختلف را در تاپیک D90 ارائه میکنم.
    و مهمترین نکته ای منو از نایکون بسیار راضی میکنه سیستم نورسنجی ماتریکسی این دوربینهاست که کمتر مورد بحث واقع شده.

نمونه های خروجی jpeg دوربین D90
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=565
    ویرایش توسط Hajiabadi : Tuesday 8 September 2009 در ساعت 13:26 دلیل: درج لینک نمونه ها
    Arash، حسام، A_Maddah و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه siamak77 آواتار ها
    تشکر کرده
    1310

بعضی از فاکتورها خیلی مهمتر از بقیه هستند. D90 خروجی JPEG اش در حدی سافته که قابل استفاده نیست، مگر اینکه sharpness رو بالا ببرید و نتیجش این بشه که نویزش اونقدر بره بالا که قابل استفاده نباشه
    من منظورتون رو متوجه نشدم. ممكنه يكي دونمونه از عكسهاي غيرقابل استفاده اي كه گفتيد رو آپلود كنيد.
    چون من يكساله كه دارم با دوربيني به همين اسم عكاسي ميكنم و حواسم نبوده كه تمام عكسهاي jpeg ام غيرقابل استفاده اند.

لطفن پيش از ارسال هر مطلبي حتي اگه تحقيق نميكنيد كمي فكر كنيد.
    ممنون
    Arash، A_Maddah، Mashhadi Vahid و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیامک سلیمانی
    فتوبلاگ

Nikon D90 l AF-S 18-200 VR Nikkor

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خروجی JPEG اش در حدی سافته که قابل استفاده نیست، مگر اینکه sharpness رو بالا ببرید و نتیجش این بشه که نویزش اونقدر بره بالا که قابل استفاده نباشه
    من قبل از D90 کنون 40D داشتم. از هر نظر و در هر شرایطی خروجی این دو دوربین رو که مقایسه میکنم میبینم D90 سر تره(فقط خروجی)
    من فكر مي كنم در شرايطي كه حتا ريويو هاي حرفه اي ترين سايتها و عكاسان برتر دنيا رو هم گاهي نمي شه ملاك خيلي انتخاب ها قرار داد بهتره از اظهار نظرهاي كلي و غير كارشناسانه و گاه مغرضانه (در نتيجه تشنج آفرين) پرهيز كنيم.
    Arash، A_Maddah، yasin-m و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

منبع حرفی که در مورد سافت بودن خروجی D90 در حالت JPEG زدم عکسهای نمونه dpreview و جمع بندی نهاییش بود که باز هم روی سافت بودن زیاد خروجی JPEG تاکید کرده بود. چند جای دیگه هم دیدم ولی خیلی دقت نکردم.
    در مورد اینکه شارپنس بالاتر نویز رو افزایش میده هم یکبار توی ISO 1600 با D90 یکی از آشنایان دور چند شات زدم و به نظرم کمی سافت اومد. توی همون چند دقیقه ای که دوربین دستم بود وقتی sharpness رو زیاد میکردم نویز به طور محسوسی دیده میشد.

صحبت از "غیر قابل استفاده بودن" اشتباه من بوده که عذر خواهی میکنم چون نظر شخصی خودم بوده و نباید اینطور بیان میکردم (کلا کمی perfectionist هستم و دلیل این نظرم هم همین بوده)

از نیکون یا کنون بدم هم نمیاد و چند بار گفتم که هر دو مزیتهایی دارند.

به هر حال بابت اون عبارتی که گفتم عذرخواهی میکنم. هنوز اولای راه هستم و از دوستان این فروم خیلی چیزها هست که یاد میگیرم.

ممنون
    Arash، حسام، Persian و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

جناب آقای غفاری الان از یک حوله عکس گرفتم و هیچ گونه تفاوتی ندیدم(کلان دوربین را برای حالت راو بهینه کردم و NR و .... همگی خاموش هستن)

تنها مسئله ای که با D90 دارم،بحث فرمور این دوربین هستش که الان یک سال و نیم هستش که بروز نشده و کماکان با نسخه 1.0.0 کار می کنیم،در حالی که برای D300 اینطور نیست.
    Persian تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

این سافت بودن تصاویر Jpg دوربین D90 ( که اولین بار اگر خاطرم باشد سایت دی پریویوو به آن اشاره کرد ) حتی اگر اثبات شود درست هست بنظرم نمیتواند معیاری بر نخریدن این دوربین باشد. با معجزه فایل خام براحتی در زمانی کم این نقیصه بر طرف خواهد شد. میماند حجم فایل های خام در قیاس با Jpg و ... در کل بنظرم این یک ایراد اساسی نخواهد بود مگر آنکه سافت بودن فایل های Jpg برای یک عکاس یک معضل باشد.

حال اینکه این موضوع واقعا اتفاق میافتد مبحثی است جدا که دوستان اشاره کردند...

بینظر من هم بین خرید این دو دوربین تفاوت های بسیار زیادی نیست.

از نزدیک هر دو دوربین را بررسی کنید ببینید با کدام راحت تر هستید

لوازم دیگر ( با توجه به مابقی بودجه ) از لنز و .... برنامه آینده خودتان در ارتقا ابزار و میزان علاقه و غیر.. را حتما مورد بررسی قرار دهید و با توجه به علاقه و نوع عکاسی ارزیابی کنید دسترسی به رنج های مورد نظر کدامیک برایتان ارزنده تر خواهد بود ( با اولویت در قیمت آیتم قیمت )

در کل زیاد سخت نگیرید تمامی این موارد با توجه به تحقیقاتی که انجام داده اید اگر الان تصمیم به خرید داشته باشید زیاد زمانبر نیست

موفق باشید
    hamidy، partow و siamak77 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    دوستان با عرض معذرت بابت پست شماره 21 .من امروز اشتباهی یک فایل دی 300 با فرمت JPEG بجای فایل دی 90 ارسال کرده ام .
    با تشکر از جناب مهدی.ع.حسینی که متوجه اشتباه اینجانب شدند.
    این اشتباه از انجا اتفاق افتاده که در آتلیه ما عکس های عروس وداماد با دی 90 گرفته می شود ولی استثناء یک مورد عکس های عروس داماد با دی 300 گرفته شده بودکه پرسنل مغازه در ارسال فایل مورد نظر برای من دقت نکرده بودند که با دی 300 گرفته شده است.من هم توجه نکردم و فایل را ارسال کردم .
    با زهم از دوستان عزیز بخاطر اشتباه بوجود امده عذر خواهی می کنم ..
    متاسفانه الان دسترسی به فایل های دی 90 در فرمت JPEG ندارم که مجددا ارسال کنم .
    پایدار باشید
    یا حق
    MAHosseini تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

البته به این علت که شارپ سازی آخرین مراحل پست‌پروسس است و افراطی انجام شدن آن در ابتدای کار در پست پروسس فرآیند مخربی است، ‌این یک نقیصه نیست و مزیت است. البته این نظر بنده است.
    nmroshan، Hajiabadi، Persian و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام دوستان
    قبلا توی تاپیک دی 90 در این مورد بحث شده بود. و اون موقع من از روی کنجکاوی طبق معمول یه تست خونگی انجام دادم و عکسها رو در اون تاپیک گذاشتم.
    عکسها رو اینجا هم میذارم شاید بدرد بخور باشه.

عکس اصلی:

تصویر کراپ شده در حالت jpg و تنظیمهای دیفالت دوربین:

تصویر کراپ شده در حالت jpg که فتیلیه شارپنس دوربین تا آخرین حد بالا کشیده شده!

تصویر کراپ شده در حالت nef و بدون تغییر در لایت روم تبدیل به jpg شده:

تصویر کراپ شده در حالت nef که در لایت روم شارپ شده:

در سایت ایمیج ریسورس و در قسمت ریووی دی 90 در مورد شارپنس نوشته شده:

Sharpness:

The Nikon D90 captures a lot of fine detail, but its images are a bit on the soft side at default settings. Some very slight edge-enhancement artifacts are visible on high-contrast subjects such as the crop above left, but they're really pretty minimal. D90 images take sharpening in Photoshop and other software pretty well. You'll do somewhat better if you process the Nikon D90's images straight from the NEF RAW files. Overall though, detail is excellent.

پ.ن: لطفا عکسها رو در صفحه جدید باز کنید که تفاوتها بهتر مشخص باشه.
    A_Maddah، ashkan 78، barca007 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین