صفحه 6 از 27 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 261
Like Tree679تشکر

موضوع: ?5DMKII or 7D

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

پیش فرض پاسخ: ?5DMKII or 7D

البته 24-70 از 24-105 از نظر شارپنس و CA وضیعت بهتری دارد.
    Ali Reza Aslani، Navid7h، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

سلام، موضوع اين تاپيك دقيقا چيزيه كه حدود 2 ماه فكر من رو به خودش مشغول كرده و بعد از كلي گشت و گذار در سايت هاي انگليسي دنبال نظرات هموطنان گشتم و سر از اين جا در آوردم.
    با تمام بحث هايي كه شده در مورد كيفيت شكي نيست كه 5DMII حرف تهايي رو ميزنه، ولي 7D هم با آوردن يك سري تكنولوژي هاي جديد نويد بخش استتفاده اين تكنولوژي ها در توليدات آتي كانن مي تونه باشه.
    مدتيه كه به فكر دوباره از سر گرفتن تنها هنري كه فكر مي كنم توش استعداد دارم افتادم و بين اين دو دوربين گير كردم، مهم ترين چيزي كه منو به 7D متمايل مي كنه اينه كه براي تجربيات جدي عكاسي شروع خيلي خوبيه(ولي نه با لنز هاي كيت) و بعد از يك مدت كار كردن باهاش و كسب تجربه و جمع كردن چند تا لنز مناسب مي تونم وارد ديار FF هم بشم كه تا اون زمان حتما دوربين هايي با تكنولوژي جديد تر با سنسور FF به بازار معرفي خواهد شد و از آن ها هم بي نسيب نخواهم بود. ولي آيا كيفيت تصوير 5DMII قابل صرف نظر كردن هست يا نه؟؟ سوال اين جاست.
    دوستان لطفا اگر من رو با نظرات خودشون راهنمايي كنن ممنون مي شم، اگه يك پك از تجهيزات هم معرفي كنين كه منت گذاشتين.مخصوصا در باره لنز!
    با تشكر
    ویرایش توسط SinaVT : Friday 26 February 2010 در ساعت 01:35 دلیل: بهتر كردن انتقال مطلب

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

شما به کدوم شاخه عکاسی علاقه دارید؟ خیلی می‌تونه تعیین کننده باشه.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

در رابطه با نوع عكاسي كه بهش علاقه دارم مي تونم بگم اغلب در محيط هاي باز(غير استوديو)، بدون سه پايه حالا چه زوم باشه يا چه وايد( همين دو قسمتش كلي پول لنزش مي شه) از جك و جونور و آدمها و مناظر ،كادر بندي ها و اتفاقات جالبي كه معمولا انسان هاي كم توجه، نمي بينن عكاسي مي كنم. يعني بيشتر دوست دارم دنبال موضوع بگردم و سوژه هام تحت كنترل خودم نيستن.
    يكي از مزايايي كه واقعا تو7D فكرم رو به خودش مشغول كرده تشخيص افق اتوماتيكشه، هميشه بعد از اگرفتن عكس هايي كه افق توش مهمه و دقت فراوان و گرفتن 5-6 تا عكس از همون منظره، بعد از رسيدن به خونه و تماشاي عكس ها گيس هاي خودم رو به خاطر چپكي بودن افق مي كنم و شيون ها و زاري ها سر مي دم

نمي دونم اين ويژگي واقعا دقيق هست يا نه(چون يه جايي خونده بودم كه زياد دقيق نيست و استفاده از تراز بنايي(!!) خيلي بهتره البته اگر اشتباه نكنم تاون مال نيكون D700 بود)
    با تشكر قبلي و پيشاپيش از دوستان.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

Question پاسخ: ?5DMKII or 7D

قصه طولانی شد دوستان و صاحب نظران کدام یک رو انتخاب می کنن؟

{بسته 1}
    1- canon 7d(body) 1.680 HT
    2- caon EF 24-70 f2.8 1.650 HT
    3- canon speedlite 580exII 450 HT

مجموعا 3.780.000تومان
    -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
    {بسته 2}
    1- canon 5DMII+EF24-105 kit 3.600 HT
    2- canon speedlite 580exII 450 HT
    مجموعا 4.050.000 تومان

قیمت ها رو از سایت های اینترنتی جمع کردم و شاید دقیق نباشند، فکر نمی کنم آوردن قیمت غیر قانونی باشه ولی اگر هست معضرت می خوام. پست پاک شود.

در ضمن sigma 10-20 با قیمت 590هزار توان هم شاید بیاد توی لیستم. دوساتن اگر پشنهاد دیگه ای هم دارن بفماین که ان شا... قبل از عید یه تکونی به اقتصاد کلان بدیم!!:biggrin:
    ویرایش توسط SinaVT : Sunday 7 March 2010 در ساعت 13:57 دلیل: اصلاح اشتباه تایپی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام
    در زمرۀ صاحب‌نظران که نیستم، دوست شاید؛
    بدون در نظر گرفتن تفاوت در کاربرد بسته دوم را ترجیح می‌دم. البته 24-70 را به جای 24-105.
    ویرایش توسط Vahid : Sunday 7 March 2010 در ساعت 14:27
    KHAKSAR و Chik تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    سلام
    بدون در نظر گرفتن تفاوت در کاربرد بسته دوم را ترجیح می‌دم. البته 24-70 را به جای 24-105.
    اگه بخواهیمبه جای 105-24 لنز 70-24 را برداریم میبایست به فکر 200-70 هم باشیم. چون روی فول فریم و داشتن نهایت زوم 70 خیلی کم هست و حتما رنج های بالاتر نیاز میشه.

مگه 20-10 سیگما به 5D میخوره؟!!!
    Ali Reza Aslani تشکر می‌کند.
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

=-=نکات=-=-

اگر که قرار باشه با 5dMII لنز 24-70 انتخاب کرده و به فکر 70-200 هم باشم رقمی معادل 4.750.000 باید برای بسته 2 هزینه کنم و به فکر یم منبع در آمد به بزرگی 1.280HT برای 70-200 f4 isusm و یا 1.950HT برای f2.8isusm باشم می شه ناقابل 6.700HT پولی نزدیک یک وانت پیکان یا یراید که بسیار مناسب برای حمل اثاث و مسافر کشی می باشد و به اقتصاد خانواده هم کمک میکنه:biggrin:
    دلیل این که به چنین پک هایی فکر می کنم حدود قیمت یکسان و گرفتن یک پک خوب با نیم نگاهی به آینده برای انجام کار های جدی عکاسی هستش

باز هم از راهنمایی هاتون متشکر هستم

=-= تشکرات=-=-
    خیلی لطف دارید ، ممنون از راهنمایی تون
    مگه 20-10 سیگما به 5D میخوره؟!!!
    اگر نمی گفتین احتمالا با انتخاب چند مورد از محتویات یک جعبه ابزار در این راستا اقدامات لازم رو انجام می دادم !:biggrin:

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

به هر حال کسی که نمیخواد عکاسی حرفه ای انجام بده نباید یک راست سراغ 7D یا 5D بره چون واقعا به قول شما باید به اندازه مبلغ خرید یک وانت پیکان پول بابتش بده. به نظر من شما با یک dslr-like شروع کنید که هم زوم خوب داشته باشه هم واید خوب. بعد از گذشت 1 سال مطمئنا راحتتر میتونید برای خرید لوازم عکاسی و تجهیزاتش تصمیم بگیرید. یا اینکه شما حداقل میتونید یک 500دی بر دارید با لنزهای خوب. خود من هم از کامپکت شروع کردم.

مسلما 5D با لنز کیتش کار شما را راه نمی اندازه چون 100 درصد به رنج های بالاتری نیاز خواهید داشت.
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    سلام.

راستش من الان حدود 5 سال هست که عکاسی میکنم. الان هم 30D دارم. به سرم زده که دوربین را عوض کنم. الان بین 2 دوربین 5D MarkII و 7D شک دارم. البته میدونم که 5D فول فریم هست اما ظاهرا 7D هم خوش درخشیده . از نظر قیمت هم برام مهم نیست. نگران لنز هم نیستم. شاید اگه قرار باشه فول فریم بر دارم با کیت 24-105 بردارم و لنزهایی که دارم عوض و بدل کنم. و حتما به یک فلاش هم نیاز خواهم داشت(با توجه به اینکه 5D فلش ندارد).
    از نظر کیفیت عکس و فیلم برداری کدام را پیشنهاد میکنید. راستش کمی گیج شدم . مثلا نقاط ضعف و قوت هر کدام را میخواستم. حالا در فوکوس ، لایویو، کیفیت فیلمبرداری و عکس و ......

متشکرم.
    سلام دوست عزیز

راستش بدون هیچگونه تعصبی ، قویا توصیه میکنم 5D MarkII + 24-105 بگیری چون از نظر من از لحاظ نویز و دیتیل عملکرد بهتری نسبت به 7D داره و من هردو دوربین و با لنزی که گفتم ، در فضای بیرون چه روز چه شب و هم در indoor تست کردم و واقعا بهتر بود.
    Chik تشکر می‌کند.
    مازیار دالوندی

اندر دل من هزار خورشید بتافت ... آخر به کمال ذره ایی راه نیافت

صفحه 6 از 27 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین