صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 65
Like Tree104تشکر

موضوع: ? canon 550D یا canon 7D ?

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

پیش فرض ? canon 550D یا canon 7D ?

با درود بر همه عزیزان و ضمن عذرخواهی بابت ایجاد تاپیک های مختلف(به علت گیج شدن در میان دریای body ها).
    باتوجه به اینکه canon 550D مدل Entry Level دوربین canon 7D است و با چند تفاوت:
    بدنه محکمتر و بهتر و البته سنگینتر 7D.
    سرعت بالای شاتر.(1/8000 7D در مقابل 1/4000 550D )
    سرعت عکسبرداری در واحد زمان(8frame per second in 7D در مقابل 3.7frame per second in 550D )
    استفاده از دو پردازشگر در 7D در مقابل یک پردازشگر550D .
    3inch lcd (3:2) 1040000 dots in 550D در مقابل 3inch LCD(3:4) 920000 dots in 7D
    با توجه به عکسهایی که از 550D دیدم و همچنین کاربرد آماتور خودم هیچ کدام از موارد بالا تقریبا برای من اهمیتی ندارد(تقریبا).ولی یک تفاوت خیلی وحشتناک و فوق العاده حائز اهمیت (حداقل برای من) :
    (Optical Pentaprism, 100% coverage, 1x magnification in 7D) در مقابل (Optical Pentamirror, 95% coverage, 0.87x magnification in 550D )
    از شما دوستان تقاضا دارم تفاوت بین منشور و 5 تا آیینه که به جای منشور استفاده شده است و تاثیر آنها بر کیفیت و ... بر ویزور را برای من شرح دهید.
    آیا این تفاونها خصوصا,خصوصا,خصوصا تفاوت ویزور دو دوربین 750$ می ارزد که 7D بخرم یا اینکه باقیمانده پولم را یک لنز درست حسابی به جای 18-200 با 7D (مثلا 24-105 با 550D ) بخرم؟
    من بین این دو بدنه با یک بدنه دیگر(50D) دارم گیج میخورم.
    عکاسی مورد علاقه من پرتره و لنز های بعدی من به مرور زمان 100-400 و 10-22 و یک لنز فیکس پرتره+ماکرو است.
    یکی از دوستان می گفت که 18-200 باید به عنوان لنز walk around جزء لنزهای یک عکاس باشد ولی یکی دیگر از دوستان مخالف خرید این لنز بود و میگفت از همان اول یک بدنه ارزان(مثل 50D یا 550D ) بخرم و با 24-105 شروع کنم.
    راستی Live view در دو بدنه تفاوتی با هم دارند یا نه؟
    واقعا من الان نباید سرم رو بکوبم به دیوار؟گیج شدم.
    از شما گرامیان تقاضای کمک دارم.
    با سپاس فراوان.
    فرزام

كاربر آشنا amir reza آواتار ها
    تشکر کرده
    141

پیش فرض پاسخ: ? canon 550D یا canon 7D ?

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    با درود بر همه عزیزان و ضمن عذرخواهی بابت ایجاد تاپیک های مختلف(به علت گیج شدن در میان دریای body ها).
    باتوجه به اینکه canon 550D مدل Entry Level دوربین canon 7D است و با چند تفاوت:
    بدنه محکمتر و بهتر و البته سنگینتر 7D.
    سرعت بالای شاتر.(1/8000 7D در مقابل 1/4000 550D )
    سرعت عکسبرداری در واحد زمان(8frame per second in 7D در مقابل 3.7frame per second in 550D )
    استفاده از دو پردازشگر در 7D در مقابل یک پردازشگر550D .
    3inch lcd (3:2) 1040000 dots in 550D در مقابل 3inch LCD(3:4) 920000 dots in 7D
    با توجه به عکسهایی که از 550D دیدم و همچنین کاربرد آماتور خودم هیچ کدام از موارد بالا تقریبا برای من اهمیتی ندارد(تقریبا).ولی یک تفاوت خیلی وحشتناک و فوق العاده حائز اهمیت (حداقل برای من) :
    (Optical Pentaprism, 100% coverage, 1x magnification in 7D) در مقابل (Optical Pentamirror, 95% coverage, 0.87x magnification in 550D )
    از شما دوستان تقاضا دارم تفاوت بین منشور و 5 تا آیینه که به جای منشور استفاده شده است و تاثیر آنها بر کیفیت و ... بر ویزور را برای من شرح دهید.
    آیا این تفاونها خصوصا,خصوصا,خصوصا تفاوت ویزور دو دوربین 750$ می ارزد که 7D بخرم یا اینکه باقیمانده پولم را یک لنز درست حسابی به جای 18-200 با 7D (مثلا 24-105 با 550D ) بخرم؟
    من بین این دو بدنه با یک بدنه دیگر(50D) دارم گیج میخورم.
    عکاسی مورد علاقه من پرتره و لنز های بعدی من به مرور زمان 100-400 و 10-22 و یک لنز فیکس پرتره+ماکرو است.
    یکی از دوستان می گفت که 18-200 باید به عنوان لنز walk around جزء لنزهای یک عکاس باشد ولی یکی دیگر از دوستان مخالف خرید این لنز بود و میگفت از همان اول یک بدنه ارزان(مثل 50D یا 550D ) بخرم و با 24-105 شروع کنم.
    راستی Live view در دو بدنه تفاوتی با هم دارند یا نه؟
    واقعا من الان نباید سرم رو بکوبم به دیوار؟گیج شدم.
    از شما گرامیان تقاضای کمک دارم.
    با سپاس فراوان.
    فرزام

سلام دوست عزیز

معمولا دو چیز با هم مقایسه میشوند که به هم نزدیک باشند یا قابل مقایسه باشند، 550 دی و 7 دی ؟؟؟
    تفاوت قیمتی این دو دوربین خود خط بطلانی است به مقایسه آنها!

من خودم بعد از ماهها تحقیق به این نتیجه رسیدم که50 دی انتخاب اصلح است !!! :biggrin:

انشا الله 31 نمایشگاه از و از آنجا تهیه میکنم ...
    بهرنگ، Ali Talebi، Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط amir reza نمایش پست ها

سلام دوست عزیز

معمولا دو چیز با هم مقایسه میشوند که به هم نزدیک باشند یا قابل مقایسه باشند، 550 دی و 7 دی ؟؟؟
    تفاوت قیمتی این دو دوربین خود خط بطلانی است به مقایسه آنها!

...
    البته خیلی هم ربطی ندارد و جهت اطلاعتون باید عرض کنم که بنده هم بعد از فروش 40D بین این دو مرددم.
    از طرفی چون 40D را به دو دلیل عمده فروختم : اول وزن زیادش و دوم اینکه دوست دارم فیلمبرداری HD را با DSLR ها تجربه کنم.
    حالا از طرفی دنبال وزن کمتر 550D هستم و از طرفی می ترسم با توجه به عادت به 40D، کار کردن با 550D به ویژه با توجه به نبود LCD بالایی و غربیلک پشتی برایم مشکل باشد وگرنه برای من هم که بیشتر indoor عکس می گیرم و دوربین هایم را لای پر قو نگه می دارم، سیلینگ بهتر و بدنه ی مقاوم تر و سرعت عکاسی پیاپی بالا خیلی در اولویت نیست.

دوستانی که از سری XXXD به XXD کوچ کرده اند و یا هر دو بدنه را دارند در مورد اون سخت تر بودن تنظیمات که عرض کردم نظرشان چیست؟
    partow، Navid7h، E.Fattahi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

سلام اقاى حسيني
    من هر دو بدنه رو تجربه كردم
    البته 400 دي و 50 دي
    ولي واقعا 50 دي خيلي خوش دست تر هست خيلي، از لحاظ منوها بنظرم فرقي نداره، شايد كار كردن با 400 دي كمي هم آسونتر باشه.

موفق باشيد
    farhad44 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

منم خیلی علاقه دارم از نظر فیلمبرداری هم یه مقایسه ای بین این دو دوربین بشه
    ایا در شرایط یکسان خروجی یکسانی دارند یا نه ؟
    علی اسلامیان

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

آیا یک دوربین حرفه ای باید با یک دوربین آماتور مقایسه بشه؟ یعنی 550D در مقابل 7D حرفی برای گفتن داره یا نه؟ اگه آف تاپیک هست ببخشید. اما سوالی بود که برام پیش آمد و امیدوارم به جواب برسم.
    متشکرم
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    آیا یک دوربین حرفه ای باید با یک دوربین آماتور مقایسه بشه؟
    با سلام.
    دوست عزیز 550d یه دوربین اماتور نیست.
    ولی این مقایسه به نظر من هم سخته چون 550d یه بدنه از رده اینتری لول و 7d یه بدنه از رده XD کانن که بهترین دوربین کراپدار فعلی کنن هست و یکی از بهترینهای بازار.در ضمن 550d هنوز دوربین جدیدی هست و هنوز امتحانش رو پس نداده بصورت عملی . تمام اطلاعاتی که از این بدنه داریم مربوط به رویو هاست.
    ولی کلا این بحث ها دلیل نمی شه که شما از خرید 550d منصرف بشوید.
    Chik، amir reza و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran.fani نمایش پست ها
    بدر ضمن 550d هنوز دوربین جدیدی هست و هنوز امتحانش رو پس نداده بصورت عملی . تمام اطلاعاتی که از این بدنه داریم مربوط به رویو هاست.
    .

من هم با شما موافقم . ضمن اینکه در حال حاضر بیش از حد گران هست. ظاهرا با قیمت 1.050.000 تومانی که داره فعلا کسی نمیخره . احتمالا قیمت تا چند ماه آینده به 800 تومان هم خواهد رسید.

در کل اگه دوربین با ارزشی باشه به عنوان دوربین دوم (کراپ دار) در کنار فول فریم دیگه به 7D فکر نمیکنم.
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

سلام دوستان

خوب من دوربین 7D CANON رو دارم و قبل از عید هم یک تست کوچک با 550D انجام دادم و به نسبت اصلا نمیتواند به 7D برسد و کاملا هم طبیعی است چون 550 از سری XXXD و 7D از سری XD CANON است و خود شرکت سازنده امکانات و کیفیت بیشتر رو مسلما در سری یک رقمی خود قرار میدهد
    Chik تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط artnature نمایش پست ها
    سلام دوستان

خوب من دوربین 7D CANON رو دارم و قبل از عید هم یک تست کوچک با 550D انجام دادم و به نسبت اصلا نمیتواند به 7D برسد و کاملا هم طبیعی است چون 550 از سری XXXD و 7D از سری XD CANON است و خود شرکت سازنده امکانات و کیفیت بیشتر رو مسلما در سری یک رقمی خود قرار میدهد

با درود و سپاس از عزیزانی که در این بحث شرکت کرده و ما را یاری دادند.
    آقای مهرداد کیانی عزیز.
    اگر محبت نموده و تفاوتهای دو دوربین را در تستی که انجام داده اید به تفصیل شرح دهید ممنون میشم.
    بقیه دوستان هم اگر اطلاع یا نظری در این ضمینه دارند خواهشا ما را بی نصیب از نظرات ارزشمندشان نگذارند.
    با سپاس بی پایان.
    فرزام.
    ویرایش توسط ali_farzam : Sunday 28 March 2010 در ساعت 22:29
    alie تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین