صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65
Like Tree104تشکر

موضوع: ? canon 550D یا canon 7D ?

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

پیش فرض پاسخ: دوربین های شارپ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    با سلام

یکی از جنبه های مقایسه این است که وجه مشترک اصلا قابل قیاس باشد.اما من می خواهم سوالی کنم که شاید در دید اول کمی نامتعارف به نظر برسد.احتمالا اینجا دوستانی هستند که Canon 40D داشته اند و دوربین های دیگری هم تجربه کرده باشند.گرچه عقیده بر این است که عکس را لنز میگیرد اما بدنه هم در کیفیت خروجی تاثیر به سزایی دارد.مثلا نویز مخصوصا در ایزوهای بالاتر و البته امکان سرعت بالاتر شاتر . . .
    اگر فرض را بر استفاده از یک لنز ثابت بگذاریم(مثلا سری L کنون و رنج نرمال مثله 24-105)
    اما سوال:
    از نظر من 40D و 7D دوربین های شارپی هستند.اما 50D را نپسندیدم شاید بخاطره نویزش بنظرم رسید شارپ نیست.اشکال اینجا بود که 7D برایم گزینه خوبی محسوب نمیشود چون نوع عکس هایی که میگیرم برتری های 7D را شامل نمیشود والبته فیلمبرداری هم مهم محسوب نمیشود و از طرفی قیمتش کمی بالاتر از دیگران است.و 40D هم دسته دوم است با اینکه گاهی دوستانی در همین فروم انرا برای فروش میگذارند اما در هر حال من آدمه وسواسی هستم و نو را ترجیح می دهم.متاسفانه 50D نتوانست نظرم را جلب کند اما چند روزه پیش جایی خواندم(در همین فروم اما الان نتوانستن پیدایش کنم)خروجی 550D بسیار شفاف و در حد 7D است(از نظر شفافیت با لنز ثابت برای هر دو دوربین) البته با تاکید بر اینکه این دوربین ها در یک کلاس نیستند می خواستم بدانم تا چه حدی این موضوع تایید میشود آیا کسی 550D و مثلا 7D یا 40D داشته تا بتواند قیاسی از این نظر(فقط) بکند؟

با سلام دوست عزیز من خودم در همین مورد در یه پست پایین تر که نمونه عکس از هر دو دوربین 7دی و 550 دی گذاشتم وهم در چند پست قبل به همین موضوع اشاره کردم و البته از دوستان در همین مورد در خواست نظر کردم .
    من تا اون حدی میتونم بهتون در مورد این دو دوربین بگم که اگه طبق گفته شما برتری های سخت افزاری 7 دی مثل جنس بدنه بهتر یا عمر شاتر بالاتر و سرعت شاتر بیشتر زیاد براتون مهم نیست با بررسی هایی که من از سایت های دیگه و هم چنین سمپل هایی که به عنوان نمونه اون تصویر کلیسای من در پست قبلی گذاشتم به وضوح سنسور 550 دی و خروجی 550دی از 7دی بهتر و کم نویز تره و این در حالیه که برای 550دی از لنز کیت 18-55 استفاده شده.
    (البته تمامیه این مطالبی که عرض کردم نظرات شخصیمه و میتونه اشتباه باشه)

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

پیش فرض پاسخ: دوربین های شارپ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rima نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز من خودم در همین مورد در یه پست پایین تر که نمونه عکس از هر دو دوربین 7دی و 550 دی گذاشتم وهم در چند پست قبل به همین موضوع اشاره کردم و البته از دوستان در همین مورد در خواست نظر کردم .
    من تا اون حدی میتونم بهتون در مورد این دو دوربین بگم که اگه طبق گفته شما برتری های سخت افزاری 7 دی مثل جنس بدنه بهتر یا عمر شاتر بالاتر و سرعت شاتر بیشتر زیاد براتون مهم نیست با بررسی هایی که من از سایت های دیگه و هم چنین سمپل هایی که به عنوان نمونه اون تصویر کلیسای من در پست قبلی گذاشتم به وضوح سنسور 550 دی و خروجی 550دی از 7دی بهتر و کم نویز تره و این در حالیه که برای 550دی از لنز کیت 18-55 استفاده شده.
    دوست عزیز
    نظر شخصی شما وقتی می تواند قابل ارائه باشد که شما با داشتن علم کافی به تست،با هر دو بدنه کار کرده و نتایج علمی از آن برداشت کرده باشید که فکر نمیکنم این مورد صادق بوده باشد.
    در غیر این صورت نیز باید از منابع معتبر نقل قول بفرمایید که در مورد منابعی که شما نام بردید چنین گمانی نمی رود!
    در این صورت بهتر است از راهنمایی دیگرانی که به این فروم و اعضای آن به چشم کسانی که آگاهی کامل دارند مینگرند خود داری فرمایید تا ناخواسته از به اشتباه انداختن دیگران اجتناب کرده باشید.(همانگونه که دوستی امروز صحبتهای شما را نقل قول کرده بود)

صحبتهای شما در هیچ منبع قابل اعتمادی مثل dpreview و یا the-digital-picture و ... تکرار نشده است که باعث می شود به اعتبار آنها شک نمود.

در صورت مقایسه دو دوربین هم فکر میکنم مصرف کنندگان این بدنه ها در دو گروه متفاوت قرار میگیرند!
    واضح است که کسانی که سیلینگ بهتر،گریپ بهتر،سرعت عکاسی پیاپی بالاتر،سرعت شاتر بالاتر،سیستم فکوس سریعتر و دقیقتر،سیستم کنترل فلاش و .. برایش مهم نباشد نباید به سراغ خرید دوربینی برود که به خاطر مواردی که برای او مورد استفاده ندارد،گرانتر است!
    البته این به معنای آن نیست که مثلا 550 دی نمی توان عکاسی حیات وحش کرد و یا سیلینگ ندارد!!

بسیاری از مصرف کنندگان دوربینهای انتری لول کسانی هستند که به تازگی با عکاسی با SLR روی آورده اند و اگر در طولانی مدت تصمیم به ادامه این راه به صورت جدی تر بگیرند با موارد مورد نیاز خود بیشتر آشنا خواهند شد و در آن صورت خود بهتر از هر کس دیگر دست به انتخاب یک بدنه از رده بالاتر خواهند زد!
    دوستان بسیاری در فروم هستند که ابتدا با یک بدنه xxxD کنون شروع و بعد از مدتی حدود یک یا دو سال به بدنه حرفه ای تر روی آورده اند.
    nmroshan، Navid7h و hamedch67 تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: ? canon 550D یا canon 7D ?

تمامی موارد بالا توسط یک سایت و در شرایط یکسان و سوژه یکسان و به احتمال قوی یک شخص وابسته به سایت dcresource با تنظیمات برابر که از exif عکسها میشه بهش پی برد انجام شدهواسه همین هست که میگم مقایسه کنن در ضمن این مورد شما به نظرم در صورتی صدق میکرد که ما از دو عکس متفاوت که با تنظیمات نا برابر و در شرایط نامساوی و توسط دو شخص مختلف و اماتور گرفته شده باشه صحبت کنیم . و در ضمن اگه فرمایش شما رو در نظر بگیریم دیگه اصلا نمیشه هیچ دوربینی رو با هم مقایسه کرد مثلا دیگه نمیشه گفت طبق نمونه عکسهای گرفته شده با 5 دی و د7ی نویز 5 دی از 7 دی کمتره !
    با سلام به نظر من اصلا این طور نیست چون کانن تو اوایل کار 7 دی اومده و دوربینی رو معرفی کرده که با اینکه در یک سطح پایین تر از 7 دی قرار داره ولی عملکردی بهتر از خودش به نمایش گذاشته (از لحاظ خروجیه عکس ) و 7دی رو به چالش گشونده .
    به نظر من همین تاپیک میتونه با بررسی عملکرد 7دی و با در نظر گرفتن مقایسه گونه این نورسیده بهتر برای افراد مفید باشه در ضمن دوستمون navid 7h هم که یه نمونه از عکس سایت dcresource رو روش تاکید دارن که روشنایی روز متفاوتی هست من از ایشون میخوام نظرشونو در مورد این دو عکس پایین هم بفرمایند که در 98 % موارد شرایط یکسانه در حالی که به وضوح البته به نظر بنده حقیر 550 دی از لحاظ رفتار نویزی و طیف رنگ از 7دی بهتره.

و روشنتر از همه تا حالا اکثر سایت های معتبر مثل cameralab به کیفیت عکس 550 دی امتیاز بهتری دادن.

جناب آقا / سرکار خانم rima

سلام

در چند پست قبل نوشته بودم:
    شما ظاهرا پست من را فقط خوانده اید ! ولی نگاهی دوباره به مرجع خود نیانداخته اید.
    ولی نوشته ام را تصیحیح می کنم ! ;)
    شما ظاهرا نه پست های بنده را میخوانید و نه به آن نگاه می اندازید !

فرموده بودید :
    تمامی موارد بالا توسط یک سایت و در شرایط یکسان و سوژه یکسان و به احتمال قوی یک شخص وابسته به سایت dcresource با تنظیمات برابر که از exif عکسها میشه بهش پی برد انجام شده
    و بعد دو عکس از کلیسا آورده اید و نظر من را در مورد دو عکس مربوط به کلیسا خواسته بودید !

1. اولا من بسیار شگفت زده و متحیر شده ام از نحوه محاسبه این عدد 98 % ! یعنی کل بحث به کنار ! نحوه محاسبه این اختلاف 2% در عکس ها به کنار :biggrin: ! البته چند سالی هست که در این مرز پر گهر شوخی با اعداد و ارقام و درصدها باب شده است !!

پیشنهاد میکنم دو عکس کلیسا را در سایز بزرگ ببینید و آن بازی معروف را با این دو عکس انجام دهید ( در این دو عکس چند اختلاف می بینید !؟ )

نمونه عکس بزرگ کلیسا در ابعاد بزرگ (Canon EOS 550D)
    کد:
    http://www.dcresource.com/sites/default/files/galleries/canon-eos-rebel-t2i-photo-gallery/IMG_8150_0.JPG
    نمونه عکس بزرگ کلیسا در ابعاد بزرگ (Canon EOS 7D)
    کد:
    http://www.dcresource.com/sites/default/files/galleries/canon-eos-7d-photo-gallery/IMG_0034.JPG
    اگر با نگاه کردن قانع نشدید که این عکس ها در شرایط یکسان گرفته نشده اند پیشنهاد دوم من این است که به Exif عکس ها هم نگاهی بیاندازید.

Exif عکس بزرگ کلیسا مربوط به دوربین Canon EOS 550D
    کد:
    Camera Maker: Canon
    Camera Model: Canon EOS REBEL T2i
    Image Date: 2010:04:12 14:46:09
    Focal Length: 23.0mm
    Aperture: f/3.5
    Exposure Time: 0.125 s (1/8)
    ISO equiv: 400
    Exposure Bias: none
    Metering Mode: Matrix
    Exposure: program (Auto)
    White Balance: Auto
    Flash Fired: No
    Color Space: sRGB

Exif عکس بزرگ کلیسا مربوط به دوربین Canon EOS 7D

کد:
    Camera Maker: Canon
    Camera Model: Canon EOS 7D
    Image Date: 2009:10:31 14:55:06
    Focal Length: 22.0mm
    Aperture: f/4.0
    Exposure Time: 0.167 s (1/6)
    ISO equiv: 400
    Exposure Bias: none
    Metering Mode: Matrix
    Exposure: program (Auto)
    White Balance: Auto
    Flash Fired: No
    Color Space: sRGB
    دوست عزیز در وب سایت ها و لابراتور های معتبر تر (مثل dpreview و dxo ) آزمایش های بسیار پیشرفته تر در شرایط بسیار بسیار استاندارد تر و بسیار بسیار ثابت تر بین دوربین ها انجام میشود ! ولی بسیاری بر روی نتیجه این نوع تست ها شک دارند و به آن ها خرده می گیرند ! (چه برسد به اینکه یک نفر در دو روز مختلف با تنظیمات مختلف آن هم در مد P ! داخل یک کلیسا برود و دو عکس بگیرد و ما بخواهیم این دو عکس را مبنای انتخاب ، تصمیم گیری و یا صدور حکم قرار دهیم !! )

گفته بودم دقت کنید که آیا عکس ها در فرمت RAW گرفته شده است و پردازش شده است و یا Jpeg !

به آن هم توجه نکردید !

بارها در همین فروم بیان شده است که خروجی Jpeg دوربین های Entry Level در بسیاری از موارد شارپتر با رنگ و لعاب غلیط تر و .... است .

چرا ؟؟
    چون کارخانه تولید کننده میداند این دوربین را چه کسی میخرد. چون دارد یک SLR خوب روانه بازار میکند قابلیت عکاسی RAW را در دوربین قرار میدهد ولی روی Curve های خروجی الگوریتم های Jpeg آن کار بیشتری انجام میدهد ( نسبت به بدنه های پیشرفته تر ) تا خروجی مستقیم دوربین برای کابر عادی مطلوب باشد .

اما برای مقایسه واقعی و دستیابی به بهترین کیفیت و خروجی مناسب ، عکاسی در فرمت RAW توصیه اکید اکثر اساتید است.

با سلام به نظر من اصلا این طور نیست چون کانن تو اوایل کار 7 دی اومده و دوربینی رو معرفی کرده که با اینکه در یک سطح پایین تر از 7 دی قرار داره ولی عملکردی بهتر از خودش به نمایش گذاشته (از لحاظ خروجیه عکس ) و 7دی رو به چالش گشونده .
    مطمئن باشید 550D دوربین 7D را به چالش نکشیده است ! حتی در مورد خروجی !

این دو دوربین کلا با هم متفاوتند ! برای کارهای مختلفی، انواع عکاسی های مختلفی ! وقتی میتوان چنین حرفی زد که دوربین 550D با قیمت پایین تر و رده پایین تر در جایی که 7D دارد تمام توانش را به نمایش می گذارد بتواند همان کار را انجام دهد ! ( مثلا در برف و عکاسی از یک پرنده ! )

ولی اگر شما هر دو دوربین را به آتلیه ببرید و با آن عکس پرسنلی بیاندازید نمیتوان گفت 550 با اینکه ارزرانتر است 7D را به چالش کشیده است ! بلکه میتوان گفت اگر کسی فقط برای استفاده در آتلیه 7D بخرد احتمالا زیاد از حد خرج کرده است و یا خرید مناسبی انجام نداده است

همه این حرف هایی که زدم برای این نبود که بگویم Canon EOS 7D بهتر است و یا Canon EOS 550D بدتر است. بیشتر برای این بود که
    1. متوجه شوید مقایسه ها و نتیجه گیری هایی که انجام میدهید خیلی درست نیست.
    2. به این نکته توجه کنید که هر نوشته ای در اینترنت که به زبان مادریمان نباشد همیشه درست نیست، معتبر نیست و .... ( مخصوصا این روزها که همگان بر همه چیز Review می نویسند ! )

باز هم تکرار میکنم به نظرم
    مقایسه این دو دوربین چندان معقول نیست.

اما مشکل جایی بروز می کند که مشتری Canon باشید، و برخی از ویژگی های موجود در Canon EOS 7D را در بدنه ای کوچکتر مثل Canon EOS 550D بخواهید !
    ( مثل من ! که دوربین کوچک و جمع و جور و سبکی میخواهم ، ترجیح میدهم دو غربیلک مجزا برای کنترل شاتر و دیافراگم در دوربینم داشته باشم ، به کنترلر فلاش وایرلس احتیاج دارم خیلی به سرعت عکاسی پیاپی 7D احتیاجی ندارم و از صدای زیر شاتر دوربین های Entry Level کنون خوشم نمی آید،)

شرمنده
    زیاد سخن گفتم !

اگر معیار انتخاب شما بین این دو دوربین فقط کیفیت خروجی (آن هم Jpeg ) است، در خرید Canon EOS 550D شک نکنید.

اما اگر بصورت جدی عکاسی میکنید، زیاد به سفر و دشت و صحرا میروید، از پرندگان عکاسی میکنید و یا علاقه به عکاسی از ورزش و صحنه های پر تحرک دارید، علاقه به عکاسی Off Camera در حالت TLL با دوربین های Canon دارید ، مچ و دست ورزیده دارید و ... احتمالا 7D گزینه مناسب تری است.

موفق باشید و سلامت

پی نوشت:

خداوندا، مکنونات قلبی مارا به گوش طراحان کمپانی Canon برسان و وسوسه این Nikon D90 را از ما دور بفرما ! :biggrin:
    farhad44، raffi، omid_ و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    پی نوشت:

خداوندا، مکنونات قلبی مارا به گوش طراحان کمپانی Canon برسان و وسوسه این Nikon D90 را از ما دور بفرما !
    سلام:

نوید جان از شما بعید بود اگر وسوسه شدید چرا خریدتون رو انجام نمیدید؟ یک D90 با لنزی که دوستان میگویند لنز بسیار خوبی در قبال قیمت پرداختی است بگیرید همون 105-18 یک مدت کار کنید. اگر دیدید این وسوسه درست بود، ادامه بدید اگر نه با 100 هزارتومان زیر قیمت بفروشید بیایید اینور بازار :cool: با 100 هزار و دویست هزارتومان در این زمونه نه کسی پول دار میشه نه بی پول:)

بنظرم کنکاش خیلی زیاد هم خوب نیست مخصوصا برای شما نوعی که اطلاعاتی در این زمینه دارید.

بقول شاعر" عاقل به کنار اب راهی می جست. دیوانه پا برهنه از آب گذشت "

بنظرم خیلی کنکاش نکنید دل رو به دریا بزنید

موفق باشید
    ME، A_Maddah، shabab و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

نوید جان از شما بعید بود اگر وسوسه شدید چرا خریدتون رو انجام نمیدید؟ یک D90 با لنزی که دوستان میگویند لنز بسیار خوبی در قبال قیمت پرداختی است بگیرید همون 105-18 یک مدت کار کنید. اگر دیدید این وسوسه درست بود، ادامه بدید اگر نه با 100 هزارتومان زیر قیمت بفروشید بیایید اینور بازار با 100 هزار و دویست هزارتومان در این زمونه نه کسی پول دار میشه نه بی پول

بنظرم کنکاش خیلی زیاد هم خوب نیست مخصوصا برای شما نوعی که اطلاعاتی در این زمینه دارید.

موفق باشید
    جناب قشقایی
    سلام و عرض ارادت فراوان

انتظار چنین پستی از هر کسی را داشتم جز شما ;)
    از کجا میدانید الان در هر دو سمت بازار نباشم :biggrin:

جدا از شوخی

دلایلی دارم کاملا شخصی که ممکن است باعث آفتاپیک شدن و یا راهنمایی غلط شود اما چند دلیل را همین جا می آورم بقیه اش را انشالله پیام خصوصی میکنم.

1.من شدیدا علاقمند دوربین سبک و جمع و جور هستم اگر کنون دوربینی با مشخصاتی که ذکر کردم داشت در تعویض بدنه خودم شک نمی کردم.

2.فعلا سعی میکنم بیشتر تلاشم ارتقا سطح و کیفیت عکاسی ام باشد و از دوربین فعلیم نهایت استفاده را بکنم. (با وجود نارضایتی ام فقط از وزن و اندازه دوربین فعلیم)

3. یکی از دوستان بسیار نردیک قصد خرید این دوربین را دارد.

4.با User Interface نیکون کمی بیگانه ام و حس خوبی به من نمیدهد ( خیلی کم با این برند کار کرده ام )

اما همیشه کنکاش و خواندن Review و یا ... نیست که باعث میشود ما در خرید کردن دو دل شویم. بعضی وقت ها جواب خارج از محیط عکاسی است.

مهمترین دلیل من :

نوید جان از شما بعید بود اگر وسوسه شدید چرا خریدتون رو انجام نمیدید؟
    ممکن است عمل جراحی روی کل دست راستم انجام دهم که این یعتی 2-3 ماه همه چی تعطیل ! چه برسد به انداختن دوربین روی گردن و ...

به نظرم داشتن دو دوربین آن هم از دو برند و استفاده نکردن از هیچ کدامشان خیلی معقول نیست !

پایدار باشید.
    A_Maddah، farhad44، QashQai و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    7879

کلا به نظرم مقایسه این دو دوربین زیاد درست نیست چون فرق های زیادی با هم دارند ، گروه های هدف متفاوتی را Target کرده اند و اختلاف قیمت بسیار زیادی دارند و ....

باز هم تکرار میکنم به نظرم
    مقایسه این دو دوربین چندان معقول نیست.
    سلام ....

شاهد از غیب رسید ...

هر دو این دوربین ها در کلاس خود به عنوان بهترین در TIPA 2010 انتخاب شده اند.

Canon EOS 7D
    BEST DSLR EXPERT

Canon EOS 550D
    BEST DSLR ADVANCED

کد:
    http://www.tipa.com/english/XX_tipa_awards_2010.php
    ممنون از جناب قبادی بابت لینک

پایدار باشید.
    E.Fattahi، BERLANO، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

Red face پاسخ: ? canon 550D یا canon 7D ?

سلام:

نوید جان از شما بعید بود اگر وسوسه شدید چرا خریدتون رو انجام نمیدید؟ یک D90 با لنزی که دوستان میگویند لنز بسیار خوبی در قبال قیمت پرداختی است بگیرید همون 105-18 یک مدت کار کنید. اگر دیدید این وسوسه درست بود، ادامه بدید اگر نه با 100 هزارتومان زیر قیمت بفروشید بیایید اینور بازار :cool: با 100 هزار و دویست هزارتومان در این زمونه نه کسی پول دار میشه نه بی پول:)

موفق باشید
    دوست عزیز دل به دریا زدن کار خوبیه ولی من یکبار چوبش و خوردم و رفتم با دل به دریا زدن و گرفتن اطلاعات یعنی حدود 2 سال پیش canon1000D رو خریدم اون موقع به من گفتن نیمه حرفه ای هست و من هم باورم شد و بعدش دیدم که خیلی دوربین جالبی نیست . الانم می خوام یه دوربین دیگه بخرم ولی واقعا نمی دونم نیکون یا کنون ؟ نمی دونم کدوم مدل ؟ نمی دونم کدوم لنز ؟ چون هر فرد یه چیزی می گه و من حسابی گیج شدم . من دانشجوی سال دوم عکاسی هستم و در همه زمینه ها عکاسی می کنم ولی علاقه خودم مستند هست . و واقعا نمی دونم اطلاعات واقعی و لازم رو چطوری میشه بدست آورد که بدونم واقعا چه دوربینی به درد منی که روز به روز دارم با مدل های متفاوت عکاسی اشنا می شم می خوره .

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط leadpix نمایش پست ها
    دوست عزیز دل به دریا زدن کار خوبیه ولی من یکبار چوبش و خوردم و رفتم با دل به دریا زدن و گرفتن اطلاعات یعنی حدود 2 سال پیش canon1000D رو خریدم اون موقع به من گفتن نیمه حرفه ای هست و من هم باورم شد و بعدش دیدم که خیلی دوربین جالبی نیست . الانم می خوام یه دوربین دیگه بخرم ولی واقعا نمی دونم نیکون یا کنون ؟ نمی دونم کدوم مدل ؟ نمی دونم کدوم لنز ؟ چون هر فرد یه چیزی می گه و من حسابی گیج شدم . من دانشجوی سال دوم عکاسی هستم و در همه زمینه ها عکاسی می کنم ولی علاقه خودم مستند هست . و واقعا نمی دونم اطلاعات واقعی و لازم رو چطوری میشه بدست آورد که بدونم واقعا چه دوربینی به درد منی که روز به روز دارم با مدل های متفاوت عکاسی اشنا می شم می خوره .
    سلام بر شما دوست خوب:

نمیدانم چه کسی به شما دوربین مورد نظر را پیشنهاد داده است. و نمیدانم چرا آن دوربین را خریده اید و اصلا نمیدانم چه سلیقه ای دارید

منتها همیشه برای همه یک نسخه واحد نمیتوان پیچید. با شناختی که از فعالیت نوید در این فروم دارم پیشنهاد به ایشان اینگونه بود. یا بقول معروف "هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد " در تاپیک های دیگر پیشنهاد ها بگونه ای دیگر است.

اگر حوصله ای باشد... در فروم راههای متفاوتی را نشان میدهیم و سلیقه های متفاوتی میبینید با تجربه هایی متفاوت. انتخاب راه با شماست. خوب و بد آن هم با شماست. اگر پستهای تاپیک هایی در این زمینه را ببینید با جواب های بیشماری از دوستان مواجه میشوید که در پاره ای موارد اشاره شده : نیاز هست پیش نیازهایی در این زمینه بدانید " یا " نیاز هست دوربین ها را از نزدیک ببینید " یا " نیاز نیست حتما Dslr بگیرید " یا برای داشتن Dslr موارد دیگر از آشنایی ابتدایی با پردازش فایل خام و ... " یا " بودجه لنز را در نظر بگیرید " و یا های متفاوت دیگری که در هر نسخه فرضی بسته به نیاز سوال کننده برای سوال کننده پیچیده خواهد شد:)

اما به هر شکل تصمیم آخر با خریدار است.

موفق باشید
    farhad44، raffi و ashkan 78 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام بر شما دوست خوب:

نمیدانم چه کسی به شما دوربین مورد نظر را پیشنهاد داده است. و نمیدانم چرا آن دوربین را خریده اید و اصلا نمیدانم چه سلیقه ای دارید

منتها همیشه برای همه یک نسخه واحد نمیتوان پیچید. با شناختی که از فعالیت نوید در این فروم دارم پیشنهاد به ایشان اینگونه بود. یا بقول معروف "هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد " در تاپیک های دیگر پیشنهاد ها بگونه ای دیگر است.

اگر حوصله ای باشد... در فروم راههای متفاوتی را نشان میدهیم و سلیقه های متفاوتی میبینید با تجربه هایی متفاوت. انتخاب راه با شماست. خوب و بد آن هم با شماست. اگر پستهای تاپیک هایی در این زمینه را ببینید با جواب های بیشماری از دوستان مواجه میشوید که در پاره ای موارد اشاره شده : نیاز هست پیش نیازهایی در این زمینه بدانید " یا " نیاز هست دوربین ها را از نزدیک ببینید " یا " نیاز نیست حتما Dslr بگیرید " یا برای داشتن Dslr موارد دیگر از آشنایی ابتدایی با پردازش فایل خام و ... " یا " بودجه لنز را در نظر بگیرید " و یا های متفاوت دیگری که در هر نسخه فرضی بسته به نیاز سوال کننده برای سوال کننده پیچیده خواهد شد:)

اما به هر شکل تصمیم آخر با خریدار است.

موفق باشید
    من خودم دوربین 1000 دی دارم اما هر وقت به دوستان میگم میخوام دوربین رو عوض کنم میگن برو کلاس عکاسی تعویض دوربین خروجی کار رو بهتر نمیکنه
    شما هم نمی دونم مشکلتون با 1000 دی چی هست اما 1000 دی دوربین نیمه حرفه ای خوبی هست و ارزش هم داره

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط saedpix نمایش پست ها
    من خودم دوربین 1000 دی دارم اما هر وقت به دوستان میگم میخوام دوربین رو عوض کنم میگن برو کلاس عکاسی تعویض دوربین خروجی کار رو بهتر نمیکنه
    شما هم نمی دونم مشکلتون با 1000 دی چی هست اما 1000 دی دوربین نیمه حرفه ای خوبی هست و ارزش هم داره
    سلام بر شما دوست خوب.

حالا که آف تاپیک شد و احتمال بسیار زیاد چند پست اخیر به تاپیک هایی دیگر میرود. قبل از انتقال یک نکته ای رو شاید بد نباشه عرض کنم

بقول شاعر:

گنه کرد در بلخ آهنگری -- به شوشتر زدند گردن مسگری

ارادتمندتان:)
    ashkan 78 و Rofougaran تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین