صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 65
Like Tree104تشکر

موضوع: ? canon 550D یا canon 7D ?

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 7D

نقل قول نوشته اصلی توسط rima نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم یه سوالی رو اینجا مطرح میکنم که فکر میکنم جای مناسبی براش باشه و برای کسایی که مطالب این تاپیک رو مطالعه میکنن مفید باشه اونم اینکه من امروز ریویوی دوربین جدید کانن 550 دی رو که سایت dcresource امروز داده بود رو بررسی میکردم وقتی چند تا سمپل مشابه با 7 دی رو از این سایت در شرایط و تنظیمات یکسان دیدم به نظرم 550 دی رو از لحاظ رنگ و کنترل نویز بهتر دیدم میخواستم اساتید لطف کنن و اگه اون سمپل ها رو دیدن نظر مقایسه ای شونو حتما بدون تعصب اینکه این بدنه اصلا از 7 دی پایین تره یا اینکه یه قرید از 550 دی بالاتره رو فقط در مورد خروجیه عکس این دو بدنه بگن چون فکر میکنم اگه نظر من درست باشه کسایی که کیفیت ساخت براشون در درجه دوم اهمیت قرار داره و با یه قیمت پایین تر میتونن خروجیه عکس بهتر وامکانات مساوی رو داشته باشن خیلی مفید باشه . ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    دوست عزیز
    سلام
    تا اساتید بیایند و جواب دهند یک سئوال کوچک

خروجی مستقیم Jpeg و یا Raw پردازش شده.
    در مورد Jpeg که ....

در مورد RAW هم با چه سیستمی ، چه نرم افزاری با چه پروفایلی توسط چه کسی پردازش شده است ؟

همه این موارد باعث می شود نتوانیم راجع به خروجی مستقیم دو دوربین و تفاوت های آنها به راحتی بحث کنیم

پایدار باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rima نمایش پست ها
    تمامی موارد بالا توسط یک سایت و در شرایط یکسان و سوژه یکسان و به احتمال قوی یک شخص وابسته به سایت dcresource با تنظیمات برابر که از exif عکسها میشه بهش پی برد انجام شده واسه همین هست که میگم مقایسه کنن در ضمن این مورد شما به نظرم در صورتی صدق میکرد که ما از دو عکس متفاوت که با تنظیمات نا برابر و در شرایط نامساوی و توسط دو شخص مختلف و اماتور گرفته شده باشه صحبت کنیم . و در ضمن اگه فرمایش شما رو در نظر بگیریم دیگه اصلا نمیشه هیچ دوربینی رو با هم مقایسه کرد مثلا دیگه نمیشه گفت طبق نمونه عکسهای گرفته شده با 5 دی و د7ی نویز 5 دی از 7 دی کمتره !

دوست عزیز

سلام

با اینکه هنوز به حرفی که زدم معتقدم اما به سایت dcresourceهم نگاهی انداختم !

اولا کدام شرایط برابر عکاسی !!

مثلا

و

ثانیا دقیقا درج شده است که عکس دوم با 0.3+ برداشت شده است !

از همه مهمتر ! دوربین در فرمت Jpeg بوده است !! :cool:

Unless otherwise noted, photos are taken at ISO 100 with the image quality set to the highest level. All other settings are at their default values.

I used the Landscape Picture Style for all of these.
    شما ظاهرا پست من را فقط خوانده اید ! ولی نگاهی دوباره به مرجع خود نیانداخته اید.

ولی منظور اصلی پست من این بود که

خودتان را خیلی درگیر این گونه بررسی های بسیار ریز نکنید.
    از نظر من هر دو این دوربین ها بسیار عالی هستند !

کلا به نظرم مقایسه این دو دوربین زیاد درست نیست چون فرق های زیادی با هم دارند ، گروه های هدف متفاوتی را Target کرده اند و اختلاف قیمت بسیار زیادی دارند و ....

اگر بصورت جدی عکاسی میکنید، زیاد به سفر و دشت و صحرا میروید، از پرندگان عکاسی میکنید و یا علاقه به عکاسی از ورزش و صحنه های پر تحرک دارید، علاقه به عکاسی Off Camera در حالت TLL با دوربین های Canon دارید ، مچ و دست ورزیده دارید و ... احتمالا 7D گزینه مناسب تری است.

اما اگر اولین دوربین شما است ، به دوربین کوچک و جمع و جور احتیاج دارید ، فیلمبرداری برای شما اهمیت دارد و .... Canon EOS 550D گزینه مناسبی است.

پایدار باشید.
    Persian، K_NMT، Kamal و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام.
    پیشنهاد من اینه که همون 550 دی رو خریداری کنید و با مبلغی که روی بدنه صرفه جویی میکنید روی لنزهای بهتر سرمایه گذاری کنید.
    باقی مطالب رو آقای حسینیان به روشنی بیان کردن.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

شاید این مقایسه بین دو دوربین کمک کنه
    در کل نویسنده امتیاز خاصی به 7d نداده
    http://www.digitalrev.com/en/canon-e...u-5244-article
    D610 vs 6D vs D750

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

پیش فرض 500D vs 7D

من 500D کنون دارم
    بنظر دوستان صاحب نظر من لنز 200-70 f4 IS + لنز 85-15 کنون بگیرم بهتره یا
    دوربینم رو رد کنم و 7D+لنز15-85 بگیرم

بیشتر کارم هم در زمینه عکاسی از طبیعت و پرتره هست
    کیفیت عکس هم برام خیلی مهمه

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط farid_nasiri نمایش پست ها
    شاید این مقایسه بین دو دوربین کمک کنه
    در کل نویسنده امتیاز خاصی به 7d نداده
    http://www.digitalrev.com/en/canon-e...u-5244-article

سلام
    تفاوت این دو دوربین در چنین تستی قطعا مشخص نخواهد شد!
    کدام یک از برتریها 7دی (مثل سرعت عکاسی پیاپی بالاتر،سیلینگ بهتر،سیستم کنترل فلاش،سیستم فکوس بسیار بهتر و ....) مورد مقایسه قرار گرفته است؟
    lamagra تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سلام
    تفاوت این دو دوربین در چنین تستی قطعا مشخص نخواهد شد!
    کدام یک از برتریها 7دی (مثل سرعت عکاسی پیاپی بالاتر،سیلینگ بهتر،سیستم کنترل فلاش،سیستم فکوس بسیار بهتر و ....) مورد مقایسه قرار گرفته است؟
    هدف از تست فوق مقایسه کیفیت عمومی تصاویر است نه سایر آیتمها . وگرنه بر همگان واضح و مبرهن است که 7d ویژگیهای کامل تری دارد
    D610 vs 6D vs D750

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

هدف تست درست نیست!

این تاپیک هم با روند کنونی داره به سمت تاپیک مقایسه 5D ii و 7D حرکت میکنه!
    Chik تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    هدف تست درست نیست!

این تاپیک هم با روند کنونی داره به سمت تاپیک مقایسه 5D ii و 7D حرکت میکنه!
    با سلام به نظر من اصلا این طور نیست چون کانن تو اوایل کار 7 دی اومده و دوربینی رو معرفی کرده که با اینکه در یک سطح پایین تر از 7 دی قرار داره ولی عملکردی بهتر از خودش به نمایش گذاشته (از لحاظ خروجیه عکس ) و 7دی رو به چالش گشونده .
    به نظر من همین تاپیک میتونه با بررسی عملکرد 7دی و با در نظر گرفتن مقایسه گونه این نورسیده بهتر برای افراد مفید باشه در ضمن دوستمون navid 7h هم که یه نمونه از عکس سایت dcresource رو روش تاکید دارن که روشنایی روز متفاوتی هست من از ایشون میخوام نظرشونو در مورد این دو عکس پایین هم بفرمایند که در 98 % موارد شرایط یکسانه در حالی که به وضوح البته به نظر بنده حقیر 550 دی از لحاظ رفتار نویزی و طیف رنگ از 7دی بهتره.

و روشنتر از همه تا حالا اکثر سایت های معتبر مثل cameralab به کیفیت عکس 550 دی امتیاز بهتری دادن.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

پیش فرض پاسخ: ? canon 550D یا canon 7D ?

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    من 500D کنون دارم
    بنظر دوستان صاحب نظر من لنز 200-70 f4 IS + لنز 85-15 کنون بگیرم بهتره یا
    دوربینم رو رد کنم و 7D+لنز15-85 بگیرم

بیشتر کارم هم در زمینه عکاسی از طبیعت و پرتره هست
    کیفیت عکس هم برام خیلی مهمه
    البته اگر انتخاب بهتری هم هست بگین

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

پیش فرض دوربین های شارپ؟

با سلام

یکی از جنبه های مقایسه این است که وجه مشترک اصلا قابل قیاس باشد.اما من می خواهم سوالی کنم که شاید در دید اول کمی نامتعارف به نظر برسد.احتمالا اینجا دوستانی هستند که Canon 40D داشته اند و دوربین های دیگری هم تجربه کرده باشند.گرچه عقیده بر این است که عکس را لنز میگیرد اما بدنه هم در کیفیت خروجی تاثیر به سزایی دارد.مثلا نویز مخصوصا در ایزوهای بالاتر و البته امکان سرعت بالاتر شاتر . . .
    اگر فرض را بر استفاده از یک لنز ثابت بگذاریم(مثلا سری L کنون و رنج نرمال مثله 24-105)
    اما سوال:
    از نظر من 40D و 7D دوربین های شارپی هستند.اما 50D را نپسندیدم شاید بخاطره نویزش بنظرم رسید شارپ نیست.اشکال اینجا بود که 7D برایم گزینه خوبی محسوب نمیشود چون نوع عکس هایی که میگیرم برتری های 7D را شامل نمیشود والبته فیلمبرداری هم مهم محسوب نمیشود و از طرفی قیمتش کمی بالاتر از دیگران است.و 40D هم دسته دوم است با اینکه گاهی دوستانی در همین فروم انرا برای فروش میگذارند اما در هر حال من آدمه وسواسی هستم و نو را ترجیح می دهم.متاسفانه 50D نتوانست نظرم را جلب کند اما چند روزه پیش جایی خواندم(در همین فروم اما الان نتوانستن پیدایش کنم)خروجی 550D بسیار شفاف و در حد 7D است(از نظر شفافیت با لنز ثابت برای هر دو دوربین) البته با تاکید بر اینکه این دوربین ها در یک کلاس نیستند می خواستم بدانم تا چه حدی این موضوع تایید میشود آیا کسی 550D و مثلا 7D یا 40D داشته تا بتواند قیاسی از این نظر(فقط) بکند؟

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین