صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 195
Like Tree422تشکر

موضوع: Nikon D90 VS Canon 550D

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط mahanlive نمایش پست ها
    دوست عزیزم دقت داشته باش که ایشون دنبال یک لنز خوب هستند ...............
    مدیران عزیز هر چند این بحث از تاپیک اصلی منحرف شده اما هم فکر کنم برای عده ای جذاب باشه و هم میتونه بار آموزشی داشته باشه .بنابراین در صورت امکان پستها رو منتقل نکنید.(میدونم زیاده خواهیه )
    اما در جواب این دوست خوبمون : من شخصا 135- 18 داشتمش و راضی نبودم. اما این توقع من قطعا هزینه بر بوده. من 105-24 رو جایگزین کردم . بنا براین وقتی میگیم بد نیست منظور مقایسه با همچین لنزیه نه رقیب نیکونی که اونم فقط بد نیست و در خانواده نیکون شاید دومین یا سومین لنز از لحاظ منفیست.
    در مورد دیافراگم و پرتره : استفاده از دیافراگمهای باز در حالت عادی فقط مخصوص پرتره های فضای باز است که بوکه به کمک عکس میاد.در آتلیه یه فون تیره چیزی واسه بوکه شدن نداره.در ضمن اکثر لنزها شارپترین تصویر رو در چند استاپ بسته تر از حالت کاملا باز میگیرن (مثلا برای لنزهای مذبور حدود 8 ).وقتی میگیم بسته منطور 22 و 32 نیست.
    پرایم ها : لطفا به هیچ کس از این توصیه ها نکنید. این لنزها خوبن ولی واسه کسی که خودش نیازشو درک کنه.پیشتر این لنزها به دو دلیل محبوبتر بودن. 1- شارپنس بیشتر و دیافراگمهای بازتر. در مورد شارپنس که کیفیت روز افزون لنزهای زوم داره قضیه رو کمتر میکنه. (به عنوان مثال 200 - 70 جدید کانن در همه دیافراگمها و فوکالها برای هر پرایمی رقیبی سر سخته......).و اما قصه دیافراگمهای باز : پرایمها هنوزم این امتیازشونه که از قضا در حالت معمول (و نه عکسهای خلاقانه خاص) اصلا کاربردی در آتلیه نداره.
    البته شاید دلیل سومی هم موجود باشه برای توصیه پرایمها. بش میگن نوستالژی که هر چی فکر میکنم به سن من و شما نمیاد.

برای عقیل احمدی عزیز .گفتنی ها رو گفتی و عین واقعیت بود. این لنز اگر کمی ارزان بود خیلی هم عالی بود.به شخصه عوضش کردم چون کیفیت بالاتر میخواستم. 105-24 و مجبور شذم یه 22-10 هم اضافه کنم. اما حدود 2 میلیون ناقابل خرج داشت. لنزام خوبن اما عکاسی من 2 میلیون بهتر نشد.هنوزم گاهی فکر میکنم بهترین عکسامو با همون 135-18 گرفتم.برسم امشب یا فردا یه عکس میذارم. و اتفاقا دنبال عکسی در 135 میلیمتر و دیاف بازم.اگر خاطرت باشه قبلا یه عکس از برج میلاد در تاپیکی مشابه گداشتم که به نظرم بهترین دفاع از شارپنس این لنز بود. لنزی که همه این ایرادها رو داره .L نیست. و 5درصد اونایی که راجع بش نظر میدن اصلا از نزدیک ندیدنش.
    ویرایش توسط amir.g : Sunday 31 July 2011 در ساعت 20:48
    شاهین اکبری، lamagra، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.g نمایش پست ها
    برای عقیل احمدی عزیز .گفتنی ها رو گفتی و عین واقعیت بود. این لنز اگر کمی ارزان بود خیلی هم عالی بود.به شخصه عوضش کردم چون کیفیت بالاتر میخواستم. 105-24 و مجبور شذم یه 22-10 هم اضافه کنم. اما حدود 2 میلیون ناقابل خرج داشت. لنزام خوبن اما عکاسی من 2 میلیون بهتر نشد.هنوزم گاهی فکر میکنم بهترین عکسامو با همون 135-18 گرفتم.برسم امشب یا فردا یه عکس میذارم. و اتفاقا دنبال عکسی در 135 میلیمتر و دیاف بازم.اگر خاطرت باشه قبلا یه عکس از برج میلاد در تاپیکی مشابه گداشتم که به نظرم بهترین دفاع از شارپنس این لنز بود. لنزی که همه این ایرادها رو داره .L نیست. و 5درصد اونایی که راجع بش نظر میدن اصلا از نزدیک ندیدنش.
    اتفاقا بحثمون خوب یادم هست و همون بحث باعث شد من از اون جو فوق العاده منفی علیه این لنز بیرون بیام دوباره لنزم رو دقیقتر بررسی کنم که نتیجه مشاهدات بهتر از مرتبه قبل شد.منتها اون عکس روی 35 مم گرفته شده بود که میشه گفت این لنز از این فوکال تا 70 مم شارپترین و بهترین حالتش رو داره.فکر میکنم خودم روی 135 عکس زیاد داشته باشم.پیدا کردم میگذارم حتما.
    amir.g و persian.boy تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

این دوستمون تا سقف 5/1 میلیون میتونه هزینه کنه. مشکل هم از همینجا پیش اومد که خوب با این مقدار پول چه ترکیبی مناسبتره. ریزلوشن بالا و لنز خوب یا ریزولوشن کمتر و لنز بهتر. پیشنهاد لنز 15-85 با دی550 یا 16-85 با 90دی هم از همینجا آمد.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا AM-128 آواتار ها
    تشکر کرده
    57

بدون توجه به برند از نظر كيفيت بين d90+18-105 و 550d+18-135 خيلي تفاوت وجود داره؟

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط AM-128 نمایش پست ها
    بدون توجه به برند از نظر كيفيت بين d90+18-105 و 550d+18-135 خيلي تفاوت وجود داره؟

این تاپیک رو از ابتدا بخونید. امیدوارم نتیجه بگیرید. به اندازه کافی رو موضوع بحث شده.
    امیر گروسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض Nikon D90 یا canon 550D

سلام دوستان : اگر نظرم را بخواهید بدانید بنظر من d90 با اینکه یکی از دوربینهای بسیار خوب و همچنین پرفروش نیکون می باشد ولی من 550D را انتخاب می کنم چونکه تکنولوژی d90 قدیمتر و در عین حال از نظر مگاپیکسل پایینتر از 550d است خیلی وقت ها بخاطر زیباتر شدن عکس ها مجبویم کراپ (برش) بزنیم از یک تصویر 18 مگاپیکسلی کراپ بهتری بدست می آید تا 12 مگاپیکسل.
    در ضمن نیکون مدتی پیش مدل آپدیت شده d90 یعنی d5100 را روان بازار نمود که نسبت به d90 بسار بهتر می باشد ولی با این وجود در مقابل 550d اندکی از نظر فیلم برداری ضعیفتر می باشد و سایت تخصصی dperview یه d5100 – 76 امتیاز و به 550d – 77 امتیاز داده است. اگر قصد دارید نیکون خریداری نمائید بهتر است بجای d90 ، d5100 را انتخاب نمائید.
    مسله دیگر در خرید دوربین انتخاب لنز می باشد بسته به نوع عکاسی لنز های مختلفی وجود دارد در برخی لنز های کنون سرتر و در برخی دیگر نیکون مثلا 18-200 نیکون یک لنز بسیار خوبتری نسبت به همتای خود در کنون است اما لنز های سری L کنون واقعا عالیه بنابراین هنگام خرید باید به بدنه همراه با لنز و قیمت تمام شده با هم اندیشید. با تشکر

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdanparast نمایش پست ها
    سلام دوستان : اگر نظرم را بخواهید بدانید بنظر من d90 با اینکه یکی از دوربینهای بسیار خوب و همچنین پرفروش نیکون می باشد ولی من 550D را انتخاب می کنم چونکه تکنولوژی d90 قدیمتر و در عین حال از نظر مگاپیکسل پایینتر از 550d است خیلی وقت ها بخاطر زیباتر شدن عکس ها مجبویم کراپ (برش) بزنیم از یک تصویر 18 مگاپیکسلی کراپ بهتری بدست می آید تا 12 مگاپیکسل.
    در ضمن نیکون مدتی پیش مدل آپدیت شده d90 یعنی d5100 را روان بازار نمود که نسبت به d90 بسار بهتر می باشد ولی با این وجود در مقابل 550d اندکی از نظر فیلم برداری ضعیفتر می باشد و سایت تخصصی dperview یه d5100 – 76 امتیاز و به 550d – 77 امتیاز داده است. اگر قصد دارید نیکون خریداری نمائید بهتر است بجای d90 ، d5100 را انتخاب نمائید.
    مسله دیگر در خرید دوربین انتخاب لنز می باشد بسته به نوع عکاسی لنز های مختلفی وجود دارد در برخی لنز های کنون سرتر و در برخی دیگر نیکون مثلا 18-200 نیکون یک لنز بسیار خوبتری نسبت به همتای خود در کنون است اما لنز های سری L کنون واقعا عالیه بنابراین هنگام خرید باید به بدنه همراه با لنز و قیمت تمام شده با هم اندیشید. با تشکر

درود

دوست عزیز ، مواردی که مطرح کردید لزوما صحیح نیست ،
    برای هرکدام از مطالبی که مطرح کردید کمی در تاپیک مربوطه آن
    مطلعه کنید ، در خیلی از مواردی که مطرح کردید تجدید نظر خواهید کرد.

اینکه d90 و 550D در یک رده نیستند ، d5100 بجای d90 نیامده ! d90 از 550D 600D و d5100 در رده بالاتری قرار دارد.
    مگاپیکسل به سایز چاپ مربوط میگردد و 12 مگاپیکسل برای چاپ تا سایز 80X60 کفایت میکند که حتی خیلی از ماها نصف این سایز را تا کنون چاپ نکرده ایم و اگر نیاز به چاپ های بزرگتری باشد مگاپیکسل بیشتر اهمیت خواهد داشت.

موفق باشید

انوش
    aro1355، Ali Talebi، M.Nouri و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdanparast نمایش پست ها
    دوست عزیز
    دوربین D5100 آپدیت D90 نیست
    بادی D90 دقیقا بین D5100 و D7000 قرار داره (از نظر کلاس بندی)
    برای کسی که به دنبال عکاسی هست شاید فیلم برداری اصلا مهم نباشه (مثل خود من)، هرچند با همین D5100 چند کلیپ ساختم
    اتفاقا برای خیلی ها نویز کمتر و داینامیک بالاتر خیلی مهم تر هست
    دلیل منطقی شما برای این جمله چیه؟؟
    اگر قصد دارید نیکون خریداری نمائید بهتر است بجای d90 ، d5100 را انتخاب نمائید.

دوست عزیز
    زمانی که در این تاپیک پست می زنید برای راهنمایی کردن، در نظر بگیرید که چقدر نظر شما در انتخاب فرد ،تاثیر گذار خواهد بود

با احترام

پ.ن
    با انوش خان خط رو خط شدیم شرمنده
    ویرایش توسط Ali Saeedi : Friday 25 November 2011 در ساعت 00:52 دلیل: خط رو خط
    Anoosh-Em، aro1355، Amir Haghani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

عرض سلام و ادب
    دوربین D5100 آپدیت D90 نیست
    بادی D90 دقیقا بین D5100 و D7000 قرار داره (از نظر کلاس بندی)
    کاملاً با نظر دوستمان موافقم D90 و D5100 در یک رده نیستند
    یک مطلب خدمت تمام دوستان و همان دوستی که بین خرید این دو به شک افتاده اند عرض کنم
    بهتر است اول تکلیف خودتان را روشن کنید با یک و نیم بودجه میخواهید کیفیت چاپ بزرگتری داشته باشید یا رفتار نویزی مناسبتر؟تا زمانی که این سوال را پاسخ ندهید نمیتوان پاسخ داد
    طبیعتاً بعضی از دوستان از نیکون لذت میبرند و برخی دیگر با کنون زندگی میکنند بهتر است این برند بازی ها را به میان نکشیم و عادلانه بخث و کفتگو کنیم
    درست است که 550D فیلم برداری بهتری دارم اما فیلم برداری در یک دوربین حرفه ای عکاسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر میکنم بیشتر دوستان آماتور برایشان این آپشن مهم باشد فکر میکنم نظر دوستان دیگر هم با من موافق باشید خود من 8 ماهی است که D90 دارم اما شاید 3 دقیق هم با آن فیلم نگرفته ام چرا؟؟؟؟؟ چون کار دوربین عکاسی چیز دیگری است که فکر نمیکنم کسی منکر آن باشد
    تجربه شخصی خودم را عرض میکنم بنده برند نیکون را خیلی دوست دارم اما بعضاً به مشکلاتی هم برخورده ام به عنوان مثال خرید تجهیزات برای نیکون کمی سختتر صورت میگیرد چون کمی در پیدا کردن تجهیزات به مشکل برمیخورید اما رابط کاربری نیکون را بیشتر دوست دارم و احساس میکنم از 550D بهتر باشد چون چند وقت این کنون را داشته ام اما در خرید تجهیزان کنون موضوع متفاوت است و حتی با یک تلفن میتوان برای آن تجهیزات خرید
    در آخر عرض کنم که در انتخاب خود شک نکنید و یکی را بخرید هر دو شما را راضی می کنند این وقفه زمانی شما را آزار میدهد بهتر است به بازار بروید و هردو بدنه را در دست بگیرید آن موقع خودتان بنا به احتیاجی که دارید یکی را انتخاب میکنید
    که من انتخاب شما را پیشاپیش تشخیص داده ام
    دوستان زیاده گویی بنده را ببخشید
    یا حق
    azari kei، Masoud.M، m131p و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    تجربه شخصی خودم را عرض میکنم بنده برند نیکون را خیلی دوست دارم اما بعضاً به مشکلاتی هم برخورده ام به عنوان مثال خرید تجهیزات برای نیکون کمی سختتر صورت میگیرد چون کمی در پیدا کردن تجهیزات به مشکل برمیخورید

درود

در این مورد هم فرقی نیست
    نمیدانم شما در کدام استان هستید ، اما شهرستان های کوچک با توجه به شناختی که دارم هیچ نوع لوازم عکاسی به جز چند تا دونه دوربین کامپکت ( که غالبا هم مدل روز نیستند !)
    و اگر خیلی دیگر بخواهد مایه بگذارد دوربین SLR دست دوم خودش را گه گاهی در ویترین بگذارد !

بله در این صورت شما تجهیزات نیکون را نمی بینید و البته اگر هم تجهیزات جدی تری را از کنون لازم داشته باشید نخواهید دید ( دیدن چند تا کامپکت دلیل بر موجود بودن هرانچه که از کنون لازم دارید نیست )

شما در شهر های کوچک دو راه دارید یا به همان فروشگاه مراجعه کنید و بخواهید جنس مورد نظرتان را برایتان بیاورد (که بخاطر مبالغ عجیب و غریب توصیه نمی شود ) در اینجا سلیقه و علاقه شخصی آن مغازه دار هم تحت عنوان واقعیت بر شما تحمیل میشود ( که فلان چیز رایج نیست یا وجود ندارد یا خدمات ندارد یا لوازم جانبی آن پیدا نمیشود و .... ) یا اینکه شرکت های و مراکز معتبر را بشناسید آدرس سایت آنها را داشته باشید از قیمت وسیله مورد نیاز آگاهی پیدا کنید با تماس تلفنی و خرید تلفنی انجام دهید که در این صورت هم فرقی بین برند ها نیست

حال اگر با نیکونگرش تماس بگیرید هیچ وسیله ای با مارک کنون موجود ندارد و اگر هم با آفومار تماس بگیرید (یا نمایندگان فروش آنها ) هیچ وسیله ای با برند نیکون موجود ندارند !
    و باز این هم ربطی به رایج بودن یا نبودن یک برند ندارد

اگر هم مبلغ خریدتان بیشتر از 2 ملیون تومان است حتما حظوری مراجعه کنید و خرید نمایید.

موفق باشید

انوش
    M.Moghadam، AM-128 و ImanGH تشکر می‌کنند.

صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین