صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 195
Like Tree422تشکر

موضوع: Nikon D90 VS Canon 550D

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

در اتلیه معمولا از دیافراگم بسته استفاده میشه. بهمین دلیل تقریبا تمام لنزها عملکر خوبی از نظر دیتیل دارند. لنز 18-135 را با 18-85 مقایسه کنید.
    http://www.the-digital-picture.com/R...mp=5&APIComp=3
    البته این به معنی یکی بودن دو لنز نیست. قطعا 15-85 انتخاب بهتریست.
    برای ثبت تصاویری با جزئیات بالا میتوانید لنزهای فیکس را هم در نظر بگیرید. در لینک بالا میتوانید عملکرد لنزهای فیکس را هم بررسی کنید. لنز 50 1.4 برای پرتره نیم تنه و بسته تر گزینه مناسبی است.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

جناب هراتی فکرنمی کنید امکان نورپردازی دراستودیو خیلی بهتر از بستن دیافراگم باشه باشد که عمق میدان بیشتر هم خودش زیاد جالب نمی شه.

با کنترل نورونورپردازی مناسب و عمق میدان کافی نیازی به بستن دیافراگم نیست حتی با سرعت سینک بالا .

سرعت سینک
    قادر نخواهید بود با فلاش های استدیو و با دیاف باز عکس گرفت مگر اینکه از فیلتر های کاهش نور استفاده کنید

شما دقیقا متوجه مطالب من نشداید ، لازم نیست که حتما با دیافراگم 1.2عکاسی کنید ولی نیازی هم به عکاسی با دیافراگم 11و16 ندارید مگردرموارد خاص نه همیشه .

استفاده از دیافراگم بیشتر برای کنترل عمق میدان و وضوع دید استفاده می شود نه کنترل سرعت سینک فلاش ، که با مورد استفاده از دیافراگم در بیرون از استودیو فرق دارد چون کنترل نوردربیرون از استودیو برعهده شما نیست و فرق عکاسی دراستودیو و محیط باز ، استفاده از نورمصنوعی و کنترل نوردراین محیط می باشد .

یعنی می توانید به جای بستن فلاش میزان شدت نورخود راکاهش دهید .

با وجودی که می خواستم جواب ندهم نشد البته جسارت نشود علت جواب ندادن من نامربوط بودن مطالب من به این تاپیک بود نه بی ادبی نسبت به شما .
    ویرایش توسط behzad_milad : Sunday 31 July 2011 در ساعت 12:12
    Herati و Miri تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    ضمنا نمیدانم چرا کسی از دوستان تذکر نداده است که اصلا 550d ،
    هم رده D90 نیست و متعلق به کلاسی پایین تر هست

انوش
    شما چرا آقای انوش
    انتخاب دوربین بر اساس کلاس درست نیست. باید کارایی آن در نظر گرفته شود. بی شک برای اتلیه خروجی دوربین 550دی بهتر از 90دی است. همانطور که دی5 مارک دو بهتر از دی3اس. اما در دو کلاس متفاوت.
    به نظر من انتخاب بدنه 5100دی بهمراه لنز 16-85 گزینه بهتریست. و به بودجه دوستمون هم نزدیک است.
    Anoosh-Em، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    شما چرا آقای انوش
    انتخاب دوربین بر اساس کلاس درست نیست. باید کارایی آن در نظر گرفته شود. بی شک برای اتلیه خروجی دوربین 550دی بهتر از 90دی است. همانطور که دی5 مارک دو بهتر از دی3اس. اما در دو کلاس متفاوت.
    به نظر من انتخاب بدنه 5100دی بهمراه لنز 16-85 گزینه بهتریست. و به بودجه دوستمون هم نزدیک است.
    بله درست میفرمایید

اما عنوان تاپیک عام تر از استفاده خاص یک نفر برای چاپهای بزرگتر از 80X60 است
    ( برای چاپ در این سایز ، 12 مگاپیکسل مشکلی ندارد و مگاپیسکل بیشتر تنها در سایز چاپهای بزرگتر از این است که میتواند کاربرد پیدا کند)

با سپاس

انوش
    ashkan 78، m.daneshpayeh، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

در مورد استفاده عام حق با شماست.
    این دوستمون هم در سوالشون در مورد چاپ در ساز 70*100 سوال کردند. از این گذشته گاهی پیش میاد که یک پرتره بسته سر و صورت از یک پرتره نیم تنه کراپ میشه.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

مشکل اینجاست که خیلی از اظهارات دوستان صرف تصاویر فلان سایته که به موقعش وقتی اون سایت نشون میده در مقایسه دو لنز مثلا
    70-200 f2.8 (ورژنهای جدید) نمونه کاننی خیلی جلوتر از رقیب نیکونی است تکذیب میشه و ماهیت اون سایت زیر سوال میره .
    شخصا فقط راجع به چیزهایی نظر میدم که تجربشو ن کردم و تاکید هم دارم اینا نطرات شخصیمه.

جدا ببخشید واسه آفتاپیک.
    lamagra تشکر می‌کند.
    امیر گروسی

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

تمام بحث های دوستان به کنار من فقط در مورد
    سوال دیگر اینکه تا سقف قیمت 1500000 تومان چه دوربینی رو (همراه با چه لنزی ) پیشنهاد میکنید
    می خواستم عرض کنم که
    دوست من با این بودجه برای کار آتلیه نظر من
    D5100+18-105 هست
    البته شرمنده برای آف تاپیک
    amir.g، persian.boy، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

با تشکر (بابت نظر دهی در مورد دوربین آتلیه و چاپ 100*70 ) آیا دوستان دیگری هم هستند که با D5100+18-105 و ترجیح دادن این دوربین نسبت به 550D
    با توجه به کارایی من نسبت به هزینه ام موافق باشند ؟

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad reza نمایش پست ها
    با تشکر (بابت نظر دهی در مورد دوربین آتلیه و چاپ 100*70 ) آیا دوستان دیگری هم هستند که با D5100+18-105 و ترجیح دادن این دوربین نسبت به 550D
    با توجه به کارایی من موافق باشند ؟
    بهتره بفرمایید که در کنار 550D از چه لنزی استفاده خواهید کرد تا بتوان به قیاس گذاشت

دوست من راجع به این موضوع ای کاش توی انجمن با A ریال چی بخرم پست می دادید

باز هم شرمنده برای آف تاپیک
    M-ESMAILZADEH تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

18-135 در کل لنز متوسطی هست.همونطور که امیر عزیز هم اشاره مشکل اصلی این لنز در مقابل 105-18 مقایسه روی رزولوشن های بالاتر هست که چندان عادلانه نیست.درسته که در 135 کمترین کیفیت رو داره اما در دیافراگم 11 نتیجه کاملا رضایت بخشه.ویگنتینگ زیاد و قیمت نا مناسب(در برابر رقیب نیکونی) همینطور کیفیت اپتیک متوسط از دلایل نارضایتی کاربران از جمله خودم هست.یک مشکل دیگه هم که درباره این لنز هست که کمتر دیدم بهش اشاره بشه مشکل کنتراست هست.در مقابل سایر لنزهای همرده یا رقیب ضعف این لنز در این زمینه کاملا مشهود هست.خصوصا در مقابل 85-15 .ولی مثلا فلر به خوبی در این لنز کنترل شده و نتیجه رضایت بخش هست.ویگنیتنگ اون زیاده و در گوشه های بالای تصویر شدیدتر هست(لنز من که اینطور بود،امیر گروسی به داد برسه لطفا) همینطور گوشه راست پایین تیرگی بیشتری نسبت به سمت چپ داشت.ضمن اینکه 135-18 کلا بوکه زشت و زبری! داشت و باید با نرم افزار کمی نرم میشد تا آزار دهنده نباشه.گوشه های تصویر هم به نظر من سافت تر از 105-18 هست.
    اما سرعت فوکوس واقعا بالا رنج خوب و سبک و خوشدست بودنش از مزایای این لنز هست.با این مشخصات اگر مثلا 350 تومن بود تبدیل به لنز دلچسبی میشد ولی به نظر من اصلا تعادلی بین قیمت و خروجی این لنز وجود نداره.
    در آتلیه هم که تمام دوستان میدونن که اختلاف بین لنزها خیلی کم میشه...نور کافی و زمانی که در آتلیه داریم در نهایت منجر به ثبتهای خوب خواهد شد.مسلما 85-15 بسیار بهتر از این لنز هست ولی اگر بودجه کافی نباشه دیگه راهی جز خرید این لنز نیست.
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 31 July 2011 در ساعت 15:44
    amir.g، ahmad-d، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین