صفحه 1 از 20 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 195
Like Tree422تشکر

موضوع: Nikon D90 VS Canon 550D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

پیش فرض Nikon D90 VS Canon 550D

سلام دوستان با توجه به اینکه تازه عضو فروم شدم و خیلی آشنا نیستم هر چی گشتم نتونستم همچین فرومی پیدا کنم اگر قبلا پرسیده شده از اینکه تکرار میکنم عذر میخوام
    خیلی وقته میخوام یه دوربین تهیه کنم قبلا نیکون P90 داشتم خوب بود ولی نتونست منو ارضا کنه
    گشتم و گشتم تا بین این 2 دوربین گیر کردم و واقعا گیج شدم یکی به کل نیکون رو رد میکنه و یکی دیگه کانن رو توی اینترنت و فروم ها هم خیلی گشتم تا این صفحه رو پیدا کردم با توجه به این مقایسه و اینکه کیفیت تصاویر برای من خیلی مهمه و در درجه بعدی سایز تصویر شما دوستان کدوم گزینه رو پبشنهاد میکنین؟

http://www.digitalreview.ca/content/...ikon-D90.shtml

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 VS Canon 550D

خیلی ممنون از استقبال گرمتون
    اگر جوابی هم به سوال این حقیر سراپا تقصیر بدید خوشحال میشم:(

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

سلام دوست من
    تشابه قیمتی این دو دوربین که شما اشاره کردین شاید اون ها رو در یک کلاس قرار بده
    اما این دو در یک کلاس نیستن
    در واقع شاید مناسب تر باشه 50D رو با D90 مقایسه کنین
    که از نظر سنسور به نظر خیلی ها شاید Megapixel race باعث شده کنون از نظر نویز و Dynamic Range کمی از D90 عقب بمونه
    ولی 50D بادی حرفه ای تر و بهتریه و کیفیت ساخت بهتری داره + Environmental sealing و فیلمبرداری بسیار بهتر
    در واقع عموماً کنون و نیکون سعی میکنن دقیقا در یک کلاس دوربین هاشون رو مقابل هم قرار ندن....
    550Dیک دوربین entry level و D90 یک دوربین mid-range هستش
    D90 به آخر عمرش نزدیک میشه و 550D جدیده و از سنسور فوق العاده 7D استفاده میکنه که از نقطه نظر نویز (با وجود افزایش مجدد مگاپیکسل) وضعیت خیلی خوبی داره
    در مجموع D90 بدنه بهتریه و کیفیت ساخت به مراتب بهتری داره
    و از نظر سرعت Shutter Lag ، Continuous shooting و .... تقریبا از هر نظری از 550D سریعتره
    باید نوع عکاسی و لنزهایی که مد نظر دارین رو هم در انتخابتون دخیل کنین
    اگه کیت D90 رو بگیرین 18-105 از نظر اپتیکال ( نه از نظر کیفیت ساخت) از کیت لنز کنون فوق العاده بهتر خواهد بود
    و فاصله کانونی بیشتری نسبت به کیت 55-18 کنون پوشش میده
    به نظر من با توجه به قیمت های کنونی و با توجه به اینکه شما لنزی از هیچ کدوم از برندهای نیکون و کنون ندارین d90 انتخاب بسیار بهتری هستش
    موفق باشین
    ویرایش توسط maany_A : Tuesday 27 April 2010 در ساعت 00:59
    Omid Araki، azarigh، aminashtari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا aminashtari آواتار ها
    تشکر کرده
    252

دوست عزیز به نظر من هم nikon D90 انتخاب کاملا منطقی تری هست.بدلیل اینکه اصلاً این دو دوربین در یک کلاس قرار نمیگیرند. و اصولا canon 550d بعد از مدل بسیار محبوب 500d به بازار عرضه شد و در جهت ادامه فروش این مدل فقط با افزایش مقداری مگاپیکسل که بحث زیادی روی درست یا غلط بودن این سیاست کنون وجود داره. در ضمن به نظر من دی 90 با لنز کیت 18-105 واقعاً ارزش خرید رو داره.در صورت خرید هریک از دو مدل مارو بی خبر نگذارید.
    maany_A، r0otsharp و jahangir تشکر می‌کنند.
    NIKON D5000+18-55 kit lens+Nikkor50mm F1.8 D+ BRAUN Flash(sca-340 M)+Unomat Tripod+Some Flash Accessories
    امین

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

خیلی ممنون از راهنمایی تون
    مطمئنا این راهنمایی خیلی ارزشمند تر و قابل استناد تر از نمایندگی ها و عوامل فروش هست
    در مورد لنز هم لنزهای 16-85 و 70-300 نیکور رو انتخاب کردم چطوره؟

كاربر جديد anatema آواتار ها
    تشکر کرده
    14

این دقیقا مشکل منم هست : انتخاب بین d90 و 550d
    با خواندن نظرات اساتید این سایت از نظر عکاسی بیشتر متمایل به d90 هستم اما از طرفی کیفیت فیلمبرداری بهتر 550d من را وسوسه میکنه
    بر خلاف نظر بعضی از دوستان من علاقمند به فیلمبرداری با SLR نیز هستم (لطفا دعوام نکنید و بگید برم فیلمبرداری بخر) دلیلش هم زیاد سفر کردنم است که نمیتونم هم دوربین فیلمبرداری و هم عکاسی حمل کنم
    حالا سوال اینه که:
    1-کیفیت عکس این دو مدل اینقدر شبیه هم هست که با آپشن فیلمبرداری بهتر ، انتخاب 550d باشه؟
    2-فیلمبرداری d90 حداقل کیفیت از نظر صدا و تصویر را روی یک LCD FULLHD 40 میتونه نمایش بده که من از خیر کیفیت بالاتر 550 بگذرم؟
    مشخصاتم:
    زمینه عکاسیم خیلی تخصصی نیست بیشتر عکاسی در طبیعت مخصوصا در مسافرت ها و گاها خانوادگی
    فیلمبرداری هم همینطور بیشتر برایم کاربرد خانوادگی داره
    آشنایی متوسطی هم با علم عکاسی دارم و این انتخاب ، اولین تجربه SLR ام است .
    r0otsharp تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی تون
    مطمئنا این راهنمایی خیلی ارزشمند تر و قابل استناد تر از نمایندگی ها و عوامل فروش هست
    در مورد لنز هم لنزهای 16-85 و 70-300 نیکور رو انتخاب کردم چطوره؟
    16-85 اگر قیمتش را در نظر نگیریم، به دلیل مزایایی متعدد از جمله کیفیت ایتیک و رنج بسیار مناسب (مناسبتر از 105-18)، کیفیت ساخت خوب و لرزش گیر موثر (موثرتر از لرزشگیر 105-18) و در عین حال اندازه و وزن نه چندان زیاد یکی از بهترین لنزهای Walkaround در بین لنزهای Nikon است.

300-70 را هم اگر از 300-200 اش استفاده نکنید، به نسبت قیمتش لنز خوبی است.
    ویرایش توسط arash1988 : Tuesday 27 April 2010 در ساعت 11:11
    Persian و r0otsharp تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط anatema نمایش پست ها
    این دقیقا مشکل منم هست : انتخاب بین d90 و 550d
    با خواندن نظرات اساتید این سایت از نظر عکاسی بیشتر متمایل به d90 هستم اما از طرفی کیفیت فیلمبرداری بهتر 550d من را وسوسه میکنه
    بر خلاف نظر بعضی از دوستان من علاقمند به فیلمبرداری با SLR نیز هستم (لطفا دعوام نکنید و بگید برم فیلمبرداری بخر) دلیلش هم زیاد سفر کردنم است که نمیتونم هم دوربین فیلمبرداری و هم عکاسی حمل کنم
    حالا سوال اینه که:
    1-کیفیت عکس این دو مدل اینقدر شبیه هم هست که با آپشن فیلمبرداری بهتر ، انتخاب 550d باشه؟
    2-فیلمبرداری d90 حداقل کیفیت از نظر صدا و تصویر را روی یک LCD FULLHD 40 میتونه نمایش بده که من از خیر کیفیت بالاتر 550 بگذرم؟
    مشخصاتم:
    زمینه عکاسیم خیلی تخصصی نیست بیشتر عکاسی در طبیعت مخصوصا در مسافرت ها و گاها خانوادگی
    فیلمبرداری هم همینطور بیشتر برایم کاربرد خانوادگی داره
    آشنایی متوسطی هم با علم عکاسی دارم و این انتخاب ، اولین تجربه SLR ام است .
    نظر همه ي دوستان محترم است ولي 550D دوربيني نيست كه خيلي عاميانه بتوان نقدش كرد و گفت كنن براي فريفتن بازار فقط رزولوشن 500D را افزايش داده و ...

هر چند از نظر من D90 يكي از بهترين دوربين هاي تاريخ ديجيتال است ( از نظر كيفيت و امكانات در برابر قيمت) ولي 550D هم رقيبي نيست كه بتوان كوچك شمردش و اگر پهلو به پهلو با D90 مقايسه اش كنيد كم نمي آورد و برعكس دوربيني است كه در مدت كوتاهي كه از معرفيش مي گذرد نقدهاي بسيار تحسين آميزي از دوست و دشمن دريافت كرده است.
    Javad Ebrahimi، Omid Araki، aghahvechy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    16-85 اگر قیمتش را در نظر نگیریم، به دلیل مزایایی متعدد از جمله کیفیت ایتیک و رنج بسیار مناسب (مناسبتر از 105-18)، کیفیت ساخت خوب و لرزش گیر موثر (موثرتر از لرزشگیر 105-18) و در عین حال اندازه و وزن نه چندان زیاد یکی از بهترین لنزهای Walkaround در بین لنزهای Nikon است.

300-70 را هم اگر از 300-200 اش استفاده نکنید، به نسبت قیمتش لنز خوبی است.
    با این اوصاف انتخاب 55-200 با قیمت پایین تر انتخاب منطقی تری نیست؟
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    با این اوصاف انتخاب 55-200 با قیمت پایین تر انتخاب منطقی تری نیست؟
    منطقی بودن یک انتخاب بستگی به بودجه شما و هزینه ای که میخواهید بکنید دارد. کیفیت اپتیک، کیفیت ساخت و لرزشگیر 300-70 از 200-55 بهتر هستند. هرچند، به نظر من نیکون واقعا باید این رنج را با یک لنز خوب و نه چندان گران قیمت (چیزی مانند 200-70 سری L کنون) تکمیل کند و خیال همه را راحت کند. در حال حاضر، رنج Normal برای لنزهای Walkaround به نظر من به خوبی تکمیل شده، 105-18 برای کسانی که کمتر میخواهند هزینه کنند و 85-16 برای کسانی که پول بیشتری میپردازند.

تاکید میکنم که رنج 85-16 بهتر است. من تفاوت 18 و 16 و همچنین تفاوت 105 و 85 را تست کرده ام. دومی نقریبا هیچ چیز محسوسی ندارد، اما واید بیشتر 16 نسبت به 18 به چشم می آید.
    ویرایش توسط arash1988 : Tuesday 27 April 2010 در ساعت 12:11
    Omid Araki، r0otsharp و jahangir تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

صفحه 1 از 20 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین