نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام یک از دوربین های زیر برای یادگیری عکاسی و کیفیت نسبی بهتر هستند؟

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • Fujifilm HS10

12 13.95%
  • Fujifilm S200EXR

18 20.93%
  • Canon G11

39 45.35%
  • Caon SX1 IS

11 12.79%
  • Panasonic FZ35

13 15.12%
  • Nikon P100

3 3.49%
  • Sony HX1

2 2.33%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 4 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 130
Like Tree146تشکر

موضوع: با 600 هزار تومان کدام یک از SLR Like را بخرم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

پیش فرض پاسخ: با 600 هزار تومان کدام یک از SLR Like را بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yas.0917 نمایش پست ها
    ممنون دوست نازنین
    پس فعلا گزینه اولم همون S200EXR شد
    فکر نمیکنید وزن نزدیک 1کیلو برای دوربین لایک زیاد باشه؟
    yas.0917 تشکر می‌کند.

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    دوست عزیز این وزن بیشتر بخاطر بدنه و لنز بسیار شبیه به یک slr است و شما هیچ اس ال آری رو پیدا نمیکنید که با یک لنز متوسط ( نه لنز کیت ) وزنی از این کمتر داشته باشد .
    راستی دوست گرامی چیزی که من یادم رفت خدمتتان عرض کنم این است که این کمترین فاصله فوکوس ماکرو در لایکها مثلا 10 سانت یا یک سانت یا صفر سانتیمتر اصلا کارایی ندارد و شما بایستی در بیشترین زوم لنز و با استفاده از یک فیلتر ماکرو و یا تجهیزات دیگر فاصله فوکوس در بیشترین رنج دوربین را کاهش داده و به بزرگنمایی های بسیار بیشتری برسید و برای ماکرو گرافی اقدام بفرمایید.
    موفق باشید
    yas.0917 تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

1 کیلو گرم وقتی دوره گردن بیافته بیشتر نمود پیدا میکنه ! SX 1 اگه اشتباه نکنم با باتری نزدیک به 618 گرمه .
    yas.0917 تشکر می‌کند.

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

دوربین اس آل آر لایک برای شما که قصد حرفه ای شدن دارید اصلا جالب نیست به آینده هم فکر کنید بیشتر دوستان عکاس دوربین های اس آل آر دارند اینو مد نظر داشته باشید فردا روزی شما قطعا همین که هستید نخواهید بود ...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

اگه کیفیت عکس میخواهی و میدانید پیشرفت میکنید و وقتش رو داریند باید یه دی اس ال ار بگیرید.
    اگه دوست دارید کیفیت عکس متوسط+خصوصیت های جانبی مثل فیلم برداری و ... در کل دوربین همه کاره میخواهید،اس ال ار لایک بگیرید که اس ایکس20 کانن این خصیصه ها رو داره. اما فوجی نه امکانات لایک رو داره نه کیفیت اس ال ار رو در واقع نه مرغه نه شتر...بلکه مثل شترمرغ حدواسطه.:biggrin:
    yas.0917 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا rasoul_cold آواتار ها
    تشکر کرده
    31

بعضي از دوستان گزينه مالي رو اصلا مد نظر نميگيرن ...

اينكه slr خيلي بهتره كه توش شكي نيست ... اينكه بهترين لايك به پاي ضعيفترين اس ال ار نميرسه كه كاملا واضحه ...

من خودم 2-3 ساله نتونستم يه لنز 700.000 بخرم و الانم باز پولشو ندارم و الان رفتم سراغ دوربيناي انالوگم ( پول نباشه چاره ايي نيست كه)

ولي سوال دوست ما اينه كه من تا دو سال پول ندارم خرج دوربين كنم و چه كامپكت يا لايكي بهتره ...

اينطوري فقط دوستمون رو داريم گيج مي كنيم ... يكي ميگه لايك بعدي ميگه اس ال ار ...

خريد اس ال ار تازه شروع همه خرجاست ...

شك نكن و برو همون s200 و بخر كه حرف نداره :D
    yas.0917 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mm45 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون که زود جواب دادید . اما دوست من شنیدم کیفیک کیت 18-55 کانن از نیکونش کمتر است حتی سونی هم کیت 18-55 بهتر از کانن است . دلیل سایت زیر :
    کد HTML:
    http://www.ephotozine.com/article/Canon-EOS-50D-Nikon-D90--Sony-Alpha-A500-12561

و در ضمن مدل S200EXR شنیدم نویز تصویر پایینی داره. و دلیل خاصی داره که شما گفتید کیفیت 18-55 از مدل فوجی که نام بردید بیشتر است ؟ منظورم اینه که مثلا منظورتون اینه که کیفیت FZ35 یا sX20 بیشتره ؟!

بازم ممنون
    سلام دوستان

یکی ما را هم تحویل بگیره . جواب این سوال برام مهمه اگه کسی میدونه دریغ نکنه .
    yas.0917 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul_cold نمایش پست ها

:D
    درود

و خرید کامپکت ( لایک هم در همین رده قرار دارد)

هم خرجی اضافه تر و فرعی، قبل از شروع خرجهای اصلیست :biggrin:

انوش
    Rouzbeh Ehsani و yas.0917 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul_cold نمایش پست ها
    بعضي از دوستان گزينه مالي رو اصلا مد نظر نميگيرن ...

اينكه slr خيلي بهتره كه توش شكي نيست ... اينكه بهترين لايك به پاي ضعيفترين اس ال ار نميرسه كه كاملا واضحه ...

من خودم 2-3 ساله نتونستم يه لنز 700.000 بخرم و الانم باز پولشو ندارم و الان رفتم سراغ دوربيناي انالوگم ( پول نباشه چاره ايي نيست كه)

ولي سوال دوست ما اينه كه من تا دو سال پول ندارم خرج دوربين كنم و چه كامپكت يا لايكي بهتره ...

اينطوري فقط دوستمون رو داريم گيج مي كنيم ... يكي ميگه لايك بعدي ميگه اس ال ار ...

شك نكن و برو همون s200 و بخر كه حرف نداره :D
    حرف شما کاملا متین .
    اما به احتمال زیاد منظور بچه ها اینه که اگر کسی بداند برای چه میخواهد عکاسی کند میتونه با این پول یک دی اس الار نو با لنز کیتش بخره و بعدها اگر پولش رسید ارتقا دهد و یا دست دوم دی اس ال ار بخره و بقیه پول رو صرف خرید لنز مورد نیازش بکنه.تازه همه لنزا که گرون نیستن.ارونتراش هم هست.از طرفی فکر نکنم ایشون برای کار کردن و پول در اوردن قصد خرید داشته باشه.بنابراین نیازی هم به خرید لنزای انچنانی ندارد.
    به نظر من دو گروه از عکاسا لنز و تجهیزات گرون قیمت میخرن:
    1-کسانی که عکاسی حرفه اناست و بعد خرید این لنزها، طی چند مدت اینده پول پرداختیشون رو از کارشون در میارن.
    2-اونایی که پول براشون مسیله ای نبوده و از وضع مالی خوبی بر خوردار باشن.
    حالا اگه کسی تا الان با دوربین عکاسی کار نکرده و تازه میخواد یک دوربین بخره که همه کاره باشه،شکی نیست که باید لایک بخره، چون اگه بخواد تمام لنزایی که دوست داره بخره تا از اس ال ار دوربین هه کاره بسازه، باید هزینه میلیونی بده.اون موقع است که میتونم بگیم خرید اس ال ار اول خرج کردنه. نه واسه یکی که واسه اهداف خاصی رو به عکاسی میاره...
    خوش باشید...
    aidin594 و yas.0917 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

خودم به عنوان یه کاربر آماتور در هر صورت SLR رو ترجیح میدم . چون هم فیلم خور که گرفتم SLR بود هم اولین دوربین دیجیتالم . تو سطح آماتور خیلی نباید نگران قیمت وسایل جانبی بود.
    یکی تامین فلاشه که فلاش روی خود دوربینهای SLR تا 12 متر رو خوب پوشش میدن که در برابر 3 تا 4 متری غیر SLR قابل قیاس نیست.
    یکی هم لنزه که لنزی که به عنوان کیت دوربین هست کیفیت خیلی خوبی داره که حداقل با دوربینهای غیر SLR قابل قیاس نیست حتی با G11 .اگر هم بخواهیم روزی لنزو تکمیل کنیم با یه سیگمایی که دست دومشو 100 تومن هم تو سایت فروختن تله و ماکروش باز هم خیلی بهتر از تمام دوربینهای غیر SLR قابل تکمیل هست . فقط میمونه فیلمبرداریش که با اومدن EOS500D & D5000 این مشکل هم حله.
    تنها موردی که میشه خرید غیر SLR رو ترجیح داد مسائل غیر فنی مثل کوچکی و ظرافت دوربین و فیلمبرداری خوب و ... هست. و گرنه عکسی رو که با یه EOS350 کنون 300 تومنی بگیرید (با همون مود AUTO) در کنار یه عکس که با یکی از SLRLIKE های 500 600 تومنی بگذارید شاید این به ذهنتون بیاد که بگین فعلا با همین دوربین موبایلم عکسامو بگیرم تا بتونم یه SLR بگیرم.
    aidin594، milad_iut و yas.0917 تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین