صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 53
Like Tree100تشکر

موضوع: Fuji HS20 or Sony HX100v

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

ولی بالاخره داشتن یک قابلیت و اشنا شدن با اون از نداشتنش که بهتره:)
    بله در شرایط یکسان داشتن فرمت خام قطعا مطلوب تر است . اما اینجا چنین نیست، سونی هم مزایای خودش رو داره ... بالاخره بسته به نیازها و اهداف باید انتخاب کرد.
    persian.boy و Moty تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    بله در شرایط یکسان داشتن فرمت خام قطعا مطلوب تر است . اما اینجا چنین نیست، سونی هم مزایای خودش رو داره ... بالاخره بسته به نیازها و اهداف باید انتخاب کرد.
    صدر صد سونی مزایای خودشو داره و تو کیفیت تو این رده خیلی باهم تفاوت ندارن و بیشتر انتخابها بر اساس قابلیت هاست از نظر من ، که اونم با توجه به نیاز و کاربری کاربر تغییر میکنه ولی در مجموع قابلیت های حرفه ای که hs20 در اختیار کاربر میذاره بیشتره نه اینکه سونی نداشته باشه و از نظر ارگونومیک(درست گفتم؟) بیشتر به دوربین های حرفه ای نزدیک هر چند هر دو دوربین از نظر کیفیت فاصله زیادی با حر فه ای ها دارند ولی به خوبی نیاز های خونگی رو پوشش میدن و حتی فراتر از اون ،ممنون
    M. Beyrami، persian.boy، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    شخصا به دلیل داشتن فرمت خام ، شیار لنز ، کفشک فلاش اکسترنال ، لنز وایدتر و البته قیمت معقول تر ، FujiFilm FinePix HS20 EXR رو ترجیح میدم . این دوربین امتحان خودش رو پس داده و به شخصه با دیدن سمپل های مختلفی که دوستان از این دوربین ارسال کردن (مخصوصا سمپل های دوست عزیز moty) از بابت کیفیت این مدل اطمینان دارم . در مورد داغ کردن هم ، با نصب آپدیت ، این مشکل رفع خواهد شد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    M. Beyrami، vahidmir2000، Moty و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

در مورد داغ کردن هم ، با نصب آپدیت ، این مشکل رفع خواهد شد .
    سلام. رو کاغذ حل میشه یا عملا هم ثابت شده؟ نصب آپدیت به عهده کیست، خود خریدار؟ پیشنهاد میکنم خریدار ریسکش رو به عهده نگیرد.
    vahidmir2000 تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    سلام. رو کاغذ حل میشه یا عملا هم ثابت شده؟ نصب آپدیت به عهده کیست، خود خریدار؟ پیشنهاد میکنم خریدار ریسکش رو به عهده نگیرد.
    جناب اکبری درود بر شما
    اون طور که من اطلاع دارم عملا حل میشه . خود خریدار باید این آپدیت رو نصب کنه و نصبش اونقدرها چیز خاصی نیست که ریسک داشته باشه . در این مورد یادمه یکی از بچه ها گفته بود "بعد از نصب آپدیت اونقدر باهاش فیلم گرفتم که باتریش خالی شد ولی بر خلاف قبل در اثر حرارت خاموش نشد" (فکر کنم دوست عزیزم moty اینو گفته ... البته من به شکل دقیق نقل قول نکردم و در این زمینه ، دوستانی که HS20 دارن بیشتر می تونن کمک کنن) .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Wednesday 15 June 2011 در ساعت 00:35
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

به نظر بنده hx100
    دلایل
    1- سبکی وزن و کمتر بودن حجم نسبت به فوجی 2 - lcd بهتر 3- داغ نکردن 4- عمر خوب باطری

5- کیفیت عالی فیلم برداری نسبت به فوجی چرا که فوجی اصلا زوم کردن در فیلمبرداری رو خوب انجام نمیده وبعداز مدتی تصویر مات میشه در حالی که سونی بی درد سر وخیلی عالی این کار رو انجام میده تازه با کیفیت avchd

6- د اشتن باطری لیتیومی 7- فلاش قوی تر 12.7 متر در مقابل 3.2متر 8-داشتن زوم دیجیتال 7 برابر

9- سرعت عکاسی پیاپی بیشتر 10-لرزشگیر قوی تر Optical در مقابل Sensor-shift

11 -داشتن gps
    (کیفیت عکس هم که اگه سونی بالاتر نباشه لااقل برابر است)
    فلاش هات شو و شیارلنز رو هم که اکثر کاربر ها خیلی بهش اهمیت نمیدن
    به نظر بنده کار با سونی راحت تر و بی دردسر تره
    ویرایش توسط mandy : Wednesday 15 June 2011 در ساعت 01:17
    vahidmir2000 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها
    داغ نکردن
    درود
    با نصب آپدیت همون طور که پیش تر گفته شد ، این مشکل از فوجی مرتفع میشه . در ضمن داغ کردن نسبیه و تمام سنسورها پس از مدتی داغ می کنن .

5- کیفیت عالی فیلم برداری نسبت به فوجی چرا که فوجی اصلا زوم کردن در فیلمبرداری رو خوب انجام نمیده وبعداز مدتی تصویر مات میشه در حالی که سونی بی درد سر وخیلی عالی این کار رو انجام میده
    امیدوارم برای اثبات این حرف ، لینک و ریویوی معتبری در اختیار داشته باشید ؛ اگر استندای دارین ، حتما ارایه بفرماید .

داشتن gps
    وجود یا عدم وجود GPS برای یک دوربین ، مزیت یا ضعف نیست . فاکتورهای اساسی تری برای انتخاب یک دوربین وجود داره .

تازه با کیفیت avchd
    با کیفیت AVCHD یعنی چی ؟ چون گمان می کنم نیاز به توضیحه ، موضوع رو بازتر می کنم ؛ دلیل خوب بودن AVCHD در اصل قابلیت ذخیره سازی در حجم کمه (مثل divx یا avi البته با حفظ کیفیت) . hs20 با MPEG-4 فیلم می گیره و جالبه که بدونید زیربنای AVCHD که فرمت ضبط فیلم در HX100 هست ، همون MPEG-4 محسوب میشه . لذا از لحاظ کیفیت نباید یکی رو بر دیگری ترجیح داد . به همین منظور هم هست که سایتی مثل DP اومده و فرمت ضبط HX100 رو در برخی جاها همون MPEG-4 ذکر کرده .

فلاش هات شو ولنز تله رو هم که اکثر کاربر ها خیلی بهش اهمیت نمیدن
    ابتدا به ساکن می خوام عرض کنم بحث ما روی واید هست نه تله . بعدشم ، کی گفته کاربرها به تله (یا واید) و همین طور به هات شو اهمیت نمیدن ؟ در مورد کاربرد فواصل تله و واید ، پیشنهاد می کنم حتما روی تاپیک های مرتبط در فروم مروری داشته باشین . در مورد هات شو هم امیدوارم از اون دسته از کاربران نباشید که فواید فلاش اکسترنال رو در پرتاب طویل تر نور خلاصه می کنن .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    شاهین اکبری و Moty تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

جناب اکبری درود بر شما
    اون طور که من اطلاع دارم عملا حل میشه .
    درود بر پسر پارسی. اگر با آپدیت به طور کامل این ایراد داغ کردن حل میشه به نظر شما چرا شرکت آلارم داغ کردن دوربین رو در این مدل قرار داده؟ به عبارتی اگر این دوربین دیگه داغ نکنه پس آلارم چی میشه؟ با توجه به اینکه این آلارم رو در دورببین دیگری سراغ ندارم(یا اطلاعات من کافی نیست)
    persian.boy تشکر می‌کند.
    Back for Good

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmir2000 نمایش پست ها
    درود بر پسر پارسی. اگر با آپدیت به طور کامل این ایراد داغ کردن حل میشه به نظر شما چرا شرکت آلارم داغ کردن دوربین رو در این مدل قرار داده؟ به عبارتی اگر این دوربین دیگه داغ نکنه پس آلارم چی میشه؟ با توجه به اینکه این آلارم رو در دورببین دیگری سراغ ندارم(یا اطلاعات من کافی نیست)
    وحید جان درود بر شما
    عزیزم بنده نگفتم که این مشکل به طور کامل حل میشه (لااقل چنین منظوری نداشتم) . در این مورد می تونید تاپیک HS20 رو از پست 152 به بعد مطالعه بفرمایید . شخصا منتظرم تا جناب moty در این مورد نظر کامل تری ارایه بفرمایند .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    شاهین اکبری و vahidmir2000 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

درود و دوصد بدرود بر پسر پارسی

1-اگه حل میشه پس الارم داغ شدن چرا در دوربین وجود داره

2-من خودم این دو دوربین رو مورد ازمایش قرار دادم تازه از دیگران هم میتونید مشکل مات شدن فیلم رو بپرسید

3- حجم کم فایل های avchd و کیفیت بالاتر اون باعث میشه تا دوربین در یک ثانیه بتون فریم بیشتری رو ضبط کنه نسبت به زمانی که حجم فایل ها بیشتر همچنبن سرعت انتقال فایل ها به مموری نیز بالاتر میره پس در یک ثانیه فریم بیشتری ضبط میشه وکیفیت فیلم بالاتر میره بخاطر همین که سونی 60 فریم بر ثانیه فیلم میگیره ولی فوجی 30 فریم بر ثانیه البته در حالت فول اچ دی

4- اتفاقا موقعی که یک کالا را در نظر میگیریم باید همه ی جوانب ان را در نطر بگیریم پس gps یک فاکتور مفید است مثل هات شو

5- درضمن بنده نگفتم کاربرها به تله (یا واید) و همین طور به هات شو اهمیت نمیدن بلکه گفتم (زیاد اهمیت نمیدن )
    ویرایش توسط mandy : Wednesday 15 June 2011 در ساعت 02:09

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین