صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 53
Like Tree100تشکر

موضوع: Fuji HS20 or Sony HX100v

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    وحید جان درود بر شما
    عزیزم بنده نگفتم که این مشکل به طور کامل حل میشه (لااقل چنین منظوری نداشتم) . در این مورد می تونید تاپیک HS20 رو از پست 152 به بعد مطالعه بفرمایید . شخصا منتظرم تا جناب moty در این مورد نظر کامل تری ارایه بفرمایند .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    درود بر دوست بسیار خوبم. قصد جسارت نبود. منم مثل شما منتظرم که دوستان صاحب این دوربین نظر قطعی رو بدن. ولی این شرکت فوجی هم یه کارای عجیبی میکنه. مثلا در مدل اس 200 فایلهای RAW دوربین با نرم افزار داخل سی دی باز نمیشد که ایراد خنده داری به حساب میومد. در اچ اس 10 نشانگر باطری درست عمل نمیکرد و در اچ اس 20 هم این ایراد داغ کردن. درسته که تمام این ایرادها حل شدنیه ولی واقعا عجیب نیست که شرکتی مثل فوجی در سه مدل متوالی سه بی سلیقگی اعمال کنه و دوربین رو به نوعی ناقص به بازار عرضه کنه؟
    شاهین اکبری، persian.boy و mandy تشکر می‌کنند.
    Back for Good

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره خدمت دوست عزیزم جناب mandy

من خودم این دو دوربین رو مورد ازمایش قرار دادم تازه از دیگران هم میتونید مشکل مات شدن فیلم رو بپرسید
    تمام دوربین های slr like در فواصل بلندتر کانونی ، افت کیفیت خواهند داشت (اپتیکال) . در مورد دیجیتال هم شرایط برای همه ی مدل ها در ازای هر x زوم ، بد و بدتر میشه . ولیکن این مورد نسبیه و بسته به کیفیت لنز ، کیفیت زوم هم متغییر خواهد بود . در مورد نسبت بندیش هم نه میشه به تست من اعتماد کرد و نه به تست شما . به شخصه هنوز تست معتبری از سنسور و لنز این دوربین ندیدم .

حجم کم فایل های avchd و کیفیت بالاتر اون...
    عزیزم مگه توضیح ندادم که base جفتش یکیه ؟ در مورد تعداد ضبط فریم هم ، این به یک مسئله ی دیگه ای بر می گرده که واقعا توضیحش از حوصله و هم از مشی این تاپیک خارجه .

اتفاقا موقعی که یک کالا را در نظر میگیریم باید همه ی جوانب ان را در نطر بگیریم پس gps یک فاکتور مفید است مثل هات شو
    قطعا همین طوره ... ولیکن برخی ویژگی ها از جمله فرمت خام و هات شو واقعا در درجه ی اهمیت بالاتری نسبت به GPS قرار می گیرن . همیشه اعلام برتری یک مدل نیازمند ارجاع به فاکتورهایی متعدده ؛ باور کنید در میان فاکتورهای مهمّ انتخاب ، GPS هیچ جایی نداره .

درضمن بنده نگفتم کاربرها به تله (یا واید) و همین طور به هات شو اهمیت نمیدن بلکه گفتم (زیاد اهمیت نمیدن )
    mandy جان کاربرها مجبورن به این فاکتورها اهمیت بدن و از سَرِ همین اجباره که این قدر روی کیفیت و گستره ی ساپورت کانونی لنز های تله یا واید و انواع تله-واید در فروم و دیگر نقاط وب ، بحث و مقایسه شده . اگر کاربری بخواد به هر دلیلی چشم از روی چنین اصول واضحی برداره ، مطمئنا در انتخاب شکست خواهد خورد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Moty و data تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

درود بر پسر پارسی و
    درود بر کارخانه های ژاپنی که انقدر خوب ومتنوع کار کردن که هرکدام تونستن مشتری خاص خودوشون رو جذب کنند من سونی و شما فوجی وبحس در این مورد بی فایده است چون هر شخصی فاکتور های خاص مهم خودشو داره و به همین دلیل من وشما نمیتونیم یکدگرو متقاعد کنیم (ولی یک سوال؟ اگه اعلام برتری یک مدل نیازمند ارجاع به فاکتورهایی متعدده به نظر شما داغ کردن دوربین واسترس ناشی از این مشکل چند نمره از اون کم میکنه ؟)
    (از شما میخواهم در مورد فرمت avchd بیشتر مطالعه کنید)

با ارزوی موفقیت
    ویرایش توسط mandy : Wednesday 15 June 2011 در ساعت 03:35

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmir2000 نمایش پست ها
    درود بر دوست بسیار خوبم. قصد جسارت نبود. منم مثل شما منتظرم که دوستان صاحب این دوربین نظر قطعی رو بدن. ولی این شرکت فوجی هم یه کارای عجیبی میکنه. مثلا در مدل اس 200 فایلهای RAW دوربین با نرم افزار داخل سی دی باز نمیشد که ایراد خنده داری به حساب میومد. در اچ اس 10 نشانگر باطری درست عمل نمیکرد و در اچ اس 20 هم این ایراد داغ کردن. درسته که تمام این ایرادها حل شدنیه ولی واقعا عجیب نیست که شرکتی مثل فوجی در سه مدل متوالی سه بی سلیقگی اعمال کنه و دوربین رو به نوعی ناقص به بازار عرضه کنه؟
    درود
    وحید جان واقعا باهات موافقم . توی شرکت های بزرگ ، سیستم کار باید اینجوری باشه که قبل از ارایه ی محصول از 40 یا 50 کاربر حرفه ای ، آماتور و مبتدی دعوت کنن تا مدتی بدون خارج کردن محصول از شرکت ، با اون کار کنن و ایراداش را تا حدّ امکان پیدا کنن . واقعا نمی دونم که آیا روال کار فوجی هم اینجوره یا نه . یه جورایی با این کار داره به اعتبار محصول خودش لطمه می زنه ، چرا که الان من هرچی بگم آقا این مدل اینجوریه و فلان قابلیت داره و آپدیت شده و ... بازم کاربر ته دلش احساس 100% مثبتی نخواهد داشت . امیدوارم از این به بعد ، تصمیمات منطقی تری برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی اتخاذ بشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    vahidmir2000، Moty و data تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

سلام بر همه دوستان عزیز
    بحث های زیادی در مورد داغ کردن و...... شده که من نه بنا بر دفاع و موضع گیری شخصی بلکه برای هرچه بیشتر روشن شدن موضوع و اطلاع رسانی دقیق و صحیح به عنوان کسی که این دوربین و داره نکاتی رو عرض میکنم و به شخص خاصی استناد نمی کنم و اگر اشاره ای به صحبت دوستی شد پیشاپیش عذر خواهی میکنم
    1-ابتدا اینکه در مورد هر وسیله الکترونیکی ، دیجیتالی مکانیکی و..... که انرژی مصرف میکنه یا انرژی به اون وارد میشه و کاری انجام میده گرم شدن و حتی داغ کردن به علت اتلاف انرژی و مقاومت و ..... امری کاملا طبیعی هست و امروزه برای کاهش این امر روشهای مختلفی استفاده میشه ،استفاده از فن و روغن کاری و..........
    شما اگه یخچال و به دیوار به چسبونید نه داخل و سرد میکنه و خودش هم داغ میکنه حتما باید یه فاصله ای با دیوار پشتش داشته باشه تا هوا جریان داشته باشه من یه کارت گرافیکیم از یه بورد کاملا معتبر و معروف و اصل به خاطر داغ کردن سوخت به همین راحتی
    خب از بحث دور نشیم من مطالبی رو که عرض میکنم کاملا بر راساس استفاده زیاد خودم از دوربین عرض میکنم
    من تا حالا بالای 2839 تا عکس با این دوربین گرفتم و از هر سوژه از 25 شات تا 50 شات میانگین گرفتم یعنی در بعضی موارد بالای 100 شات پیاپی از یک سوژه (عکس شماره 5 در تاپیک hs20 )
    تا حالا با مورد الارم یا داغ کردن مواجه نشدم فکر کنم دوستانی که این دوربین و دارن انقدر باهاش عکس نگرفته باشن من حتی این نشانگری که دما سنجو ندیدم
    من روز اول تا بخوام اپدیتو نصب کنم چون تو این رابطه خونده بودم کلی امتحان کردم ولی این طور نشد
    بعد از نصب یه شارژ باتری نو تمام کردم یه الارمم نداد (بالای 350شات)
    تاره این تیزهوشی شرکت سازنده هست که هم این مطلبو هشدار داد هم دماسنجو تعبیه کرد در ضمن این مسله اتصلا مهم نیست چون خود دوربین خودش خودشو خاموش میکنه و بعد از چند دقیقه روشن میشه شما به تاپیک d3100 هم یه سری بزنید اونجام راجع به داغ کردن اون دوربین پست هایی هست که مهم نیست زیاد
    با نصب کردن اپدیت این مشکل به طور کلی حل میشه و اگه کسی هم اپدیت نکنه مشکل چندانی نخواهد داشت در ضمن اپدیت کردن اگه به عهده خریدار نباشه به عهده کی باید باشه ؟ اپدیت کردن برای افزایش بهره وری سیستم هست و شما هزینه ای هم واسه اون پرداخت نمیکنید خیلی از شرکت ها نه در ضمینه دوربین بلکه همه زمینه ها از این روش استفاده میکنند
    دوستی که گفتند سونی 12.1 برد فلاشش هست از چه منبعی اعلام کردن ؟ بهتره یه سر به مقالات راجع به فلاش بزنند ، برد فلاش فوجی از کجا گفتند 3.2 در حالی که من به شما میگم 7.1 حالا اصلا این رقمها بدرد میخوره یعنی دوربین سونی با زوم 10X و دیافراگم مثلا 10 میتونه از 12.1 متر برد فلاشش استفاده کنه؟
    ببخشید اگه تله و واید اهمیتشون تو عکاسی کمه یا فایل خام هم همین طور و همین طور فلاش خارجی gps و پانوراما هوشمند و سه بعدی مهمه؟
    اینکه با فقط از روی احساسات و نظز شخصی بخواهیم ذهن افرادی که میخوان از این مطالب استفاده کنند گمراه کنیم و اطلاعات غلط بدیم صحیح نیست
    2-شما بعد از نصب کردن در اپشن باید در قسمت evf/lcd از 50 بذارید روی 30fps
    و این داغ کردن اونجوری نیست که دوربین بخواد ذوب شه نهایت خاموش میکنه که البته هنوز واسه من اتفاق نیفتاد من جزو گروه اولی بودم که این دوربینو با گارانتی تهران فوکا در همون روز توزیع تهیه کردم
    من با عکسی که در تاپیک سونی از نهایت زوم سونی دیدم و عکس های که خودم گرفتم به شما میگم زوم 30 فوجی کارامد تر از سونی هست
    من دوربین فیلم برداری dv دارم پاناسونیک قدیمیم نیست ولی واقعا وقتی کیفیت فیلم فوجی رو دیدم اونو گذاشتم کنار(تا پارسال اون دوربین به عنوان دوربین دوم و دوربین مربی در مسابقات بسکتبال لیگ کشور در بابل استفاده میشد) نه اینکه فیلمبرداری دوربین سونی بد باشه نه
    و داغ کردن اگه اینطور باشه مسله ای نیست که یه کابر تازه وارد و که بخواد مصرف خونگی داشته باشه و سالی از یه مهمونی عکس بگیره رو اذیت کنه(همونطوری که فایل خام برای این دست مصرف کننده ها ضرورت نداره) :biggrin:
    من که این دوربینو دارم مطالب این تاپیکو خوندم شک کردم گفتم تا حالا دوربینم حتما با این استفاده ای که من میکنم سوخته بدنش گرمه حالیش نیست ، کار میکنه :biggrin:
    اینجا به جای اینکه بشه مقایسه دو دوربین شد تاپیک کوبش فوجی
    دیگه ادامه مطلب باشه بعدا خسته شدم شما رو هم خسته کردم
    حالا کی حال داره این همه رو بخونه :biggrin:
    ویرایش توسط Moty : Wednesday 15 June 2011 در ساعت 17:08
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها
    به نظر بنده hx100
    دلایل
    1- سبکی وزن و کمتر بودن حجم نسبت به فوجی
    2 - lcd بهتر
    3- داغ نکردن
    4- عمر خوب باطری
    5- کیفیت عالی فیلم برداری نسبت به فوجی چرا که فوجی اصلا زوم کردن در فیلمبرداری رو خوب انجام نمیده وبعداز مدتی تصویر مات میشه در حالی که سونی بی درد سر وخیلی عالی این کار رو انجام میده تازه با کیفیت avchd
    6- د اشتن باطری لیتیومی
    7- فلاش قوی تر 12.7 متر در مقابل 3.2متر
    8-داشتن زوم دیجیتال 7 برابر
    9- سرعت عکاسی پیاپی بیشتر
    10-لرزشگیر قوی تر Optical در مقابل Sensor-shift

11 -داشتن gps
    (کیفیت عکس هم که اگه سونی بالاتر نباشه لااقل برابر است)
    فلاش هات شو و شیارلنز رو هم که اکثر کاربر ها خیلی بهش اهمیت نمیدن
    به نظر بنده کار با سونی راحت تر و بی دردسر تره

در مورد برد فلاش کاملا حق با Moty (مرتضی) ست. دوستمون mandy برد فلاش سونی به فوجی رو 12 به 3 گفته بودند.ایشون تقصیری ندارند لابد به dpreview استناد کردند. این سایت برد فلاش واسه دوربینها رو در حالت واید و ایزوی اتومات اعلام میکنه واسه hs20 اومده در حالت تله رو گفته . این مورد رو امروز به سایتشون فید بک کردم ببینیم اصلاح میشه یا نه.

hs20 Effective flash range : (ISO AUTO
    • Wide : Approx. 30cm - 7.1m .
    • Telephoto : Approx. 2.0m - 3.8m .
    معادل اون 7 متر در سونی 12 متر است.

این عمر باتری hs20 است:

Alkaline batteries : Approx. 350frames
    Ni-MH rechargeable batteries : Approx. 400 frames
    Lithium batteries : Approx. 700 frames

سونی وضع بهتری داره؟ پس مورد 6,4 هم مزیت سونی نیست.

زوم دیجیتال 2 برابرش خوبه ولی بالاترش مزیت نیست خصوصا با این سنسورهای کوچک.

زمانی اینگونه تصور میشد که عملکرد لرزشگیر Optical بهتر از سنسور است اما امروزه هیچ کدام برتری مطلق ندارند. خود سونی روی بدنه های slr لرزشگیر سنسور میذاره.

مورد 11 و ادامه هم همش شد سلیقه ایشون.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 15 June 2011 در ساعت 18:10
    persian.boy، SME.Mahdi، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها
    درود بر پسر پارسی
    درود بر کارخانه های ژاپنی که انقدر خوب ومتنوع کار کردن که هرکدام تونستن مشتری خاص خودوشون رو جذب کنند من سونی و شما فوجی و بحث در این مورد بی فایده است چون هر شخصی فاکتور های خاص مهم خودشو داره و به همین دلیل من وشما نمیتونیم یکدگرو متقاعد کنیم
    مندی جان درود بر شما
    بنده به هیچ وجه قصد قانع کردن یا بحث با کسی رو ندارم . توضیحات من مخاطب عامّ خودش رو داره که قطعا با مطالعه ی این بحث ها می تونه به پاسخی مناسب به پرسش های خودش برسه . در ضمن بنده "تحت هیچ شرایطی" نه طرفدار برند هستم و نه خودم رو پیرو برند خاصی می دونم . بحث و دفاعیات من همواره متکی بر مدل هاست نه برند ها . صحبتی که بر پایه ی دفاع از برند جلو بره (ظاهرا در مورد شما این گونه هست) متهم به شکسته .

(ولی یک سوال؟ اگه اعلام برتری یک مدل نیازمند ارجاع به فاکتورهایی متعدده به نظر شما داغ کردن دوربین واسترس ناشی از این مشکل چند نمره از اون کم میکنه ؟)
    در مورد داغ کردن که خوشبختانه دوست عزیزم moty توضیح دادن . در مورد امتیاز دهی هم به نظر من این کار غلطه . مقیاس بندی در این مورد نسبیه . شخصا همواره با امتیازدهی و رتبه بندی هایی که در برخی سایت ها صورت می پذیره مخالفم .

از شما میخواهم در مورد فرمت avchd بیشتر مطالعه کنید
    در حالت خوشبینانه از این صحبت تون برداشتی با مفهوم توهین آمیز نمی کنم . ولیکن خوبه بدونید همه مثل من نیستن ؛ اگر بخواین با همین ادبیات سراغ دیگر کاربران برید ، مطمئنا کم کم با لحن و پاسخ های دیگه ای مواجه خواهید شد . در مورد AVCHD هم گرچه بنده وجود اون رو یک برتری برای سونی می بینم ولی اختلافی در base و کیفیت نهایی این دو فرمت نمی بینم . اگر شما اختلافی می بینید ، لطفا با ارایه ی الگوریتم هایی متفاوت از چارت ذخیره سازی AVCHD ، حرفتون رو اثبات کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    vahidmir2000 و SME.Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

با سلام خدمت همه ی دوستان .
    بله من با نظر همه ی شما دوستان موافقم ولی من پاسخ به اون دوست عزیز تاره کاری دادم که می خواست تازه دوربین رو تهیه کنه چون همون طور که میدونید در روز های اول عکاسی ادم خیلی به چیز هایی چون هات شو و واید و شیار لنز و فرمت خام اهمیت نمیده وتا دستش برای عکاسی راه بی افته یک سالی طول میکشه تازه اون موقع هم به فکر این می افته که بره و دوربینشو عوض کنه لذا از اونجایی که این دوربین داغ نیمکرد و سبک تر بود من به ایشون این این پیشنهاد رو دادم (البته هنوز سر در نمیارم که چرا یک کمپانی باید محصولشو یک جوری ارائه کنه که از همون ابتدای امر دارای نقص باشه و ایراد نرم افزاری داشته باشه )
    لذا من خودم به شخصه نه طرفدار سونی ام ونه طرفدار فوجی وبه نظر بنده panasonic fz100 از همشون بهتر عمل کرده و خودم احتمالا اون میخرم
    ویرایش توسط mandy : Wednesday 15 June 2011 در ساعت 18:51

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    203

این ویدئو رو هم ببینید ...

نکات جالبی رو میگه (ما که چیزی نفهمیدیم :biggrin:)

ولی طبیعی تر بودن عکسهای گرفته شده با hx100 نسبت به hs20 نظر آدم رو جلب میکنه.

لطفا اساتید ویدئو رو ببین و نظرات خودشونو بگن.

تشکر کرده
    4662

ولی طبیعی تر بودن عکسهای گرفته شده با hx100 نسبت به hs20 نظر آدم رو جلب میکنه.
    درود
    طبیعی تر بودن رو در حالت jpeg می فرمایید دیگه ؟ ببینید ، کیفیت اصلی فوجی در raw مشخص میشه . شما در حالت jpeg با یک پراسس مواجه می شید که قطعا نحوه ی اجراش در هر دوربینی متفاوته . برای مثال خیلی ها می گن "نیکون ثبتش خوش آب و رنگ تر از کاننه ولی کانن عکس هاش طبیعی تره" ... گرچه شخصا با این عبارت مخالفم ولی همون دوستان هم همگی معتقدند ، خروجی همون کانن و نیکون تقریبا در حالت raw برابره . شما اگه خواهان پراسس خوب و مطابق با میل خودتون باشید ، "باید" حالت خام رو در اختیار داشته باشید که متاسفانه HX100v چنین قابلیتی نداره .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت1 : صحبت های من کلیه و ربطی به ویدئویی که لینک کردید نداره .
    پی نوشت2 : سعی کنید از ویدئو هایی لینک بذارید که دوستان در ایران بتونن اونو بی دردسر باز کنن .
    Moty، data و FarzadKB تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین