صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 53
Like Tree100تشکر

موضوع: Fuji HS20 or Sony HX100v

كاربر جديد SME.Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    53

پیش فرض Fuji HS20 or Sony HX100v

با سلام به همه دوستان
    خیلی ها مثل مکن میخوان یه دوربین خوب سوپرزوم با امکانات و البته متناسب با اون با قیمت مناسب بخرن
    در حال حاضر دو گزینه ای که خیلی ها رو بطرف خودش کشونده دو دوربین جدید سونی و فوجی هست.
    لطفا" راهنمایی کنین بین این دو دوربین کدوم از لحاظ کیفیت عکس(وضوح، نویز کم، کنتراست مناسب و واقعی و ...) با توجه به تمامی شرایط اعم از کم نور، پر نور، متحرک، زوم بالا و ... بهتر عمل می کنه؟
    البته امکاناتی از قبیل رینگ دستی، برد فلاش، کیفیت فیلمبرداری، زیبایی، تعداد شات با یک عمر باطری و خیلی چیزهای دیگه هم مهمه.
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    مرسی
    love.hossein تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

هر دو سی برابر زوم می کنند هردو ماکروی یک سانتی متر دارند فوجی ایزوی بیشتری داره سونی مدhdr اتوماتیک داره سونی فایل خام و غیر فشرده ذخیره نمی کنه ولی فوجی فایلrawرو هم ذخیره و پشتیبانی می کنه سونی full hdبا روزولیشن1920.1080و با 60فریم بر ثانیه فیلم می گیره

فوجی امکان اتصال فلاش جداگانه داره ولی سونی نداره
    سونی پانورامای سه بعدی داره سونی gpsهم داره
    سونی سبک تره فوجی سنگین تر فوجی شبهات بیشتری به دوربینdslrداره
    سونی شیار لنزش کمه و فکر کنم برای افزودن فیلتر چندان مناسب نباشه

سونی باتری لیتیومی داره ولی فوجی باتری آلکالاین می خواد

کلا من هر دو تاشون رو دوست دارم هر کدوم مزایای خودش رو داره مثلا من عاشق Hdr اتوماتیک سونی هستم نمونه عکس هاش رو در نت دیدم ظاهرا خیلی خوبه و از اینکه فوجی سنسورش بزرگتره خوشم میاد
    vahidmir2000، SME.Mahdi و saeedfweb تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

نمونه از عکس سونی البته کم حجم شده و ظاهرا ریسایز شده
    SME.Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر جديد SME.Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    53

با توجه به بروز بودن این موضوع مطمئنم این بحث مورد توجه خیلی از دوستان قرار میگیره
    همین طور که گفتین هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن اما این نکته که تقریبا"تمام دوستانی که رده سوژر زوم رو انتخاب میکنن خواسته های مشترکی دارن که تو کمنت قبلی توضیح دادم
    اما این نکته مهمه که هر کدوم از این چیزها چه امتیازی رو مثلا از 100 بخودش اختصاص میده برای مثال hdr برای شما اهمیتش بالاست برای من نبود نویز تو ایزوی بالا و برای یکی دیگه ژانورمای مناسب اما بصورت استاندارد اگه بشه بهشون امتیاز داد خیلی راحتتر میشه انتخاب رو انجام بدیم مثل لینک ذیل که یکبار هم تو یه فروم دیگه گذاشته بودم و یه لینک دیگه که یه دوست دیگه گذاشته بود
    http://snapsort.com/compare/Fujifilm...vs-Sony-HX100v
    http://www.digitalversus.com/duels.p...&p2=10867&ph=5
    و اینجا تازه داستان شروع میشه که چرا اینقدر این مقایسه ها و رده بندی ها با هم تفاوت دارن اونم با این فاصله! و انتخاب رو سخت میکنن...
    saeedfweb تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

خب فوجی یه مزیتهایی رو به شما میده و سونی یه مزیتهایی
    در مورد کیفیت عکس تفاوت چندانی باهم نباید داشته باشند ولی شواهد وقراین اینهطور نشون میده که به علت سسنور بزرگتر فوجی کمی کیفیت عکسش بالاتر و نویزش کمتر باشه که احتمالا محسوس نیست
    هر سایتی اگه معتبر باشه و تبلیغاتی نباشه معمولا تیم تخصصی خودشونو دارند که تست میکنن و نظر متفاوتی قطعا دارند ولی بیه نظر من به خاطر واید بودن زوم دستی باتری قلمی فلش خور بودن و ساپورت raw فوجی منو ترغیب کرد
    فوجی هم مدی به نام exr داره که من تو تاپیک فوجی بهش پرداختم
    خوندنش خالی از لطف نیست
    vahidmir2000، love.hossein، persian.boy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

پیش فرض فوجی برای آماتور ها

کلا به نظر من برای کسی که می خواد عکاسی رو یادبگیره فوجی مناسب تره
    از این جهت که نسبت به سونی نزدیکی بیشتری به dslrداره
    ولی هر شخص با توجه به نیاز خودش باید دنبال یکی از این ها بره
    و سونی برای کسانی که دنبال امکانات بیشتر هستند خوبه

و در سایت هایی که من دیدم هر کدوم یک نظری راجعبه این دو دوربین مقایسه اونها داشتند سایت بی طرف کم پیدا میشد هر جا می رفتم احساس می کردم سایت داره یه جورایی به یکی از این دوربین ها کم لطفی می کنه فقط شاید یکی دو تا سایت بودند که داشتند واقعا دو دوربین رو مقایسه می کردند

پ.ن:دوست عزیز جناب مهدی به نظرم شما یه سری به تاپیک سونی و فوجی بزنید خیلی خوبه اطلاعاتتون راجعبه این دو دوربین بالا میره
    SME.Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

پیش فرض مقایسه بر عهده شما

این آدرس رو هم ببینید
    http://snapsort.com/compare/Fujifilm...y-HX100v/specs

مقایسه جالبی بین فوجی و سونی انجام داده در واقع اومده تمام امکانات این دو دوربین رو نوشته و انتخاب رو گذاشته بر عهده خود بازدید کننده
    vahidmir2000، persian.boy و Moty تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

هر سایتی اگه معتبر باشه و تبلیغاتی نباشه معمولا تیم تخصصی خودشونو دارند که تست میکنن و نظر متفاوتی قطعا دارند
    دوست عزیزم ، اتفاقا نظرات سایت های "معتبر" یکسانه و این سایت های نامعتبر هستن که نظراتی برخلاف مراجع معتبر میدن . مراجع معتبر ، تست ها رو با به حداقل رسوندن شرایط محیطی و تاثیرات متفرقه انجام میدن لذا معمولا تست هاشون با ضریب اختلاف جزیی ، مشابه از آب در میاد . برای مثال وقتی dxo میگه سنسور x از y بهتره ، معمولا سمپل های dp هم دقیقا این مطلب رو شهادت می دن و نظری مخالف با هم ندارن .

این آدرس رو هم ببینید
    http://snapsort.com/compare/Fujifilm...y-HX100v/specs
    زیاد روی امتیاز دهی و روی اعتبار نتیجه گیری های این مرجع حساب باز نکنید ؛ چرا که مثلا اومده در قسمت نهایی امتیازی رو به "محبوبیت" hs20 داده و از این بابت ، 25 امتیاز از سونی کم کرده . در بقیه ی موارد هم شرایطِ امتیاز دهی در این سایت به همین منواله .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    vahidmir2000، love.hossein، SME.Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

زیاد روی امتیاز دهی و روی اعتبار نتیجه گیری های این مرجع حساب باز نکنید ؛ چرا که مثلا اومده در قسمت نهایی امتیازی رو به "محبوبیت" hs20 داده و از این بابت ، 25 امتیاز از سونی کم کرده . در بقیه ی موارد هم شرایطِ امتیاز دهی در این سایت به همین منواله .
    پرسی جان این یه صفحه دیگه است اون صفحه امتیازات نیست صفحه ای است که فقط امکانات دو دوربین رو نوشته و مقایسه و امتیاز دهی نکرده یه جورایی خواسته کاری کنه که بازدید کننده ببینه و خودش مقایسه کنه
    vahidmir2000، persian.boy و SME.Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من ميخواستم يه دوربين نيمه حرفه اي بگيرم
    بين hs20 و hx100 شك دارم
    واقعا نميدونم كدومو انتخاب كنم
    از نظر مالي مشكلي نيست
    اساتيد خواهشا نظر بدن و راهنمايي كنن
    به دور از تعصب

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین