صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 90
Like Tree161تشکر

موضوع: P500 نیکون بهتره یا SX30 کانن یا G12 کانن؟؟

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi20 نمایش پست ها
    درود بر شما

اول از هر چیز میشه دلیل تاکید شما را بر نکس3 را بدونم؟؟!!
    آیا با خرید نکس اون صحبتی که کردید در مورد جلوگیری از ضرر در آینده نادیده گرفته نمیشه؟؟ چون دوستان تاکید داشتند که لنزها و تجهیزات سونی فقط به درد خوده سونی میخوره!!!
    با درود دوباره
    بنده روی هر دوربینی فقط در رنج خودش تاکید دارم . مثلا حالا که شما dslr می خوای ، طبیعیه که من دیگه حرفی از نکس و امثالهم نمی زنم . بنده روی هیچ شرکت و مدلی تعصب ندارم و نقد هایی که از اشکالات مدل های مختلف از کانن و نیکون گرفته تا الیمپوس و سونی گرفتم ، گواهی بر این مطلبه (برای نمونه برو تاپیک 600d و nex-c3 رو بخون) . مهدی جان ؛ بنده هنوز سر حرفم بر بهترین بودن نکس در ژانر خودش هستم ولی حالا که dslr مطرحه ، طبعا پیشنهادم از رده ی نکس خارجه .

چرا اون لنز به درد نمی خوره و باید ارتقاش داد؟؟
    به غیر از مواردی که وحید جان گفتن ، کیفیت اپتیکی 105-18 بسیار بهتر از 55-18 هست ... قیمت اولی هم 370 و دومی حدود 100 تومنه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    vahidmir2000، Miri و mahdi20 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط iceman نمایش پست ها
    از برند کانن توی این رنج قیمت گزینه ای نیست؟؟

با سلام
    با عرض معذرت از تمام اساتید گرامی...
    بله هست شما در حدود همین مبالغی که اشاره کردید میتونید دوربین 1100 دی کانن رو که به تازگی به بازار اومده رو خریداری کنید البته قبل از اینکه بازار اینطور آَشفته بشه میتونستید 550دی رو هم با همین حدود قیمت بخریدید البته خوب متاسفانه الان خیلی گرون شده...
    در مورد زوم هم من خودم چون مبتدی هستم درگیر همین مساله بودم که الان نیازم با لنز کیت و لنز 55-250 کانن رو بدنه 550 دی برطرف شده ...بنظر من زیاد خودتون رو درگیر مساله زوم نکنید گفتم که منم دچار همین مشکل زوم بودم با در نظر گرفتن فرمایش دوست عزیز آقای اقبالی من الان حدود 4.5 ایکس زوم دارم ولی با همین مقدار زوم من کاملا راضی هستم تا بعد ها که بودجه و مهمتر از اون سواد عکاسی من بجایی برسه که به دوربین های بهتر و لنز های با کیفیت تر احتیاج پیدا کنم بهتره با شناخت خوبی که بدست آوردید دوربین و لنز مناسب بودجه و سلیقه تان رو بخرید و از عکاسی لذت ببرید.
    موفق باشی دوست عزیز
    دوست عزیز در دوربین های SLR بیشتر روی فاصله کانونی مانور می شود، نه مثل کامپکت ها روی زوم

مثلا فرض کنید لنزی مثل 10-22 که تقریبا 2X زوم دارد آیا شمارا راضی نگه میدارد؟؟ فکر نمیکنم، مگر اینکه به واید خوبی احتیاج پیدا کنید

موفق باشید....
    lamagra، persian.boy، M.Barani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    دوست عزیز در دوربین های SLR بیشتر روی فاصله کانونی مانور می شود، نه مثل کامپکت ها روی زوم

مثلا فرض کنید لنزی مثل 10-22 که تقریبا 2X زوم دارد آیا شمارا راضی نگه میدارد؟؟ فکر نمیکنم، مگر اینکه به واید خوبی احتیاج پیدا کنید

موفق باشید....
    با سلام
    آقای اقبالی عزیز منظور من فقط توجیه کردن دوست عزیزمون بود که اینقدر فکرشون رو درگیر مسئله زوم نکنن
    بهر حال اینها برای خودم هم در حکم درسهای جدیدی هستند که در مورد عکاسی یاد میگیرم
    خیلی ممنون از شما دوستان قدیمی تر و با تجربه تر که تجربیاتتون رو در اختیار ما مبتدی ها قرار میدید
    با تشکر
    ویرایش توسط M.Barani : Thursday 9 June 2011 در ساعت 13:52 دلیل: اشتباه نگارشی!!
    Walkman، vahidmir2000 و mahdi20 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

با درود دوباره
    بنده روی هر دوربینی فقط در رنج خودش تاکید دارم . مثلا حالا که شما dslr می خوای ، طبیعیه که من دیگه حرفی از نکس و امثالهم نمی زنم . بنده روی هیچ شرکت و مدلی تعصب ندارم و نقد هایی که از اشکالات مدل های مختلف از کانن و نیکون گرفته تا الیمپوس و سونی گرفتم ، گواهی بر این مطلبه (برای نمونه برو تاپیک 600d و nex-c3 رو بخون) . مهدی جان ؛ بنده هنوز سر حرفم بر بهترین بودن نکس در ژانر خودش هستم ولی حالا که dslr مطرحه ، طبعا پیشنهادم از رده ی نکس خارجه .
    درود بر شما

به نظر شما لنز فابریک دی 550 نیکون برای مدتی (حدودا یک سال) کفاف کار من را میده؟؟
    چون اگر دی 550 را بخرم، فعلا دیگه پولی برام نمیمونه که بخوام لنز هم بخرم!!! (خیلی از این دوربین خوشم اومده، از هیچ نظر کم نداره!!)

سوال دیگه اینکه، نکس 3 با یه لنز مناسب بخرم بهتر است یا دی 550 بدون لنز؟؟

و یه سوال اساسی تر!!! آیا من که مبتدی هستم و تا حالا تجربه دوربین دیجیتال نداشتم، میتونم کار با دوربین هایی مثل دی 550 یا نکس 3 را یاد بگیرم؟؟!! برای منه مبتدی زیاد نیست؟؟؟

ممنونم از راهنمایی های مفیدتون

تشکر کرده
    2650

درود بر شما

به نظر شما لنز فابریک دی 550 نیکون برای مدتی (حدودا یک سال) کفاف کار من را میده؟؟
    چون اگر دی 550 را بخرم، فعلا دیگه پولی برام نمیمونه که بخوام لنز هم بخرم!!! (خیلی از این دوربین خوشم اومده، از هیچ نظر کم نداره!!)

و یه سوال اساسی تر!!! آیا من که مبتدی هستم و تا حالا تجربه دوربین دیجیتال نداشتم، میتونم کار با دوربین هایی مثل دی 550 یا نکس 3 را یاد بگیرم؟؟!! برای منه مبتدی زیاد نیست؟؟؟

با عرض پوزش نیکون مدلی به اسم دی 550 نداره
    اون کانن دی 550 است دقیقا مثل دوربین منه
    بسیار عالی است دوربین خیلی خوبیه من دارمش و برای من تازه کار دوربین خیلی خوبیه من هم حدود 2 ما با لنز کیت سر کردم و پس از اون یه لنز زوم تله 55-250 کانن هم اضافه کردم
    در کل دوربین خیلی خوبیه خوشحالم که کم کم داری به نتیجه میرسی و این خیلی عالیه چون اگه افرادی که مثل من و شما از دیگران که قدیمیتر و با تجربه تر هستن نظر خواهی کنن
    در مجموع خیلی بهتره تا اینکه فقط بخواهیم به حرف فروشنده ها یا سایت های فروش که کارشون تبلیغه توجه کنیم
    یا حق
    persian.boy و mahdi20 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود بر شما

سلام دوست عزیز این اصلا مهم نیست که دوربینت چی باشه مهم اینکه عکاسی و بالاخره شروع کنی دوربین هم مثل یه گوشی موبایل و.... یه سخت افزار که اولش اگه هر مدلی باشه شاید برات غریب باشه ولی بعد از یه مدت کار کردن کاربریشو یاد میگیری خیلی سادست اصلا هم پیچیدگی نداره به نظر من به جای اینکه انقدر به خودت استرس وارد کنی و هی گیج تر بشی تصمیمتو بگیر و زودتر از عکاسی لذت ببر هر روز تاخیر به نظر من از کفت رفته و به خدا با هر دوربینی میشه عکس های خوبی گرفت فقط باید با خودتو دوربینت روراست باشی و دی 550 گزینه بسیار خوبیست هرچند به همین سادگی از کنار سونی نمیشه عبور کرد فقط باید خودت کاربریتو مشخص کنی ....................
    persian.boy، M.Barani و mahdi20 تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

بسیار عالی است دوربین خیلی خوبیه من دارمش و برای من تازه کار دوربین خیلی خوبیه من هم حدود 2 ما با لنز کیت سر کردم و پس از اون یه لنز زوم تله 55-250 کانن هم اضافه کردم
    درود بر شما

خدا را شکر!

بالاخره یه نفر پیدا کردم که دوربینی را که من می خوام بخرم را داره!!

اینکه توی مشخصات دی 550 نوشته زوم اپتیکال حین فیلم برداری نداره یعنی چی؟ یعنی حتی با تعویض لنز هم این اصل همچنان پا بر جاست و حین فیلم برداری نمیشه زوم کرد؟ این قضیه مشکلساز نیست؟

این لنزی که اضافه کردین چند قیمته؟ چقدر مقداره زومشه؟ (طبق روشی که دوستان بهم آموختند باید 4.5 ایکس باشه!!)

اون لنز اولش مگر چه عیبی داشت که عوضش کردین؟؟

سلام دوست عزیز این اصلا مهم نیست که دوربینت چی باشه مهم اینکه عکاسی و بالاخره شروع کنی دوربین هم مثل یه گوشی موبایل و.... یه سخت افزار که اولش اگه هر مدلی باشه شاید برات غریب باشه ولی بعد از یه مدت کار کردن کاربریشو یاد میگیری خیلی سادست اصلا هم پیچیدگی نداره به نظر من به جای اینکه انقدر به خودت استرس وارد کنی و هی گیج تر بشی تصمیمتو بگیر و زودتر از عکاسی لذت ببر هر روز تاخیر به نظر من از کفت رفته و به خدا با هر دوربینی میشه عکس های خوبی گرفت فقط باید با خودتو دوربینت روراست باشی و دی 550 گزینه بسیار خوبیست هرچند به همین سادگی از کنار سونی نمیشه عبور کرد فقط باید خودت کاربریتو مشخص کنی ....................
    سلام بر شما

باور کنید دارم لحضه شماری میکنم تا بلکه به یه نتیجه درست حسابی برسم و دوربین را بخرم!!

چون این دوربین حالا حالا توان عوض کردنش را ندارم، می خوام یه چیز باشه که تا 6 7 سال کار بده!!

راستش فعلا بین دو گزینه ی نکس 3 با یه لنز خوب و دی 550 بدون لنز دو دلم و دارم تحقیق میکنم!!

ممنونم از لطفتون

خودمونی : از بس صفحه ارسالهای جدید را رفرش کردم که ببینم کسی جواب داده یا نه خوابم گرفته بود پای کامپیوتر!!!

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

[QUOTE=mahdi20;216336]درود بر شما

خدا را شکر!

اینکه توی مشخصات دی 550 نوشته زوم اپتیکال حین فیلم برداری نداره یعنی چی؟ یعنی حتی با تعویض لنز هم این اصل همچنان پا بر جاست و حین فیلم برداری نمیشه زوم کرد؟ این قضیه مشکلساز نیست؟

این لنزی که اضافه کردین چند قیمته؟ چقدر مقداره زومشه؟ (طبق روشی که دوستان بهم آموختند باید 4.5 ایکس باشه!!)

سلام بر شما

باور کنید دارم لحضه شماری میکنم تا بلکه به یه نتیجه درست حسابی برسم و دوربین را بخرم!!

چون این دوربین حالا حالا توان عوض کردنش را ندارم، می خوام یه چیز باشه که تا 6 7 سال کار بده!!

راستش فعلا بین دو گزینه ی نکس 3 با یه لنز خوب و دی 550 بدون لنز دو دلم و دارم تحقیق میکنم!!

ممنونم از لطفتون

خودمونی : از بس صفحه ارسالهای جدید را رفرش کردم که ببینم کسی جواب داده یا نه خوابم گرفته بود پای کامپیوتر!!![/QUOT

ببخشید یه وقت از من ناراحت نشین اخه دوست ندارم سردر گم بشین اخه منم وضعیت مشابه شمارو تجربه کردم واقعا استرس زاست و سخته
    خیالتون راحت اگه خودتون نخواید و قانع باشید هر کدوم از این دوربیتا بیشتر از 7 8 سال ساپورتتون میکنن ولی معمولا بعد از چند سال به خاطر پیشرفت کاربر و سطح توقع ارضا نشدنی کاربر دوربین و عوض میکنن و الا من کسایی رو میشناسم با دوربین های 5 و 6 سال پیش اونم slr like هنوز دارن عکسای خوبی میگیرن و راضی اند کسایی که عکاسی رو بلدنا
    من اطلاعی چندانی راجع به این دوربین ندارم ولی خودخم با اینکه دوربینم فول اچ دی فیلم میگیره و زومم داره تا حالا باهاش فیلم برداری نکردم یعنی عکاسی انقدر جذاب به فیلم برداری نمیرسم ولی فکر کنم با همون مقدار زوم لنز زوم کنه دقیق نمیدونتم شرمنده
    persian.boy و mahdi20 تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

تشکر کرده
    2650

درود بر شما

خدا را شکر!

خودمونی : از بس صفحه ارسالهای جدید را رفرش کردم که ببینم کسی جواب داده یا نه خوابم گرفته بود پای کامپیوتر!!!
    سلام و خسته نباشی
    در مورد فیلم برداری این دوربین من بشخصه زیاد استفاده نکردم شاید سر جمع 4 دقیقه هم فیلم نگرفتم چون برای من جنبه عکاسیش مهم بود نه فیلم برداریش اما با توجه به سوال شما باید بگم خیر در حین فیلم برداری زوم اپتیکال نداره باید بگم که با توجه به لنزی که شما استفاده میکنید و چون بصورت دستی میتونید لنز رو بچرخونید تا حد نهایت زوم لنز کاربریتون استفاده کنید و در مورد فوکوس باید بگم میتونی که دکمه mf رو بزنی و از حالت اتوفوکوس خارجش کنی سپس هر اندازه که لنزتون امکان داره زوم کنید و بصورت دستی فوکوس کنید...
    اینکه میگید چرا عوض کردم بنده قبلا هم گفتم من لنز کیت رو عوض نکردم بلکه یه لنز زوم تله فوتوی ارزانقیمت 55-250 رو اضافه کردم که الان هر دوتا رو دارم و بستگی به محیط عکاسی از هردو بصورت متناوب
    استفاده میکنم این لنز 55-250 لنز خوبیه از نظر پولی که میدی لرزشگیر هم داره و به نسبت پولی که پرداخت میکنی خروجی خوبی هم نصیبت میشه ... بازهم میگم برای من فیلم برداری یک دوربین اس ال ار در درجه اول اهمیت نبوده و نیست من فقط به عکاسی این دوربین توجه کردم...قیمت اون لنز هم در حدود 250هزار تومانه
    بازهم خدمتتون عرض میکنم خیلی به خودتون استرس وارد نکنید با توجه به شناختی که بدست آوردی دوربینت رو بخر و از عکاسی لذت ببر چرا که بقول دوست عزیز موتی هروز که بگذره از کفت رفته

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

خیر ... چیز مهم و مشکل زایی نیست . دوستان به خوبی توضیح دادن .

اصولا لنز کیت از لحاظ اپتیکی فایده نداره . شاید در یک فروم حرفه ای کار درستی نباشه ولی برای تفهیم بهتر می خوام یه مثال بزنم ؛ لنز 55-18 مثل پلیر های آکبندی می مونه که همراه ماشین های ایرانی عرضه میشه . در واقع این پلیرها فقط کارو راه میندازن و کیفیت و امکاناتشون بسیار ضعیفه .

آقا چه خبره ! 6 7 سااااااااال ؟ با این رشدی که در تکنولوژی شاهد هستیم ، قدرت رقابت یک مدل رو اخیرا حتی برای 5 سال هم نمی تونیم تضمین کنیم ... چه برسه به 6 یا 7 سال . مطمئن باشید خودتون بدون اینکه اجباری بر شما باشه ، بعد 3 یا 4 سال به دلیل رشد توقعتون از دوربین ، بدنه رو تعویض خواهید کرد و اصلا کار به 6 یا 7 سال نخواهد کشید .

در مورد بدنه شک نکنید که 550D بهتر از هر هیبریدی عمل می کنه . در مورد ترکیب لنز+دوربین هم شکی نیست که 550D بهتر از D3100 هست (تا حدودی) ولیکن اگر قراره 550D با لنزی مثل 55-18 خریداری بشه ، من همون ترکیب D3100 با 105-18 رو ترجیح می دم . در مورد راحتی استفاده هم ، کار کردن با نکس عین DSLR اِ ولیکن چونکه میانبرهای کمتری داره ، یه خورده سرعت کار رو پایین میاره . در کل هر دوشون یه قلق استفاده ی خاصی دارن که با تمرین و مطالعه می تونید به هر کدوم که اراده کنید آشنا بشید . در بین دو DSLRی که الان مطرحه ، من از لحاظ راحتی استفاده ، D3100 رو تا حدودی ترجیه می دم . منوهای این دوربین واقعا مناسب با رده ی ENTRY طراحی شده و میانبر های مختلفش هم کمک زیادی به "تازه عکاسان" می کنه . البته من این مورد رو اصلا به عنوان برتری به حساب نمیارم . پارامتر اصلی کیفیته که همون طور که گفته شد ، 550D در این زمینه بهتره .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    M.Barani، Miri و mahdi20 تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9