صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 90
Like Tree161تشکر

موضوع: P500 نیکون بهتره یا SX30 کانن یا G12 کانن؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

با سلام و درود خدمت دوستان محترم و دلسوز

اولا که چشمی رو میتونید اگر خیلی نیازش حس شد جداگانه تهیه کنید و فکر نمیکنم خیلی گران باشه.
    زیاد مشتاق به داشتن چشمی نیستم، فقط به خاطر شارژ گفتم،که اونم طبق فرمایش شما و دوستان با باتری زاپاس قابل حل شدنه!!

تا اونجاییکه میدونم روی دوربین نکس5 فلاش در جعبه دوربین هست ولی نکس 3 رو نمیدونم.
    طبق تحقیقاتم در سایت های دیگه، هم نکس 5 و هم 3 ، هر دو روش فلاش اکسترنال دارن!!!

از لحاظ بستن لنزهای سنگین و بزرگ هم خیالتون راحت چون بدنه دوربین از آلیاژ منیزیم هستش و مقاومت بسیار خوبی داره.
    ممنون، نکته خوبی اشاره کردین!!

نکته بعدی اینکه شما با یک لنز 18-200 خیلی از عکسها رو میتونید بگیرید که حتی الان فکرشو نمیکنید. پس در قید و بند میزان زوم نباشید چون شاید زوم 15 برابر هیچ وقت به کارتون نیاد(تاکید میکنم شاید)
    آیا این همون لنز فابریک روی نکس 5 یا 3 هست؟
    اگر نه،قیمت این لنز چند تومانه؟؟؟
    چقدر زوم داره؟؟؟

در مورد شارژ هم خیالتون راحت دوربینهای سونی تا اونجاییکه تجربه شخصی من هست همیشه کفاف کارهای نسبتا معمولی رو میدن و باز در آینده اگر خیلی ظعف احساس کردین نهایتا یک باطری یدک میخرید. چون این دوربین قابلیت ارتقا در تمامی ویژگیها مثل لنز و فلاش و چشمی و فیلتر و ... رو داره من فکر نمیکنم پشیمونی در کار باشه و تا سالها میتونید باهاش کار کنید و اون هم کار با لذت.... تمام حرفهایی که زدم برای وقتی هست که این دوربین رو کاندید کرده باشید وگرنه شما هنوز هم میتونید به گزینه های دیگر فکر کنید... موفق باشید
    راستش واقعا دوربین خوبیه و وسوسه انگیز برای خرید!! اما به دلیل هزینه یک میلیونیش، ترس از این دارم که خدای نکرده به نکاتی توجه نکرده باشم و بعدا از خریدش پشیمون بشم!! چون واقعا بعدا هزینه ای نمیتنم صرف ارتقا دادن کنم!!! بیشتر این سوال پرسیدن ها هم به همین دلیل هستش!!

ممنونم از پاسخ های خوبتون

در مورد شارژ هم به هیچ وجه "زود خالی نمیکنه" . البته موافقم که شارژش به نسبت بقیه کمتره . به جای زوم هم بهتره روی کیفیت تاکیید داشته باشین چرا که شما تنها در مواقعی خاص به زوم 20 یا 30 برابر نیاز دارین ... ولی همواره به کیفیت نیاز خواهید داشت . به نظر من همین 200-18 با حدود 12 بربر زوم براتون کافیه .
    با این حرفتون کاملا موافقم!! حتما روی کیفیت تاکید میکنم!!!

و اماسوالاتم همچنان در مورد این لنز پیشنهادی باقی هست!!!

سوال دیگری که دارم اینه که ، با توجه به اینکه حدود 300 تومان نکس 5 از نکس 3 گرانتر هست، آیا برتری های نکس 5 نسبت به 3، ارزش هزینه کردن در حدود 300 تومان را دارد؟؟

بهتر نیست نکس 3 را بخرم و 300 تومان مابقی را در لوازم جانبی هزینه کنم؟؟؟؟

ممنون از بذل توجه دوستان

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

قیمت این لنز (200-18) چند تومانه؟؟؟
    درود
    قیمت ایران رو ندارم ولیکن با احتساب اختلاف قیمت دلاری ، این لنز با دوربین میشه حدود 900 تا 1م .

آیا این همون لنز فابریک روی نکس 5 یا 3 هست؟
    خیر . فابریکش 55-18 هست .

چقدر زوم داره؟؟؟
    حدود 12 برابر .

راستش واقعا دوربین خوبیه و وسوسه انگیز برای خرید!! اما به دلیل هزینه یک میلیونیش، ترس از این دارم که خدای نکرده به نکاتی توجه نکرده باشم و بعدا از خریدش پشیمون بشم!! چون واقعا بعدا هزینه ای نمیتنم صرف ارتقا دادن کنم!!! بیشتر این سوال پرسیدن ها هم به همین دلیل هستش!!
    توی این مدت تحقیق کردین که ببینین چی بدردتون می خوره ؟ در باره ی DSLR چیزی خوندید ؟

آیا برتری های نکس 5 نسبت به 3، ارزش هزینه کردن در حدود 300 تومان را دارد؟؟
    خیر . اصولا اگر قرار باشد در حدود قیمت نکس 5 خرید کنید ، پای entry DSLR ها رو به وسط می کشید . در ضمن یک نکته می ماند که اشاره ای در موردش نشده ... شما الان هر بدنه ای که بخرید ، در سطح خودش نهایتا 4 یا 5 سال کار میده (از لحاظ پیشرفت تکنولوژی عرض می کنم و منظورم با کیفیت دوربین و خراب شدنش نیست) . بعد از این مدت طبعا مجبور به تعویض بدنه می شید ولی لنز براتون باقی می مونه . سوال اینجاست که آیا بعد از 5 سال ، قصد پیشرفت به بدنه های حرفه ای تر رو خواهید داشت یا هم چنان می خواهید در این سطح کار کنید ؟ ... چرا که اگر فرض رو بر ارتقاء علایق و خواسته هاتون از دوربین و لنز بذاریم ، بعدها نه تنها مجبور به فروش بدنه ، بلکه مجبور به فروش لنز هم خواهید شد . مثال مثبتش ، همین جناب بردیا سعادته که چندی پیش با وجود ارتقاء به فول فریم ، عملا همه ی تجهیزات از جمله لنز و فلاش و فیلتر و غیره رو از قبل داشتن و فقط بدنه رو بعد از چند سال عوض کردن . دلیل این اتفاق ، شناخت جناب سعادت از نیازشون بوده که باعث شده هنگام کوچ به سطح بالاتر نه تنها ضرر نکنن ، بلکه با داشتن مجموعه ای ارزشمند از لنزهای مختلف ، در برابر افزایش قیمت لنز ها هم مصون بمونن .
    دلیل اصرار ما بر مطالعه و شناخت مقاصد و دورنمای فعالیت تون هم دقیقا همینه . اگر ما نتونیم پاسخ درستی از شما بگیریم (و البته خودتون نتونین به خودتون پاسخ بدید) ، در دراز مدت (نه کوتاه مدت) ، متضرر خواهید شد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : جالبه بعد از 60 کامنت تازه رسیدیم به نقطه ی اول ...
    vahidmir2000 و mahdi20 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

درود
    قیمت ایران رو ندارم ولیکن با احتساب اختلاف قیمت دلاری ، این لنز با دوربین میشه حدود 900 تا 1م .
    درود بر شما

خوبه! در توانم هست برای خرید

توی این مدت تحقیق کردین که ببینین چی بدردتون می خوره ؟ در باره ی DSLR چیزی خوندید ؟
    فقط میدونم که دی 90 یک dslr هستش.

بله. من یه دوربین با کیفیت مثل همین نکس را می خوام ، با زوم حدود 12 برابر!! نهایت توان خریدم هم یک میلیون تومان هستش!!!

خیر . اصولا اگر قرار باشد در حدود قیمت نکس 5 خرید کنید ، پای entry DSLR ها رو به وسط می کشید .
    میشه در مورد این نوع دوربین ها هم یه مقدار توضیح بهم بدین؟؟ چند نمونه را ذکر کنید؟؟

در ضمن یک نکته می ماند که اشاره ای در موردش نشده ... شما الان هر بدنه ای که بخرید ، در سطح خودش نهایتا 4 یا 5 سال کار میده (از لحاظ پیشرفت تکنولوژی عرض می کنم و منظورم با کیفیت دوربین و خراب شدنش نیست) . بعد از این مدت طبعا مجبور به تعویض بدنه می شید ولی لنز براتون باقی می مونه . سوال اینجاست که آیا بعد از 5 سال ، قصد پیشرفت به بدنه های حرفه ای تر رو خواهید داشت یا هم چنان می خواهید در این سطح کار کنید ؟ ... چرا که اگر فرض رو بر ارتقاء علایق و خواسته هاتون از دوربین و لنز بذاریم ، بعدها نه تنها مجبور به فروش بدنه ، بلکه مجبور به فروش لنز هم خواهید شد . مثال مثبتش ، همین جناب بردیا سعادته که چندی پیش با وجود ارتقاء به فول فریم ، عملا همه ی تجهیزات از جمله لنز و فلاش و فیلتر و غیره رو از قبل داشتن و فقط بدنه رو بعد از چند سال عوض کردن . دلیل این اتفاق ، شناخت جناب سعادت از نیازشون بوده که باعث شده هنگام کوچ به سطح بالاتر نه تنها ضرر نکنن ، بلکه با داشتن مجموعه ای ارزشمند از لنزهای مختلف ، در برابر افزایش قیمت لنز ها هم مصون بمونن .
    دلیل اصرار ما بر مطالعه و شناخت مقاصد و دورنمای فعالیت تون هم دقیقا همینه . اگر ما نتونیم پاسخ درستی از شما بگیریم (و البته خودتون نتونین به خودتون پاسخ بدید) ، در دراز مدت (نه کوتاه مدت) ، متضرر خواهید شد .
    نکته ای را که شما فرمایش کردین، خیلی دقیق و آینده نگری شده بود!! اصلا متوجه این موضوع نبودم!! ممنونم!!

آیا این سخنان شما در مورد نکس تحقق پذیر هست؟؟ یعنی لنز یا دیگر وسایل جانبی نکس بر روی دوربین های سطح بالاتر جواب گو هست؟؟؟

اگر خیر ، چه گزینه ای(دوربین) را پیشنهاد میکنید که به این شکل بتوان آینده نگری کرد؟؟؟

سپاس

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

برایم جالب است که کسی که بین چند دوربین کامپکت مردد باقی مانده بود و نهایتا برای تمام متعلقات , زیر یک ملیون تومان در نظر گرفته بود به دوربینی مثل Nex5 با قیمت بدنه حدود یک میلیون و لنز 18-200 حدود یک میلیون رسیده ( یعنی حدود دوملیون تومان و فعلا بدون برخی از قابلیت های عکاسی ) و تازه تمام تجیزات و لنز ها مربوط به سونی است . در حالی که خود دوستان اینجا هم میدانند که اگر قرار باشد سرمایه گذاری روی لنز و تجهیزات انجام شود معمولا این کار روی برند های نیکون و کنون انجام میشود . البته نمیگویم که سونی تجهیزات کمی دارد اما خب باید قبول کرد که فروش یک لنز دست دوم کنون خیلی خیلی ساده تر از فروش یک لنز دست دوم سونی است

این تاپیک اگر دو ماه دیگر ادامه پیدا کند فکر کنم کم کم به 1D Mark IV هم میرسیم
    lamagra، persian.boy، Moty و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دقیقا منم با جناب مینایی موافقم.اگر بنا به خرید اس ال آر باشه بهتره از برندهایی خرید صورت بگیره که به راحتی گیر بیان و خدمات پس از فروش خوبی هم داشته باشن.مثل همین کنون و نیکون...
    persian.boy و mahdi20 تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

چه گزینه ای(دوربین) را پیشنهاد میکنید که به این شکل بتوان آینده نگری کرد؟؟؟
    درود
    جناب مینایی و احمدی دقیقا درست می فرمایند . راستش من خیلی دلم می خواد d3100 رو پیشنهاد بدم ولیکن باور کنید تا متوجهِ نیازتون نشم ، نمی تونم چنین کاری کنم . برای اینکه کمی با شرایط آشنا بشن ، لازمه یک واضح تر توضیح داده بشه . کیفیت هیبرید عالیه و لنزهای خوبی هم داره ولیکن شانسی برای ارتقاء نداره . شما مثلا می توند بعدها لنزهای نکس روی نکس 9 یا مثلا نکس 7 (هنوزنیومده!) ببندید ولکن توجه کنید که نکس های آینده ، همگی هیبرید هستن و در واقع شما نمی تونید با این لنز ها به dslr های معروف کوچ کنید . ولیکن اگر مثلا d3100 با لنز 18-105 بگیرید ، بعدها می تونید به یک سطح بالاتر مثل d7000 کوچ کنید و لنزها رو هم حفظ کنید .
    من با اینکه بعضی از دوستان میگن "مبتدی ها نباید dlr" بگیرن مخالفم . چونکه تجربه بهم ثابت کرده حتی اگر از هیچ آپشنیش نتونن استفاده کنن ، وقتی کیفیت عکسشو با کامپکت قیاس می کنن ، خیلی راضی میشن . ولی اینجوریا هم نیست که یکدفعه بیام و بدون شناخت از افراد ، dslr رو پشنهاد کنم . قطعا آینده نگری تنها فاکتور برای انتخاب dslr نخواهد بود و نیاز شما هم بسیار شرطه . یک بار دیگه خواهشمندم که مقالات مهم در این لینک رو مطالعه بفرمایید تا بلکه گره از کارتون باز بشه .

لنز 18-200 حدود یک میلیون رسیده
    آیا دوستان این مطلب رو تایید می کنن ؟ فکر نکنم بازار دیگه اینقدر بی در و پیکر باشه ...

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    lamagra، vahidmir2000 و mahdi20 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

منم فکر میکنم خرید یک اس ال آر ENTRY میتونه بهتر از سری نکس باشه. البته چون بحث به نکس رسید پیشنهاد به اس ال آر میدم وگرنه گزینه های اولی که در اسم تاپیک هستن هم اگر باتحقیق خریداری بشن و با شناخت کامل میتونن بسیار جذاب و تا مدتها پاسخگو باشن. با توجه به اینکه سری نکس از لنزهای مونت E استفاده میکنه و این لنزها مخصوص این سری و یک سری از هندی کم های جدید سونی هستن پس عملا و به طور مستقیم نمیشه از اونها در اس ال آرهای سونی در اینده استفاده کرد و مدلهای بعدی نکس هم برای ارتقا در آینده به نظر بنده نمیتونن جذاب باشن. محدوده این سری و امکانات و کاربردشون کاملا تعریف شده است و به درد افراد خاصی میخوره که با شناخت کامل به طرفش سوق داده بشن.
    lamagra، persian.boy و mahdi20 تشکر می‌کنند.
    Back for Good

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

با سلام

برایم جالب است که کسی که بین چند دوربین کامپکت مردد باقی مانده بود و نهایتا برای تمام متعلقات , زیر یک ملیون تومان در نظر گرفته بود به دوربینی مثل Nex5 با قیمت بدنه حدود یک میلیون و لنز 18-200 حدود یک میلیون رسیده ( یعنی حدود دوملیون تومان و فعلا بدون برخی از قابلیت های عکاسی ) و تازه تمام تجیزات و لنز ها مربوط به سونی است . در حالی که خود دوستان اینجا هم میدانند که اگر قرار باشد سرمایه گذاری روی لنز و تجهیزات انجام شود معمولا این کار روی برند های نیکون و کنون انجام میشود . البته نمیگویم که سونی تجهیزات کمی دارد اما خب باید قبول کرد که فروش یک لنز دست دوم کنون خیلی خیلی ساده تر از فروش یک لنز دست دوم سونی است

این تاپیک اگر دو ماه دیگر ادامه پیدا کند فکر کنم کم کم به 1D Mark IV هم میرسیم
    من بسته به نیازم ز اول هم اشتباه کرده بودم که در این چند مدل اولیه مردد بودم.

الان به راحتی میتونم بگم که پول دادن برای این سه مدل و (تا حدود 700 تومان) کار نسنجیده ایست

بعدشم نظرم تغییر کرد به نکس 3 ، نه نکس 5!! آخه چه دلیلی داره که یه چیزی حدود 250 الی 300 هزار تومان اضافه هزینه کنم ، آن هم فقط بخاطر اینکه نکس 5 فقط یه فیلم برداری با کیفیت فول اچ دی داره و در بقیه مشخصات با نکس 3 یکیست؟؟!!!!

الان پیشنهاد پسر پرشین را (d3100) را بررسی کردم و دیدم که با 820 تومان میشه یه دوربین dslr خریداری کرد چرا یه دوربین هیبرید بخرم با قیمت 750 تومان؟!!!

دوستان به شدت تاکید دارن که نیاز من در چه حده!!!

ببینید، همون اول عرض کردم که من اصلا تجربه ندارم!! حتی 10 تا عکس هم تا حالا با دوربین دیجیتال نگرفتم!!! این بحثهایی که الان انجام شد، چندین چیز یاد گرفتم!!

1- اینکه برای یه عکاس اول باید کیفیت عکس مهم باشه و بعد از اون زوم زیاد (آن هم تا یه حدی!!)

2- اگر دوربینی خریداری میکنم که قابلیت تعویض لنز داره، دوربینی باشه که بعد از خرید چندتا لنز، بتونم فقط با تعویض فقط بدنه، بتونم آن را ارتقا بدم!! (نه اینکه یه چیزی باشه که مجبور بشم همه ی وسایل را به قیمت دست دوم و با ضرر خیلی زیاد به حراج بزارم!!)

3- با خرید چندتا باتری زاپاس ، میتونم در مواقعی که دوربینی می خرم که مصرف شارژ زیادی داره، این قضیه را پوشش بدم!!!

4- دوربینی خوبه که در محیط های با نویز زیاد بتونه عکس با کیفیت تری بگیره، نه در محیط های عادی و بدون نویز!!

خلاصه الان حداقل با اضافه شدن این اطلاعات بهم، می دونم که جی 12 و اس ایکس 30 و پی 500 برای من مناسب نیست!!!

و الان جواب دوستان که من نیازم تا چه حد هست؟؟

اول اینکه من یه دوربین با کیفیت می خوام داشته باشم، که چه در شب و چه در روز ، عکس هایی با کیفیت بگیره!! نه اینکه یک میلیون هزینه کنم و در آخر دوربینی داشته باشم که اصلا از کیفیتش راضی نیستم و ذوق عکاسی را هم در من کور کنه!!

دوم اینکه تا 4 5 سال به خوبی بشه ازش استفاده کرد

سوم اینکه حداقل بتونم 12 ایکس زوم داشته باشم

چهارم اینکه نهایتا میتونم یک میلیون هزینه کنم (البته 50 ، 60 تومان کم زیاد برام مهم نیست)

پنجم اینکه 80 درصد قسمت عکس برداری دوربین برایم مهم هست و 20 درصد فیلم برداری!!

متاسفانه نه از قیمت ها اطلاعاتی دارم و نه از مدل لنزها (که چه لنزی چقر زوم و چقدر تله داره) و نه از اینکه کدام لنز به کدام دوربین میخوره!!!
    اصلا هم تجربه عکسبرداری با دوربین دیجیتال را ندارم!!

با سپاس از همه دوستان
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    58

با سلام دوباره

میشه بپرسم که با این شرایط من و این هزینه که می خوام صرف کنم، چه دوربینی را پیش نهاد میدین؟؟؟

ممنون

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

همون دی 3100 میتونه گزینه خوبی باشه برای شروع تجربه اندوزی
    persian.boy و mahdi20 تشکر می‌کنند.
    Back for Good

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین