صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 90
Like Tree161تشکر

موضوع: P500 نیکون بهتره یا SX30 کانن یا G12 کانن؟؟

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

اما آیا اینکه چشمی نداره، فلاش داخلی نداره، یه لنز بزرگ روی یه بدنه ی ظریف، زوم زیاد نداره(نمیدونم چقدر باید هزینه بدم که مثلا 15 ایکس زوم بهم بده!!) ، شارژ زود خالی میکنه، در آینده برای من مشکل ساز نیست؟؟؟ مجبور نمیشم دوربینم را بفروشم و یکی دیگه بخرم(پشیمون نمیشم؟؟؟)
    از زبان من ، وحید جان به خوبی بهتون پاسخ دادن . در مورد شارژ هم به هیچ وجه "زود خالی نمیکنه" . البته موافقم که شارژش به نسبت بقیه کمتره . به جای زوم هم بهتره روی کیفیت تاکیید داشته باشین چرا که شما تنها در مواقعی خاص به زوم 20 یا 30 برابر نیاز دارین ... ولی همواره به کیفیت نیاز خواهید داشت . به نظر من همین 200-18 با حدود 12 بربر زوم براتون کافیه .

و اما می پردازم به گزینه هایی که مطرح شد . اولیش نکس 3 و 5 اِ که خودم گفتم ، دومیش هم Olympus PEN EPL2 هست و آخرین مورد Lumix DMC-G3 خواهد بود . برای اینکه خیالتون راحت بشه قصد دارم به شکل کامل براتون در بین این 4 تا مقایسه انجام بدم که در ادامه خواهید دید ...

الف)امکانات : http://www.dpreview.com/products/com...ucts=sony_nex3
    در بین امکانات ، به حق G3 برترینه . در رده ی بعد نکس 5 قرار میگیره . در رده ی بعدی هم نکس 3 و در آخر EPL2 قرار میگیره .

ب)کیفیت خروجی : http://www.dxomark.com/index.php/Cam...nd3)/Panasonic
    کیفیت خروجی نکس 3 و نکس 5 در هر تستی در قیاس با اون دو مورد حرف اول رو میزنه . در رده ی بعدی هم G3 و دوباره در آخر EPL2 قرار میگیره .

حالا می خوایم با حذف گزینه به بهترین آپشن برسیم . طبعا EPL2 چون در هر دو مرحله آخر شده ، حذف میشه . الان می رسیم به انتخاب بین نکس و G3 . برای این کار همین حالا و به سرعت نمی تونم پاسخ بدم . در واقع برای تصمیم گیری نهایی باید به این نکته پاسخ داد که چه تعداد و چه بازه ای از لنزهای با کیفیت و خوب رو میشه برای G3 تهیه کرد ؟ اگر این بازه و این طیف برابر با نکس باشه ، قطعا انتخاب G3 خواهد بود ولیکن اگر قرار باشه G3 رو بخرید ولی بعدها براش لنز خوبی گیر نیاد ، بهتره همون نکس رو خریداری کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : دوستان و اساتید مطلع ، خواهشا به سوالی که هایلایت کردم پاسخ بدن ... پیشاپیش سپاسگذارم .
    vahidmir2000، Ali Saeedi و mahdi20 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

میبینم که انتخاب از این سه دوربین به اس ال ارهای بدون اینه کشید. به نظر من هم انتخاب بهتری است.
    در حال حاظر 4 5 بدنه از این توع وجود دارد. E-PL1 E-PL2 , E-P1 ,E-P2 از الیمپیوس، GF1 , GF2 از پاناسونیک و البته nex از سونی.
    با یک لنز 18-200 نیازتون برطرف میشه. و فکر نمیکنم به لنز دیگه نیاز پیدا کنید.
    در انتخاب چند چیز را در نظر بگیرید.
    1- فلاش سرخود هم دردسر تعویض، جا برای نگهداری و هم هزینه اضافی را ندارد. این دوربینها ظریف هستند و تعویض .....
    2- فکر میکنم جایی خواندم بعضی از این مدلها فکوس خودکار در حین فیلم برداری دارند. اگر فیلم هم میگیرید به این مورد دقت کنید چون فکوس دستی سخت است.
    3- حالا که چشمی درست درمون وجود ندارد کیفیت ال سی دی مهم میشود. چند دقیقه با دوربین سوپرزوم یکی از دوستان کار کردم کیفیت پایین ال سی دی در زمان عکاسی در محیط پر نور واقعا عذاب بود.
    vahidmir2000، persian.boy و mahdi20 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    4662

3- حالا که چشمی درست درمون وجود ندارد کیفیت ال سی دی مهم میشود. چند دقیقه با دوربین سوپرزوم یکی از دوستان کار کردم کیفیت پایین ال سی دی در زمان عکاسی در محیط پر نور واقعا عذاب بود.
    درود بر شما
    اون بیشتر به آنتی رفلکس بودن بستگی داره و اینکه نوع پانل نمایشگر ها چیه . البته تعداد پیکسل تا حدّی در کاهش فاکتور خیرگی به هنگام رفلکس موثره و این فقط زمانی به چشم میاد که یکیشون 400 هزار و دیگری مثلا 900 هزار پیکسل داشته .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : چون خیلی بحث نمایشگر مبسوطه ، بهتره بیش از این بهش پرداخته نشه .
    آف تاپیک : گاهی می بینم که برخی دوستان میان روی نمایشگری که خودش به نهایت براقه ، یک محافظ LCD براق تر هم می چسبونن ! و تازه بعدا توقع دارن توی نور آفتاب واضح ببینن (اینو در کل گفتم و منظورم به هیچ وجه جناب دانش پایه نیستن) .
    Miri و mahdi20 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پاتاسونیک جی3 به وضوح نویزی تر از ای پی ال 2 هست تفاوت .خروجی نکس5 و ای پی ال 2 هم به نظر من به قدر تفاوت قیمتشون نیست.اختلاف کمی دارن.فقط نکس بدنه بهتری داره.
    vahidmir2000 تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    پاتاسونیک جی3 به وضوح نویزی تر از ای پی ال 2 هست . تفاوت خروجی نکس5 و ای پی ال 2 هم به نظر من به قدر تفاوت قیمتشون نیست.اختلاف کمی دارن.فقط نکس بدنه بهتری داره.
    جناب احمدی درود بر شما
    هایلایت آبی : مگه من از dxo براتون لینک نذاشتم ؟ نظرتون درباره ی اون لینک چیه ؟
    هایلایت نارنجی : نکس هم از لحاظ خروجی ، هم از لحاظ امکانات و هم از لحاظ کیفیت بدنه بهتره (باز هم لینکشون موجوده) .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    mahdi20 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12097

روی همون لینک دی پریویو مقایسه کنید.تفاوت توی ایزوهای مختلف خیلی کم هست.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    روی همون لینک دی پریویو مقایسه کنید.تفاوت توی ایزوهای مختلف خیلی کم هست.
    با درود دوباره
    من توی dp سمپل مقایسه ی RAW رو از G3 پیدا نکردم . ولیکن اگه خواستین ، می تونم مقایسات EPL2 با نکس رو براتون بذارم (رفتار نویزی G3 خیلی به نکس شبیهه) . با این حال واضحه که اختلافات اونقدر ها زیاد نیست . راستی یه سوال ... تفاوت قیمت EPL2 با نکس3 و نکس5 چقدره ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

تشکر کرده
    12097

قیمت جهانیشون تفاوت چندانی نداره ولی در بازار ایران نکس 5 نزدیک به یک میلیون تومان خریدو فروش میشه.
    جی3 هنوز نمونه خام نداره در دی پریویو.منظورم اولیمپوس و سونی بود.ضمت اینکه 42-14 که کیت الیمپوس هست به نسبت قیمتش لنز بسیار خوبی هست.توی تست جوزا از این لنز خیلی تعریف شده بود.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4662

درود

http://up.iranblog.com/images/9xzfzscnwbrearjd7dx.jpg
    http://up.iranblog.com/images/fb1la3r6hkac913rkogd.jpg

از لحاظ نویز واضحه که نکس بسیار بهتر عمل کرده . مطمئن باشید اگر با همین دوربین ها در شب عکس برداری بشه ، شرایط بسیار بیشتر به نفع نکس میشه . البته نباید از حق گذشت ؛ به نظر من تصاویر EPL2 تا حدودی شارپ تر هست . با این حال هنوز سوالم بی جواب مونده که اختلاف قیمت EPL2 با نکس 3 در ایران چقدره ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    lamagra تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12097

البته بسیار بهتر که نه...بهتر هست...نه خیلی...
    تصاویر ای پی ال2 کنتراست بهتری هم داره و همینطور که فرمودید شارپتر هست.قیمت هم فکر کنم دوستی مدتی پیش حدود 800 خریده بود...
    persian.boy تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین