صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree80تشکر

موضوع: مقایسه 5DII; 5DIII;D800 توسط جوزا

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

پیش فرض مقایسه 5DII; 5DIII;D800 توسط جوزا

مقایسه عملی بین سه بدنه 5DII; 5DIII;D800 توسط Juza

آدرس
    کد:
    http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=111

جمع بندی:

Conclusions

In terms of image quality, the Nikon D800 is the winner: after post processing, you get images with more detail and slightly less noise than 5D3 and 5D2. Overall, the difference in terms of noise between the three cameras are minimal. This is an impressive result for the D800, considering that it has much smaller pixels than 5D3 and 5D2.

The image quality of the Canon 5D Mark III is good, but it is disappointing if you compare it with the previous 5D2: considering that three years have passed and that the 5D3 is much more expensive than 5D2, I expected at least 1.5 or 2 stop less noise. Instead, there are no real differences up to ISO 1600, and from ISO 3200 to 25600 the 5D3 shows a little of advantage, but it is something near 0.3-0.5 stop, that is much much less than expected.

For landscape, macro, still life, portrait and other "static" genres of photography, I don't see many reasons to upgrade from 5D2 to 5D3, while if you are a Nikon user the D800 is a fantastic upgrade from the D700 - the jump from 12 to 36 megapixels is huge to say the least.

If, instead, you take sport or wildlife photos and you use the 5D2, you may consider the 5D3: even though the image quality is about the same, the 5D3 is faster than its predecessor; AF and continuous shooting have been improved. If you use Nikon, you have to trade a lot of speed to get the great image quality of the D800, so for some users the D700 may still be a better choice.

In conclusion, both cameras have their pros and cons. The 5D3 is a better all around camera, while the D800 is the winner for the "static" genres of photography: you have to choose the one that best fits your necessities. Personally, I think that the perfect camera would have been a 5D3 with the sensor of the 1DX: similar resolution to the 5D2 but a truly improved high ISO performance.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درود
    بالاخره بین دوربین های d800 و 5d III برتری و ارجحیت خرید با کدوم یکی میتونه باشه؟ باتوجه به اینکه الان کنن حدود2 میلیون هم گرونتره.
    کسی از دوستان تجربه نداشته؟
    ویرایش توسط kiavash : Sunday 31 March 2013 در ساعت 12:34
    viva_utopia و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درود
    بالاخره بین دوربین های d800 و 5d II برتری و ارجحیت خرید با کدوم یکی میتونه باشه؟ باتوجه به اینکه الان کنن حدود2 میلیون هم گرونتره.
    کسی از دوستان تجربه نداشته؟
    منظورتون 5D MK III هستش دیگه؟

یکی از بزرگای فاروم که یادم نیست کی بودش حرف جالبی در این مورد زده بود ایشون میگفت کسی که میخواد یکی ازین دوربینا را بخرد از یه دوربین کامپکت در حال کوچ به فول فریم نیس که خیلی بین ایندوتا مردد بمونه! یعنی منظورشون این بود کسی که چنین دوربینایی میخره حتمن قبلش یه دوربین فول فریم یا کراپدار و حداقل چن تا لنزو و فلاش و اینا از یک برند داشته و درنتیجه کاننی ها میرن MK III رو میخرن و نیکونی ها هم میرن D800 رو میخرن و خلاصه دوشواری نداره.
    Kholeno، Pooyan، Rouzbeh Ehsani و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

بحث اینه اگه هیچ کدوم رو نداشته باشیم انتخاب کدوم ارجعیت داره ؟(نه لنزی نه فلاشی)
    kiavash و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط viva_utopia نمایش پست ها
    بحث اینه اگه هیچ کدوم رو نداشته باشیم انتخاب کدوم ارجعیت داره ؟(نه لنزی نه فلاشی)
    يعني به عنوان نخستين DSLR بخواد يكي از اين دو مدل رو تهيه كنه؟

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

هم بله هم خیر
    من یه 60 دی و یه لنز 15-85 داشتم فروختم و دست بالم باز بود برا انتخاب ، هم برای یه دوربین فول فریم با برند قبلی و یا برندی دیگه
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

[/QUOTE]

یکی از بزرگای فاروم که یادم نیست کی بودش حرف جالبی در این مورد زده بود ایشون میگفت کسی که میخواد یکی ازین دوربینا را بخرد از یه دوربین کامپکت در حال کوچ به فول فریم نیس که خیلی بین ایندوتا مردد بمونه! یعنی منظورشون این بود کسی که چنین دوربینایی میخره حتمن قبلش یه دوربین فول فریم یا کراپدار و حداقل چن تا لنزو و فلاش و اینا از یک برند داشته و درنتیجه کاننی ها میرن MK III رو میخرن و نیکونی ها هم میرن D800 رو میخرن و خلاصه دوشواری نداره.[/QUOTE]
    راستش اول یه پی نوشت زیرپست گذاشتم که این روذکر کنم بعدپاک کردم. فکرنمیکردم بحث بجای اصل به این موضوع بکشه.
    شما فک کن دوربین اول هست حالا. اتفاقا دراین قیمتها جای سوال وتحقیق بیشتری هست.من میتونم تغییربرندبدم اگه لازم باشه. احتمال 90درصد قصدخرید نیکون رو دارم
    ولی فکر کردم چرادرمورد کنن یه سوال ساده نپرسم؟ بالاخره تو این سایت عضویم دیگه؟!

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

الان سوال انتخاب بین D800 و 5D III است؟
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

صرف اين كه من كنن دارم. عاقلانش اينه كه كنن رو انتخاب كنيم. چون كلا بدنه بهتريه مارك3 و هم (حداقل در ايران) بازار فروش،فراواني لوازم جانبي و لنز و پشتيباني خيلي بهتري داره نسبت به نيكون. در كل هم فك كنم 5D M III بدنه بهتري باشه با نقاط فوكوس بيشتر و نويز گيري بهتر.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

راستش اول یه پی نوشت زیرپست گذاشتم که این روذکر کنم بعدپاک کردم. فکرنمیکردم بحث بجای اصل به این موضوع بکشه.
    شما فک کن دوربین اول هست حالا.
    بنده قصد جسارت نداشتم، وقتي آقاي viva_utopia فرمودند "بحث اینه اگه هیچ کدوم رو نداشته باشیم انتخاب کدوم ارجعیت داره ؟(نه لنزی نه فلاشی)" واسم جالب اومد كه كسي به عنوان نخستين DSLR بخواد از بين اين دو انتخاب كنه
    اتفاقا دراین قیمتها جای سوال وتحقیق بیشتری هست.من میتونم تغییربرندبدم اگه لازم باشه. احتمال 90درصد قصدخرید نیکون رو دارم
    ولی فکر کردم چرادرمورد کنن یه سوال ساده نپرسم؟ بالاخره تو این سایت عضویم دیگه؟!
    سخن شما كاملا متين و بجاست.
    ضمن اينكه پست اول حاوي اطلاعات بسيار مفيديه و ميتونه در انتخاب خيلي كمك كنه.
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Sunday 31 March 2013 در ساعت 14:01

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین