صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 77 , از مجموع 77
Like Tree167تشکر

موضوع: SLT-A57 or D5100 ؟ چرا؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

دوستان با ارز معذرت
    ولی چند نکته رو خواستم بگم البته بازم عذر می خوام پیشاپیش به خاطر اف تاپیک منو ببخشید
    ولی این تاپیک متاسفانه به خاطر تا حدی عدم مدیریت اغاز کننده بحث و سردر گمی ایشون یکم از بحث اصلی منحرف شد
    به نظر من دوستان که نظری میدنند مانند اقای انوش خان عزیز و داریوش خان و بقیه بهتره همه جوانب رو در نظر بگیرند اینکه صرف یکسری اطلاعات فنی رو هی بازگو کنیم در شرایطی که خود استارتر عزیز هم خیلی در بحث فنی تجربه ای ندارند و هنوز نتونستن معیارهای خودشونو واسه انتخاب مشخص کنن جز افزایش وسواس واسه خرید و سردرگمی چیزی به همراه نداره که شاهدش هستیم که مثلا از 8 تا سوال ایشون 4 تا مربوط به فیلم برداری در دوربین عکاسی بود بقیه سوالات هم به کرات در این تاپیک اساتید بیان کردن
    استارتر عزیز واقعا اینو دوستانه و به عنوان برادر کوچک شما عرض می کنم اینکه سونی رو بگیری یا کنون یا نیکون فلان مدل رو خیلی تو عکسات تفاوت نداره این شمایی که عکسهاتو میسازی و برای شروع همه این دوربین ها میتونه خوب باشه تاوبخوای یادبگیری و استاد شی با هر کدوم کارت راه میوفته بعد که ایشالا علاقه مند شدی با تجربه دیگه این بدنه ها و لنز ها جوابتو نداد میری سراغ یه کلاس بالاتر دنیا که تمام نمیشه
    باورکنین هر دفعه میام میبینم این تاپیک بالاست استرس میگیرم یکم به اعصاب ما جوونا رحم کن استارتر عزیز
    در هرصورت امیدوارم هر انتخابی میکنی راضی باشی ازش
    بازم عذر منو بپذیرید
    mehrashkan تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا Miladend آواتار ها
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    بنده اصلاً در خصوص مزایا و معایب SLT صحبت نکردم فقط در پاسخ شما که فرموده بودید در هیچ DSLR امکان فوکوس پیوسته در فیلمبرداری وجود ندارد، یادآوری کردم که در 650D این قابلیت وجود دارد. که مسلماً این اظهارنظر "جبهه گیری" یا "خصمانه" تلقی نمی شود.
    سلام
    من اصلا از کلمه خصمانه استفاده نکردم منظورم از جبهه گیری مربوط به کل فروم هست و اشخاصی که در این تاپیک پست داده اند...کلا به جوی که بر علیه این سیستم هست تاکید کردم..

سلام
    در دوربین Canon 650D سنسور اصلی دوربین (سنسوری که عکس و فیلم توسط آن ثبت می شود) مجهز به سنسورهای Phase Detection است و در لایو ویو امکان فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری وجود دارد بدون اینکه مانند SLT ها بخشی از نور از دست برود.
    منم در جواب این پست گفتم که اشتباه میکنید و پست زدم چون حتی این دوربین هم از Phase Detection کامل استفاده نمیکنه و ترکیبی هست(با کنتراست) که اون هم در وسط کادر میشه استفاده کرد در حالی که SLT تماما Phase Detection و در تمام کادر هست..
    پ.ن:خیلی آف تاپیک شد...شرمنده...
    پ.ن2:اگه کسی از پست های بنده دلگیر شده صمیمانه ازش عذر میخوام
    سپاس

در آخر اینکه همینطور که در همون پست اول هم گفتم بهترین راه خرید وقتی که در گذشته پشتوانه لنزی از برندی ندارید اینه که برید و مستقیم اونجا دوربینو تو دستتون بگیرید و هر کدوم حس بهتری داشت رو انتخاب کنید...ممکنه در نهایت و تمام این داستانهای فنی وقتی رفتید اونجا فقط بخاطر اینکه یک دوربین تو دستتون و با سایز دستتون مچ تر بود اون رو انتخاب کردید
    Moty و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

حال بخاطر وجود تنوع لنز ها و دسترسی به کادر های مختلف با عمق میدان مناسب ، با هزینه کمتر در مقایسه با دوربین های حرفه ای فیلم برداری، برای مصارف و پروژه های خاص فیلم برداری با دوربین SLR ، مورد توجه قرار بگیره ، که در اون صورت هیچ نمایی بیشترز از 5 ثانیه ادامه پیدا نمیکنه ( کات میشه و از نمایی دیگر ادامه پیدا میکنه ) به هیچ وچه از Auto Focus استفاده نمیشه ، دوربین علم غیب نداره که بدونه کارگرادان یا فیلم بردار دقیقا میخاد کجا وضوح داشته باشه و کجا فلوو باشه! ، صدا برداری هم با دوربین صورت نمیگیره صدابرداری( حتی اگر هم سر صحنه صورت بگیره ) جدا رکورد میشه بعدا در تدوین اضافه میشه

پس مشخصا در مصارف خاص حرفه ای نه AutoFocus مهمه ، نه استریو یا منو بودن و نه اینکه صدا لنز رکورد بشه یا نشه!

تنها برای مصارف دم دستی و یادگاری خونگی هست که این چیزها به صورت محدود بکار میاد ، اگر قراره مصرف غیر محدود فیلمبرداری داشته باشیم ، هندی کم تهیه میکنیم نه دوربین عکاسی!

متاسفانه دوستان باعث می شوند مواردی که بارها مطرح شده ، لازم گردد بارها و بارها مطرح شود!
    صرف نظر از اتلاف انرژی ، این کار به غیر از سردرگمی بازدید کننده نخواهد بود.

موفق باشید
    جناب انوش خان
    سپاس از توجه و راهنمایی شما
    اما این خود شما هستین که تکرار مکررات میکنید
    من بارها گفتم بازم میگم آقایون اساتید دوستان عکاسان حرفه ایی اهالی فروم.... من هم مثل شما میدونم که امکان فیلمبرداری یه قابلیت جنبی و اضافی در کنار استفاده اصلیه این دوربین هاست... نیازی نیست که شما مجدد اینو تکرار کنید
    عرض کردم ترجیح میدم زمانی که میخوام یه کلیپ 3 یا 4دقیقه ایی از یه اتفاق رو ثبت کنم صدای لنز (فوکوس یا زوم) حتی المقدور توی فیلم شنیده نشه
    همین!!
    گفتم شاید یکی از این مدلها صدای لنز رو روی فیلم نداشته باشه یا قابل تحمل تر باشه....
    وگرنه من نه میخوام کلیپ ویدئویی بسازم نه تیزر تبلیغاتی و نه استودیوی تدوین دارم
    به قول شما استفاده از فیلمبرداری این دوربین ها محدوده و برای دم دست و یادگاری خونگی هست اما خب شما در همون کلیپ محدودی که ضبط میکنید احتمالا اهمیت نمیدین که صدای لنز شنیده بشه یا نه.... اما من کنجکاو هستم ببینم بین این چند مدل آیا دوربینی هست که (در همون استفاده جنبی و محدود و چند دقیقه ایی ) صدای لنز رو روی فیلم ضبط نکنه؟!!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladend نمایش پست ها

مبنای من قیمت دلاری اونها بود که همگی تقریبا 600 دلار هستن.تو این آشفته بازار چک کردن هر روز قیمت ها دیوانه کنندست پس همان قیمت دلاری را مبنا قرار دادم.
    A37 هم اصلا در رده اون 2 دوربین دیگه نیست و باید با 3100-D3200 مقایسه شود

سپاس
    ممنون از شما
    متاسفانه من از داخل کشور دارم خرید میکنم و شما هم که بهتر میدونید این قیمتهای ارزی زیاد نمیشه روش حساب کرد الان A57 حدود 800 از 5100 گرونتره و حدود 650 تومن از 600D

میشه بفرمایید مشخصا به کدوم دلیل A37 در رده دو دوربین دیگه (D5100 600D) قرار نمیگیره و یه رده پایینتره؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

با تشکر از تمام دوستانی که در این مدت منو راهنمایی کردن و پاسخگو بودن و با صبر و حوصله بنده رو تحمل کردن
    امروز صبح خرید انجام شد
    انشاالله از این به بعد در قسمتهای دیگه مزاحمتون میشم برای کسب راهنمایی
    پیروز و پایدار باشید....

اشکان
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    با تشکر از تمام دوستانی که در این مدت منو راهنمایی کردن و پاسخگو بودن و با صبر و حوصله بنده رو تحمل کردن
    امروز صبح خرید انجام شد
    پیروز و پایدار باشید....

اشکان
    0]
    بالاخره کدوم شد دوست من
    من خیلی خوشحال شدم همه استرسم رفت
    امیدوارم از عکاسی لذت ببرید
    mehrashkan تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    با تشکر از تمام دوستانی با صبر و حوصله بنده رو تحمل کردن
    ....
    پیروز و پایدار باشید....

درود

امیدوارم خرید شما هر چه که بوده مبارکتان باشد و با دل خوش از آن استفاده کنید

موفق باشید

-----------------------------------------------------------------

اما لازم است در خصوص مطالب این تاپیک اضافه کنم

اینجا یک فروم تخصصی عکاسی هست و مطالبی پیرامون بخش تجربه شده عکاسی خواهدبود.
    انتخاب دوستان هر چه که بوده بیاد داشته باشند ، که انتخاب شان صرفا انتخاب آنهاست ،نمیتواند باعث شود برای
    دیگران هم بهترین انتخاب و بهترین توصیه باشد ، که به پشتوانه آن حتی بدون دانش کافی ، تا بدانجا پیش روند که کاربران
    یا کل فرومی را که نظری غیر از خودشان دارند ، متهم به جبهه گیری علیه برند دوربینی که انتخاب کرده اند بکنند!

چنین رفتاری پذیرفته نیست
    کوروش، Dariush Chegini و mehrashkan تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8