صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 77
Like Tree167تشکر

موضوع: SLT-A57 or D5100 ؟ چرا؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط حسینی نمایش پست ها
    بارها در سایت گفته شده که سایت Snapsport برای تصمیم گیری در انتخاب دوربین سایت معتبری نیست. بهتر است به سایتهای معتبر مانند DPreview رجوع کنید.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    بارها در سایت گفته شده که سایت Snapsport برای تصمیم گیری در انتخاب دوربین سایت معتبری نیست. بهتر است به سایتهای معتبر مانند DPreview رجوع کنید.
    در تکمیل صحبت های شما در واقع اسنپ سورت امتیاز دهی هاش بر مبنای درستی نیست و مثلا رزولوشن بالای ال سی دی و اندازه ال سی دی وزنی معادل دینامی رنج دارند که خب خیلی منطقی نیست و منظورم اینه که وزن مشخصات به درستی انتخاب نشده و امتیازها فقط بر اساس مدل اماری و ریاضی و نیروی انسانی که خیلی مهمه در اون نقشی نداره و اگه شما بعضا دوربین های کامپکت رو با دوربین های حرفه ای مقایسه کنید در امتیاز ها شگفت زده خواهید شد .......(البته این اشکال تا حدی بر طرف شده)ولی برای خوندن و تصمیم گیری بر اساس دانش فردی نه امتیاز سایت می تونه کمک کننده باشه
    من نظرم اینه که وسواس و بذارید کنار و به عنوان تجربه کوچیک خودم شما هر لحظه که بگذره دارید از لذتی که میبرید با پشت کامپیوتر نشستن دارید هدرش میدید
    اخه مگه فرقش واسه شما اینکه 5100 کیفیت عکسش 80 سونیa57 75 یا کنون600d 65 چیه اونم با لنز کیت
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا Miladend آواتار ها
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    در دوربین Canon 650D سنسور اصلی دوربین (سنسوری که عکس و فیلم توسط آن ثبت می شود) مجهز به سنسورهای Phase Detection است و در لایو ویو امکان فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری وجود دارد بدون اینکه مانند SLT ها بخشی از نور از دست برود.
    سلام
    من به صورت کلی در مورد بدنه های Canon گفتم ...به هر حال تنها تفاوت همین دوربین با دوربین های قبلی کنون داشتن فوکوس ممتد در فیلمبرداری و لایو ویو هست اما به نظر شما اصلا میشه با SLT مقایسش کرد از لحاظ کارایی؟
    خیر چون سیستم ‘hybrid' ترکیبی از Phase Detection و contrast detection هست که باعث میشه از لحاظ کارایی بهتر از کنتراست های خالی باشه و بقیه SLR ها اما هنوز هم در مقابل SLT ها از سرعت پایینتری در فکوس برخورداره.
    2 عکس زیر بخوبی این سیستم رو شرح میدهند:
    Canon-Hybrid-CMOS-AF.jpg

hybrid-af-diagram_reference.jpg

همینطورم که میبینید با تمام این حرف ها سیستم Hybrid فقط در مرکز سنسور قابل استفاده هست ....

پ.ن:دوستانی که کنونی هستند و بودند که در آینده هم خواهند بود و دوستانی که نیکونی بودند و هستند هم همینطور..و خیلی خیلی کم پیش بیاید کسی از این 2 جبهه حتی به طرف دیگری برود چه برسد به سیستم های دیگر
    اما این جبهه گیری ها در مورد SLT به نظرم واقعا بیش از اندازه مغروضانه هست و شاید درست نباشد اینگونه برخورد کرد..شاید برای کسانی که نیکون یا کنون و یا هر برند دیگری داشتند انتخاب برای دوربین بعدی در همان سیستم جذابیت های بیشتر به خاطر داشتن لنز های آن سیستم و عادت کردن به ترکیب کلید ها و منو ها آسان باشد اما برای کسی که در ابتدای راه DSLR داشتن پیش میرود اصلا مهم نیست..
    دوربین 650D کنون که در این مورد بر بقیه ارجحیت دارد(البته در سری 1 نیکون هم از سیستم Hybrid استفاده میشود که منظورم بیشتر DSLR ها هست) باز هم AF آن در برابر SLT کندتر و با محدودیت های بیشتری همراه هست..بزرگترین عیب و شاید تنها عیب که واقعا هم تاثیر گزار است کمتر رسیدن نور به سنسور هست اما مزایای آن خیلی بیشتر از این گفته هایی است که دوستان یک طرفه با موضوع برخورد کنند :)
    در پست قبلی مزایای این سیستم را گفتم اما هر چقدر جلو تر میرویم سونی با افزودن نور به سنسور و به جای آن تقویت ویزور الکترونیکی خود به نحوی که با نور کمتری هم بهترین عملکرد را داشته باشد بدنبال کمتر کردن این عیب هست و شاید تا مدتی دیگر فقط 5 تا 10 % از نور را به ویزور رسانده و بقیه به سنسور برسد و آن موقع واقعا شاید خیلی تفاوتی در خروجی نداشته باشیم و در عوض تمام مزایای این سیستم هم پا بر جا باشد.
    سپاس

8.چنانچه در مقایسه سه دوربین A57 D5100 600D بخواهیم (با توجه به قیمت) مدل A37 را جایگزین A57 کنیم... شما این مدل را (A37) از مقایسه حذف خواهید کرد؟ یا میتواند همچنان با دو مورد دیگر قابل مقایسه و در رقابت باشد؟ (ضمنا اگر میبینید اصرار به حضور یکی از مدلهای سونی در این مقایسه میکنم به دلیل استفاده از امکانات اضافی این دوربین ها میباشد بویژه سوییپ پانوراما و افکتهای عکاسی و فیلمبرداری و سرعت عکاسی پی در پی و ...) هرچند که با نرم افزارهای جانبی هم خیلی از این کارها رو میشه کرد اما به دلیل اینکه اینطور راحت تره دردسر کمتری داره و وقت کمتری میگیره ترجیح میدم این کارو خود دوربین انجام بده
    هر 3 بدنه با لنز کیت خود دارای قیمتی مشابه هستند و بهتر است اگر میخواهید A37 رابخرید همان A57 را انتخاب کنید
    ویرایش توسط Miladend : Saturday 2 March 2013 در ساعت 14:49 دلیل: افزودن پاسخ
    mehrashkan تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

بنده هیچ جبهه گیری ندارم و با وجود این که خودم کنون دارم، به بسیاری از دوستان فرم خرید Sony NEX یا بسیاری از دوربین های Nikon را توصیه کرده ام ولی برای من و اکثریت قریب به اتفاق استفاده کنندگان از DSLR اولویت اول عکاسی است و به نظر من فوکوس اتوماتیک ممتد در مد فیلمبرداری در دوربین DSLR اهمیت خیلی زیادی ندارد تا عامل تعین کننده در خرید DSLR قلمداد شود.
    بهتر است صحبت "جبهه گیری" یا "صحبت های مغرضانه" را در این فروم مطرح نکنیم.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 2 March 2013 در ساعت 15:08
    hkhaghani، darkness_land و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    حداقل برای من یکی که تحمل کردن اون ویزور الکترونیکی سخته!!!!
    تازه خود این سیستم آینه نیمه شفاف باعث کاهش نور ورودی و دنبال اون افزایش نویز میشه.
    نمی دونم این تصورات از کجا میاد و چند باری جای دیگه هم خوندم

ویزور دوربین های SLT حتی یک ثانیه هم کند تر نیست اون صفحه بزرگ و با کیفیت رو چطور میشه به چیز دیگری ترجیح داد ؟ من اولین بار که دوربینم A35 رو با ویزور D90 مقاسیه کردم برام خنده دار بود صفحه ای کوچک و تاریک بود تازه می گفتند D90 ویزور با کیفیت تری هم داره کسی که از نوع الکترونیکی استفاده کرده هر گز نمی تونه چیز دیگه ای رو جایگزین کنه البته من میدونم افرادی که از نوع الکترونیکی بد میگن حتی یک بار هم در هیچ دوربینی با این ویزور نگاه نکردن و فقط تصورات خودشون رو میگن شاید هم فقط از اون ویزور الکترونیکی دوربین های کامپکت استفاده کردن

در مورد نویز هم آینه نیمه شفاف خیلی بهتر عمل کرده برخلاف امتیازاتی که DXO میده Dpreview نظر دیگه ای داره در کنترول نویز A57 حتی بهتر از D7000 عمل میکنه بهتر نگاهی به مقایسه نویز دوربین ها در سایت Dpreview بندازیم همچنین A99 هم در ماه گذشته از هر نظر امتیازی بالاتر از D800 و 5D MKIII گرفت

لطفا اسم اون SLT که گفتید براتون قابل تحمل نیست رو بگید واقعا میخوام بدونم شما در مورد ویزور یک SLT صحبت میکنید؟
    s.m.hosaini و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladend نمایش پست ها
    سلام
    .
    .
    .
    هر 3 بدنه با لنز کیت خود دارای قیمتی مشابه هستند و بهتر است اگر میخواهید A37 رابخرید همان A57 را انتخاب کنید
    دوست عزیز شما چه گیری دادین به 650D که اصلا من صحبتی درموردش نکردم و جز گزینه های این تاپیک هم نیست!!
    ضمنا قیمت A57 با لنز کیت رو به من 2میلیون و نهصد دادن
    به نظرم اشتباه فرمودین قیمت مشابهی ندارن لااقل با قیمتی که من گرفتم A57 حدود 700 تومن از A37 و 600D گرونتره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    چقدر اتخاب کردن سخته!!!
    از توضیحات و راهنماییهای همه دوستان ممنونم
    بحث و گفتگوی آموزنده ای بود

چندتا سوال رو برای اطمینان بیشتر میپرسم که امیدوارم دوستانی که پاسخ میدن به صحیح بودن جوابشون مطمئن باشن تا منم در انتخابم گمراه نشم

1.قابلیت منوال فوکوس در فیلمبرداری با هر دو دوربین وجود داره؟ (بهتره کنون 600D هم اضافه کنیم) هر سه دوربین
    2.حق با شماست که فیلمبرداری قابلیت جنبی است و اصلی نیست و همچنین منوال فوکوس معمولا راه بهتر و حرفه ای تریه اما درصورت استفاده از اتوفوکوس ترجیح میدم همون فیلمبرداری کوتاهی هم که انجام میشه در حد قایل قبولی باشه به این صورت که فوکوس ممتد داشته باشم، این امکان برای هر سه دوربین وجود داره؟
    3.سرعت عمل فوکوس مجدد و پیوسته نگهداشتن وضوح تصویر در حالت اتوفوکوس در فیلمبرداری با این سه دوربین موجب ایجاد سروصدایی میشه؟ در صورتی که اینطور هست آیا این صدا در فیلم ظبط شده شنیده خواهد شد؟
    4.در خصوص زوم اپتیکال با 5100 که من شنیدم صدای لنز در هنگام زوم کردن در فیلم شنیده میشه، درسته؟ کنون 600D و سونی چطور؟
    5.در سرعت عمل و دقت (در فوکوس عکسبرداری) بین این سه دوربین اختلاف قابل ملاحظه ایی وجود داره؟ به چه ترتیب؟
    6.با توجه به تاکید شما مبنی بر احتمال بالای اضافه کردن تجهیزات بیشتر به این دوربین ها تهیه لنز و سایر وسایل برای کدامیک از سه مورد کم هزینه تر خواهد بود؟
    7.سیستم SLT باعث افزایش نویز نسبی در تصاویر در مقایسه با دو دوربین دیگر خواهد شد؟ چنانچه اینطور است استفاده از این سیستم چه مزیت چشمگیر و قابل قبولی در مقابل این افزایش نویز دارد؟
    8.چنانچه در مقایسه سه دوربین A57 D5100 600D بخواهیم (با توجه به قیمت) مدل A37 را جایگزین A57 کنیم... شما این مدل را (A37) از مقایسه حذف خواهید کرد؟ یا میتواند همچنان با دو مورد دیگر قابل مقایسه و در رقابت باشد؟ (ضمنا اگر میبینید اصرار به حضور یکی از مدلهای سونی در این مقایسه میکنم به دلیل استفاده از امکانات اضافی این دوربین ها میباشد بویژه سوییپ پانوراما و افکتهای عکاسی و فیلمبرداری و سرعت عکاسی پی در پی و ...) هرچند که با نرم افزارهای جانبی هم خیلی از این کارها رو میشه کرد اما به دلیل اینکه اینطور راحت تره دردسر کمتری داره و وقت کمتری میگیره ترجیح میدم این کارو خود دوربین انجام بده

شرمنده از تعداد بیش از حد سوالات
    اما امیدوارم با گرفتن جواب روشنی برای تمام سوالاتم انتخابم رو بین این گزینه ها قطعی کنم
    سپاس از توجه شما
    خواهش میکنم به سوالاتم پاسخی بدین که بتونم انتخاب قطعیم رو سریعتر انجام بدم
    ممنون

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

دوست عزیز به جای ادامه دادن این بحث طولانی خودت تصمیم بگیر که چی رو باید انتخاب کنی!
    با اینکه خودم هم نیکون دارم و هم سونی پیشنهاد می کنم برای شروع A57 رو انتخاب کن چرا که همه امکانات رو یکجا بهت میده در نتیجه هیچ شکی به دلت راه نده ...فکر می کنم همینکه اسم سونی روش هست کفایت می کنه و اگه بعد از خرید پشیمون شدی خودم خریدارش هستم.
    در مورد لنز هم که هیچ کمبودی وجود نداره.تو بازار پر از لنزهای دوست داشتنی مینولتا توکینا ویویتار تامرون و سونی و البته لنزهای پیچی موجود هست.
    موفق باشی
    mehrashkan تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    خواهش میکنم به سوالاتم پاسخی بدین که بتونم انتخاب قطعیم رو سریعتر انجام بدم
    ممنون
    دوست من شما هرچی بیشتر بخونی بیشتر وسواست میره بالا البته تا قبل از خرید چون دوربین رو گرفتن و زدن به دل طبیعت یا توی مهمونی عکاسی کردن و......... خودش یک دنیا تجربه رو داره که تو گشت و گذار تو هیچ فرومی نمیتونین با خوندن محض بهش برسین
    به نظر من خیلی فرقی نداره کنون بگیری سونی بگیری و یا نیکون چون هرچی بیشتر بمونی قیمتها هی میره بالاتر دیگه ایناهم نمی تونی بخری
    مزیت های هرکدومم که دوستان گفتن
    من خودم به خاطر فرم و قیافه ضمخت و مربعی شکل بدنه های نیکون اونا رو بیشتر می پسندم ولی دلیل نمیشه دوربین بهتری باشه از برند دیگه اونو نگیرم
    من با توجه به دلایل و قیمت نظرم رو همون 5100 هست حالا خود دانی
    morteza khademy، Dariush Chegini و mehrashkan تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    نمی دونم این تصورات از کجا میاد و چند باری جای دیگه هم خوندم

ویزور دوربین های SLT حتی یک ثانیه هم کند تر نیست اون صفحه بزرگ و با کیفیت رو چطور میشه به چیز دیگری ترجیح داد ؟ من اولین بار که دوربینم A35 رو با ویزور D90 مقاسیه کردم برام خنده دار بود صفحه ای کوچک و تاریک بود تازه می گفتند D90 ویزور با کیفیت تری هم داره کسی که از نوع الکترونیکی استفاده کرده هر گز نمی تونه چیز دیگه ای رو جایگزین کنه البته من میدونم افرادی که از نوع الکترونیکی بد میگن حتی یک بار هم در هیچ دوربینی با این ویزور نگاه نکردن و فقط تصورات خودشون رو میگن شاید هم فقط از اون ویزور الکترونیکی دوربین های کامپکت استفاده کردن

در مورد نویز هم آینه نیمه شفاف خیلی بهتر عمل کرده برخلاف امتیازاتی که DXO میده Dpreview نظر دیگه ای داره در کنترول نویز A57 حتی بهتر از D7000 عمل میکنه بهتر نگاهی به مقایسه نویز دوربین ها در سایت Dpreview بندازیم همچنین A99 هم در ماه گذشته از هر نظر امتیازی بالاتر از D800 و 5D MKIII گرفت

لطفا اسم اون SLT که گفتید براتون قابل تحمل نیست رو بگید واقعا میخوام بدونم شما در مورد ویزور یک SLT صحبت میکنید؟
    دوست عزیز شما دارید خیلی بد صحبت میکنید!!!
    من با سونی آلفا 35 کار کردم و اینجا هم گفتم به شخصه این نوع ویزور رو نمیپسندم!!! اونوقت شما میفرمایید که کسانی که این حرف رو میزنند تا به حال با این سیستم کار نکردید!!!
    از نظر رفتار نویزی هم همه میدونند هرچه نور کمتر به سنسور برسه نویز هم بیشتر میشه.....
    کمی بیشتر مطالعه کنید دوست عزیز و عجولانه و با غرور بی جا جواب ندید.
    Moty و mehrashkan تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین