صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 77
Like Tree167تشکر

موضوع: SLT-A57 or D5100 ؟ چرا؟

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

به چالش کشوندن برندهای پرسابقه توسط سونی قابل تقدیره
    s.m.hosaini و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    دوست عزیز شما دارید خیلی بد صحبت میکنید!!!
    من با سونی آلفا 35 کار کردم و اینجا هم گفتم به شخصه این نوع ویزور رو نمیپسندم!!! اونوقت شما میفرمایید که کسانی که این حرف رو میزنند تا به حال با این سیستم کار نکردید!!!
    از نظر رفتار نویزی هم همه میدونند هرچه نور کمتر به سنسور برسه نویز هم بیشتر میشه.....
    کمی بیشتر مطالعه کنید دوست عزیز و عجولانه و با غرور بی جا جواب ندید.
    اگر از من ناراحت شدید از شما عذر خواهی میکنم

من طرفدار سونی نیستم الان Pentax K-30 دارم و خیلی ازش راضی هستم اما متاسفانه درباره این مارک ها (سونی پنتاکس و ...) همیشه دیدم که سلیقه ای نظر داده میشه دوربین های SLT بر خلاف تصور ما و اطلاعات روی کاغذ در ایزوهای بالا بهتر از SLR هست در سایت Dpreview میتونید A57 رو در ایزو هایی مثل 12800 با سایر دوربین های SLR مقایسه کنید چیزی کم نداره که هیچ به نظر بهتر هم میاد و این نظر شخصی من نیست ، بعضی ها به DXO اعتماد می کنن ولی من به چشمام.

بازم از شما عذر خوایی میکنم گاهی بهتره بیننده بود و نظر نداد ، امیدوارم از من ناراحت نباشید.
    morteza khademy و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

یعنی کسی از دوستان حاضر نیست زحمتی بکشه و جواب اون هفت هشت تا سوال منو یا لااقل چندتاشون رو بده؟
    مخصوصا سوال 3 و 4
    ممنون میشم
    البته از اینکه پیشنهاد میکنید چکار کنم و چی بگیرم و.... هم ممنون ولی من درحال حاضر بیشتر به جواب سوالاتم نیاز دارم تا پیشنهادات متفاوت شما
    خیلی خیلی لطف میکنید اگه منو راهنمایی کنید
    منتظر هستم
    ویرایش توسط mehrashkan : Saturday 2 March 2013 در ساعت 22:55

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    یعنی کسی از دوستان حاضر نیست زحمتی بکشه و جواب اون هفت هشت تا سوال منو یا لااقل چندتاشون رو بده؟
    مخصوصا سوال 3 و 4
    ممنون میشم
    البته از اینکه پیشنهاد میکنید چکار کنم و چی بگیرم و.... هم ممنون ولی من درحال حاضر بیشتر به جواب سوالاتم نیاز دارم تا پیشنهادات متفاوت شما
    خیلی خیلی لطف میکنید اگه منو راهنمایی کنید
    منتظر هستم
    سلام
    من تصور می کردم شما در خلال بحث های انجام شده پاسخ هایتان را یافته اید:
    1- قابلیت منوال فوکوس را همه دوربین ها دارند.
    2 و 5- قابلیت فوکوس اتوماتیک ممتد کارآمد و سریع در حین فیلمبرداری را D5100 و 600D ندارند ولی SLT ها و 650D دارند (البته سرعت و دقت فوکوس ممتد به توانائی لنز هم مرتبط است)
    3 و 4-سر و صدائی که موقع فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری تولید می شود مربوط به لنز است و به دوربین مربوط نیست. لنز های سری STM کنون مخصوص فیلمبرداری طراحی شده اند و صدائی از آنها بر روی فیلم ثبت نمی شود.
    6- به نظر من در ایران خرید لنز و تجهیزات جانبی برای کنون و نیکون کم هزینه تر و همچنین در دسترس تر از سونی است.
    7- به نظرم استفاده از سیستم SLT باعث کم تر شدن نوری که به سنسور می رسد می شود و هر چه نور کمتری به سنسور برسد نویز بیشتری تولید می شود (این افزایش نویز نه در مقایسه با دوربین های دیگر، بلکه در مقایسه با همان دوربین است اگر SLT نمی داشت.)
    8- در خصوص امکانات نرم افزاری دوربین، به نظر من قاعدتاً شما با DSLR با فرمت Raw عکاسی خواهید کرد و این امکانات نرم افزاری بلا استفاده خواهد ماند.

موفق باشید
    Moty، morteza khademy و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام

2 و 5- قابلیت فوکوس اتوماتیک ممتد کارآمد و سریع در حین فیلمبرداری را D5100 و 600D ندارند ولی SLT ها و 650D دارند (البته سرعت و دقت فوکوس ممتد به توانائی لنز هم مرتبط است)
    3 و 4-سر و صدائی که موقع فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری تولید می شود مربوط به لنز است و به دوربین مربوط نیست. لنز های سری STM کنون مخصوص فیلمبرداری طراحی شده اند و صدائی از آنها بر روی فیلم ثبت نمی شود.
    6- به نظر من در ایران خرید لنز و تجهیزات جانبی برای کنون و نیکون کم هزینه تر و همچنین در دسترس تر از سونی است.

موفق باشید
    جناب چگینی ممنون از توجه شما
    ...--من در ریویوهایی که خوندم نوشته شده بود که 5100 امکان فوکوس ممتد رو داره همینطور 600D اما کندتر از سونی عمل میکنن اما اینطور که شما میگین اصلا این قابلیت رو ندارن!!؟
    ...--در خصوص لنزهای STM اطلاعی ندارم و منظورم این بود که با لنز کیت خودشون وقتی فیلمبرداری کنیم (هریک از سه دوربین 5100 و 600D و A37 ) صدای زوم اپتیکال و یا فوکوس، روی فیلم ضبط شده خواهد بود؟
    در مورد لنز
    ...--این سوال رو از این جهت پرسیدم که یکی از فروشنده ها میگفت برای سونی علاوه بر لنزهای سونی از لنز مینولتا و تامرون و.... هم میتونی استفاده کنی گفتم شاید لنز برای سونی راحت تر گیر بیاد و میگفت چون سیستم لرزشگیر سونی در بدنه دوربین هست برخلاف کنون که در لنزشون هست لنزهای کنون و نیکون به همین دلیل از سونی گرونتره! این درسته؟
    مجدد سپاس

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    جناب چگینی ممنون از توجه شما
    ...--من در ریویوهایی که خوندم نوشته شده بود که 5100 امکان فوکوس ممتد رو داره همینطور 600D اما کندتر از سونی عمل میکنن اما اینطور که شما میگین اصلا این قابلیت رو ندارن!!؟
    ...--در خصوص لنزهای STM اطلاعی ندارم و منظورم این بود که با لنز کیت خودشون وقتی فیلمبرداری کنیم (هریک از سه دوربین 5100 و 600D و A37 ) صدای زوم اپتیکال و یا فوکوس، روی فیلم ضبط شده خواهد بود؟
    در مورد لنز
    ...--این سوال رو از این جهت پرسیدم که یکی از فروشنده ها میگفت برای سونی علاوه بر لنزهای سونی از لنز مینولتا و تامرون و.... هم میتونی استفاده کنی گفتم شاید لنز برای سونی راحت تر گیر بیاد و میگفت چون سیستم لرزشگیر سونی در بدنه دوربین هست برخلاف کنون که در لنزشون هست لنزهای کنون و نیکون به همین دلیل از سونی گرونتره! این درسته؟
    مجدد سپاس
    بنده گفتم d5100 و 600ِ فوکوس ممتد سریع و کارآمدی ندارند (به علت عدم امکان استفاده از سنسور AF) نه اینکه اصلاً امکان فوکوس ممتد وجود ندارد. یعنی در آنها عملاً نمی شود استفاده مفیدی از فوکوس ممتد کرد. در لنزهای کیت فوکوس کردن با سر و صدا همراه است.
    در برندهای کنن و نیکون هم می توانید علاوه بر لنزهای کنن و نیکون از لنزهای سیگما، تامرون، سامیانگ و .... استفاده کنید. برای آگاهی از چگونگی در دسترس بودن لنز برای هر یک از سه برند سری به مراکز فروش تجهیزات عکاسی در جمهوری، پایتخت، برج بهار و ناصر خسرو بزنید.
    Moty، morteza khademy و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

بنده گفتم d5100 و 600ِ فوکوس ممتد سریع و کارآمدی
    درود

جناب چگینی مگر 600d
    Auto Focus ممتد حین فیلم برداری دارد؟!

کنون برای اولین بار در 650d آنرا را بکار برد.

و دوست دیگری... در SLR ها وقتی در حال استفاده از Live View هستیم آینه بالا رفته واصلا دخالتی در ماجرا ندارد و نور ورودی از لنز مستقیما به سنسور میرسد.

همانطوری هم که بارها و بارها گفته شده ، فیلم برداری با دوربین SLR صرفا یک امکان جنبی است ، و قرار نیست حتی به اندازه نصف امکان عکاسی بکار گرفته بشه ، اگر چنین بشه عمر سنسور کم میشود .

حال بخاطر وجود تنوع لنز ها و دسترسی به کادر های مختلف با عمق میدان مناسب ، با هزینه کمتر در مقایسه با دوربین های حرفه ای فیلم برداری، برای مصارف و پروژه های خاص فیلم برداری با دوربین SLR ، مورد توجه قرار بگیره ، که در اون صورت هیچ نمایی بیشترز از 5 ثانیه ادامه پیدا نمیکنه ( کات میشه و از نمایی دیگر ادامه پیدا میکنه ) به هیچ وچه از Auto Focus استفاده نمیشه ، دوربین علم غیب نداره که بدونه کارگرادان یا فیلم بردار دقیقا میخاد کجا وضوح داشته باشه و کجا فلوو باشه! ، صدا برداری هم با دوربین صورت نمیگیره صدابرداری( حتی اگر هم سر صحنه صورت بگیره ) جدا رکورد میشه بعدا در تدوین اضافه میشه

پس مشخصا در مصارف خاص حرفه ای نه AutoFocus مهمه ، نه استریو یا منو بودن و نه اینکه صدا لنز رکورد بشه یا نشه!

تنها برای مصارف دم دستی و یادگاری خونگی هست که این چیزها به صورت محدود بکار میاد ، اگر قراره مصرف غیر محدود فیلمبرداری داشته باشیم ، هندی کم تهیه میکنیم نه دوربین عکاسی!

متاسفانه دوستان باعث می شوند مواردی که بارها مطرح شده ، لازم گردد بارها و بارها مطرح شود!
    صرف نظر از اتلاف انرژی ، این کار به غیر از سردرگمی بازدید کننده نخواهد بود.

موفق باشید
    M.Mobin، Moty، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

جناب چگینی مگر 600d
    Auto Focus ممتد حین فیلم برداری دارد؟!

کنون برای اولین بار در 650d آنرا را بکار برد.

و دوست دیگری... در SLR ها وقتی در حال استفاده از Live View هستیم آینه بالا رفته واصلا دخالتی در ماجرا ندارد و نور ورودی از لنز مستقیما به سنسور میرسد.

همانطوری هم که بارها و بارها گفته شده ، فیلم برداری با دوربین SLR صرفا یک امکان جنبی است ، و قرار نیست حتی به اندازه نصف امکان عکاسی بکار گرفته بشه ، اگر چنین بشه عمر سنسور کم میشود .

حال بخاطر وجود تنوع لنز ها و دسترسی به کادر های مختلف با عمق میدان مناسب ، با هزینه کمتر در مقایسه با دوربین های حرفه ای فیلم برداری، برای مصارف و پروژه های خاص فیلم برداری با دوربین SLR ، مورد توجه قرار بگیره ، که در اون صورت هیچ نمایی بیشترز از 5 ثانیه ادامه پیدا نمیکنه ( کات میشه و از نمایی دیگر ادامه پیدا میکنه ) به هیچ وچه از Auto Focus استفاده نمیشه ، دوربین علم غیب نداره که بدونه کارگرادان یا فیلم بردار دقیقا میخاد کجا وضوح داشته باشه و کجا فلوو باشه! ، صدا برداری هم با دوربین صورت نمیگیره صدابرداری( حتی اگر هم سر صحنه صورت بگیره ) جدا رکورد میشه بعدا در تدوین اضافه میشه

پس مشخصا در مصارف خاص حرفه ای نه AutoFocus مهمه ، نه استریو یا منو بودن و نه اینکه صدا لنز رکورد بشه یا نشه!

تنها برای مصارف دم دستی و یادگاری خونگی هست که این چیزها به صورت محدود بکار میاد ، اگر قراره مصرف غیر محدود فیلمبرداری داشته باشیم ، هندی کم تهیه میکنیم نه دوربین عکاسی!

متاسفانه دوستان باعث می شوند مواردی که بارها مطرح شده ، لازم گردد بارها و بارها مطرح شود!

موفق باشید
    سلام
    در 60D و 600D با فشردن و نگه داشتن دکمه Focus on در پشت دوربین، می توان فوکوس ممتد داشت ولی بسیار کند و غیر کارآمد است. در خصوص فیلمبرداری با DSLR و فوکوس ممتد و ... کاملاً با شما موافقم. خودم تا به حال حدود 30 دقیقه با 60D فیلمبرداری کرده ام (از سر ناچاری) ولی بیش از 15000 فریم عکس گرفته ام.
    morteza khademy، eternal و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Miladend آواتار ها
    تشکر کرده
    360

بنده هیچ جبهه گیری ندارم و با وجود این که خودم کنون دارم، به بسیاری از دوستان فرم خرید Sony NEX یا بسیاری از دوربین های Nikon را توصیه کرده ام ولی برای من و اکثریت قریب به اتفاق استفاده کنندگان از DSLR اولویت اول عکاسی است و به نظر من فوکوس اتوماتیک ممتد در مد فیلمبرداری در دوربین DSLR اهمیت خیلی زیادی ندارد تا عامل تعین کننده در خرید DSLR قلمداد شود.
    بهتر است صحبت "جبهه گیری" یا "صحبت های مغرضانه" را در این فروم مطرح نکنیم.
    ارادتمند
    جناب چگینی عزیز من کلی گفتم و اصلا قصدم ناراحتی شما یا فرد دیگری نبود اما به نظرم درستر اینه که وقتی میگیم این سیستم بدرد نمیخوره به این دلیل بگیم بجاش چه چیزهایی داره تا شاید برای کسی که مثلا عکاسی پیاپی خیلی مهمه و عکاس ورزشی باشه این قابلیت از نویز مهمتر خواهد بود...
    من خودم نیکون را بیشتر به دوستان پیشنهاد میکنم ( به خاطر اینکه خودم استفاده کرده و علاقه دارم و کلا این چیزی طبیعی هست که وقتی انسان چیزیو دوست داره و ازش راضی هست اونو به بقیه هم پیشنهاد بده)اما اینقدر در مورد این سیستم SLT واقعا تو فروم کم لطفی شده که تا وقتی به صورت کاملا شانسی با یکی از دوربین های سونی کار کردم فهمیدم که چقدر اشتباه میکردم و اون تصور اشتباه منم از همین گفته های فروم بدست اومده بود برای همینه که سعی میکنم بگم وقتی بدی یک چیزی رو میگیم خوبیشم بگیم یا بلعکس
    سپاس

دوست عزیز شما چه گیری دادین به 650D که اصلا من صحبتی درموردش نکردم و جز گزینه های این تاپیک هم نیست!!
    ضمنا قیمت A57 با لنز کیت رو به من 2میلیون و نهصد دادن
    به نظرم اشتباه فرمودین قیمت مشابهی ندارن لااقل با قیمتی که من گرفتم A57 حدود 700 تومن از A37 و 600D گرونتره
    دوست عزیز 650d رو در جواب آقای چگینی دادم و نه پیشنهاد به شما!!!!
    مبنای من قیمت دلاری اونها بود که همگی تقریبا 600 دلار هستن.تو این آشفته بازار چک کردن هر روز قیمت ها دیوانه کنندست پس همان قیمت دلاری را مبنا قرار دادم.
    A37 هم اصلا در رده اون 2 دوربین دیگه نیست و باید با 3100-D3200 مقایسه شود

منم موافق این هستم و همان اول مطرح کردم که فیلمبرداری باعث آسیب دیدن سنسور میشود چون اون سیستم خنک کننده دوربین های فیلمبرداری رو نداره اما شما اگه فقط شبکه PM30 رو نگاه کنید میفهمید چقدر هم استفاده میشه...جدای از این اگه دسترسی ندارید بیشتر همین تبلیغ های تلویزونی شبکه ملی هم با استفاده از همین دوربین ها ضبط میشوند...حتی فیلم های کوتاه و تله فیلم ها هم همینگونه هستند(از نزدیک بسیار دیده ام که عرض میکنم)
    برای کلیپ های تبلیغاتی ورزشی(مثل دنبال کردن یک بازیکن فوتبال )یا تبلیغات ماشین که با سرعت انجام میشه واقعا به نظر شما فوکوس دستی استفاده میشه!!!!؟
    پس من کاملا مخالف حرف شما هستم که صرفا جنبه مصارف خانگی دارد...
    حرف شما برای 2 سال پیش درست بود و نه الآن ...همینکه کنون 650D و لنز STM معرفی کرده گواه بر این قضیه هست.

سپاس
    m.daneshpayeh و mehrashkan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladend نمایش پست ها
    جناب چگینی عزیز من کلی گفتم و اصلا قصدم ناراحتی شما یا فرد دیگری نبود اما به نظرم درستر اینه که وقتی میگیم این سیستم بدرد نمیخوره به این دلیل بگیم بجاش چه چیزهایی داره تا شاید برای کسی که مثلا عکاسی پیاپی خیلی مهمه و عکاس ورزشی باشه این قابلیت از نویز مهمتر خواهد بود...
    من خودم نیکون را بیشتر به دوستان پیشنهاد میکنم ( به خاطر اینکه خودم استفاده کرده و علاقه دارم و کلا این چیزی طبیعی هست که وقتی انسان چیزیو دوست داره و ازش راضی هست اونو به بقیه هم پیشنهاد بده)اما اینقدر در مورد این سیستم SLT واقعا تو فروم کم لطفی شده که تا وقتی به صورت کاملا شانسی با یکی از دوربین های سونی کار کردم فهمیدم که چقدر اشتباه میکردم و اون تصور اشتباه منم از همین گفته های فروم بدست اومده بود برای همینه که سعی میکنم بگم وقتی بدی یک چیزی رو میگیم خوبیشم بگیم یا بلعکس
    سپاس

سپاس
    سلام
    بنده اصلاً در خصوص مزایا و معایب SLT صحبت نکردم فقط در پاسخ شما که فرموده بودید در هیچ DSLR امکان فوکوس پیوسته در فیلمبرداری وجود ندارد، یادآوری کردم که در 650D این قابلیت وجود دارد. که مسلماً این اظهارنظر "جبهه گیری" یا "خصمانه" تلقی نمی شود.
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین