صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

موضوع: سونی يا کنون

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: سونی يا کنون

نقل قول نوشته اصلی توسط David200
    . اگر شما سايت ديگری می شناسيد لطفا" معرفی کنيد.
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    http://www.lesnumeriques.com/duels.p...9&p2=643&ph=20
    http://www.videozona.ru/photo_tests/Ind/index.asp
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط David200
    بايد عرض کنم که در پست قبلی چون خيلی عجله داشتم نتونستم منظورم را کاملا" توضيح بدم.

بعد شروع به مقايسه عکس های اين دوربين با Sony DSC-W7 کردم. (http://www.dpreview.com) بنظر می رسد که کيفيت عکس های Sony بهتر از Canon بود. در عکس هايی که در آنها زمينه آسمان وجود دارد کيفيت عکس های Sony خيلی بهتر است. دوربين های مشابه ديگر اين دو شرکت را نيز مقايسه کردم و به نتيجه مشابه رسيدم. البته در دوربين های مدل بالا اين مسئله خيلی کمتر است. اما در دورّبين های Compact بنظر Sony بهتر است.ضمنا" به تاپيک زير نيز توجه کنيد. http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2100
    سلام
    دوست عزیز درمورد اینکه سونی از بهترین یا یکی از بهترین سازنده های لاوازم صوت وتصویر است هیچ شکی نیست.
    امادر ساخت دوربین عکاسی نه(بجز بعضی از المانها مثل سنسور)
    امادر مورد رنگ آسمان که فرمودید احتمالا منظورتان دانه های سفید یا تیره است که معمولا در زمینه اکثر دوربینهای
    کامپکت؛ حتی نیکون 8800 و 8700 و کنون پرو 1 و.... وجود دارد.
    علت و جود الین دانه ها بالا بودن شارپ در اینگونه دوربینهاست.
    اما درمورد A620 .این دوربین هم در رده خود بسیا عالی می باشد.شارپ بالا؛وضوح خوب؛رنگ مناسب و.... ازجمله
    حسن های این مدل است.اما در مورد W7 باید بگویم من با این مدل از سونی کار نکردم اما با مدلp200 که هم رده
    وبرابر با آن کار کردم . به نظر من در کیفیت از کانن پایین تر است.برای دیدن عکسهای بهتر هم میتوانید به آدرس
    این سایتها سری بزنید.اما برای دانلود عکسها باید یا زمان زیادی صرف کنید یا باینترنت پر سرعت کار کنید.چون عکسها
    در سایز واقعی وعصلی میباشد.
    امیدوارم کمکی کرده باشم و دوستان دیگه هم راهنمایی کنند.
    http://www.megapixel.net
    http://www.steves-digicams.com
    http://www.dcresource.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دیوید خان...و دیگر دوستان به یاد داشته باشیم که برای یک خریدار، محصولات ایران خودرو و سایپا به سادگی قابلیت رقابت با بنز و BMW و .... پیدا خواهند کرد....
    و همه اینها برمیگرده به شرایط مقایسه ما.... و اصلا حرف فضایی نزدم و نمیزنم... این دقیقا مثال مشابه سوال شما بود که سونی دوربین های بهتری از کنون میسازه....

اما حالا که نوع سوال دقیق و صحیح شد میشه جواب دقیق تری هم داد....

دوربینی کوچک... با امکانات خوب... در حدود قیمت 300 تا 400 هزارتومان ... انتخاب شخص من نه سونی خواهد بود و نه کنون!
    بلکه فوجی یا پاناسونیک!
    دوربین فوجی F10 و یا F11

دوربینی کوچک.... LCD بزرگ.... و سرعت عمل خوب و کیفیتی کاملا متفاوت در نور کم(ایزو های بالا)
    فقط کافیه نگاهی به لینک زیر بیندازید:
    http://www.dpreview.com/reviews/fuji...zoom/page7.asp

و یا :

http://www.dpreview.com/reviews/fuji...zoom/page8.asp

ایزو 800 این دوربین هم کاملا قابل استفادست.... و رقیبی هم براش نیست.... که قرار باشه عکس این دوربین رو باهاش مقایسه کرد...

اینجا هم که دیگه برای مقایسه از نوع فیل اسکی! :
    http://www.dpreview.com/reviews/fuji...zoom/page9.asp

اما دوربین دیگه، یعنی پاناسونیک FX9 :

این دوربین رو برای لرزه گیرش دوست دارم... این دوربین بر خلاف دوربین فوجی در ایزو های بالا ویژگی خاصی از خودش بروز نمیده و دقیقا مثل همه دوربین های فسقلی! دیگه عمل میکنه.... اما لرزه گیر خوبی داره که میشه در نور کم با ایزوهای پایین عکسهای شارپ گرفت.

میتونید در اینجا تفاوت استفاده از لرزه گیر این دوربین رو ببینید:
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfx9/page6.asp

و اینجا هم تست ایزوی 400:
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfx9/page8.asp
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

من Sony H1 را بررسی کردم بنظر من از S2IS سرتره. منتها از اينکه لنز آن زايس نبود حالم گرفته شد.

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran_A
    سلام:
    آراز خان چون آدرس دقیق دادید می خوام چند تا جمله از قسمت نتیجه گیری dpreview.com در مورد H1 رو نقل قول کنم:

البته من احتمال می دم زمانی که شما سرگرم بررسی بودید هنوز H1 ریویو نشده بود. (چون ریویوی H1 مدتی بعد از S2 انجام شده).
    سلام ...

بعد از اینکه Review های H1 هم نوشته شدن باز سایتها و مجلات مختلف رو مرور کردم. از طریق چند تا از دوستانم تو خارج کشور هم در جریان مجلات خارجی معتبر بودم. و در کل با توجه به استفاده ها و انتظارات خودم، S2 رو بهتر دونستم. دلیلی نداره که استفاده همه مثل من باشه. ممکنه برای کاربرد و انتظارات شما H1 بهتر باشه. و البته تو قسمتی که نقل کردین در در مواردی S2 و در مورادی H1 رو ترجیح داده بود و نهایتا یکی رو بهتر از اون یکی ندونسته بود.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

کلا بعضی ها یا تقریبا در کل همه علاقه خاصی به یک برند بخصوص دارند. این رو راحت میشه از حرفهاشون فهمید.

اشکالی هم نداره. این میتونه کمک کنه به فرد که بیشتر به دوربینهای اون مارک وارد شه و اطلاع کسب کنه تا اینکه هر روز یه بند بخره و مشکل با کارکرد داشته باشه. بحث اصلا سر خرید دوربینهای بعدی نیست اما به نظره کسی که به مارک خاصی علاقه داره همونو بگیره بهتره.
    زیرا با هزار دلیل و مدرک نمیشه حرف دل رو قانع کرد.
    دل میگه فقط کنون. یا دل میگه فقط نیکون. فقط سونی. خیلی طول میکشه تا این فقط رو از بین برد.
    منظورم اصلا david نیست و اصلا قصدم این نیست که بگم اینجا کسی تعصب الکی داره.
    آریو مینوسپهر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت همه دوستان
    من در هفته های اخیر در مورد این دو دو مدل دوربین و نیز رقیب نزدیک آنها یعنیpanasonic fz5 خیلی تحقیق کردم
    و می تونم بگم تمام سایتهای معرفی شده (و نشده!) توسط دوستان را بررسی کردم . اینو بگم که از عکاسی سر رشته ندارم و فقط بدلیل علاقه و قصد خرید یک دوربین با زوم بالا این بررسی رو انجام دادم . در تمام سایتها متخصصین امر از اظهار نظر قاطع در مورد برتری یکی از این دوربینها بر دیگری خودداری کرده بودن اما اگه حافظه من یاری کنه چند نکته رو به اجماع به عنوان چکیده بررسی هام به اطلاع دوستان می رسونم :
    1- کنون s2is بهترین کیفیت فیلم برداری رو در بین این سه مدل همراه با صدای استریو داره که به نظر من امتیاز مهمی نیست چون با توجه به قابلیت های پایین دوربین های عکاسی مناسب فیلم برداری نیستن(بدلیل نیاز به حافظه بالا و هزینه بالا وکیفیت پایینتر از دوربینهای فیلم برداری) . ضعیفترین کیفیت فیلم برداری رو FZ5 داره .
    2- عکس کنون در ISO بالا بیش از حد نویز داره که به نظر من غیر قابل قبوله (طراحی در پوش لنز آن هم خیلی بده و امکان گم شدنش زیاده ) این ایرادها شاید زیاد مهم نباشه ولی نشون میده کنون در طراحی این مدل دقت زیادی نکرده . بهترین هماهنگی لنز با CCD رو دوربین سونی داره (قابل توجه کسایی که از کارل زایس نبودن لنز سونی شاکی بودن !)
    3- کیفیت رنگها در عکس کنون طبیعی تره ولی سونی کمی رنگها رو تندتر از طبیعی نشون می ده که برای استفاده کننده غیر حرفه ای جالب تره . عکسهای پاناسونیک کمی بیش از حد شارپ هستن . من شخصا در مقایسه کلی عکس سونی رو بیشتر پسندیدم .
    4- در بین این سه تا ضعیف ترین لرزش گیر لنز رو سونی داره و بهترین (در حد عالی) کاهش دهنده قرمزی چشم رو باز هم سونی داره . بزرگترین صفحه LCD رو سونی با 2.5 اینچ داره . دوربین پاناسونیک فوکوس دستی نداره و بر خلاف دونای دیگه از باتری همراه خودش که کتابی هست استفاده می کنه که زیاد قوی نیست و برای عکاسی زیاد باید باتری زاپاس جداگانه خرید . بدترین وضعیت رو کنون داره که بدون باتری و شارژر عرضه می شه و باید هزینه زیادی بابت چند تا باتری خوب با شارژرش پرداخت کرد .
    5- کوچکترین ابعاد رو پاناسونیک داره . از نظر امکانات حرفه ای عکاسی کنون حرف اول رو می زنه و از نظر راحتی استفاده و طراحی ظاهری به نظر من سونی بهترینه .
    6- از نظر کیفیت ساخت همانطور که می دونید مدل H1 از بازار چین جمع شده (مدلهای ساخت چین) و شرکت تعداد زیادی از تولیداتشو پس گرفته . در بازار آمریکا هم تنها مدلی که خریدارها از خرابی اون شکایت دارن همین H1 سونی هست .
    7- بیشترین رضایت خریدارها در سایتهای خرید اینترنتی از FZ5 پاناسونیک بوده است .
    8- قیمت اوایل دی ماه در تهران :
    CANON S2IS : 4700000 R
    SONY DSC-H1 :3950000 R
    PANASONIC FZ5 :3350000 R
    9- بهترین انتخاب ؟ خیلی مشکله ! من به عنوان یه کاربر بی تجربه که راحتی استفاده و عکاسی اتوماتیک برام مهمه
    با توجه به قیمت و امکانات:
    اول: سونی البته ساخت ژاپن ! رو انتخاب می کنم .
    دوم: پاناسونیک FZ5
    سوم : CANON S2IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت همه دوستان
    من در هفته های اخیر در مورد این دو دو مدل دوربین و نیز رقیب نزدیک آنها یعنیpanasonic fz5 خیلی تحقیق کردم
    و می تونم بگم تمام سایتهای معرفی شده (و نشده!) توسط دوستان را بررسی کردم . اینو بگم که از عکاسی سر رشته ندارم و فقط بدلیل علاقه و قصد خرید یک دوربین با زوم بالا این بررسی رو انجام دادم . در تمام سایتها متخصصین امر از اظهار نظر قاطع در مورد برتری یکی از این دوربینها بر دیگری خودداری کرده بودن اما اگه حافظه من یاری کنه چند نکته رو به اجماع به عنوان چکیده بررسی هام به اطلاع دوستان می رسونم :
    1- کنون s2is بهترین کیفیت فیلم برداری رو در بین این سه مدل همراه با صدای استریو داره که به نظر من امتیاز مهمی نیست چون با توجه به قابلیت های پایین دوربین های عکاسی مناسب فیلم برداری نیستن(بدلیل نیاز به حافظه بالا و هزینه بالا وکیفیت پایینتر از دوربینهای فیلم برداری) . ضعیفترین کیفیت فیلم برداری رو FZ5 داره .
    2- عکس کنون در ISO بالا بیش از حد نویز داره که به نظر من غیر قابل قبوله (طراحی در پوش لنز آن هم خیلی بده و امکان گم شدنش زیاده ) این ایرادها شاید زیاد مهم نباشه ولی نشون میده کنون در طراحی این مدل دقت زیادی نکرده . بهترین هماهنگی لنز با CCD رو دوربین سونی داره (قابل توجه کسایی که از کارل زایس نبودن لنز سونی شاکی بودن !)
    3- کیفیت رنگها در عکس کنون طبیعی تره ولی سونی کمی رنگها رو تندتر از طبیعی نشون می ده که برای استفاده کننده غیر حرفه ای جالب تره . عکسهای پاناسونیک کمی بیش از حد شارپ هستن . من شخصا در مقایسه کلی عکس سونی رو بیشتر پسندیدم .
    4- در بین این سه تا ضعیف ترین لرزش گیر لنز رو سونی داره و بهترین (در حد عالی) کاهش دهنده قرمزی چشم رو باز هم سونی داره . بزرگترین صفحه LCD رو سونی با 2.5 اینچ داره . دوربین پاناسونیک فوکوس دستی نداره و بر خلاف دونای دیگه از باتری همراه خودش که کتابی هست استفاده می کنه که زیاد قوی نیست و برای عکاسی زیاد باید باتری زاپاس جداگانه خرید . بدترین وضعیت رو کنون داره که بدون باتری و شارژر عرضه می شه و باید هزینه زیادی بابت چند تا باتری خوب با شارژرش پرداخت کرد .
    5- کوچکترین ابعاد رو پاناسونیک داره . از نظر امکانات حرفه ای عکاسی کنون حرف اول رو می زنه و از نظر راحتی استفاده و طراحی ظاهری به نظر من سونی بهترینه .
    6- از نظر کیفیت ساخت همانطور که می دونید مدل H1 از بازار چین جمع شده (مدلهای ساخت چین) و شرکت تعداد زیادی از تولیداتشو پس گرفته . در بازار آمریکا هم تنها مدلی که خریدارها از خرابی اون شکایت دارن همین H1 سونی هست .
    9- بهترین انتخاب ؟ خیلی مشکله ! من به عنوان یه کاربر بی تجربه که راحتی استفاده و عکاسی اتوماتیک برام مهمه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت همه دوستان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    بالاخره کدام را خریدید شما؟
    من هم تو انتخاب این 3 تا موندم.
    صفحه چرخان کنون مزیت مهمیه برام همینطور کیفیت خوب فیلمبرداری آن نسبت به بقیه.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین