صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: سونی يا کنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: سونی يا کنون

با سلام خدمت دوستان عزیز،
    بحث شما در مورد برتری این یا آن ئروبین من را یاد بحث مشابهی انداخت در 7 سال پیش راجع به cpu اینتل یا amd. آن بحث خیلی از بحث شما داغ تر بود چون هم تعداد مدلهای cpu خیلی زیادتر بود هم اینکه مخاطب خرید کامپیوتر(cpu) زیاد بود. شاید یادتان بیاید میگفتند اگر amd بگیری با ویندوز و سیستم عاملها هماهنگ نیست و تند تند هنگ میکند، دیگر اینکه داغ میکند، پرفرمنس اینتل بهتر است و... این بحثها تا امروز هم ادامه دارد و بیشتر هم شده است.

همانطور که یکی از دوستان گفته بودند برای مقایسه دو برند(ترجیحا دو محصول با کلاس مشابه) باید نسبت performance/price را بین آنها سنجید. البته واضح است که Performance در مورد یک دوربین دیجیتال به ده ها پارامتر تقسیم میشود.
    نکته دیگر:
    یادم میاد آن موقع(همان داستان cpu) در جایی خواندم در دهه 80 یا 90 میلادی چند شرکت بزرگ ژاپنی برای شکستن انحصار آمریکا در ساخت CPU کامپیوترهای شخصی با هم متحد شدند و پس از حدود یکسال کار CPUای با مشخصات و پرفرمنس خیلی بالاتر از مثلا cpuهای اینتل ساختند. طبیعی بود که قینت نمونه ساخته شده خیلی بالا بود و آنها امید داشتند با بازاریابی وسیع و تولید انبوه قیمت را هم رقابتی کنند. اما پس از چند ماه کار marketing analysis به این نتیجه رسیدند که در بهترین شرایط قیمت محصول آنها بیش از چند برابر محصول رقیب خواهد بود و در نتیجه این پروژه شکست خورد....

میخواهم نتیجه بگیرم که در مقایسه هایی این چنین باید این نکات را در نظر گرفت:
    1- همان نسبت کارایی به قیمت. هر چیزی قیمتی دارد و حتما در مقایسه دو محصول باید قیمتها را هم در نظر گرفت. برای اینکه اثر این فاکتور را بیشتر حس کنید بیاید exaggerate کنید مثلا قیمت H1 را نصف یا قیمت S2IS را دو برابر قیمت فعلی فرض کنید.(فقط برای اینکه فاکتور قیمت را بیشتر لمس کنید)
    2- سرمایه، تجربه و امکانات لجستیک کمپانیها در موفقیت محصولات آنها بسیار موثر است. مثلا اگر بر فرض محال یک کمپانی درجه 2 مثل mercury دقیقا همین دوربین S2IS را میساخت و با قیمتی کمتر هم ارائه میکرد، آیا این دوربین اینقدر موفق میشد و فروش میکرد؟ به نظر من نه! بنابراین موفقیت سونی را در بازار صوتی تصویری دست کم نگیرید. میدانید که(از نظر کمپانیها) بسیاری از خریداران دوربینهای دیجیتال مثل شما حرفه ای نیستند و همین که مردم سونی را در یازار صوتی نصویری برند خوبی میدانند(چون همه در خانه تلویزیون و ضبط دارند) برایشان کفایت میکند و سراغ فاکتورهای تخصصی مثل سرعت شاتر،sensitivity،white balance و .. نمیروند.
    به نظر شما چه شد konica minolta از بازار دوربین عکاسی کنار کشید.آیا دلیلش را چیزی جز عدم وجود سرمایه و امکانات لجستیک کافی(در مقایسه با رقبا) میدانید؟ بر عکس،الان نظر شما راجع به دوربینهای سامسونگ چیست؟ احتمالا هیچکدام از ما خیلی آنها را جدی نمیگیریم اما یا توجه به سرعت رشد بالای این کمپانی و سرمایه و امکانات زیاد آن شاید 5 یا 10 سال دیگر بپرسید دوربینهای کنون بهتر است یا سامسونگ!!!!؟

بنابراین درست است که سونی مثل کنون دوربین ساز نیست اما همان چیزهایی که (به جز دوربین شامل وسایل صوتی تصویری و ...) میسازد و میفروشد، چون targetهای زیادتری در بازار دارند و کمپانی را پول دارتر میکنند در نتیجه امکانات کمپانی برای رشد سریعتر زیاد میشود و چه بسا در سالهای آینده سونی در تکنولوژی ساخت دوربین در عین حفظ قیمت معقول از کنون هم پیشی بگیرد.(چرا Konica minolta در میان این همه کمپانی با سونی به توافق رسید مثلا نه با کنون: یا کنون احتیاجی به تکنولوژی کونیکا نداشت چون خودش آن را داشت و یا به اندازه سونی قدرت پرداخت رقمهای بالا را یرای خرید تکنولوژی نداشت- به هر حال با این خرید، سونی باز هم رشد کرد)

ببخشید که زیاده گویی شد. از اساتید محترم خواهش میکنم نظرات خود را نوشته و نطالب اینجانب را نقد کنند.
    مرسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    با مطالعاتی که در مورد این دوربینها کردم، از بین سونی و کنون یکی را میخوام انتخاب کنم.
    از نظر امکانات و کیفیت برای کار من هر دو جوابگو هستند. فاکتور مهم قیمت آن هست.
    کنون + باتری+ شارژر+ حافظه 512 حدود 500 هزار تومان میشه
    ولی سونی را نمیدونم! ظاهرا باتری و شارژر همراه خودش داره و فقط باید حافظه خرید. درسته؟
    آیا کیفیت شارژر همراه خودش خوبه؟

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

شما لطفا بگید تا سقف چه قدر حاظرید بدید کنون و سونی که یه مدل دوربین ندارن.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من تصمیم به خرید قطعی H1 or S2IS را دارم.
    تو جمهوری از چندجا قیمت گرفتم (450 تومان و 400 تومان)
    فقط نکته مهم که تاثیر گذاشته تو انتخابم، گارانتی آن هست.
    با اینکه اعتقاد زیادی به گارانتی ندارم ولی باز بهتر از هیچیه!
    میخوام ببین این مدلها را از کجا تهیه کنم مطمئنتر هست؟

ممنون

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط onlypayam
    سلام
    من تصمیم به خرید قطعی H1 or S2IS را دارم.
    تو جمهوری از چندجا قیمت گرفتم (450 تومان و 400 تومان)
    فقط نکته مهم که تاثیر گذاشته تو انتخابم، گارانتی آن هست.
    با اینکه اعتقاد زیادی به گارانتی ندارم ولی باز بهتر از هیچیه!
    میخوام ببین این مدلها را از کجا تهیه کنم مطمئنتر هست؟

ممنون
    سلام ...

البته همونطور که خودتون گفتین برای کنون 30 تومن پول شارژر و باطری و حداقل 30 تومن پول کارت حافظه و حداقل 20 تومن پول کیف رو هم اضافه کنید (نمیدونم سونی کیف تو پکش داره یا نه). نمایندگی رسمی کنون تو ایران آفومار هست، و برای خرید میتونید به فروشگاه مرکزی کنون تو بلوار کشاورز نرسیده به میدان ولیعصر مراجعه کنید. گارانتی های دیگه ای مثل نورنگار و آهونگار هم هستن که نمایندگی رسمی نیست ولی قیمتهاشون پائین تره. در مورد گارانتی دوربینهای سونی اطلاعی ندارم دوستان اگه میدونن راهنمائی کنن.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th
    سلام ...

البته همونطور که خودتون گفتین برای کنون 30 تومن پول شارژر و باطری و حداقل 30 تومن پول کارت حافظه و حداقل 20 تومن پول کیف رو هم اضافه کنید (نمیدونم سونی کیف تو پکش داره یا نه). نمایندگی رسمی کنون تو ایران آفومار هست، و برای خرید میتونید به فروشگاه مرکزی کنون تو بلوار کشاورز نرسیده به میدان ولیعصر مراجعه کنید. گارانتی های دیگه ای مثل نورنگار و آهونگار هم هستن که نمایندگی رسمی نیست ولی قیمتهاشون پائین تره. در مورد گارانتی دوربینهای سونی اطلاعی ندارم دوستان اگه میدونن راهنمائی کنن.
    اول بدونیم منظور از نماینده رسمی چیه.
    ببینید نماینده رسمی یعنی نماینده ای که فعالیت خودش رو مستقیما زیر نظر شرکت مثلا کانن انجام بده.
    آفومار و نورنگار از این جمله نمایندگی ها نیستند و محصولات خود رو به صورت غیر مستقیماز نمایندگیهای خاورمیانه و دیگر نقاط جهان تهیه میکنند.اما آفومار چون تبلیغات داره و چنین ادعایی میکنه بعضی از دوستان چنین باور کرده اند.
    اصولا تمام فروشگاه ها محصولات خودشون رو از نمایندگی ها(مثلا آفومار)تهیه میکنند.حالا همین آفومار حتی یک عدد هم 5 دی نداره که اینقدر تبلغ میکنه.روزی که من برای خرید رفتم نورنگار آقای فروغی 10 عدد 5 دی همراه با چند مدل دیگه جلوی خودم فرستاد آفومار که پیک خود آفومار برای تحویل اجناس اومده بود.
    یکی از دلایلی که آفومارقیمت بالایی برای محصولاتش گذاشته همین خرید از دست ویا شخصه نه از خود کانن.
    البته این کار میتونه سیاستی مثل سود بیشتر را هم داشته باشه.
    اما نماینده رسمی سونی در ایران همان شزکت آیوا صابق واقع در جمهوری است که البته الان به سونی تغییر نام داده.نماینده تعمیرات هم شرکت ایران ضبط و /آوانگار و....میباشد که به نظر من از آفومار که نماینده قلابی کانن هست مطمئن تره.
    در گذشته هم نماینده واردات سونی همان شرکت معروف الرمس بود.
    مسعود قدیری

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

فکر نمی کنم اینطور باشه، اگه تو سایت خود شرکت کانن برین می بینین که تو ایران شرکت آفومار رو به عنوان نمایندگی رسمی معرفی کرده. حالا اینکه چقدر خدماتش مناسبه و نسبت به شرکتهای دیگه چطوره بماند، ولی اینکه نمایندگی رسمی هست رو من با استناد به خود سایت کنون میگم.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

بله تا جایی که من هم می دانم آفومار نمایندگی رسمی است. ولی اینکه در حد یک نمایندگی رسمی خدمات می دهد یا نه مساله جداگانه ای است. البته در سایر کشورهای دنیا هم کمابیش این مسائل هست و من در فروم های زیادی دیده ام که از خدمات گارانتی نمایندگی نیکون یا کانن شکایت داشته اند و کمابیش وضع همانند ایران بوده است. مثلا دوربین را برای تعمیر به کارخانه فرستاده اند و چند ماه برگشتش طول کشیده و ازاین قبیل حرفها که ایران هم هست.
    یعنی ظاهرا بعضی از این مسائل به نوع نمایندگی و حجم فعالیت آن بر می گردد و شاید اصلا از طرف خود شرکت اصلی چنین چیزی قابل قبول و به صرفه نباشد که در مثلا ایران با این حد خرید (بخاطر درآمد سرانه پایین نسبت به کشورهای اروپایی یا آمریکا خرید ما اصلا به حساب نمی آید)، خدماتی همانند کانادا یا آمریکا بدهد.
    (یکی از دوستان من که کانادا است برای خرید دوربین چند مدل مختلف را به مدت یک هفته تست کرد و یکی دو ماهی در حال تست مدلهای مختلف بود تا یکی را که بهتر بود خرید، و می گفت که آنجا میتواند تا یک ماه بدون هیچ دلیلی جنس خریداری شده را پس دهد و عین پولش را پس بگیرد! چنین چیزی در ایران توقعی گزاف است... چون با این حجم کم خرید و فروش (نسبت به دیگر کشورها) با چنین کاری شاید بیش از نصف دوربین های نمایندگی تبدیل به دست دوم شود و ضررش از سودش بیشتر باشد، ولی جایی که نمایندگی چند صد هزار دستگاه می فروشد تحمل 10 درصد برگشتی خیلی مهم نیست، ضمن اینکه برگشتی ها را هم به عنوان جنس درجه دو به قیمت تمام شده می فروشند.)
    در کل این قضیه خیلی پیچیده تر از این حرفها است و باید جوانب مختلف را در مورد آن مد نظر داشت.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    بله تا جایی که من هم می دانم آفومار نمایندگی رسمی است.
    سلام
    جناب شهبازی عزیر اگر من گفتم نیست به این دلیل بود:

Dear Sir

The "Aphomar" company which you have asked about is not recognized as an official canon agency.

Regards,
    Canon Support Center
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

http://www.canon-me.com/Contact_Us/C...PageID=29059#3

آفومار توضیع کننده ی رسمی محصولات کنون میباشد.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین