صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45
Like Tree268تشکر

موضوع: کانن 6D يا نيکون D750

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    .....

عملا ریکاوری نقاط سایه و رسیدن به جزءیات مناسب خیلی به قسمتهای هایلایت ارتباطی ندارد. البته در کنتراست کلی و کنتراست موضعی خروجی نهایی قطعا تاثیر میگذاشت اما این عکس میتوانست های لایتهایی تا مرز اور شدن (یا حتی بیشتر) هم داشته باشد که نهایتا برای کیفیت نقاط تاریک تفاوتی ایجاد نمیکرد.
    ....
    منظور من از عبارت "تا مرز اور شدن هایلایت ها" افزایش نوردهی در حین عکاسی بوده است تا حدی که نقاط روشن عکس در منتهی الیه سمت راست هیستوگرام قرار بگیرند، با این حساب قسمت های میدتون و سایه هم به سمت راست شیفت خواهند شد. (چون افزایش اکسپوژر بر روی تمامی نقاط عکس اثر می گذارد) چند پست قبل در مورد فواید اکسپوز بیشتر در ثبت جزئیات بهتر توضیح و لینک دادم و این افزایش نوردهی "قطعا" به بالاتر رفتن کیفیت نقاط تاریک کمک خواهد کرد.

-----------------------------

در مورد مسئله ای که راجع به حرکت هر جز در هر عکس (مثل شاخ و برگ) فرمودید. در بسیاری از نرم افزارهای HDR ساز تنظیمات خوبی برای پدیده Ghosting قرار داده شده است. شما می توانید حتی با انتخاب دستی قسمتی که دچار Ghosting شده باشد را انتخاب کرده و مشخص کنید اطلاعات آن از کدام شات گرفته شود. با این کار افزایش دیتیل خوبی خواهید داشت. البته قسمت تنظیمات اتوماتیک این نرم افزارها هم عملکرد قابل قبول دارند.
    yaghoobi، K_NMT، Amin Zarif و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    منظور من از عبارت "تا مرز اور شدن هایلایت ها" افزایش نوردهی در حین عکاسی بوده است تا حدی که نقاط روشن عکس در منتهی الیه سمت راست هیستوگرام قرار بگیرند، با این حساب قسمت های میدتون و سایه هم به سمت راست شیفت خواهند شد. (چون افزایش اکسپوژر بر روی تمامی نقاط عکس اثر می گذارد) چند پست قبل در مورد فواید اکسپوز بیشتر در ثبت جزئیات بهتر توضیح و لینک دادم و این افزایش نوردهی "قطعا" به بالاتر رفتن کیفیت نقاط تاریک کمک خواهد کرد.

-----------------------------

در مورد مسئله ای که راجع به حرکت هر جز در هر عکس (مثل شاخ و برگ) فرمودید. در بسیاری از نرم افزارهای HDR ساز تنظیمات خوبی برای پدیده Ghosting قرار داده شده است. شما می توانید حتی با انتخاب دستی قسمتی که دچار Ghosting شده باشد را انتخاب کرده و مشخص کنید اطلاعات آن از کدام شات گرفته شود. با این کار افزایش دیتیل خوبی خواهید داشت. البته قسمت تنظیمات اتوماتیک این نرم افزارها هم عملکرد قابل قبول دارند.
    بله اقای عبدلپناه من متوجه منظورتون هستم. در مقایسه با این شات که در -1.7 است، قطعا شاتی که با -1 گرفته شده کیفیت بهتری در تمامی نقاط عکس دارد. چه روشن و چه تاریک. من هم برای پردازش نهایی در ارشیو خودم از شات -1 که درست قبل از اور شدن ابرهاست استفاده کرده ام. منتها برای این مثال جهت نشان دادن توانایی بدنه های جدید در بازیابی اطلاعات شات -1.7را انتخاب کردم و عرضم هم این بود که تجربه بمن نشان داده بفرض اگر در همین شات -1.7 هالایتها درست در انتهای هیستوگرام و در معرض اور شدن بودند باز هم تاثیری روی کیفیت ریکاوری قسمتهای تاریک نمیگذاشت.
    Amir Abdolpanah، 47amir و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    قابل توجه دوستانی که می فرمایند نیکون لنز پرتره مناسب ندارد بنده با این نظر موافق نیستم. کافیه لنز 85mm f/1.4G رو تو اینترنت سرچ کنید و نمونه عکسها رو ببینید. بی جهت نیست که به این لنز لقب سلطان لنزهای پرتره رو دادند.

لنزهایی نظیر 85mm f/1.8G که حتی بهتر و شارپتر از نمونه کنونی هست یا 50mm f/1.8G رو بدنه کراپدار نمونه های عالی برای پرتره هستند.
    ا
    مورد بعدی لنز 135 اف2 کنون است که باز هم معادل قابل قیاسی برایش در نیکون پیدا نمیشود! تقریبا تمام عکسهایی که در این فاصله کانونی دیده ام با لنز کنون گرفته شده! البته نیکون هم یک لنز قدیمی 135 اف2 دارد که .....
    من هم جاهای مختلفی خوانده ام که بسیاری لنز nikon 135 f2 dc را بهترین لنز پرتره میدانند؟
    Saeed.fathi و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

با تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتند و جواب دادند
    با تمام برتری های 750 دی تصميم گرفتم روی کنون بمونم ، دليلش هم اينه بعد از چند روز تحقيق لنز های دلخواهم رو توی نيکون پيدا نکردم و با مقايسه عکس ها ديدم رنگ های کنون رو بيشتر دوست دارم (تو پراسس ميشه اين رو تا حدی تغيير داد اما زمان بره)

لنز های مثل 135 و 85 1.2 لنز های خاصی هستند که معادلی توی نيکون ندارند ، درسته لنز 85 1.4 نيکون شارپ تره اما اون جذابيت و خاص بودن 85 1.2 رو نداره
    از طرفی هم لنز های 24-70 70-200 نيکون به خوبی مدل های کانن نيستند و 24-70 تامرون هم با اينکه روی کنون لنز خوبيه اما کاربر های نيکونی خيلی ازش راضی نيستند (شايد به خاطر رزولوشن بالاتر نيکون باشه )

نتيجه اين شد که ترجيح ميدم وقت بيشتری روی پروسس فايل ها بزارم اما لنز های کنون رو داشته باشم و احتمالاً در آينده سونیA7R رو برای کار های منظره بگيرم
    K_NMT، usef، mreza1001 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

بنظر من انتخاب خوبی است. اگر عکاسی منظره برایتان مهم است یک بدنه دست دوم الفا7 (با آر، بی آر، با اس یا ....) تهیه کنید و با تبدیل از لنزهای کنون استفاده کنید. فکوس هم میدهند! خیلی از عکاسان منظره همین کار را میکنند. بعد از معرفی نسخه جدید الفا7 2 چند بار بدنه نو ورژن قدیمی را حدود 800 دلار دیدم! خودم هم بفکر تغییر برند افتادم ولی به دلیل اینکه به پرتره علاه مندم بعد از دیدن قیمت لنزهای 85 و 135 سونی (زایس) نظرم کلا عوض شد.
    ظاهرا برای پرتره با بودجه محدود تنها انتخاب همین کنون است.
    yaghoobi، K_NMT، usef و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر همراه MohammadRanjbar آواتار ها
    تشکر کرده
    5166

اول از همه از جناب دانش پایه و عبدالپناه بخاطر ارائه مطالب مفید و ارزشمند سپاس گذارم و نتوانستم فقط به یک تشکر بسنده کنم.

واما سوال:

تا اینجا برای دوستان و حقیر تقریباً مشخص شد که این بدنه ها چه ویژگی هایی دارند و کدام بیشتر مناسب کار پرتره و منظره هستند و کنون لنز های پرتره بهتر و مقرون به صرفه تری برای کار پرتره دارد.

حال اگر بحث دینامیک رنج را نادیده بگیریم و کاری با ریکاوری سایه ها در عکس نداشته باشیم، در واقع همیشه با سه پایه و استفاده از فیلتر GND ا(Graduated Neutral Density Filter)یا با چندین شات عکس HDR بگیریم. و ملاک صرفاً خروجی عالی با الویت وضوح عکس باشد. (از بحث شارپنس گرفته تا CA،دیستروشن و...)

البته شاید مطرح کردن چنین سوالی درست نباشد
    !

بین این دو بدنه،6D با لنز 35-16 4 و D750 با لنز 35-18 کدام یک خروجی بهتری ارائه میدهد؟
    اگر شما باشید کدام یک را انتخاب میکنید؟

همچنین با بهرهمندی و استفاده از فایل های 32 بیتی

با احترام
    ویرایش توسط MohammadRanjbar : Saturday 14 March 2015 در ساعت 01:23
    m.daneshpayeh و saber.pix تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadRanjbar نمایش پست ها
    اول از همه از جناب دانش پایه و عبدالپناه بخاطر ارائه مطالب مفید و ارزشمند سپاس گذارم و نتوانستم فقط به یک تشکر بسنده کنم.

واما سوال:

تا اینجا برای دوستان و حقیر تقریباً مشخص شد که این بدنه ها چه ویژگی هایی دارند و کدام بیشتر مناسب کار پرتره و منظره هستند و کنون لنز های پرتره بهتر و مقرون به صرفه تری برای کار پرتره دارد.

حال اگر بحث دینامیک رنج را نادیده بگیریم و کاری با ریکاوری سایه ها در عکس نداشته باشیم، در واقع همیشه با سه پایه و استفاده از فیلتر GND ا(Graduated Neutral Density Filter)یا با چندین شات عکس HDR بگیریم. و ملاک صرفاً خروجی عالی با الویت وضوح عکس باشد. (از بحث شارپنس گرفته تا CA،دیستروشن و...)

البته شاید مطرح کردن چنین سوالی درست نباشد
    !

بین این دو بدنه،6D با لنز 35-16 4 و D750 با لنز 35-18 کدام یک خروجی بهتری ارائه میدهد؟
    اگر شما باشید کدام یک را انتخاب میکنید؟

همچنین با بهرهمندی و استفاده از فایل های 32 بیتی

با احترام
    همیشه به این راحتی نیست که بتوانید از اچ دی ار استفاده کنید. عکاسی اچ دی ار هم مشکلات خودش را دارد.
    بعضی وقتها که یکی از عکسهای اندر اکسپوز را به تنهایی پردازش میکنم انتخاب بین اچ دی ار و تک شات برآیم سخت میشود. از طرفی تک شات دیتیل کمتری در سایه ها دارد و از طرفی اچ دی ار مشکلات پردازشی دیگری مثل حرکت اجزای تصویر را دارد. از حرکت افراد و ماشینها دریک نمای شهری گرفته تا موج دریا و شاخ و فرگ درختان در یک روز بادی برای منظره. مواردی که عملا امکان اچ دی ار نیست هم به این داستان اضافه کنید. نتیجه این میشود که گاهی با تمام برتریهای غیر قابل انکار اچ دی ار از نظر کیفیت تصویر، تک شات را ترجیح میدهم. اگر در دی6 یکی دو استاپ دینامیک رنج بیشتری داشتم شاید تعداد اچ دی ارهایم خیلی کم میشد. این مشکلات بکنار، بفرض اینکه بخواهیم از اچ دی ار هم استفاده کنیم، دینامیک رنج بالاتر به معنی تعداد شاتهای کمتر و پروسس راحتر با مشکلات کمتر است.

با چند نمونه ای که از 750دی بررسی کرده ام قطعا 750دی را برای منظره پیشنهاد میکنم. البته در مورد این لنز مورد نظر شما اطلاعی ندارم بررسی کنید شاید خیلی در انتخاب تاذثیر گذار باشد.

از کیفیت تصویر که بگذریم، چرا اینقدر کیفیت بدنه 750دی بد است؟ یک بار که امکان مقایسه با 7100دی بود کیفیت 7100 را بهتر دیدم. لنز کیتش که در مقایسه با کیت دی6 (24-105)...
    راستی نقطه فکوس را در 750دی چطور تغییر میدهند؟
    Nima Sadigh، S_Mahdi، arefjoon و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

این نمونه عکسها شاید بهتر کمک کنه :

دی 750
    https://pixelpeeper.com/cameras/?cam...es=3&digicam=0

6 دی

https://pixelpeeper.com/cameras/?cam...es=3&digicam=0
    arefjoon و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

راستی نقطه فکوس را در 750دی چطور تغییر میدهند؟
    منوهای دوربین‌های نیکون تقریبا همه شبیه همدیگر هستند ...
    دکمه وسطی کنار لنز را که کنار اهرم فوکوس مانوال و اتوفوکوس است را فشار دهید که با AF/M مشخص شده و سپس با دایال پشتی نوع فوکوس را انتخاب کنید و با دایال جلویی ، تعداد نقاط فوکوس را ...
    yaghoobi، m.daneshpayeh، KHAKSAR و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

دوستان ممنونم از توضیحات خیلی تخصصی که ارائه کردید و بحث های مفیدی که داشتید
    اما متاسفانه از یه جایی به بعد کلا آف تاپیک شد و رفتید دنبال بحث های خیلی تخصصی تر
    و من همچنان نفهمیدم که کدوم دوربین بهتر هست
    دوستان بر اساس کاربرد این دوربین هارو تقسیم بندی کردند که مثلا 6دی برای پرتره بهتره و 750 برای منظره
    کیفیت لنز های نیکون و کنون در مدل های مشابه کدام بهتر هست
    و همینطور از نظر قیمت
    البته برخی لنزهای خیلی گران مثل 24-70 رو میشه از برند تمرون هم تهیه کرد که حدود 2 میلیون ارزون تر هست و تقریبا کیفیت مشابهی رو ارائه میکنه
    اما من دنبال لنز 85 اف 1.8 میگردم در کنون بهتر هست یا در نیکون
    همینطور لنز 14-24 رو که فرمودید برای نیکون که خیلی خوبه ولی حدود 5 میلیون قیمت داره و من نمیتونم همچین هزینه ای کنم
    از طرفی میخوام یه تجهیزات نوری ساده ای در حد آتلیه خانگی داشته باشم تا کارهای تبلیغاتی رو شروع کنم
    خوشحال میشم دوستان لطف کنید و گره از کار من باز کنید
    ممنون از همتون
    arefjoon تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین