صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 127
Like Tree4تشکر

موضوع: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

سلام به همه دوستان
    وقتي اومدم تاپيك احساس كردم اينجا اواسط جنگ جهاني دومه
    ابتدا معذرت مي خوام مثل اينكه نتيجه جمله آخر من شر شده ( ِD80 چيزي در حد 30 d ) بازم به عرض ميرسانم اصلا منظورم اين نيست كه از 30 d بهتره يا مثل اونه ببينيد عرض ميكنم در حد و براي اين جمله دلائل متعددي دارم
    1- كيفيت ساخت بدنه
    2- خوش دست بودن
    3- امكانات كامل و iso3200
    4- نويز كم نسبت به كلاسهاي قبلي نيكون و براندهاي فعلي هم كلاس در اين مورد از دوستان خواهش مي كنم متعصب نباشند و يه نيم نگاهي به نمونه عكس اين دوربين و سايتهاي مقايسه بندازند . آقايان دوستان عزيز وقتي بنده همزمان دارم هر دو رو مقايسه ميكنم ميبينم واقعا نويز ِd80 پائين اومده و دقيقا در حد 30d هستش بابا قرار نيست تا ابد نيكون نويز داشته باشه قضيه اين دو تا مارك شده مثل اينتل و amd يه مدت ميگفتن amd خيلي داغه بعد گفتن اينتل خيلي گرمه حالا دوباره ميگن اينتل خيلي خنكه ( جهت اطلاع دوستاني كه در جريان نيستن مثالهاي بالا در مورد پردازنده كامپيوتره ) نهايتا باز هم ميگم به غير از سرعت شاتر كمتر سرعت فريم كمتر سايز كوچكتر و يك سري جزئبات d80 چيزي از 30d كم نداره حتي در مواردي از اون بهتره مواردي مثل باتري بهتر رزولوشن بالاتر در كل من دو دفعه بيشتر عكس شب با زمان بيش از 30 ثانيه با 30d نگرفتم يه بار براي عكاسي آسمان شب در افق خليج فارس يه بار هم براي مقايسه d80 با 30d كه در مورد دوم خيلي روي نويز زوم كردم اما به جرائت ميگم كه تفاوت نويز اين دو تا خيلي خيلي كمتر از تفاوت قيمتشه هيچ وقت هم نياز به سرعت 1/8000 پيدا نشد البته خيلي دنبال يكي ميگشتم كه حاضر بشه موقع شليك همكاري كنه تا من عكس گلوله بگيرم . اما همه با يه نگاه عاقل اندر سفيه به من مگفتن پسر جان گلوله كه براي عكاسي نيست ;) در كل اين روزا كار من شده عكاسي با iso بالا براي مچ گيري نيكون و در آخر يه چيزي ميگم دوربين فقط 5d و ديگر هيچ .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

مسعود جان

خيلي ممنون من هم واقعا برام سوال بود كه اين تفاوت دايناميك رنج اينقدر مشهوده كه شما ميفرماييد هست.

دوستان مطلع لطفا از بحثهايي كه پيش مياد ناراحت نشن چون واقعا در اينگونه بحثها است كه افراد علاقمند تازه وارد نكات ظريف رو ياد ميگيرند

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط amir33000 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    ابتدا معذرت مي خوام مثل اينكه نتيجه جمله آخر من شر شده ( ِD80 چيزي در حد 30 d ) بازم به عرض ميرسانم اصلا منظورم اين نيست كه از 30 d بهتره يا مثل اونه ببينيد عرض ميكنم در حد و براي اين جمله دلائل متعددي دارم
    1- كيفيت ساخت بدنه
    2- خوش دست بودن
    4- نويز كم نسبت به كلاسهاي قبلي نيكون و براندهاي فعلي هم كلاس در اين مورد از دوستان خواهش مي كنم متعصب نباشند و يه نيم نگاهي به نمونه عكس اين دوربين و سايتهاي مقايسه بندازند . آقايان دوستان عزيز وقتي بنده همزمان دارم هر دو رو مقايسه ميكنم ميبينم واقعا نويز ِd80 پائين اومده و دقيقا در حد 30d هستش بابا قرار نيست تا ابد نيكون نويز داشته باشه قضيه اين دو تا مارك شده مثل اينتل و amd يه مدت ميگفتن amd خيلي داغه بعد گفتن اينتل خيلي گرمه حالا دوباره ميگن اينتل خيلي خنكه ( جهت اطلاع دوستاني كه در جريان نيستن مثالهاي بالا در مورد پردازنده كامپيوتره ) نهايتا باز هم ميگم به غير از سرعت شاتر كمتر سرعت فريم كمتر سايز كوچكتر و يك سري جزئبات d80 چيزي از 30d كم نداره حتي در مواردي از اون بهتره مواردي مثل باتري بهتر رزولوشن بالاتر در كل من دو دفعه بيشتر عكس شب با زمان بيش از 30 ثانيه با 30d نگرفتم يه بار براي عكاسي آسمان شب در افق خليج فارس يه بار هم براي مقايسه d80 با 30d كه در مورد دوم خيلي روي نويز زوم كردم اما به جرائت ميگم كه تفاوت نويز اين دو تا خيلي خيلي كمتر از تفاوت قيمتشه هيچ وقت هم نياز به سرعت 1/8000 پيدا نشد البته خيلي دنبال يكي ميگشتم كه حاضر بشه موقع شليك همكاري كنه تا من عكس گلوله بگيرم . اما همه با يه نگاه عاقل اندر سفيه به من مگفتن پسر جان گلوله كه براي عكاسي نيست ;) در كل اين روزا كار من شده عكاسي با iso بالا براي مچ گيري نيكون و در آخر يه چيزي ميگم دوربين فقط 5d و ديگر هيچ .
    من هم گفتم حتی بهتر به همین دلایلی که شما می فرمایید
    چون خیلی از آپشنهای مهمی را از D200 به ارث برده است پس اگر D200 با یک 30D دریک کلاس است که در حقیقت همینطور هم هست. پس مقایسه این دو دوربین در برخی موارد تاکید می کنم در برخی موارد شوخی نیست جناب آرش خان عزیز

به خدا منظورم این نیست که D80 از 30D خیلی بهتر است حتی در برخی موارد هم عقبتر از 30D است بدنه منیزیم خودش یک محاسن بی چونه چراست و همچنین بافر قویتر. البته برای برخی از عزیزان

ولی در برخی موارد مثل نورسنجی و فوکوس که فکر کنم اگه اشتباه نکنم چون اطلاعاتم زیاد نیست جناب اقای قدیر عزیز خیلی مهمتر از بدنه و بافر است
    بازهم تاکید می کنم جناب آقای قدیری عزیز منظور من با افرادی است که این مواردی مثل سرعت ۵ فریم در ثانیه و بدنه منیزیم برایشان مهم نیست مثل خود من ولی برایشان قیمت ، لنزهای ارزان با کیفیت خوب ، سرعت فوکوس ، نورسنجی ، iso 3200 برایشان مهمتر است.

البته بازهم تاکید می کنم منظورم من از نورسنجی و یا فوکوس سریع در D80 این نیست که از 30D بهتر ولی در یک رده هستند؟

نمی دانم شاید حرفهای من برای بعضی از دوستان خنده دار باشد متاسفانه اطلاعات من در همین اندازه است و در این فروم قصد بنده فقط کسب اطلاعات و آگاهی می باشد.
    محمد علی توفیق

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط amir33000 نمایش پست ها
    اين روزا كار من شده عكاسي با iso بالا براي مچ گيري نيكون و در آخر يه چيزي ميگم دوربين فقط 5d و ديگر هيچ .
    دوست عزیز به نظرم باید در سبک عکاسی خود تجدید نظر کنید!!!!
    والا کل صحبتها و بحثها سر اینه که 30دی با دی80 در یک کلاس نیستن که بخواهیم با هم مقایسشون کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اصولا اشكال وقتي بوجود مياد كه ما همه رو مثل خودمون ميبينيم.
    دي 80 دوربين ارزشمنديست...(به بسياري از دوستانم توصيه كردم بخاطر مجموع عوامل موثر در خريد) ولي مقايسه اون با 30 دي مثل شوخي ميمونه!
    !
    و اینکه با توجه به نیاز شخصی هر کس انتخاب هم فرق میکنه اونوقت شما میگی فقط 5دی ؟؟؟؟!!! خیلی جالبه
    به نظر من هم دوستان دیگه در مورد انتخاب دوربین سوال نکنن چون به گفته ایشون دوربین فقط 5 دی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d نمایش پست ها
    البته چنین حرفی رو بنده در پستهای ایشون ندیدم. شاید برداشتها متفاوت بوده..
    اریو جان همانطور که کاوه و مسعود هم گفتن : پست 76 پیشنهاد میکنم یکبار دیگه پستهارو با دقت بخونی..
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

معذرت مي خوام ام اگه كسي 5d بزاي فروش سزاغ داره من خريدارم
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

امیر جان یک نگاه به لینکهای زیر بینداز......
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond80/page18.asp
    حالا دقت کن که 400 دی نویز بیشتری هم نسبت به 30 دی داره...(بحث نویز نیست، شما خود در مورد ان سخن گفتید).پس دی 80 که نویز بیشتر نسبت 400 دی داره چطور هیچ فرقی با 30 دی نداره؟؟؟

اما نویز رو چطور مقایسه کرده اید؟
    اصلا نویز چیست؟
    چه جنسیتهایی داره؟
    رنگی و یا تک رنگ؟
    میزان هریک رو به چه صورت اندازه گیری کردید؟
    نویز دی 80 واقعا نسبت به دوربینهای دیگر نیکون کم شده....بحثی نیست...و قرار هم نیست نیکون تا ابد نویزی بماند....باز هم بحثی نیست...
    اما اگر ملاک مقایسه باشد....و دقت در انجام مقایسه.....بحث زیاده..
    حالا که به این لینک خوب نگاه کردید....کمی در موردشون بحث میکنیم....آنهم به جهت روشن شدن موضوع...

در لینک پیوست شده دیده میشود که نویز تصویر ؛ پردازنده دی 80 را برای از بین بردن نویز مجبور به سافت کردن و کاستن جزئیات کرده است....
    بجز تصاویر سیاه و خاکستری به خود عکس هم دقت کنید....
    متوجه این نرم بودن و کم شدن جزئیات خواهید شد...هم در صورت و هم موها...

حالا در اتنهای صفحه آقای فیل همان عکسها رو با نویز ریداکشنهای مختلف گرفته است....حالا خودتون جای عکسها رو عوض کنید و در ایزوهای 800 و 1600 عکسهایی با نویز ریداکشن خاموش قرار دهید...(چون هم سونی و هم کانن از این سیستم استفاده نکرده اند)..
    در نمودارها هم این موضوع کاملا مشخص است.....

حالا بیشتر ببینید:

در ایزوی 400 به بالا سیستم نویز ریداکشن خود به خود فعال میشود و همان اتفاقهای گفته شده رخ میدهد....

حالا باز هم وضعیت بدتر میشه....

پس نتیجه چی هست؟؟
    در حقیقت نیکون نویز این دوربین رو کم نکرده....و در واقع نویز این دوربین ...همان است که در دی 200 و آ 100 هم است....
    با این تفاوت که نویز ریداکشن این دوربین با استفاده از الگوریتمهای بهتر تاثیر بهتری بر روی نویز داشته....و البته به قیمت از دست دادن جزئیات......

در مورد این موضوع صحبت کردم ، چون شما بیان فرمودید....
    اما همیشه مسئله نویز مطرح نیست.....
    موارد دیگری هم در انتخاب ما دخیل هستند....مثل قیمت(که مهمترین مسئله است)...
    بدنه بهتر و امکانات بهتر.....
    من نمیگم چرا دی 80 خریدید....اتفاقا کار بسیار خوبی کردید...چون من هم این دوربین رو به همه پیشنهاد میدم...
    اگر مشکل مالی نباشه .... امکانات بهتر دی 80 می تواند خیلی جذاب باشد...

من میگم چرا باید این دو را اصلا باهم مقایسه کرد.....
    نویز 350 دی به مراتب کمتر از دی 200 است.....اما قابل مقایسه نیستند.....چون 350 دی در رده معمولی اس ال آر ها قرار دارد و دی 200 در رده نیمه حرفه ای.....
    چون دی 200 امکاناتی دارد که آنرا از 350 دی متمایز میکند....
    و در اخر دی 200 را برای عملکردهای حرفه ای تری طراحی کرده اند....

اما دوست عزیز....برای عکس گرفتن از گلوله شاتر 8000/1 هم کفایت نخواهد کرد.....
    به لینک زیر دقت کنید:http://www.akkasee.com/forum/showthr...81%D9%86%DA%AF

در آخر يه چيزي ميگم دوربين فقط 5d و ديگر هيچ .
    اما چرا دوربین فقط 5 دی؟؟؟؟
    مگر با دوربین چه میکنید که فقط 5 دی از پس آن بر می آید؟؟؟
    ویرایش توسط Ghadiri : Sunday 31 December 2006 در ساعت 21:00
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

آریو خان بهتر پست ها رو کمی بادقت بخوانید دوست عزیز....

البته چنین حرفی رو بنده در پستهای ایشون ندیدم. شاید برداشتها متفاوت بوده. شاید قسمت آخر حرفشون که نوشته اند خرید دی 80 منظقی تر است منظقی نباشه !
    پست شماره 98 رو که خودتون نوشته اید مرور کنید....

شاید باید اون نوشته رو معرفی میکردید.
    کامیار نباید به او پست اشاره میکرد....بلکه شما باید در خواندن پستها بیشتر دقت میکردید ....فکر میکنید 4 صفحه بحث بر سر چه بوده است؟؟

ارسالی توسط kamyar
    شما به عنوان یک عضو فعال نوشتید دی 80 بهتر از 30 دی هست ...
    دوست عزیز......
    برای خرید و فروش به بخش مربوطه مراجعه بفرمایید.....
    اما در زمان بروز چنین بحثهایی چنین نوشته هایی توهین تلقی میشود....توهین به تمام کسانی که به نحوی در بحث شرکت کرده اند...اینجا جای پارازیت انداختن و اعلام پیام بازرگانی نیست....

از کاوه هم که خبری نیست....
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

از کاوه هم که خبری نیست....
    آخیش راه شو گیرآوردم که یجوری این مسعود رو بندازم به پست زدن ، تا مسعود باشه همین جوری فروم رو ول نکنه بره به امان خدا ، آقا مسعود گل به خدا دوست ندارم ز من دلگیر بشی و اون حرفی رو هم که زدن من باب شوخی بود چون خودم رو زیادی رفیق میدونستم و دوست ندارم به هیچ وجه از من دلگیر بشی .آقا من بازم مکررا اعلام میکنم ما مخلص مسعود هستیم ، بابا مسعود من که تو رو میشناسم و من هم چون اصلا راجع به دوربین اطلاعات ندارم دوست داشتم تو بیای و مثل همیشه با دلیل و منطق و اونجوری که بلدی( که من کمتر دیدم کسی بتونه )به دوستان و من و همه بفهمونی که من چی میگم .که دیدم اومدی و با دو تا پست همه رو کاملا ، کاملا ، کاملا ، کاملا قانع کنی و به دوستان بفهمونی که در برخی موارد اشتباه میکنند.مسعود ( مسعود فروشگاهی خوبه از این به بد بگم بهت ) مسعود فروشگاهی مگه تو بیای و با همون عقل و زبان فروشندگیت به دوستان بعضی چیزها رو درست و حسابی بفهمونی.

آقا من هم یک کلمه از این که نمیدونیم کنون خوبه یا نیکون حرفی نطدم و اصلا به برتری مطلق اعتقادی ندارم و هر برند یکسری مزایا داره و یکسری تکنولوژی ها که شرکت های دیگه به اون ها قبطه میخورند ( و همین روزا کنون و نیکون رو فراموش کنید فقط سونی ...شوخی البته)

چه عجب آرش عزیز قابل دونست و اومد و چهار کلمه حرف حساب ( بدن تعصب ) زد که من باید مثل همیشه از ایشون و شخصیت ایشون تشکر کنم.

اگر بخوام جواب تک تک دوستان رو بدم فکر کنم باید یک 10 صفحه ای حرف بزنم.

اما دوستان باور کنید قصد بنده از این بحث ها روشن شدن همه و استفاده از اطلاعات دوستانی مثل آرش عزیز ، مسعود (استاد بنده که جرعت داره بگه نه ) داریوش عزیز و کامیار جان هست و بنده به عنون یک تازه کار باید خیلی بیشتر تو این بحث ها به صورت منطقی شرکت کنم و داشته هام رو بیشتر کنم.

کاوه جان چه نقاط ضعفی؟چه نقاط قوتی؟ و چه آموختنی از چنین بحثهایی؟؟؟؟
    مسعود غلط املایی داشتی .... جلن = جان ، درستش کردم...........

به خدا دوست دارم بحث ها فقط تکنیکی و تاکتیکی و علمی باشه و از حاشیه و این حرف ها اصلا خوشم نمیاد و باید ما به عنوان یک مرجع برای علاقمندان تعداد بیشتری از این بحث ها مطرح کنیم.مسعود خودت میدونی که بعضی بحث ها دیگه قدیمی شدن . ولی دوربین های جدید داره همین جور وارد میشه و نباید اون ها رو فراموش کنیم.شاید بسیاری از دوستان بحث های بین D70 & 350D رو یادشون باشه که با حضور افرادی مثل شما ( تو ) خیلی آموزنده بود ولی اون ها دیگه قدیمی شدن و الان همین طور دوربین جدید میاد به بازار . پس اون ها چی ؟

روزی را ببینیم که برند های کنون و نیکون را تنها در موزه های تاریخ ببینیم .....شوخی ... پیرو اون نامه ی معروف به شوروی .......

کاوه جان از این چیزا نداشتیم!!!!و از شما چنین توقعی!!!
    پوزش ، اشتباه کردم و معذرت....ولی تیکه رو حال کردی ها ، شرط میبندم یک ساعت بچه ها ( دوستان مشترک ) خندیدن......

پس کاوه جان..من هم سکوت میکنم و میگذارم نقطه های معروف را که رمزی است مابین دوستان......................................
    ایصا بنده ................ ............... ............................. .... حالش رو ببرید دوستان ( قدیمی ها)

اما چرا همان دوستان در زمان عنوان شدن چنین مطالبی سکوت میکنند؟؟؟؟
    آیا ما هم باید سکوت کردن را بیاموزیم؟؟؟
    سوال من نیز هست..............

شما کاننیا اگه این لنزهای سیگما را نداشتید چه می کردید؟
    هیچی نیکون میخریدند........قصد به مقصد رسیدن است و هدف وسیله را توجیه میکند.

کسی که نیازش با 30D برطرف می شود حتما با D80 هم برطرف می شود
    توفیق عزیز بزرگترین اشتباه شما همین است...

آقای قدیری من احساس می کنم شما مثل یک فروشنده دارید برخورد می کنید یعنی چون 30D گرانتر است پس خیلی بهتر است.
    نه برادرمن اصلا اینطوری که شما می فرماییدن نیست.
    مسعود فروشگاهی ، چرا قبول نمیکنی آخه ، با زبون خوش حالیت نمیشه من با مگنوم حالیت کنم............................................ .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .........

این که به نظر شما خرید بدنه های کنون بدون لنز های حتما سری L کاری غلط می باشد کاملا غلط و تا حدی کودکانه است.... . می توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت های مقایسه لنز ها سر بزنید و یا حتی به تاپیک لنز های با ارزش مراجعه کنید.
    تاکید بر این فرموده ی داریوش خان....

بیشتر از این صلاج نمی دانم بحث طولانی شود. به عنوان کوچکترین عضو از تمام دوستان اعم از کنونی ها و نیکونی های عزیز، خواهش می کنم برای حفظ جو دوستانه فورم به بحث ادامه ندهند. (بر اساس آنچه که گذشت بحث بر مبنای سلیقه شخصی کاری غلط و بیهوده است
    داریوش به نظرم باید طولانی بشود ، اما نه با بچه بازی و اظهار سلیقه و عقیده های کودکانه......و دوستان بحث رو با دلیل و برهان جلو ببرند.

كه اين ربطي به كيفيت عكس ندارد در ضمن يك عكاس چند درصد عكساشو مجبور ميشه با سرعت2000/1 به الا بگيره ؟

نادر جان من همین الان اگزیف 100 تا عکس خودم رو قرار بدم که از 1/4000 استفاده کردم و باز هم به مشکل خوردم و به 1/6000 یا 1/8000 نیاز داشتم.دوست عزیز بله ، ممکن است هنگام عکاسی از خانواده و یا بچه ی همسایه اینقدر سرعت شاتر بالا نیاز نباشد ولی در 30% مواقع نیاز هست و انشالله حضوری شما را ببینیم و خدمتتان عرض میکنم و عملا نشان میدهم.

درسته كه دايناميك رنج فوجي S3 بيشتر از ساير SLR هاست ولي ايا اگر مثلا 5 تا عكس پروسس شده از 30 دي 5 دي دي 80 دي 200 و markII رو به يك عكاس نشون بديم ميتونه سريع بگه اين مال S3 هست ؟ بعيد ميدونم.
    دوست عزیز بسیاری این تشخیص را میدهد.شما با یک نگاه به عکسی که میدانید دارای حداقل 1/8000 سرعت شاتر است حتما پی میبرید و نمیگویید با سونی آلفا عکاسی شده است.

مسعود جان ! منظورتون کدوم جمله هست؟ کی من کاوه عزیز رو به شب کوری متهم کردم ؟ ( که اگر منظورتون خارج از این تاپیکه بهتره بین من و ایشون باشه تا به بقیه بر نخوره.)
    آریو جان ، برادر من و شما و مسعود که همدیگر رو به خوبی میشناسیم و این حرف ها را نداریم شما بگو من اصلا ناراحت نمیشوم ، خودت خوب میدونی ، مسعود هم اصلا منظورش اینجوری نبوده (100%)

ولی آریو خوب پست ها رو پیگیری نمیکنی ها.....

ولي وقتي ما اطلاعات كافي داشته باشيم... نسبت به نيازهامون خريد ميكنيم... اين نياز فقط به مگاپيكسل و قيافه دوربين و ... خلاصه نميشه...
    شما لازم است محاسبه كنيد كه نياز به دوربيني با فوكوس مثل 30 دي يا دي 200 داريد
    نياز به عكاسي با سرعت بالا داريد
    نياز به عكاسي شب داريد
    نياز به عكاسي پي در پي با سرعت زياد داريد.
    محاسبه كنيد نياز به لنزهاي خاصي داريد كه از برندهاي مادر باشد و گاهي تفاوت بين قيمت چند لنز و يك فلاش در برند كانون تا نيكون 500 هزارتومان ميشود.
    گاهي هم بيشتر
    گاهي هم شايد بر عكس!
    هر كدام محاسبات خاص خودش رو ميخواد.
    مثلا نيكون بعضي از لنزها رو اصلا نداره... و همينطور كانون!(سيگما هم وارد همچين لنزهاي تخصصي نشده)
    لطفا با آب طلا بنویسند..........

دي 80 دوربين ارزشمنديست...(به بسياري از دوستانم توصيه كردم بخاطر مجموع عوامل موثر در خريد) ولي مقايسه اون با 30 دي مثل شوخي ميمونه!

همانطوري كه دوست ندارم كسي دي 200 من رو با 400 دي مقايسه كنه...
    اينها تفاوتهاي بسيار بسيار زيادي دارن.... من الان به هيچ وجه نميتوانم با 400 دي عكاسي كنم. احتمالا بر اثر بي مبالاتي و يا اعصاب خوردي در كمتر از چند هفته آن را خورد خواهم كرد!

آقاي كهنسال كه 5 دي داره... احتمالا بنا به دلايل خاصي اون دوربين رو خريده(كه براي شخص من مهمترين اونها سايز سنسور و در نتيجه عمق ميدان خاص اون دوربين هست)
    اگر دي 200 خودم رو بدم ايشان و چند هفته اي دوربين ايشان را بگيرم! احتمالا پيش ايشان آبرويي براي دي 200 باقي نخواهد ماند!!!
    آقاي خرميار بر اثر تجربه و درك نيازهاي خودشون دي 50 خريدن با 18-200 و دارن لذتش رو ميبرن....
    اينها همش تفاوتهاي نيازها رو ميرسونه...
    بابا این آرش خان دیگه مثل من تعصبی نیست به خدا ، بعد حداقل از 4 سالگی فیلم فوجی تو دستش بوده( مراجعه کنید به سایت ایشان و سند تصویر و مکتوب را ببینید ) و با عکس و عکاسی به نظرم یک کمی ( پوزش آرش جان ) آشنایی دارد و مثل اینکه یک مدتی کوتاهی ( یک 10 یا 20 سالی ) در عالم عکاسی بوده است.

اما منه فروشنده:
    دوستان استحضار دارند که اینها گفته های یک فروشنده است....
    شما برو فروشگاه رو بچرخون و زیاد به مسائل عکاسی که اصلا در اون وارد نیستی اظهار نظر نکن و به بیزینس بچسب ، آخه تو که فروشنده ای تا حالا یدونه جاکلیدی ( Canon 350D ) دیدی و یک بار شاترش رو چکوندی ؟
    .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ........................................

سلام به همه دوستان
    دوست عزیز شما چند وقته در این فروم عضو هستید؟؟؟؟؟؟دوست عزیز روز بوده که در عرض یک ساعت 40 تا 50 تا پست درباره ی یک موضوع زده شده و اصلا جای تعجب نداشت ، شما سوت و کوری الان فروم را نبینید در حال حاضر در دوران کم کاری فروم هستیم.هیچ وقت هم گسی تعجب نکرده بود ، این فروم یک فروم کاملا حرفه ای است.

ایزو 3200 اصلا برتری زیاد عجیب و غریبی نیست و یک کنون را به وسیله ی اصلاحات نرم افزاری میتوان به همان ایزو رساند و این مهم است آیا در ایزو 3200 دوربین رفتار نویزی خوبی دارد یا نه و آیا اصلا عکس ها قابل دیدن هستند یا نه . در این حالت دوربین ها را با هم مقایسه کنید.

آقايان دوستان عزيز وقتي بنده همزمان دارم هر دو رو مقايسه ميكنم ميبينم واقعا نويز ِd80 پائين اومده و دقيقا در حد 30d هستش
    این تست ها ( عکس ها ) را همین جا قرار دهید ، چون با این موضوع بنده هم میتوانم ثابت کنیم که نویز آلفا از کنون کمتر است و درخواست دارم حتما نتایج این تست را همین جا قرار دهید.این یگ موضوع بسیار بسیار مهم برای انتخاب است و اگر آنطور که شما میفرمایید باشد بنده حرفم را پس گرفته و اعتراف میکنم که D80 برتر از 30D و حتی Mark II است.

هيچ وقت هم نياز به سرعت 1/8000 پيدا نشد البته خيلي دنبال يكي ميگشتم كه حاضر بشه موقع شليك همكاري كنه تا من عكس گلوله بگيرم . اما همه با يه نگاه عاقل اندر سفيه به من مگفتن پسر جان گلوله كه براي عكاسي نيست
    به آنها که این سخن کوهر باز را فرمودند که گلوله برای عکاسی نیست شماره ی بنده را بدهید تا آنها را متوجه کنم.دوست عزیز 1/8000 تنها برای عکاسی از گلوله نیست و مقاصد دیگری دارد که بعد ها که با عکاسی بیشتر آشنا شدید به آنها پی میبرید.

در كل اين روزا كار من شده عكاسي با iso بالا براي مچ گيري نيكون و در آخر يه چيزي ميگم دوربين فقط 5d و ديگر هيچ .
    ..............................................هی چی دیگه .................................................. ................

به خدا منظورم این نیست که D80 از 30D خیلی بهتر است
    پست شماره ی 76 خود را مرور کنید.....

بله من سراغ دارم ، با بنده در پیام خصوصی تماس بگیرید تا آدرس بدهم و تشریف بیاورید برای تست ، فقط اینکه 4500 شات زده و بسیار تمیز است و 3 عدد لنز هم همراه آن است ، قیمت هم توافق میکنیم....

حرف های دیگر هم بماند ، بعدا الان خسته شدم............................................ ......

یکمی نقطه که اعصابم راحت شود............................................ .................................................. .................................................. .................................................. ........................................
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

كاوه جان

ديدن شما و ساير عزيزان اين فروم براي من سعادتيست .

راستش من يه مدت تمرين ميكردم كه بتونم با سرعت شاتر يك ثانيه عكس شارپ بگيرم به همين دليل با اين سرعتهاي زياد يه كمي نا اشنام ولي با اين توضيح شما كاملا توجيه شدم بالاخره اگه لازم نبود كه رو دوربين نميگذاشتن.

من فقط ميگم اگر ما بطور جدي نياز به قابليت ويژه اي داريم ان پارامتر تعيين كننده ميشود ولي براي كاربران عادي مثل من اينكه يك دوربين 4000/1 ميگيره يا 8000/1 نبايد ملاك انتخاب باشد البته همانطور كه قبلا گفتم اگه شرايط مالي جور باشه همه دوست دارند كاملترين دوربين را بخرند چون به مرور به قابليتهاي خاص اون احتياج پيدا ميكنند.

در كل من با تمام فرمايشات شما موافقم و منافاتي با مفهوم عرايض بنده ندارد.

از شما سپاسگذارم كه اينقدر باحوصله براي كاربران مسايل رو توضيح ميديد.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نادر جای یکی دیگر از کاربد های سرعت شاتر بالا خیلی بدرد می خوره استفاده از لنز های با دیافراگم باز هست.
    من در نور آفتاب با دیافراگم 1.8 به سرعت بیشتری از 8000/1 احتیاچ پیدا کردم که چون دوربینم این امکان را نداشت مجبور شدم به خرید فیلتر های Nd فکر کنم/

صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین