صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 127
Like Tree4تشکر

موضوع: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

پیش فرض پاسخ: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

نظر کلیه دوستان کاملا محترم است،
    ولی این نظر من است من از مرداد ماه امسال فقط روی این دو دوربین برای خرید فوکوس کردم و بهترین شاتی که از این دو دوربین گرفتم از D80 بود ;)
    به این دلایلی که از نظر من برای کسی که نه لنز دوربین دارد و در صدد خرید اولین دوربین است به هیچ عنوان توجیح پذیر نیست خرید 30d ولی برای کسانی که قبل از این دوربین کانن و کوله ای از لنز داشته است کاملا عاقلانه، منطقی و توجیح پذیر است

اما برای انتخاب این دو دوربین برای اولین خرید باز هم میگم D80 خیلی بهتر منطقی تر و عاقلانه است.
    محمد علی توفیق

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

اما بنده هنوز هم با نظر شما کاملا مخالفم ، اصلا دید سازنده و خواستگاه این دو دوربین متفاوت هست ، من ندیدم ( یا کمتر دیدم که این دو دوربن با هم تست بشن ) اصلا جدا از بحث قیمت که بسیار تاثیر گذاره این دو دوربین هم از نظر مسائل فنی دارای دو دید هستند.حالا چون D200 و Sony A100 دارای سنسور های مشابه و امکانات مشابه و حتی در بعضی مسائل سونی بالاتره بنده باید بگم که این دو دوربین همرده هستند باید با هم مقایسه بشن؟این حرف من بیشتر به جوک سال شباهت دره تا مقایسه( از خودم مایه گذاشتم فردا نگین .....)به نظر بنده ( که زیاد هم سرم نمیشه) هرکسی این د تا دوربن رو دست بگیره هرچقدر هم آماتور باشه ( مثل من ) کاملا تشخیص میده این دوتا اصلا دو دنیای متفاوت دارند.شاید در بسیای از زمینه ها خبلی به هم شبیه باشند ولی به نظرم کنون همه جوره بالاتره.بله حتما D200 را هم با مارک 2 مقایسه میکنید. به نظرم این دوربین 30Dباید با همرده ی خودش D200 مقایسه بشه.که در اون حالتهمه باید اعتراف کنن که نیکون یک سرو گردن بالاتره .

به نظر من و اکثر سایت های ریویو دهنده درباره ی دوربین های دیجیتال D80 & 400D & A100 در یک رده هستند

من منظور شما رو ازاین جمله متوجه نشدم

از نظر من برای کسی که نه لنز دوربین دارد و در صدد خرید اولین دوربین است به هیچ عنوان توجیح پذیر نیست خرید 30d
    مگر چه فرقی داره؟؟؟؟؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1085

من هم نمی گویم در رده 30D اصلا منظور من این نیست که این دو در یک رده هستند. من با توجه به خرید جدید دوست عزیز و همچنین فرمودند که از 400D بهتر و شاید در رده 30D باشد عرض کردم که حتی بهتر. چرا؟

چون با ۱میلیون ۳۰۰ هزار تومان دوربینی خریده است که چیز زیادی از 30D کمتر ندارد نمی گویم اصلا ندارد خیلی کمتر ندارد!!!!! و همچنین لنزی به این کیفیت و رنج خوبی ولی اگر می خواست 30D بخرد و همچنین با این رنج لنز باید حدود ۲ تومان می داد، پس باز هم می گویم برای کسی که لنز کنون ندارد و اولین خریدش در دوربینهای DSLR است عاقلانه است؟ شما بگویید هست یا نیست؟
    البته این را هم ذکر کنم من منظورم به کسانی است که هیچ تعصبی به برند ندارند مثل من و همچنین این دوستمان.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    مگر چه فرقی داره؟؟؟؟؟
    دقیقا مطلب همین است فرق زیادی ندارد.
    محمد علی توفیق

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    البته این را هم ذکر کنم من منظورم به کسانی است که هیچ تعصبی به برند ندارند مثل من و همچنین این دوستمان.
    .
    علی جان تو که اصلا تعصب برندی نداری........:biggrin:
    برای اسباب بازیهای مثل کنون حتما! راه حل خوبیه.;)
    و این است برتری نیکون.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

تشکر کرده
    14101

سلام....

متاسفانه اشتباه شما این است که Dslr را تا حدودی با کامپک مقایسه میفرمایید و از اس ال ار توقع کامپک با لنز فلان را دارید. ....

چرا ؟ چون یک دوربین با بدنه ی حرفه ای مثل مارک 2 (اگر نفرمایید با D40 یکی است ) با یک لنز در حد 18-55 هیچی نیست و از D40 با لنز 18-200 نیکون هم پایین تر است.

دوست عزیز قضیه ی دوربین ( بدنه ) با لنز کاملا متفاوت است ، شما پول بده 350d بخر ولی به جای 18-55 یک لنز سری L بر رویش سوار کن ، آنوقت بنده که هیج بقیه هم جرات ندارند بگویند دوربین بدی است یا در رده ی فلان و بهمان.

والله بنده اگر تعصب برندی هم داشته باشم ( که دارم و مثل همه مخفی نمیکنم) آن تعصب بر روی سونی عزیزم است و همه می دانند که السونی ، هذا الصراط المستقیم ( مستقیم ولی نه دیگه تا سر درکه تو سر بالایی که فقط مارک 2 میره بالا)، شما چطور در جریان نیستید ؟؟؟ و همه کنون سواران عزیز هم در جریان هستند که یکی از کسانی که زیاد به دست و پای این دوستان می پیچه منم ، ولی همه میدونن ، گاهی حرف حق هم میزنم.

شما چون بدنه D200 را 1600 میخرید ،من باید بگویم 350D از همه نظر بهتره ؟؟؟ میومدی اینو میخریدی از اون بالاتره؟؟؟؟؟چون از اون ارزون تر؟برای یک فرد حرفه زیاد این حرف جالب نیست و اگر کسی بشنود احتمالا به من میخندد ( حالا من زیاد حرفه ای نیستم اینقدر حرفه ایم که از مهر امسال DSLR سوار شده ام ولی به نظرم یکمی حالیم میشه )......

ولی شما که تعصب برندی ندارید در انتخابتان دقت کنید ، که بعد ها دچار مشکل نشوید( به قول کامیار مثل بنده نشوید).....

هنوز هم کار شما به نظر عقل کوچک بنده ، عاقلانه نیست
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Saturday 30 December 2006 در ساعت 03:39
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    علی جان تو که اصلا تعصب برندی نداری........:biggrin:
    ببینم کسی که تا بحال نه با کنون و نه با نیکون عکاسی کرده باشه چطور می تواند تعصب داشته باشد.

ولی وقتی مقایسه دوربینهای نیکون و کانن را باهم می کنم نتیجه می گیرم نیکون بهتر است حالا به دلایل خودم.

من اگر هم در تایپیک های مختلف طرف نیکون را گرفتم اصلا به این منظور نبوده که روی این برند تعصب دارم به عنوان یک بی طرف حق را به نیکون دادم شما کنونیا چون دیدید طرف نیکون را گرفتم پس نیکونی هستم باورتان نمی شود من از وقتی که 300D عرضه شد چشمم دنبالش بود تا این اواخر که 400D آمد اما از وقتی که D80 عرضه شد و هر دو را تو دستم گرفتم از این رو به این رو شدم
    اصلا من جای این حرف را زدم که تعصب دارم شاید روزی دوربینی بگیرم و مدتی را باهاش سر کنم و نسبت بهش تعصب پیدا کنم ولی در حال حاضر که ندارم پس منطقی نیست که بگویم نیکونی یا کنونی هستم.

کاوه جان عزیز

من چطوری منظورم را به شما برسانم.

اگر به شما می گفتند از ۱ تا ۱.۴۰۰ یکی از گزینهای زیر را انتخاب کنید کدام بود. (می دانم گزینه های دیگری هم هست می دانم لنزهای
    دیگری هم هست من این گزینه ها را عرض می کنم )

nikon D80 18-135
    canon 400D 18-55
    canon 30D 18-55
    ویرایش توسط towfigh : Saturday 30 December 2006 در ساعت 03:48 دلیل: 400D اضافه کردم
    محمد علی توفیق

تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    هنوز هم کار شما به نظر عقل کوچک بنده ، عاقلانه نیست
    البته انتخاب من D80 با 18-70 است که می توانم با ۱۱۰۰ بخرم
    ولی اگر می خواستم 30D با یک لنز خوب و ارزان که در حد 18-70 بخرم باید سیگما 17-70 بگیرم که می شود ۱۴۵۰
    و اگر می خواستم 400D با همان سیگما باید ۱۱۵۰ می دادم

نمی دانم شاید شما درست می فرمایید کار عاقلانه ای نیست باید بیشتر فکر کنم:confused:
    محمد علی توفیق

تشکر کرده
    14101

سلام....

این کامیار هم خوب حافظه ی بلند مدتی دارد ها................کامیار جان خوبی برادر؟؟؟؟؟

والله درباره ی تعصب برندی نمیدانم چرا همه میترسیم ( غیر از مسعود که ازاول حرف خود را میزد )والله بده تعصب دارم و به آن هم افتخار میکنم.....آقا جان اعتراف......من ازاون اول عشق نیکون بودم از کی از وقتی F2 دیدم.بعد FM3a که هنوز هم عشق آن را دارم و اگر پولی باشد سریعا یکی را میخرم.اما در وادی دیجیتال کنون را برتر میدانیم حالا هر جور که میخواهید حساب کنید( حالیم نیست، سرم نمیشه)ولی در فیلمی هزار سال دیگر هم بگذرد نیکون غول اول و آخر است.

درباره ی پیشنهاد شما اگر از بنده بپرسید .....

Canon 30D 18-55
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    14101

سلام....

دوست داشتین، تشریف بیاورید و سونی آلفا 100 با دولنز یکی 18-70 و دیگری 75-300 بخرید 1150 هم رنج لنزهایتان تکمیل است هم از مزایایی که این دوربین به هردو دارد استفاده کنید و لذت ببرید.ولی 18-70 این کجا و 18-70 سیگما کجا. بنده درآینده پول میدهم و 16-80 زایس میخرم و شما با نیکون و کنون سر کنید .بنده پول میدهم 85 زایس ، 135 زایس ، 17-35 مینولتا ، 24-105 مینولتا ، 10-20 سگیما ، 100ماکرو سونی ، 500 سونی ، میخرم شما با 18-135 حال کنید.

دوست عزیز هرقدر پول بدهی آش میخوری . شما اف سیگما را ببنین ، اف سونی و اف نیکون را ، کدام بهتراست ؟به نظر بنده حتما سونی و شما حتما نیکون.....

در خرید بدنه باید بسیار دقت کرد....لنز های خوب داریم ، لنزهای بد هم داریم و نباید چون لنز کیت این بهتر است این را میخرم، آری برای کسی که توقع کامپک را دارد و نه برای کسی که میداند چه میخواهد و لنز ها ی آینده اش را یک به یک محاسبه کرده است.

داریوش آقاجانی نمی توانست نیکون بخرد..؟
    یا سعید عزیز ؟یا جناب کهنسال یا جناب امدادی؟این دوستان می دانستند که به لنز های کنون و صد البته سری ال کنون نیاز دارند و تنها آنها نیازشان را برطرف میکنند
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

من فكر ميكنم اگر روزي يك دوربين ساخته شد كه يك عكاس با ديدن عكس ان دوربين در همان مرتبه اول و بدون اشتباه توانست بگويد " اين عكس با فلان دوربين گرفته شده " بي درنگ ميتوانيد تمام پولتان را بدهيد و ان را بخريد.

ولي الان اينچنين تفاوتي بين خروجي دوربينها مخصوصا بعد از پروسس وجود ندارد. توجه به اين نكته ضروريست كه توانايي نرم افزاري ( تجربه خلاقيت پشتكار علاقه اگاهي و... ) خود عكاس بسيار مهمتر است تا امكانات سخت افزاري .

اين بحث كنون و نيكون هم مثل بنز و بي ام و هست بعضيها اصولا بنز سوارند وبعضيها بي ام و سوار كاريشم نميشه كرد

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین