صفحه 10 از 13 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 127
Like Tree4تشکر

موضوع: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

پیش فرض پاسخ: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    ببینم کسی که تا بحال نه با کنون و نه با نیکون عکاسی کرده باشه چطور می تواند تعصب داشته باشد.
    ولی وقتی مقایسه دوربینهای نیکون و کانن را باهم می کنم نتیجه می گیرم نیکون بهتر است حالا به دلایل خودم.
    خب توفیق عزیز بحث هم سر همین است که شما نباید دلایل خودتان رو که بهش اعتقاد دارید و محترم هم هست به دیگران هم بقبولانید.. چون به عنوان عضو فعال پستهاتون مرجعی برای افراد تازه واردی هست که تازه میخوان خرید کنن
    شاید کسی خواست بره یکی از این دوربینها رو انتخاب کنه و میبینه شما به عنوان یک عضو فعال نوشتید دی 80 بهتر از 30 دی هست ...
    حرف داریوش عزیز هم همین بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    ارائه اطلاعات سلیقه ای و شخصی ممکنه به گمراهی دیگران منجر بشه.!!

.

البته انتخاب من D80 با 18-70 است که می توانم با ۱۱۰۰ بخرم
    ولی اگر می خواستم 30D با یک لنز خوب و ارزان که در حد 18-70 بخرم باید سیگما 17-70 بگیرم که می شود ۱۴۵۰
    و اگر می خواستم 400D با همان سیگما باید ۱۱۵۰ می دادم
    از این پستتون من فقط متوجه میشم که مقایسه شما در مورد این دوربینها بیشتر در مورد بحث بودجه و هزینه هست ...و احتمالا منظورتوت از بهتر بودن از لحاظ بودجه هست ؟؟(درسته؟)
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

دوستان صلوات ختم کنید. آقای توفیق هم قطعا پی به اشتباه خود بردند. از طرفی هم میخ آهنین نرود در سنگ!!
    بحث سر D80 و 400d بود.

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

.اگر به شما می گفتند از ۱ تا ۱.۴۰۰ یکی از گزینهای زیر را انتخاب کنید کدام بود. (می دانم گزینه های دیگری هم هست می دانم لنزهای
    دیگری هم هست من این گزینه ها را عرض می کنم )
    nikon D80 18-135
    canon 400D 18-55
    canon 30D 18-55
    جناب توفیق.
    فکر میکنم طبق گفته کامیار عزیز معیار انتخاب شما تنها فاکتور قیمت باشه. برای هرکسی که میخواد slr بگیره چه
    دوربین اولش باشه ( مثل من ) و چه ... یقینا" فاکتورهای مختلفی وجود داره که یکیش هم قیمت هست.
    ولی مهمترین فاکتور در انتخاب اول نیازهای فرد هست . درسته ممکنه من بنا به نیازهام و بودجه ام انتخابم مثلا"
    d50 نیکون باشه این دلیل نمیشه که من بگم مثلا" چون میشه این دوربین رو با یه لنز 18-200 بخرم 1.300 پس
    این دوربین بهتر و سرتر از d80 با 18-135 هست ...!!!!
    مثلا" بنده خودم نیکون رو بیشتر دوست داشتم ( دوست داشتم نه اینکه برتر هست !!)* اما بخاطر اینکه میخواستم
    عکاسی تئاتر کنم در نور کم و روی نویز هم حساس شده بودم انتخابم شد 30D کنون با f2.8 is L 70-200 که تقریبا" در میاد حدود 2.600 که با این پول میشه یه 5D خرید .ولی ...
    بعدش اینکه هرکدام از برندهای نیکون کنون و سونی و... یکسری برتریهایی دارند و یکسری ضعفها که بسته به نیاز و بودجه و سلیقه هرکسی دوربین خودش رو انتخاب میکنه...

جناب کاوه خان گل گلاب ...
    تعصب چیز خوبی نیست که تازه پنهان نکردنش هم افتخار باشه .... گمانم منظور شما سلیقتونه که سونی هست و اتفاقا" شما همیشه تعصبتون رو پنهان کردین و دیگران رو بدون تعصب راهنمایی نمودین و حتی یه جاهایی اسمی هم از سونی نبردین ... و این اخلاقتون همیشه توی فروم مثال زدنیه .... وهمینه که دوستمون میگه باعث گمراهی تازه واردین نشیم که شما همیشه راهنماییهاتون خالی از تعصب بوده...

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

این کامیار هم خوب حافظه ی بلند مدتی دارد ها................کامیار جان خوبی برادر؟؟؟؟؟

والله درباره ی تعصب برندی نمیدانم چرا همه میترسیم ( غیر از مسعود که ازاول حرف خود را میزد )والله بده تعصب دارم و به آن هم افتخار میکنم.....آقا جان اعتراف......من ازاون اول عشق نیکون بودم از کی از وقتی F2 دیدم.بعد FM3a که هنوز هم عشق آن را دارم و اگر پولی باشد سریعا یکی را میخرم.اما در وادی دیجیتال کنون را برتر میدانیم حالا هر جور که میخواهید حساب کنید( حالیم نیست، سرم نمیشه)ولی در فیلمی هزار سال دیگر هم بگذرد نیکون غول اول و آخر است.

درباره ی پیشنهاد شما اگر از بنده بپرسید .....

Canon 30D 18-55
    من در جواب این پست فقط میتونم از این Smile استفاده کنم !

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

محمد علی توفیق

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط masih-s نمایش پست ها
    بعدش اینکه هرکدام از برندهای نیکون کنون و سونی و... یکسری برتریهایی دارند و یکسری ضعفها که بسته به نیاز و بودجه و سلیقه هرکسی دوربین خودش رو انتخاب میکنه...
    اين حرف مسيح جان رو بايد با آب طلا نوشت و قاب كرد
    آقا جان... عزيز من... نه نيكون بده نه كنون .... نه نيكون بهترينه و نه كنون!
    من شخصا در مجموع دوربينهاي نيكون رو به كنون ترجيح ميدم اما حالا كه خودم مي خوام دوربين بخرم ، يه نگاه به نيازهاي خودم كردم و يه نگاه هم به امكانات دوربينها و يه نگاه هم به جيبم!
    نهايتا350 دي كنون رو انتخاب كردم (انتخاب كردم .. هنوز نخريدم شايد تا موقع خريد وضعيت جيبم يه كم متحول بشه اونوقت شايد انتخابم چيز ديگه اي بشه!)
    شما دوست عزيز هم فكر مي كنم حتما اين 3 تا نگاه رو داشته باشيد اونوقت با اطمينان بيشتري مي توانيد تصميم بگيريد
    اما اگه از نياز هاي خودتون خبر نداريد و فقط به گفته ديگران اكتفا مي كنيد ....بايد بگم كه كار بسيار بسيار سختي در پيش رو داريد و در نهايت پس از خريد هم شايد از انتخابتان پشيمان شويد
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

داریوش جان چرا من باید هربار بیام وسط و یه چیزی بگم؟؟؟؟!!!!
    این بحثها همیشگی و تکراری است،وخیلی بیهوده و خسته کننده ...
    من دارم روزی چند تا از این دوربینهایی که هر روز در موردشون بحث میشه میفروشم...صبح تاشب با اینها سرو کله بزنم و شب هم توی فوروم....دیگه ...خیلی خسته کننده میشه...
    اما اگر همیشه یک مسئله یادمون باشه دیگه این بحثها تکراری نمیشه:
    عیسی به دین خود ، موسی هم به دین خود....
    حالا چرا اینجور....
    چون راه بحث کردن منطقی نمیدونیم...چون همیشه قصد تجویز بیهوده داریم...چون همیشه دوست داریم آنچه که ما داریم...دیگران هم داشته باشند...حالا به هر دلیلی...چون همیشه قصد راوج دادن علایق شخصی خودمون رو داریم...و چون همیشه کاوه خان، از این نقطه های معروف.......................................

اگر در کنار این بحثها...میتوانستیم چند عکس زیبا داشته باشیم...شاید این بیهودگی کمتر به چشم میخورد...
    متاسفانه کاری که خیلی از ما ها یاد گرفتیم بحث کردن است اون هم به سلیقه شخصی خودمون...
    اما بهتر نیست این بحثها نباشه؟
    شخصا به بحث کردن علاقه زیادی دارم...اما نه اینطور...که مثلا یکی باید و بگه ///به عقیده من سایپا یدک بهتر از مرسدس هست...چ.ن من اینطور دوست دارم....چون من اینطور فکر میکنم...چون من چون من ..... و چون من////
    اگر بحثی است باید برای آن دلیل وجود داشته باشه...اگر حرفی زده میشه ، باید بر اساس دلیل و منطق باشه...و نه ابراز علایق شخصی...
    و البته فکر میکنم بحثهای خوب منطقی به اندازه مورد نیاز فوروم قبلا شده....و شاید بهتر هست بجای این بحثها ...بیشتر وقت خود را در سایتهای عکس بگذرانیم تا شاید چیز بیشتری بیاموزیم...

کاوه خان عزیز و متعصب!!!
    شما همیشه بحث رو اون طور که باید میبود....ادامه دادید و نه آنطور که خود علاقه داشتید...
    فکر کنم تعصب به این شکل بهتر باشه ........
    مسعود قدیری

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

[QUOTE=Kaveh_ghobadi;33785]سلام...

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    والله درباره ی تعصب برندی نمیدانم چرا همه میترسیم ( غیر از مسعود که ازاول حرف خود را میزد )والله بده تعصب دارم و به آن هم افتخار میکنم.....آقا جان اعتراف......من ازاون اول عشق نیکون بودم از کی از وقتی F2 دیدم.بعد FM3a که هنوز هم عشق آن را دارم و اگر پولی باشد سریعا یکی را میخرم.اما در وادی دیجیتال کنون را برتر میدانیم حالا هر جور که میخواهید حساب کنید( حالیم نیست، سرم نمیشه)ولی در فیلمی هزار سال دیگر هم بگذرد نیکون غول اول و آخر است.
    شاید بهتر باشه بین تعصب و عشق و علاقه فرق گذاشته بشه.
    ویرایش توسط Minoosepehr : Sunday 4 February 2007 در ساعت 01:30
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

مثل اینکه این بحث داغ شده و همه وارد شدن ، بله دیگه وقتی یکی مثل من که نه از کنون چیزی حالیم میشه نه از نیکون و نه از سونی این بحث رو درست میکنم آخرش همین میشه.

ولی ایکاش دوستان عزیز ، محترم ، حرفه ای و خیلی باحال بنده یکمی وقت بزارن و نیان پست بزنن بدون اینکه کل بحث رو دیده باشند و فقط من باب حرف زدن.

دوستان بنده در کدام پست اصلا حرفی از برتری کنون یا نیکون یا سونی یا مرکوری یا هر برند دیگری زدم.دوستان دوست دارند بحث را به آنجا که خودشان دوست دارند بکشانند.عزیزان جان بنده نه از برتری برندی به برند دیگر گفتم و نه عقده ای دیرن خودم رو بیرون کشیدم.عزیزان بیشتر توجه کنید.

من فكر ميكنم اگر روزي يك دوربين ساخته شد كه يك عكاس با ديدن عكس ان دوربين در همان مرتبه اول و بدون اشتباه توانست بگويد " اين عكس با فلان دوربين گرفته شده " بي درنگ ميتوانيد تمام پولتان را بدهيد و ان را بخريد.

ولي الان اينچنين تفاوتي بين خروجي دوربينها مخصوصا بعد از پروسس وجود ندارد. توجه به اين نكته ضروريست كه توانايي نرم افزاري ( تجربه خلاقيت پشتكار علاقه اگاهي و... ) خود عكاس بسيار مهمتر است تا امكانات سخت افزاري .
    نادر جان بنده با شما مخالفم.....دوست عزیز شما یعنی فرق خروجی یک Mercury 150 هزار تومانی با یک Mark II را تشخیص نمیدهید؟؟؟دوست عزیز این حرف از شما بعید است.کدام دوربین 1 میلیون تومانی را میشناسید که شاترش 1/8000 بچکاند؟کدام دوربینی 18 مگاپیکسل رزلوشن دارد.کدام دوربینی دینامیک رنج فوجی S3 را دارد.عزیز شما هرچقدر در علم دیحیتال پروسس هم تبحر داشته باشید نیمتوانید سرعت شاتر 1/8000 را خلق کنید.یا دینامیک رنج فوجی را بیافرینید.دوست عزیز بهتر است در اظهار تظر کمی دقت کنیم.

اين بحث كنون و نيكون هم مثل بنز و بي ام و هست بعضيها اصولا بنز سوارند وبعضيها بي ام و سوار كاريشم نميشه كرد
    شما هم مثل همه ی دوستان ( به غیر از کامیار و داریوش و مسیح ) در اشتباه به سر میبرید.اصلا بحث نیکون و کنون و این حرف ها نبود برادر بهتر ایت کل تاپیک را مطالعه کنید.

دوستان نظر همه ی شما را به پست شماره ی 76 جلب میکنم......

خیلی مبارکتان باشد و امیدوارم حسابی از خریدی که کردی لذت ببری

نقل قول:
    ارسالی توسط towfigh
    خیلی مبارکتان باشد و امیدوارم حسابی از خریدی که کردی لذت ببری

نقل قول:
    ارسالی توسط amir33000
    و در آخر d80 از d400 خيلي بهتره و چيزي در حد 30d به حساب مياد.

و حتی بهتر از 30D
    اصلا بحث کنون و نیکون نیست ، اگر داریوش یا کامیار هم میامدند و میگفتند 300D کنون از D200 نیکون بهتر است بنده همین طور تعصبات برندی خود را بروز میدادم و شروع به فوران میکرد.

جناب کامیار خان برعکس بسیاری (غیر از داریوش و مسیح) ار ابتدا متوجه شده و خوشبختانه گیرایی و IQ بالایی دارند و جئاب را داده اند.

خب توفیق عزیز بحث هم سر همین است که شما نباید دلایل خودتان رو که بهش اعتقاد دارید و محترم هم هست به دیگران هم بقبولانید.. چون به عنوان عضو فعال پستهاتون مرجعی برای افراد تازه واردی هست که تازه میخوان خرید کنن
    شاید کسی خواست بره یکی از این دوربینها رو انتخاب کنه و میبینه شما به عنوان یک عضو فعال نوشتید دی 80 بهتر از 30 دی هست ...
    حرف داریوش عزیز هم همین بود
    بله کاملا درست است ، Mercury بهتر از کنون Mark II است و بنده هم قبول دارم ، اما کجا ؟ در کوچه های ناصرخسرو و پاساژ پایتخت و امثال اینجور جا ها که دوربین موبایل نوکیا را با 350D مقایسه میکنند.....

ایضا مسیح جان ممنون....

بعدش اینکه هرکدام از برندهای نیکون کنون و سونی و... یکسری برتریهایی دارند و یکسری ضعفها که بسته به نیاز و بودجه و سلیقه هرکسی دوربین خودش رو انتخاب میکنه
    من ندارم بدهم یک لنز سری L بخرم پس به همین دوربین آمانوری خود قناعت میکنم و نمیگویم ، اه اه اه چیه سنگینه بد قیافه است بزرگه اصلا سونی 18-70 من بالاتر است....

جناب کاوه خان گل گلاب ...
    تعصب چیز خوبی نیست که تازه پنهان نکردنش هم افتخار باشه .... گمانم منظور شما سلیقتونه که سونی هست و اتفاقا" شما همیشه تعصبتون رو پنهان کردین و دیگران رو بدون تعصب راهنمایی نمودین و حتی یه جاهایی اسمی هم از سونی نبردین ... و این اخلاقتون همیشه توی فروم مثال زدنیه .... وهمینه که دوستمون میگه باعث گمراهی تازه واردین نشیم که شما همیشه راهنماییهاتون خالی از تعصب بوده...
    مسیح جان حرف شما شاید درست باشد ، ولی به نظر همه ی دوستان بنده عاشق سینه چاک جاکلیدی هستم.

ارسالی توسط Kaveh_ghobadi
    نه دیگه درسته من با هرچی جاکلیدی (EOS XXX) مشکل دارم ولی به جان خودم اینو دیگه قبول ندارم .....
    توفیق عزیز منظور شما را از پست ارسالی شماره ی 95 متوجه نشدم و مثل اینکه پاک شده یا درست ارسال نشده یا .............................................

داریوش جان چرا من باید هربار بیام وسط و یه چیزی بگم؟؟؟؟!!!!
    مسعود عزیز شما میتوانید ، نیاید و چیزی نگویید ، قصد داریوش عزیز تنها مزاح بود ، و شما قبلا و سابق بر این با اطلاعات خوب و کامل خود همه ی دوستان ( از جمله بنده ) را راهنمایی میکردید و نقاط تاریک را برایمان روشن میکردید و تنها به دلیل اطلاعات بسیار بسیار زیاد شما درباره ی کنون ( و بقیه برند ها ) باعث این بود که هرکجا کسی درباره ی کنون اطلاهاتش ناقص بود به شما مراجعه کند.

این بحثها همیشگی و تکراری است،وخیلی بیهوده و خسته کننده ...
    من دارم روزی چند تا از این دوربینهایی که هر روز در موردشون بحث میشه میفروشم...صبح تاشب با اینها سرو کله بزنم و شب هم توی فوروم....دیگه ...خیلی خسته کننده میشه...
    این بحث ها برای دوستان قدیمی شاید مقداری تکراری باشد.ولی برای بنده و تازه وارد های دیگر بسیار هم شیرین است ، چرا که به نقاط ضعف و قوت برند های دیگر آشنا میشویم ، آن زمانی که این بحث ها در جریان بود هنوز پدیده ی
    D80 & 400D & A100 ظهور پیدا نکرده بودند.

اگر در کنار این بحثها...میتوانستیم چند عکس زیبا داشته باشیم...شاید این بیهودگی کمتر به چشم میخورد...
    متاسفانه کاری که خیلی از ما ها یاد گرفتیم بحث کردن است اون هم به سلیقه شخصی خودمون...
    اما بهتر نیست این بحثها نباشه؟
    شخصا به بحث کردن علاقه زیادی دارم...اما نه اینطور...که مثلا یکی باید و بگه ///به عقیده من سایپا یدک بهتر از مرسدس هست...چ.ن من اینطور دوست دارم....چون من اینطور فکر میکنم...چون من چون من ..... و چون من////
    اگر بحثی است باید برای آن دلیل وجود داشته باشه...اگر حرفی زده میشه ، باید بر اساس دلیل و منطق باشه...و نه ابراز علایق شخصی...
    و البته فکر میکنم بحثهای خوب منطقی به اندازه مورد نیاز فوروم قبلا شده....و شاید بهتر هست بجای این بحثها ...بیشتر وقت خود را در سایتهای عکس بگذرانیم تا شاید چیز بیشتری بیاموزیم...
    دوستان خبر افتتاح گالری بتا را که بدنبال یک نام مناسب تر هم هستیم اعلام میدارم.....

آدرس گالری WWW.AKS.AKKASEE.COM

کاوه خان عزیز و متعصب!!!
    شما همیشه بحث رو اون طور که باید میبود....ادامه دادید و نه آنطور که خود علاقه داشتید...
    نصیحت بزرگان همیشه آویزه ی گوش بنده هست و بنده همیشه به شاگردی شما افتخار میکنم و یکی از پل های موفقیت بنده چیزهایی بوده که از تو یاد گرفتم ، مسعود جان ، این رو بدون تعارف و حرف های روز مره میگم و به نظرم بسیاری در این فروم از نعمت شما و دانسته های شما استفاده کرده اند و بنده همیشه همه جا اعتراف میکنم که از شما بسیار آموختم و از این به بعد سعی میکنم کمتر نظریات شخصی خودم را ابراز کنم.

آریو جان کاش شما هم مثل همه ی دوستان نظری دوباره به پست شماره ی 76 بیاندازید و بیشتر دقت کنید ( آریو تو هم که مثل من و داریوش عینکی هستی پس چرا؟...........)

البته چنین حرفی رو بنده در پستهای ایشون ندیدم. شاید برداشتها متفاوت بوده. شاید قسمت آخر حرفشون که نوشته اند خرید دی 80 منظقی تر است منظقی نباشه ! که فکر کنم این نتیجه گیری رو در پیرو حرفهای قبلی خودشون زدند و بیشتر در مورد خودشون گفتند که خب مشخصه اشتباهه و جای توجیح نداره
    بازهم آریو عزیز شما را رهنمون میکنم به پست شماره ی 76

طبق این گفته و موردی که هست اینه که حد اقل دوربینهای این دو برند نباید با هم مقایسه بشن؟ چرا چون هر کدوم رو برای کاربر خاصی طراحی کردند و حتی میشه گفت در بر آورده کردن نیازها هم با هم متفاوتند ( اگرچه که هردو اس ال آر هستند و با مشخصاتی مشابه اما همان جزئیات ریز باعث تفاوت در انتخاب کاربر میشودند). و خود این دو شرکت هم چنین قصدی رو ندارند که پا به پای هم سر رسیدن به یک مدل خاص دوربین رقابت کنند. اگر رقابتی هم بوده شرایط زمانی حکم میکرده و گرنه با یک نگاه در ساخت دوربینها این رو میشه فهمید.
    با این حرف شما هم کاملا مخالفم.در تمامی صنایع از خودرو تا هواپیما تا تلویزیون تا کامپوتر کلاس بنده و رده بنده وجود دارد.

شما در صنایع اتومبیل کلاس A دارید B دارید C دارید و بنز S کلاس را با رولزرویس فانتوم مقایسه میکننو نه با پراید 141
    در هواپیما ها کلاس بندی از نظر تعدا مسافر ، حجم بار ، نوع موتور و .... دارید و هواپیمای A380 را با 787 مقایسه میکنند نه با فوکر 100
    تلویزیون 14 اینج سونی را با پلاسمای 60 اینچ ال جی مقایسه نمیکنند.
    CPU اینتل Core Duo را با AMD K6 مقایسه نمیکنند.
    و دوربین Mercury را با Mark II مقایسه نمیکنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

کاوه جان فکر کنم سوء تعبیری برای شما از طرف من به وجود آمده....
    اول کمی با آرامش بیشتر پست قبلی من رو بخوانید.
    حالا کمی توضیح میدم...
    کاوه خان عزیز و متعصب!!!
    کاوه جان،شما اظهار داشتید که متعصب هستید و افتخار هم میکنید...
    اما چیزی که من از شما دیده بودم تعصب نبود و همیشه بدون در نظر گرفتن علایق شخصی سعی بر راهنمایی دیگران داشتید . اون هم بر عکس من و خیلی از افراد دیگر ، کاملا صادقانه...به همین دلیل عرض کردم که اگر تعصب این باشد، این خیلی بهتر است...

و در آخر شما همیشه بنده رو شرمنده کرده اید و من هم از این بزرگواری شما بسیار آموختم...(بدون تملق عرض میکنم).

در مورد داریوش هم بنده کاملا مطلع هستم که ایشون به چه منظور چنین مطلبی رو نوشتن.....و البته بنده هم از این شوخی استفاده میکنم برای وارد شدن به بحث....اما:

این بحث ها برای دوستان قدیمی شاید مقداری تکراری باشد.ولی برای بنده و تازه وارد های دیگر بسیار هم شیرین است ، چرا که به نقاط ضعف و قوت برند های دیگر آشنا میشویم ، آن زمانی که این بحث ها در جریان بود هنوز پدیده ی
    D80 & 400D & A100 ظهور پیدا نکرده بودند.
    کاوه جلن چه نقاط ضعفی؟چه نقاط قوتی؟ و چه آموختنی از چنین بحثهایی؟؟؟؟

و حتی بهتر از 30D
    آیا می توان نام این رو بحث منطقی گذاشت؟آیا میتوان از این جمله مطلبی آموخت؟
    فقط میشود آموخت که نباید بحث رو ادامه داد؟؟؟چرا....
    اگر بنده حرفی بزنم تعصب تلقی میشود .....پس بهتر نزنم...خوب.
    توفیق عزیز هم لطف داشتند و چنینی مطلب آموزنده ای رو به بنده آموختند....اما در آن هنوز جای تعجب باقی است..
    اما توجیه:

من هم نمی گویم در رده 30D اصلا منظور من این نیست که این دو در یک رده هستند. من با توجه به خرید جدید دوست عزیز و همچنین فرمودند که از 400D بهتر و شاید در رده 30D باشد عرض کردم که حتی بهتر. چرا؟

چون با ۱میلیون ۳۰۰ هزار تومان دوربینی خریده است که چیز زیادی از 30D کمتر ندارد نمی گویم اصلا ندارد خیلی کمتر ندارد!!!!! و همچنین لنزی به این کیفیت و رنج خوبی ولی اگر می خواست 30D بخرد و همچنین با این رنج لنز باید حدود ۲ تومان می داد، پس باز هم می گویم برای کسی که لنز کنون ندارد و اولین خریدش در دوربینهای DSLR است عاقلانه است؟ شما بگویید هست یا نیست؟
    البته این را هم ذکر کنم من منظورم به کسانی است که هیچ تعصبی به برند ندارند مثل من و همچنین این دوستمان
    .

چرا توجیه؟
    چون هنوز توفیق نمیداند مطلبی که عنوان کرده با دلیل است یا نظر شخصی!!و حی قصد توجیه کردن داره.والبته شخص ایشون هم این رو میدانند...
    آیا دلیل بی پولی شما ....خوش نیامدن شما از برند کانن و ......میتونه دلیل باشه؟؟؟
    عنوان چنین مطلبی به این شکل اشکال داره....و اصلا منطقی نیست.

دوستان خبر افتتاح گالری بتا را که بدنبال یک نام مناسب تر هم هستیم اعلام میدارم.....
    کاوه جان از این چیزا نداشتیم!!!!و از شما چنین توقعی!!!
    و در آخر d80 از d400 خيلي بهتره و چيزي در حد 30d به حساب مياد.
    برای من یک سوالی پیش آمده...
    چرا و به چه دلیل؟؟؟
    و چرا باید به راحتی تایید بشه؟؟

اما من:
    به دلایل زیادی ثابت میکنم که این دوربین در حد اندازه 30 دی نیست.....
    اما چه چیز ملاک انتخاب هست؟؟
    اما نیاز من چیست؟؟
    جهت روشن شدن مطلب عرض میکنم(توفیق جان گوش بده) این نیاز من هست که تعیین میکنه چه دوربین بخرم...
    اما اون چیز که من خریدم همیشه بهترین نیست....شاید با بودجه من بهترین خرید باشه...اما بهترین نیست؟؟

حالا من چی میگم؟
    هر دوربین میخاهید بخرید....از هر برندی خوشتون میاد ، همون رو بخرید...هر برندی نیاز شما رو براورده میکنه...همون رو بخرید...
    اما اگر بحثی میکنیم...مطلبی عنوان میکنیم...چه خوب هست که همراه با دلیل باشه.
    کاوه به مطلب خوبی اشاره کرد...
    اگر کسی عنوان کند که 400 دی(که بهتر از 300 دی هست) بهتر از دی 200 هست...بجز کاوه چه کسی وارد بحث میشود؟؟؟؟(طبق منطق توفیق)...
    گرچه برایم مثل روز روشن هست.....

پس کاوه جان..من هم سکوت میکنم و میگذارم نقطه های معروف را که رمزی است مابین دوستان...................................... .................................................. ...
    مسعود قدیری

صفحه 10 از 13 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین