صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 127
Like Tree4تشکر

موضوع: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض پاسخ: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

آریو خان ، محض اطلاع شما دوست دوست عزیز، قبل از اینکه کاوه رو به بیماری شب کوری متهم کنید....بهتر تمام پستها رو یک دور دیگر مطالعه بفرمایید....و هرگز سعی نکنید یکی به در بزنید و یکی به دیوار!!!!

و برای خوش اومدن و رضای دل همه ..........!!!!
    دوستان حتما به خاطر دارید که بنده از این بحثها خیلی زیاد داشتم.......و همیشه مورد مورد عنایت دوستان واقع شده ام....و البته کسانیکه مانند بنده چنین بحثهایی داشته اند....مثل من.(کاوه جان به همین دلیل عرض کردم که چرا باید خودم رو وسط بیندازم)
    اما چرا همان دوستان در زمان عنوان شدن چنین مطالبی سکوت میکنند؟؟؟؟
    آیا ما هم باید سکوت کردن را بیاموزیم؟؟؟
    مسعود قدیری

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

بی خیال بابا
    شما کاننیا اگه این لنزهای سیگما را نداشتید چه می کردید؟
    خرید بهترین دوربین که کانن باشد بدون لنزهای سری L از نظر من یعنی کار اشتباه.

بحص را چقدر کش می دهید کانن بهترین دوربین است نیکون هم بد نیست خوب است.

من باز هم می گم اگر کسی قرار باشد از کمترین بها بیشترین بازده را داشته باشد می گم D80 با ۱۸-۷۰ یا ۱۸-۱۳۵
    ولی اگه تعصب داشته باشد اگر دوربین خیلی خیلی بهتری بخواهد و پول زیادی بخواهد پرداخت کند 30D حداقل با ۱۷-۷۰ سیگما

این را هم می دانم که می شود یک 350 خرید با یک لنز سری L یا d50 با چیز دیگری من این دومورد را عرض می کنم که فکر خیلیهای دیگر را مشغول کرده است.
    حالا این عرض من چه ربطی به برتری d80 به 30d دارد را من نمی فهمم

این نظر من است حالا چه درست چه غلت هر کس از نوشته من تصمیم خودش را می گیرد لطفا من را برای نوشته ام توجیح نفرمایید
    محمد علی توفیق

تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها

حالا من چی میگم؟
    هر دوربین میخاهید بخرید....از هر برندی خوشتون میاد ، همون رو بخرید...هر برندی نیاز شما رو براورده میکنه...همون رو بخرید...
    اما اگر بحثی میکنیم...مطلبی عنوان میکنیم...چه خوب هست که همراه با دلیل باشه.
    کاوه به مطلب خوبی اشاره کرد...
    اگر کسی عنوان کند که 400 دی(که بهتر از 300 دی هست) بهتر از دی 200 هست...بجز کاوه چه کسی وارد بحث میشود؟؟؟؟(طبق منطق توفیق)...
    گرچه برایم مثل روز روشن هست.....

پس کاوه جان..من هم سکوت میکنم و میگذارم نقطه های معروف را که رمزی است مابین دوستان...................................... .................................................. ...

من کی گفتم از کانن خوشم نمی اید چرا برداشت غلت می کنید چرا بی خودی ادم را محکوم می کنید. من به چه زبانی بگم کسی که نیازش با 30D برطرف می شود حتما با D80 هم برطرف می شود چرا چون امکانات و مشخصات 30D خیلی خیلی برتر از D80 نیست، من هم عرضم به کسانی بود که وقتی D80 را می خرند فکر نکنند که از 30D خیلی امکانات کمتری دارد. حالا کسی از 30D خوشش می اید اصلا بحصی درش نیست انتخاب بسیار مناسبی هم کرده است.

آقای قدیری من احساس می کنم شما مثل یک فروشنده دارید برخورد می کنید یعنی چون 30D گرانتر است پس خیلی بهتر است.
    نه برادرمن اصلا اینطوری که شما می فرماییدن نیست.
    محمد علی توفیق

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    شما کاننیا اگه این لنزهای سیگما را نداشتید چه می کردید؟
    خرید بهترین دوربین که کانن باشد بدون لنزهای سری L از نظر من یعنی کار اشتباه.
    این جملات و گویش بیان شما دوست گرامی، به نظر شخص بنده می توانست خیلی بهتر باشد.
    از نظر کیفت اپتیکی در موارد متعددی لنز های سیگما بهتر از لنز های سری L کنون و نیکون هستند. چون شما آشنایی زیادی با آنها ندارید من هم بیشتر توضیح نمی دهم تا ذهن شما مغشوش تر شود. برتری که لنز های کنون به امثال نیکون و سیگما و ... دارند کیفیت ساخت و ... می باشد.
    امیدوارم برخلاف گذشته اگر در مورد مسئله ای علمی نظری مطرح می کنید صرفا بر اساس سلیقه شخصی و ... نباشد و برای آن توجیهات درست و علمی هم به همراه داشته باشد.

این که به نظر شما خرید بدنه های کنون بدون لنز های حتما سری L کاری غلط می باشد کاملا غلط و تا حدی کودکانه است.... . می توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت های مقایسه لنز ها سر بزنید و یا حتی به تاپیک لنز های با ارزش مراجعه کنید.
    بیشتر از این صلاج نمی دانم بحث طولانی شود. به عنوان کوچکترین عضو از تمام دوستان اعم از کنونی ها و نیکونی های عزیز، خواهش می کنم برای حفظ جو دوستانه فورم به بحث ادامه ندهند. (بر اساس آنچه که گذشت بحث بر مبنای سلیقه شخصی کاری غلط و بیهوده است)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

كاوه جان يك توضيح كوچيك بدم :

1- در مورد SLR ها صحبت ميكردم

2- پر واضح است كه براي انجام كار هاي خاص امكانات تكنيكي خاص هم لازم است مثل سرعت شاتر 8000/1
    كه اين ربطي به كيفيت عكس ندارد در ضمن يك عكاس چند درصد عكساشو مجبور ميشه با سرعت2000/1 به الا بگيره ؟

3-درسته كه دايناميك رنج فوجي S3 بيشتر از ساير SLR هاست ولي ايا اگر مثلا 5 تا عكس پروسس شده از 30 دي 5 دي دي 80 دي 200 و markII رو به يك عكاس نشون بديم ميتونه سريع بگه اين مال S3 هست ؟ بعيد ميدونم.

4- به شخصه معتقدم بشرط داشتن توان مالي ادم بايد بهترين ابزار رو براي كارش تهيه كنه بشدت هم معتقدم كه نداشتن امكانات در صورت داشتن علاقه و پشتكار مانع پيشرفت انسان نميشود كه اكثر انسانهاي بزرگ از دل محروميتها بيرون امده اند .

5 - يكسري دلايل رواني هم در انتخابها و خريدها موثر است مثلا خودم رو بگم از بچگي دست همه اطرافيانم كنون ديدم اعتراف ميكنم كه اين موضوع روي من تاثير داشته .

در اخر بگم كه من هميشه از دو ستان اين سايت در حال ياد گرفتن هستم و تمام انتقادات منطقي رو صد در صد ميپذيرم

تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    این جملات و گویش بیان شما دوست گرامی، به نظر شخص بنده می توانست خیلی بهتر باشد
    من از شما خیلی معذرت می خوام جناب داریوش خان اگه باعث رنجش شما شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    از نظر کیفت اپتیکی در موارد متعددی لنز های سیگما بهتر از لنز های سری L کنون و نیکون هستند. چون شما آشنایی زیادی با آنها ندارید من هم بیشتر توضیح نمی دهم تا ذهن شما مغشوش تر شود. برتری که لنز های کنون به امثال نیکون و سیگما و ... دارند کیفیت ساخت و ... می باشد.
    اگه نخوردیم نان گندم ولی دیدیم دست مردم

این را می دانم که لنز خوب فقط کیفیت اپتیکی نیست. اگه هست به چه قیمتی؟

وزن زیاد
    CA نا مناسب
    نداشتن Is و یا VR
    کیفیت نا مناسب
    و........
    محمد علی توفیق

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اصولا اشكال وقتي بوجود مياد كه ما همه رو مثل خودمون ميبينيم.
    ميگوييم مردم ايران فلان چيز را ميخواهند!
    ميگوييم مسلمانان جهان فلان گونه فكر ميكنند.
    ميگوييم غربيها فلانند!

در مورد انتخاب دوربين هم همينه!
    آخه چرا ما فكر ميكنيم همه نيازهاي ما رو دارند؟
    شايد كسي نياز به دوربين محكم و دقيقي با لنز نرمال داشته باشه!
    چرا فكر ميكنيم همه قراره با لنز زوم عكاسي كنند؟
    اينقدر اين نيازها متنوع هست و نامتناهي! كه انتخابها هم همينگونه شده....
    شما رنج وسيعي از دوربين ها رو در اختيار داريد و رنج بسيار وسيع تري از لنزهاي كانون و نيكون و سيگما و تامرون و توكينا و ....(حالا پنتاكس و المپوس و لايكا و سوني و زايس هم جاي خود)
    من براي بسياري از دوستانم كه قصد داشتن وارد دنياي Dslr ها بشن... با نيازهاي عمومي دي هفتاد و دي 50 و جديدا دي 80 رو توصيه كردم... همه تهيه كردن و راضي بودن....
    در شرايطي 350 دي بهترين انتخاب بود.... از لحاظ قيمت(الان دوباره دي 50 بسيار ارزان شده و به صرفه) 350 دي رو توصيه ميكردم با همون لنز معروف سيگما...
    بسياري هم بنا به توصيه هاي ديگري كانون خريدند و استفاده كردند و ميكنند و لذت ميبرند.
    اين براي يك افق كوتاه مدت است... كسي كه ميخواهد يكي دو سالي با يك دوربين و يك لنز سر كند.
    ولي وقتي ما اطلاعات كافي داشته باشيم... نسبت به نيازهامون خريد ميكنيم... اين نياز فقط به مگاپيكسل و قيافه دوربين و ... خلاصه نميشه...
    شما لازم است محاسبه كنيد كه نياز به دوربيني با فوكوس مثل 30 دي يا دي 200 داريد
    نياز به عكاسي با سرعت بالا داريد
    نياز به عكاسي شب داريد
    نياز به عكاسي پي در پي با سرعت زياد داريد.
    محاسبه كنيد نياز به لنزهاي خاصي داريد كه از برندهاي مادر باشد و گاهي تفاوت بين قيمت چند لنز و يك فلاش در برند كانون تا نيكون 500 هزارتومان ميشود.
    گاهي هم بيشتر
    گاهي هم شايد بر عكس!
    هر كدام محاسبات خاص خودش رو ميخواد.
    مثلا نيكون بعضي از لنزها رو اصلا نداره... و همينطور كانون!(سيگما هم وارد همچين لنزهاي تخصصي نشده)

دي 80 دوربين ارزشمنديست...(به بسياري از دوستانم توصيه كردم بخاطر مجموع عوامل موثر در خريد) ولي مقايسه اون با 30 دي مثل شوخي ميمونه!

همانطوري كه دوست ندارم كسي دي 200 من رو با 400 دي مقايسه كنه...
    اينها تفاوتهاي بسيار بسيار زيادي دارن.... من الان به هيچ وجه نميتوانم با 400 دي عكاسي كنم. احتمالا بر اثر بي مبالاتي و يا اعصاب خوردي در كمتر از چند هفته آن را خورد خواهم كرد!

آقاي كهنسال كه 5 دي داره... احتمالا بنا به دلايل خاصي اون دوربين رو خريده(كه براي شخص من مهمترين اونها سايز سنسور و در نتيجه عمق ميدان خاص اون دوربين هست)
    اگر دي 200 خودم رو بدم ايشان و چند هفته اي دوربين ايشان را بگيرم! احتمالا پيش ايشان آبرويي براي دي 200 باقي نخواهد ماند!!!
    آقاي خرميار بر اثر تجربه و درك نيازهاي خودشون دي 50 خريدن با 18-200 و دارن لذتش رو ميبرن....
    اينها همش تفاوتهاي نيازها رو ميرسونه...

دوربين هاي مختلفي وجود داره از يك كمپاني...
    دوربين هاي مختلفي وجود داره از كارخانجات مختلف.... نيازهامون رو سبك و سنگين ميكنيم و خريد ميكنيم.... اين مساله نسخه عمومي نداره... دعوا هم نداره!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

فکر کنم باید به فرمایش داریوش عزیز گوش کنم و بحث رو ادامه ندهم....اما ادامه میدهم چون من به یک فروشنده متهم شدم و مثل آنها حرف میزنم.....اما توفیق خان:

در مورد لنز های کانن باید به عرض جنابعالی برسانم که اینطور هم نیست که شما در خیالات خود تصور میکنید....
    کانن لنزهایی داره که کیفیتی به مراتب بالاتر از لنزهای ال و ...داره که دست بر غذا ال هم نیستند...و البته من برعکس داریوش قصد دارم که اینها رو بگم ...شاید فرجی شود و البه بعید به نظر میرسد...........
    مثلا:
    24 م م اف 2.8
    28 م م اف 1.8
    28 م م اف 2.8
    35 م م اف 2
    50 م م اف 1.8
    50 م م اف 2.5
    60 م م اف 2.8
    85 م م اف 1.8
    100 م م اف 2.8
    135 م م اف 2.8

20-35 اف 3.5-4.5
    24-85 اف 3.5-4.5
    28-70 اف 3.5-4.5
    28-105 اف 3.5-4.5
    28-135 اف 3.5-5.6
    70-300 اف 4-5.6
    10-22 اف 3.5-4.5
    17-85-اف 4-5.6

فکر میکنم دیگه کافی باشه.....و محض اطلاع شما دوست عزیز باید عرض کنم که خیلی از این لنز ها بهترین هستند و قیمت بسیار کمی دارند.....
    من به چه زبانی بگم کسی که نیازش با 30D برطرف می شود حتما با D80 هم برطرف می شود
    کاملا و صد درصد غلط هست......اگر ثابت کنید.....من در همین فوروم اعلام میکنم که عکاسی رو برای همیشه کنار میگذارم.....
    صرفا فقط منظور به عکاسی شب نیست....
    اما توفیق جان از کودکی به ما آموختند که قبل از بیان چیزی اول در مورد آن فکر کنیم...بعد بگوییم و متاسفانه شما چنین کاری نکرده اید....

چطور برای عکاسی خبری میتوان با دی 80 با سرعت 5 فریم عکاسی کرد(البته همیشه نیاز به چنین سرعتی نیست، اما برای چنین کاری نیاز هست)...چطور میتوان برای کسانی که بجای دوربین نیاز به تیربار دارند چنین دوربینی پیشنهاد کرد؟؟؟؟؟؟

چطور میتوان بدنه ضعیف تر دی 80 رو برای کسانی که نیاز آنها تعیین کننده چنین پارامتری است تجویز کرد....

چطور میتوان برای امثال من که بیشتر عکسهایم رو در تایمهای طولانی میگیرم نیکون تجویز کرد.....

چطور میتوانید عکسهایی با ایزوهای بالای بگیرید و بگویید که نویز کمی دارد ، حال آنکه اینطور نیست....

در اکثر عکسهای دوربینهای نیکون در تایمهای بالای 30 ثانیه یک هاله بنفش رنگ بر روی عکسها نمایان میشود...
    چطور میتوان برای چنین کاری چنین تجویزی کرد . محض توجه شما این گفته من نیست و از فرمایشات حضرت کن راکول است....

در موارد دیگر هم بحثی ندارم......به جهت اینکه ادامه پست های شما جهت سر پوش گذاشتن بر گفته های قبلی است....و ادامه ان به صلاح نیست.

اما منه فروشنده:
    دوستان استحضار دارند که اینها گفته های یک فروشنده است....

اما این گفته چه کسی میتواند باشد:

////وحتی بهتر از 30 دی////

3-درسته كه دايناميك رنج فوجي S3 بيشتر از ساير SLR هاست ولي ايا اگر مثلا 5 تا عكس پروسس شده از 30 دي 5 دي دي 80 دي 200 و markII رو به يك عكاس نشون بديم ميتونه سريع بگه اين مال S3 هست ؟
    نادر جان همه ما هزینه بیشتری میکنیم که کمتر نیاز به ابزارهای جانبی پیدا کنیم....وگرنه خیلی از عکسهایی رو که با دوربینهای ارزان قیمت گرفته میشود میتوان به پای چنین دوربینهایی رساند....آیا همه باید برویم آ540 بگیریم؟؟؟

من چندین عکس از مراسم عروسی از دوربین عزیز دی 2 ایکس دارم....که متاسفانه بافت لباس سفید عروس در زمینه از بین رفته است و یا لباس داماد کاملا سیاه شده است و در بعضی قسمتها از زمینه تیره قابل تفکیک نیست...
    آیا میتوان به عروس و داماد بگویید بایستند تا شما از آنها برکتینگ بگیرید؟؟؟؟

اما با فوجی اس 3 میتوان عکسهایی به مراتب بهتر و غیر قابل مقایسه گرفت.....که حتی با 5 دی و وان دی اس هم نمیتوان گرفت.

در اخر فقط یک جمله میگویم.....این نیاز ما است که تعیین کننده انتخاب ما است....
    و اگر من برندی رو انتخاب کردم نگویم بهترین است و حتی بهتر از .......
    ما همیشه یک دوربین رو برای عکاسی عادی نمیخریم.....بعضی از ما بجز نیاز داشتن به یک دوربین ، نیاز به یک ابزار تخصصی داریم...ابزاری که بهترین کیفیت ، کارکرد و عملکرد و بهترین قیمت رو در اختیار ما قرار دهد....این ابزار حتی کولپکس اس 7 هم میتواند باشد.....
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

آریو جان منظور همان پست 76 بود که هم کاوه به شما گفت و هم کامیار خان.....

دي 80 دوربين ارزشمنديست...(به بسياري از دوستانم توصيه كردم بخاطر مجموع عوامل موثر در خريد) ولي مقايسه اون با 30 دي مثل شوخي ميمونه!

همانطوري كه دوست ندارم كسي دي 200 من رو با 400 دي مقايسه كنه...
    اينها تفاوتهاي بسيار بسيار زيادي دارن.... من الان به هيچ وجه نميتوانم با 400 دي عكاسي كنم. احتمالا بر اثر بي مبالاتي و يا اعصاب خوردي در كمتر از چند هفته آن را خورد خواهم كرد!
    صلوات.........
    آرش جان همه منظور بچه ها همین بود بس.........
    مسعود قدیری

amirsooki
    Guest

سلام .

http://www.akkasee.com/forum/showthr...?t=3505&page=3

هم اکنون نیازمند یاری شما ییم. ( پست 24 )
    ویرایش توسط amirsooki : Sunday 31 December 2006 در ساعت 17:32

صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین