صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 68

موضوع: انتخاب سخته باور کنید !!! کدومش d70.d70s.d50

amirsooki
    Guest

پیش فرض پاسخ: انتخاب سخته باور کنید !!! کدومش d70.d70s.d50

اتفاقا" من کار استدیو و توی خونم خیلی زیاده
    چون کار پرتره میکنید ، به رنگ پوست ایجاد شده در هر دو دوربین توجه کنید ، فکر میکنم ملاک خوبی در انتخاب باشه .
    و باز هم فکر میکنم D70s در این زمینه قوی تره .

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

یه نکته اینکه سنسور و پردازنده ای که در دی50 استفاده شده جدیدتر از دی70 هست.
    من با دو دوربین کار کردم و میکنم ، به جرات میتونم بگم رنگها در دی50 شادابتر و زنده تر هستن ، آخرین تجربه ای که داشتم در مورد عکسهای عروسی یکی از دوستانم بود که قرار بود ایشان با دوربین خودشان که دی 70s هست عکاسی کنند ، به علت کمبود مموری مجبور شدند که از دوربین من استفاده کنند ، پس از پایان مراسم به اعتراف خود ایشان عکسهایی که با دی 50 گرفته شده به مراتب از نظر کیفیت رنگی بالاتر از دی 70 بوده.
    از طرفی کی میتونه بگه کدوم خوشدستره ، واقعا سخته همش هم برمیگرده به عادت نگران این موضوع نباشید.
    اما پیشنهاد بهتر برای شما تهیه دی 80 با لنز 135-18 هست.البته کمی گرانتر.
    بعد اینکه به مراتب D70s از D50 بهتر است و انتخاب بهتر و عاقلانه تر ، ولی D50 هم دوربینی است بسیار عالی ، اما نه در قد و قواره ی D70s
    ضمنا جناب قبادی با توجه به کدام رفرنس این موضوع رو عنوان کردید ، تنها تفاوتهای موجود بین دی50 و دی70 همان مواردی است که جناب روشن فرمودند.که همگی در بعضی امکانات نه چندان ضروری میگنجد ، که در بعضی نکات فنی حتی دی 50 برتر نیز هست مانند رهگیری سوژه متحرک که نسبت به دی70s ارتقا یافته و داینامیک رنج بهتر و نویز کمتر و تاخیر شاتر بسیار کم ، سیستم شروع به کار آنی و ....
    ولی بازهم فکر میکنم اگر میخواهید کار استودیو بکنید دی70s مناسبتر باشد.
    ویرایش توسط roovigital : Friday 12 January 2007 در ساعت 12:17
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

منم با اقای عبدالهی موافقم چون از نظر سرعت و مترینگ تمام تکنولوژِهاش دو رده بالاتره ، دی 80 نمیخوام چون بالای یه ملیون میشه . ممنون از همه در مورد کامندر و فلاش بیشتر بگید برام.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    یه نکته اینکه سنسور و پردازنده ای که در دی50 استفاده شده جدیدتر از دی70 هست
    دوست عزیز سنسور استفاده شده در 3 دوربین مشابه است منتها خروجی دی 50 به خاطر پروسس متفاوت کم نویزتر است.
    علاوه بر تفاوتهایی که جناب روشن گفتند عدم وجود ال ی دی روشنایی برای ال سی دی بالایی دی50 و عدم وجود خطوط عمودی و افقی در چشمی دی 50 را هم اضافه کنید.
    کاوه جان مشکل Bglod در سریهای اول دی 70 مشاهده میشد و تنها در دوربینهای تولیدی چند ماهه اول دیده شد و نیکون به خاطر این مشکل دی70اس را عرضه نکرد.
    هر دو دوربین های خوبی هستند در خانواده ما من دی70 دارم و برادرم دی50 و هردو بسیار راضی هستیم.
    من غیر از Raw عکاسی نمی کنم بنابراین تفاوت خروجی Jpg این دو برایم فرقی نمی کند.
    به این نتیجه رسیده ام که نیمی از کار عکاسی پست پروسسینگ است.
    اما انچه در دی70 برای من اهمیت حیاتی دارد وایرلس کماندر شدن ان با اس بی 600 است.
    عکس همراه هم نشان دهنده مشابه بودن سنسورهاست.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

این عکس خیلی جالب بود....من در جایی خوانده بودم که سنسور دی 50 دوباره طراحی شده و عملکرد بهتری داره.....و در تبلیغات این دوربین تغییرات سنسور جدید گذارش شده بود..
    از طرفی سنسور دی 80 و دی 200 و آ100 ، مشابه گذارش شده بود که در این عکس سنسور دی 80 جدا از دی 200 است.
    من فکر میکنم برای صرفه جویی در مصرف سنسور در پشت ویترین!!!فقط یک سنسور مشترک گذاشته شده!!!
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    این عکس خیلی جالب بود....من در جایی خوانده بودم که سنسور دی 50 دوباره طراحی شده و عملکرد بهتری داره.....و در تبلیغات این دوربین تغییرات سنسور جدید گذارش شده بود..
    از طرفی سنسور دی 80 و دی 200 و آ100 ، مشابه گذارش شده بود که در این عکس سنسور دی 80 جدا از دی 200 است.
    من فکر میکنم برای صرفه جویی در مصرف سنسور در پشت ویترین!!!فقط یک سنسور مشترک گذاشته شده!!!
    دقیقا
    من نمیدونم این یعنی چی.
    همه جا صحبت از این بود که دی50 با طراحی جدید سنسور به بازار اومده و سنسور دی 80 و دی 200 و اون که شاترش صدای پیت حلبی میده ، از یک سنسور استفاده کردند.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

اولا بنا به این که شما کار استدیو انجام میدهید بهتر است به فکر D70s باشید.باور کنید دوربین شایسته ایست.
    بعد اینکه روح الله جان قبول داری بدنه ی D70s بسیار حرفه ای تر است؟
    درباره ی سنسور هم که عکس را دیدیم...

مسعود جدیدا من گیراییم پایین اومده ، حالا یعنی اینکه شما میفرمایید این دو سنسور متفاوت هستند؟درست منظورت رو متوجه نشدم ، اما من جاهای زیادی دیم که این دو سنسور مشترک هستند.درباره ی دی 80 و دی 200 و آ100 ، سنسور آ100 . دی 80 یکی هست و سنسور دی 200 متفاوت است ( تا اونجا که من میدونم)

آقای عبدالهی خروجی دو دوربین 100% با هم فرق داره اما این یعنی اینکه دی 50 پروسس بیشتری روی فابل اعمال میکنه ولی دی 70 کمتر.به نظر شما کدام بهتر است؟

بعد قید به مراتب را هم در جمله توجه کنید و تنها کلمه ی بهتر است را نبینید....

منظورم از كلمه ي قطعن فقط از لحاظ image quality بود كه به تصديق همه ي سايت ها و نشريه هاي معتبر چون dpreview و popular photography و ... لنز هاي عادي كنن حدود 5 تا 10 درصد كواليتي بالاتري نسبت به لنزهاي عادي نيكن دارند ( سري L كه بماند) ولي از لحاظ بدنه و ... خيلي از عكاسان نيكن را ترجيح مي دهند خلاصه ما هنوز جوونيم و مخلص همه ي دوستداران همه ي برند ها هم هستيم (خونمان را حلال نكنيد
    دوست عزیز با 25 سال تجربه این کلمه ی قطعا از شما بعید است ، اگر من بگویم قظها شاید پذیرفتنی باشد ، اما از شما به هیچ وجه قابل قبول نیست ، چرا که حداقل 23 سال از بند بیتر تجربه دارید. بنده به اینکه قطعا کیفیت خروجی کنون از نیکون بهتر است ، اعتقادی ندارم

درباره ی لنز خوشبختانه تست هایی که با لنز های مشترک ( مثلا سیگما) انجام شده این را نشان نمیدهد.در ضمن در حال خاضر هر دو برند لنز های خوب بسیار دارند.تازه سیگما و سایر برند ها هم هست که در بعضی موارد بهتر از کنون و نیکون هستند.

بعد به نظرم برای شما لنز های فیکس گزینه ی بهتری باشد ، شما همان طور که میدانید به لنز های فیکس از 85 تا 135 (مثلا) احتیاج خواهد داشت.اما برای طبیهت لنز الترا واید و تله هم نیاز خواهید داشت.خودتان که بهتر میدانید، ببنید به تله ها بیتشر نیاز دارد یا واید ها.فیکس ها با اف باز هم که حتما نیاز خواهید داشت.بفرمایید تا یکی دو لنز با کمک دوستان و همفکری انتخاب کنیم.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    375

آقای عبدالهی خروجی دو دوربین 100% با هم فرق داره اما این یعنی اینکه دی 50 پروسس بیشتری روی فابل اعمال میکنه ولی دی 70 کمتر.به نظر شما کدام بهتر است؟
    خیر جناب قبادی من فکر میکنم نوع پردازش بر روی فایل jpg در دو دوربین متفاوته نه میزان و مقدار اون.

بعد قید به مراتب را هم در جمله توجه کنید و تنها کلمه ی بهتر است را نبینید....
    فقط یک مرجع که این چنین تفسیری داشته باشد را معرفی کنید.
    ببینید اگر نام بزرگ میخواهید حتما دی70s رو انتخاب کنید اما اگر دوربینی میخواهید که از نظر مشخصات فنی چیزی کمتر ندارد چه بسا در مواردی که عرض کردم ، برتر نیز هست ، دی 50 رو انتخاب کنید.
    باز هم میگویم که انتخاب برتر دی 80 است.
    در کل نباید زیاد سخت بگیرید ، زیرا انتخاب دوربین تنها قسمتی از ماجراست.
    روح الله عبدالهی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

مخلص جناب عبدالهی گل.... ( نمی بینیم شما را دلمان تنگ شده)

خیر جناب قبادی من فکر میکنم نوع پردازش بر روی فایل jpg در دو دوربین متفاوته نه میزان و مقدار اون.
    بله شما دریت میفرمایید.اما باور کن برداشت من ( شاید غلط ) این است که اصلا به فایل های jpg زیاد توجه نمیکنم و اصلا برای من مهم نیستند و شاید سالی 20 تا عکس هم با این پسوند نگیرم ( شاید اشتباه کنم )اما به نظرم پردازش کمتر ( یعنی نه کم یا زیاد بلکه به اصل نزدیک تر بودن) بهتر است و به واقعیت نزدیک تر

فقط یک مرجع که این چنین تفسیری داشته باشد را معرفی کنید.
    اول اینکه چشم ؛ میگردم اگر بود تقدیم میکنم ، اگر نبود بایت اظهار نظر غیر کارشناسانه پوزش خواهم خواست ، بعد اینکه زیاد به مراجعی مثل کن راکول و فتوزون و دی پی ریویو استناد نکنیم ......

در کل نباید زیاد سخت بگیرید ، زیرا انتخاب دوربین تنها قسمتی از ماجراست
    اصل قضیه را دوست خوبم جناب عبدالهی عزیز فرمودند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

جالبه برام تو صفحه اول بجر آقاي روشن كليه دوستاني كه تو بحث بودن همه يا كنون داشتن يا "كاوه" بودن

در خصوص انتخاب براي خريد اين دو دوربين بايد به اختلاف هاي كه آقاي روشن و امير گفتن توجه كنيد مسئله سنسور هم زياد مهم نيست خروجي ها رو تو دو دوربين ببينيد و خودتون تصميم بگيريد اين سليقه ايه مثلا عبداللهي عزيز رنگ هاي D50 رو بيشتر دوست داره اين يه مورد كاملا سليقه ايه من خودم تو بعضي زمينه ها رنگ هاي d50 رو بيشتر دوست دارم اما تو بعضي زمينه هاي ديگه رنگ هاي D70 رو بيشتر . اما رنگ رو ميشه هر جور كه مي خوايي تغيير بدي حتي به حالت نگاتيو در بياري به نظر من رنگ مورد دوم اهميته
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین