صفحه 212 از 433 نخستنخست ... 112 162 202 208 209 210 211 212 213 214 215 216 222 262 312 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,111 تا 2,120 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

عزیزم تنها کارآیی اون لنز زمانیه که شما از سه پایه استفاده کنید ولی روی دست و برای کار در نور کم حتی فکرش را هم از سر بیرون کنید
    بنابراین برای کار خبری در نور زیاد و حتی ورزشی نور زیاد بسیار کارآمد است ولی در فضای داخلی و نور کم خیر حتی در فاصله کانونی کم
    Dariush Chegini و pershiaa تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

ارزونترین لنز با فاصله کانونی 400 برای کانن700d چیست؟
    اگر لنز حدودای 1میلیون با این فاصله کانونی پیدا نمیشه از چه لنزی با چه کانورتوری استفاده کنم که جواب فاصله کانونی400رابدهد؟
    (می خوام حد اقل با حساب ضریب 1.6روی700dازش فاصله کانونی 600را بشه گرفت)
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    ارزونترین لنز با فاصله کانونی 400 برای کانن700d چیست؟
    اگر لنز حدودای 1میلیون با این فاصله کانونی پیدا نمیشه از چه لنزی با چه کانورتوری استفاده کنم که جواب فاصله کانونی400رابدهد؟
    (می خوام حد اقل با حساب ضریب 1.6روی700dازش فاصله کانونی 600را بشه گرفت)
    درود
    شما در صورت تهیه یک لنز 300-70 کنون (کارکرده حدود 1 میلیون است) و یا 300-70 تامرون (به بنظر شخصی بنده این مدل کیفیت بهتری داره) بخاطر وجود کراپ 1.6 به راحتی به این فاصله کانونی خواهید رسید(480mm). البته قیمت لنز تامرون بالای 1.200 خواهد بود و البته این دو لنز ارزش هزینه کردن را دارند.

برای زیر یک میلیون تومان هم اگر چه بنظرم این کار را انجام ندهید بهتر خواهد بود (بخاطر کیفیت پایین اپتیک و نداشتن لرزش گیر)
    کنون یک لنز 300-75 داره که قیمتش نباید از 600 هزار تومان بیشتر شود.

تامرون هم یک لنز 300-70 سری Macro داره که قیمتش حدود 450 هزار تومان می باشد.
    هم دو مدل فوق از نظر کیفیت تصویر در رده پایینتری نسبت به لنزهایی که دا اول معرفی کردم دارند.

اگر برای مسائلی غیر از عکاسی قصد استفاده از لنز تله را دارید و یا استفاده از لنز تله برای موارد غیر تخصصی هستند می توانید لنزهای آینه ای سامیانگ (500mm و یا 800mm) را تهیه بفرمایید. این لنزها برای آشنایی افراد با فاصله های کانونی بلند خوبه ولی برای کارهای جدی مثل حیات وحش پیشنهاد نمی شود. (نهایتا برای عکاسی از ماه و سیارات مناسبه البته با سه پایه خوب)

لنز 400-135 سیگما هم که از نظر کیفیت پایین تصویر تقریبا زبان زد لنزهای تله سیگما می باشد (روی 300-70 سیگما را سفید کرده) هم هست که البته بهتره حتی خواب تهیه این لنز را هم نبینید!!
    ارادتمند

نقل قول نوشته اصلی توسط pershiaa نمایش پست ها
    سلام ب همه ی اساتید ممنون از همه ک راهنماییم کردن در مورد خرید لنز
    میخواستم نظرتونو در مورد این لنز بپرسم!!Canon EF 70-200mm F/4.0 L USM
    با توجه ب اف 4 و نبود لرزشگیر ایا خریدش ب عنوان یک لنز خبری کار درستیه یا نه!!
    نبود لرزشگیر چقدر میتونه اذیت کننده باشه؟؟؟
    قیمت 2300-2400 تقریبا اگه اشتباه نکنم
    کسی تجربه استفاده از این لنزو داره ایا!؟؟
    همانطور که جناب چگینی فرمودند لنزهای تله در صورت نداشتن لرزشگیر مشکلات زیادی را در تصویر ایجاد می کنند.
    تازه لنزی مثل 200-70 F/2.8 سری II علی رغم داشتن لرزشگیر خوب به دلیل سنگین بودن گاهی در عکاسی بدون سه پایه بدلیل خستگی دست باعث لرزش در دست می شود.
    از طرفی لتزهای تله ای که برای خبرنگاری استفاده بیشتری دارند بدلیل اینکه در فضاهای نوری متفاوت استفاده می شوند ترجیحا باید دارای دیافراگم هیا کمی باشند که در این رنج معمولا دیاف F/2.8 مشاهده می شود. به همین دلیل بنده پیشنهاد می کنم اگر از نظر بودجه محدودیت دارید به فکر تهیه لنزهای 200-70 دیاف F/2.8 شرکت های تامرون و یا سیگما باشید.
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 30 August 2014 در ساعت 08:04
    ata_m3، Dariush Chegini، pershiaa و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    25

مرسی
    لنزهای 200-70 دیاف F/2.8 شرکت های تامرون و یا سیگما
    قیمتاشون چجوریاس و اینکه ایا اف 4 با لرزشگیر هم دارن ؟اگه دارن قیمتشون رو چ حدودیه!!؟؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

استفاده من برای عکسبرداری از فواصل دور بطور مثال از یک بنای تاریخیه من لنز 75-300یکی از دوستان چک کردم واز حد اکثر فاصله کانونی(زوم)استفاده کردم به کمی بزرگنمایی بیشتر نیاز دارم
    ایا امکان نصب تله کانورتر هست؟(بطور مثال روی لنز 55-250)
    در ضمن برای من مهم نیست حداقل فاصله کانونیش چقدره ....چون من از حداکثر فاصله کانونیش استفاده می کنم

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط pershiaa نمایش پست ها
    مرسی
    لنزهای 200-70 دیاف F/2.8 شرکت های تامرون و یا سیگما
    قیمتاشون چجوریاس و اینکه ایا اف 4 با لرزشگیر هم دارن ؟اگه دارن قیمتشون رو چ حدودیه!!؟؟
    متاسفانه یا خوشبختانه F/4 ندارند ولی F/2.8 این دو شرکت حدود 3 الی 4 هست (قیمت دقیق ندارم)
    فکر کنم نزدیک به 3 میلیون باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    استفاده من برای عکسبرداری از فواصل دور بطور مثال از یک بنای تاریخیه من لنز 75-300یکی از دوستان چک کردم واز حد اکثر فاصله کانونی(زوم)استفاده کردم به کمی بزرگنمایی بیشتر نیاز دارم
    ایا امکان نصب تله کانورتر هست؟(بطور مثال روی لنز 55-250)
    در ضمن برای من مهم نیست حداقل فاصله کانونیش چقدره ....چون من از حداکثر فاصله کانونیش استفاده می کنم
    استفاده از تله کانورتور روی هر لنز مقدور نیست به چند دلیل که یکی از مهمترین دلایل عدم تطبیق سیستم فوکوس بر روی همه لنزها و همچنین افت شدید کیفیت اپتیکه!
    بنابراین اگر دنبال استفاده از تله کانورتور هستید باید به فکر لنزی باشید که حدود 3 میلیون به بالا باشه وگرنه نخریدن کانروتور بهتره.
    اصلا شما قیمت کانورتور ها را دارید؟
    یک کانورتور خوب بین 1 تا 2 میلیون تومانه! خوب بهتر نیست این مبلغ را صرف خرید یک لنز خوب کنید؟
    mostafa_1366، ehsan1 و Mh.Shahnazar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

لنزef75-300iiiusmبا لنز ef75-300iiiاز بابت کیفیت تصویر تفاوت میکند؟

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

من دوباره مزاحم شدم امروز تغریبا تمام عکس های پرتره دوستان رو روی سایت دیدم واقعا حال کردم و با دیدین این عکس ها ذوق عکاسی در من دو چندان شد
    حال می خوام برم سراغ یک لنز مخصوص عکس های پرتره که تغریبا هم قیمت خوب باشه هم کارایی هم کیفیت کار
    به نظر شما برای عکس های پرتره کدوم از این سه بهتره اگر دلیل رو هم بگید ممنون میشم

لنز Nikon 50mm F/1.8 AF-s G‎
    لنزی خوش قیمت و محبوب بین اکثر عکاسان

لنز AF-S Nikkor 50mm f/1.4G - گارانتی ایده آل
    گران ولی دل نشین به دلیل f/1.4

لنز AF-S Nikkor 85mm f/1.8G - گارانتی ایده آل‎
    گرونه اما اگه مخصوص پرتره باشه صبر میکنم این رو می خرم

از دوستان هم کسی باشه که این لنز هارو به من قرض بده که فقط چند تا عکس بگریم و یا حتی اجاره بده ممنون میشم یه پیغام خصوصی بده که بعد ها از خریدم پشیمون نشم
    green.gaming تشکر می‌کند.
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر جديد green.gaming آواتار ها
    تشکر کرده
    32

دوستام ببخشید مزاحم شدم
    راستش من میخوام یه 55-200 برا نیکون بخرم
    خواستم ببینم که چیزی هست که قبلش باید بدونم
    مثلا تولید کجاست و یا رنگ جعبه که تو مدل 18-105 نوشته جعبه جدید و یا جعبه اصلی

راستی یه سوال دیگه
    چون خیلی وقته از تولید وعرضه این لنز میگذره ، میخواستم بدونم که لنز ها هم مثل گوشی ها ، رفرش دارن ؟؟
    یا همشون با کیفیت تولید میشن ؟ و رفرش توشون نیست ؟

ببخشید وقتتون رو گرفتم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط green.gaming نمایش پست ها
    دوستام ببخشید مزاحم شدم
    راستش من میخوام یه 55-200 برا نیکون بخرم
    خواستم ببینم که چیزی هست که قبلش باید بدونم
    مثلا تولید کجاست و یا رنگ جعبه که تو مدل 18-105 نوشته جعبه جدید و یا جعبه اصلی

راستی یه سوال دیگه
    چون خیلی وقته از تولید وعرضه این لنز میگذره ، میخواستم بدونم که لنز ها هم مثل گوشی ها ، رفرش دارن ؟؟
    یا همشون با کیفیت تولید میشن ؟ و رفرش توشون نیست ؟

ببخشید وقتتون رو گرفتم
    دوست گرامی با سلام،

لنز خوبیه و ارزش خرید رو داره. ساخت کارخونه نیکون در چین هست واگر هم در ژاپن تولید میشد هیچ تفاوتی با هم نداشتند چرا که سر جمع یه کارخونه هست.

لنز 105-18 با دو جعبه عرضه میشه که تفاوتی ندارند. جعبه سفید که مشخص می کنه این لنز لنز کیت یه دوربین بوده و جعبه طلایی مثل همه لنزهای نیکون.

اگه منظورتون از رفرش، Refurbished هست، بله هم دوربینها و هم لنز ها Refurbished دارند. و اگه محصولی از نیکون Refurbished باشه حتما خود کارخونه برچسب مربوطه رو روی جعبه می چسبونه.

از نظر refurbished بودن خیالتون راحت باشه چون نیکون نماینده درست و حسابی تو ایران نداره که بخواد محصولات معیوب رو بفرسته برای خود نیکون و نیکون عیب یابی کنه و با برچسب refurbished بفرسته ایران!!!!!!

همه لنزها و دوربین های نیکون و کنون و فوجی تحت گارانتی 2 ساله شرکت ایده آل هستند و اگه مشکلی پیش بیاد شرکت مربوطه با کارشناسانی که تو خود نیکون آموزش دیده اند اقدام به رفع مشکل خواهند نمود.

البته شرکتهای دیگه هم برای گارانتی هستند مثل تهران فوکا برای محصولات فوجی اما بهترینشون همین ایده آل هست.
    msh2200، Dariush Chegini و green.gaming تشکر می‌کنند.