صفحه 202 از 433 نخستنخست ... 102 152 192 198 199 200 201 202 203 204 205 206 212 252 302 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,011 تا 2,020 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

و با نشون دادن کاتالوگ راهنما به همکارش , ایشونو متقاعد کرد
    میشه از ایشون آدرس اون کاتالوگ رو بگیرید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    یک عکس واضح از روبرو از دوربینتان وقتی لنز رویش بسته شده بگذارید.از روی نوشته های روی سر لنز می توان اطلاعات را استخراج کرد. عکسی مانند این:
    فایل پیوست 60872

دوربین : canon lens fd 50mm 1:1.4

لنز : auto zoom 85-205mm 1:3.8

من فقط الان نمیدونم مثلا الان فواید دوربین من با این مشخصات بالاش چیه. نمیدونم که مثلا زده 1:3.8 خب این الان یعنی چی؟ الان این مشخصات برای
    عکاسی نجومی چه فوایدی داره بده ؟ خوبه ؟ کاربردیه؟ قدرت لنز کافیه ؟ هرجام که مطالعه میکنم روان توضیح ندادن. در مورد دیافراگم توضیح دادن میگن
    عمق عکس کمتر بیشتر میشه.خب این الان یعنی چی که عمق عکس بیشتر میشه؟ خیلی ببخشید میمیرن روان ترو قابل فهم تر توضیح بدن

با تشکر :)

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    به حرف هیچ فروشنده ای در هیچ فروشگاهی برای خرید تجهیزات عکاسی گوش نکنید.
    فرق این دو لنز فقط در موتور فکوس نیست.اپتیک لنز stm از ورژن قبلی بسیار بهتر است.
    در فیلمبرداری هم همچنان فکوس بیصدا لنز را خواهید داشت.بدنه شما سیستم فکوس پیوسته در فیلمبرداری مثل 70دی را ندارد و با خرید هر لنزی هم قطعا باز این امکان به بدنه افزوده نخواهد شد.
    آقا تشکر وافعا گیج کنندست الان به شرکت آفومار تماش گرفتم و وصلم کردند به مشاور ، ایشون گفتند اگر STM میخوایی بگیری باید 70D بگیرید و ایشون هم همون حرفارو زدند تقریبا و گفتند که STM برای 60 دی پیشنهاد نمیشه و باید دوربینی بگیرم که موتور فوکوس داخلی داشته باشه... و 60 دی موتور فوکوس داخلی ندارد
    اگر درست متوجه حرفاشون شده باشم همچین چیزایو گفتند
    نمیدونم چیکار کنم...

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    میشه از ایشون آدرس اون کاتالوگ رو بگیرید؟
    سلام آدرسشونو براتون ارسال کردم و شمارشونو

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    آقا تشکر وافعا گیج کنندست الان به شرکت آفومار تماش گرفتم و وصلم کردند به مشاور ، ایشون گفتند اگر STM میخوایی بگیری باید 70D بگیرید و ایشون هم همون حرفارو زدند تقریبا و گفتند که STM برای 60 دی پیشنهاد نمیشه و باید دوربینی بگیرم که موتور فوکوس داخلی داشته باشه... و 60 دی موتور فوکوس داخلی ندارد
    نمیدونم چیکار کنم...
    اين كه 18-135 STM لنزي با مانت EF-S هست و با 60D كاملا سازگار است كه موضوعي بديهي است. در اين كه اين لنز نسبت به ورژن معمولي اون جديدتر بوده و مي توان آن را آپگريدي براي ورژن معمولي آن دانست هم حرفي نيست. حال اگر تصور كنيم در بدبينانه ترين حالت بهبود كمي در خروجي حاصل شده است، باز هم به نظر بنده ارزش آن را دارد براي لنزي كه مي تواند مدت ها برايتان ماندگار باشد 100-150 تومان بيشتر هزينه كنيم.
    msh2200، ata_m3 و ehsan1 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    اين كه 18-135 STM لنزي با مانت EF-S هست و با 60D كاملا سازگار است كه موضوعي بديهي است. در اين كه اين لنز نسبت به ورژن معمولي اون جديدتر بوده و مي توان آن را آپگريدي براي ورژن معمولي آن دانست هم حرفي نيست. حال اگر تصور كنيم در بدبينانه ترين حالت بهبود كمي در خروجي حاصل شده است، باز هم به نظر بنده ارزش آن را دارد براي لنزي كه مي تواند مدت ها برايتان ماندگار باشد 100-150 تومان بيشتر هزينه كنيم.
    بحث هزینه نیست میخواستم خودم متقاعد بشم و مطمعن خرید کنم و بدونم لنزی که میخرم کارامد باشه برای دوربینی که میخرم برای همین مدتیست تحقیق میکنم که چه لنزی مناسب است قصد خرید 60 دی دارم با یک لنز مناسب امروز تصمیم به خرید 60 دی با لنز 18-135 اس تی ام داشتم که این داستانها پیش امد
    بهترین راه حل را این دانستم که اینجا دوباره از شما و دیگر اساتید مشورت بگیرم
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

بحث هزینه نیست میخواستم خودم متقاعد بشم و مطمعن خرید کنم و بدونم لنزی که میخرم کارامد باشه برای دوربینی که میخرم برای همین مدتیست تحقیق میکنم که چه لنزی مناسب است قصد خرید 60 دی دارم با یک لنز مناسب امروز تصمیم به خرید 60 دی با لنز 18-135 اس تی ام داشتم که این داستانها پیش امد
    لنز 18-135 STM از نظر اپتيكي نسبت به نسخه 18-135 معمولي بهبود زيادي داشته است و از نظر كيفيت تصوير نزديك به 15-85 شده است و با 60D‌ هم كار مي كند. شك نكنيد.
    msh2200، SHOK53، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

من هم به نظرم جناب چگینی درست می فرمایند!
    در هیچ جایی تو نت ندیدم زده باشه این لنز با فلان دوربین ها کار نمی کنه! حالا شاید فوکوس پیوسته در فیلمبرداری نده ولی دلیل بر داشتن مشکل در عکاسی نیست! بخصوص که کیفیت تصویرش نسبت به ورژن معمولی بهبود چشمگیری داشته! این هم لینک مقایسه
    Canon 18-135 Without STM VS With STM
    خوب اگر نتونستید خودتون را متقاعد کنید بهتره به فکر خرید 85-15 باشید!
    SHOK53، ata_m3 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نمیدونم چیکار کنم...
    یا شما درست نقل قول نمیکنید یا آنها بسیار از مرحله پرت هستند!
    هیچ بدنه دوربین کنونی موتور فکوس داخلی نداشته و ندارد!این داستانها برای نیکون است.موتور فکوس در کنون فقط روی لنز قرار دارد.
    چی گیج کننده هست؟
    همانطور که دوستان نیز گفتند جدا از هر بدنه ای که دارید اگر اپتیک و فکوس بهتر برای شما مهم است ورژن stm را بخرید.اگر نیست مدل قدیمی را.
    msh2200، Amir Tavakoli، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    1182

ممنون از اساتید عزیر و راهنمایی خوبتان نظرم بین STM 135-18 و 200-18 بود که توضیحات مجدد شما دوستان به این نتیجه رسیدم که 135-18 اس تی ام تهیه کنم
    و احتمالا فروشندههای که امروز باهاشون صحبت کردم اطلاعات و دانش کافی نداشتند.
    بازهم تشکر میکنم از رهنمایی دلسوزانه و کمکتون
    msh2200، SHOK53 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.