صفحه 216 از 433 نخستنخست ... 116 166 206 212 213 214 215 216 217 218 219 220 226 266 316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,151 تا 2,160 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

دوستان عزیز دفعه قبل که درباره لنز ویژه پرتره از شما پرسش کردم نتیچه خیلی خوبی گرفتم.
    دفعه قبل با پیشنهاد اقای شهبازی و بعد دوستان دیگر nikor 50mm f/1-8d رو خریداری کردم.
    با فوکوس دستیش مطلقا مشکلی نداشتم. گرچه این یک مساله شخصیه. اما تجربه خیلی خوبی بود و الان فوق العاده راضی هستم.

اما الان میخوام یک لنز ویژه عکسبرداری از طبیعت خریداری کنم.
    تا قیمت 1.5 میلیون پیشنهاد شما چیه؟

اولویت من برای خرید لنز همیشه
    کیفیت کیفیت و کیفیت هست البته تا حدی که توان مالی دارم.

اگه پیشنهادی داشتید ممنون میشم.
    مدل دوربین رو هم که دوستان از من بهتر میدونن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    دوستان عزیز دفعه قبل که درباره لنز ویژه پرتره از شما پرسش کردم نتیچه خیلی خوبی گرفتم.
    دفعه قبل با پیشنهاد اقای شهبازی و بعد دوستان دیگر nikor 50mm f/1-8d رو خریداری کردم.
    با فوکوس دستیش مطلقا مشکلی نداشتم. گرچه این یک مساله شخصیه. اما تجربه خیلی خوبی بود و الان فوق العاده راضی هستم.

اما الان میخوام یک لنز ویژه عکسبرداری از طبیعت خریداری کنم.
    تا قیمت 1.5 میلیون پیشنهاد شما چیه؟

اولویت من برای خرید لنز همیشه
    کیفیت کیفیت و کیفیت هست البته تا حدی که توان مالی دارم.

اگه پیشنهادی داشتید ممنون میشم.
    مدل دوربین رو هم که دوستان از من بهتر میدونن
    برای طبیعت شما به لنز واید احتیاج دارید.لنز توکینا 16-11 ورژن 2 موتور فوکوس داره و میتونید ماونت نیکون رو به قیمت حدودا 2600 خریداری کنید کیفیت عالی داره.جزو ارزانترین وایدها هم هست.
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

برای طبیعت شما به لنز واید احتیاج دارید.لنز توکینا 16-11 ورژن 2 موتور فوکوس داره و میتونید ماونت نیکون رو به قیمت حدودا 2600 خریداری کنید کیفیت عالی داره.جزو ارزانترین وایدها هم هست.
    خیلی ممنون از شما

عرضم به خدمت شما که تا 1.5 من میتونم بودجه براش کنار بزارم.
    چون توی یکی دو ماهه اخیر خیلی مخارج عکاسی زیاد شده دیگه واقعا کفگیر داره ته دیگ میخوره

دیگر اینکه اگه لنز تله باشه تا اندازه 200 تا 300 مم بهتره. چون منطقه ای که من درون زندگی میکنم زوم یک چیز تقریبا واجبی هستش که بدون اون عکسبرداری فایده چندانی نداره.
    توی این رنج قیمت اگه چیزی باشه ممنون میشم.
    ویرایش توسط saman-r : Wednesday 3 September 2014 در ساعت 18:09

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

خیلی ممنون از شما

چون توی یکی دو ماهه اخیر خیلی مخارج عکاسی زیاد شده دیگه واقعا کفگیر داره ته دیگ میخوره

دیگر اینکه اگه لنز تله باشه تا اندازه 200 تا 300 مم بهتره. چون منطقه ای که من درون زندگی میکنم زوم یک چیز تقریبا واجبی هستش که بدون اون عکسبرداری فایده چندانی نداره.
    اگه لنز تله زوم تا حد 300mm برای نیکون می خواید 300-70 در حدود 1700 قیمت داره. سرعت فوکوس و کیفیت ساختش از 200-55 و 300-55 بهتره ولی سنگین تر و بزرگ تره.

اگه لنز واید و فیش آی ارزون می خواید می تونید از برند samyang انتخاب کنید که البته فوکوس دستیه.
    msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

اگه لنز تله زوم تا حد 300mm برای نیکون می خواید 300-70 در حدود 1700 قیمت داره. سرعت فوکوس و کیفیت ساختش از 200-55 و 300-55 بهتره ولی سنگین تر و بزرگ تره.

اگه لنز واید و فیش آی ارزون می خواید می تونید از برند samyang انتخاب کنید که البته فوکوس دستیه.

خیلی ممنونم از شما
    سنگینی و بزرگی اصلا مطرح نیست همچنین اتوفوکوس. به دو دلیل 1 چون مشکلی با فوکوس دستی ندارم و سالهای سال این کارم بوده. 2 به زودی دوربین رو با دوربینی که موتور فوکوس داخلی داره عوض میکنم و نمیخوام هزینه زیادی بابت خرید لنز دارای موتور تقبل کنم.

لنزی با این ویژگی رو سراغ دارین؟

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

خیلی ممنونم از شما
    سنگینی و بزرگی اصلا مطرح نیست همچنین اتوفوکوس. به دو دلیل 1 چون مشکلی با فوکوس دستی ندارم و سالهای سال این کارم بوده. 2 به زودی دوربین رو با دوربینی که موتور فوکوس داخلی داره عوض میکنم و نمیخوام هزینه زیادی بابت خرید لنز دارای موتور تقبل کنم.

لنزی با این ویژگی رو سراغ دارین؟
    در مورد 300-70 که مشکلی نیست ولی لنزهای سامیانگ کلا فوکوس دستی اند(مثل لنزهای AIS) و با هیچ بدنه ای فوکوس خودکار نمی کنن ولی نمونه چیپ دارش برای نیکون قابلیت تایید فوکوس(نقطه سبز داخل ویزر) را داره.اگه خواستی بگیری حتما چیپ دار بگیر.

البته سوالت یه کم گنگه معمولا منظور از عکاسی طبیعت همون عکاسی منظره است که به لنز واید نیاز داری ولی شما لنز تله میخوای.
    msh2200، ata_m3 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

خیلی ممنون از شما

درود
    اگر منظورتون تهیه یک لنز سوپر زومه، اصلا فکرش را هم نکنید!
    الان اگر لنز 135-18 را دارید، کار منظره را براتون انجام می دهد (حالا نه مثل توکینا) ولی تله هم برای کار منظره خیلی مناسب نیست!
    با این حال لنز تا 300mm اگر خواستید تهیه کنید به فکر خرید 300-70 تامرون سری SP و یا 300-70 نیوکون باشید.
    قیمت لنز تامرون 1.300 و نیکون را هم دوستان فرمودند و البته کیفیت تامرون هم خوبه

اما در خصوص لنز برای منظره، اگر براتون دیافراگم مهم بود می توانستید به فکر خرید 50-17 با F/2.8 تامرون باشید.
    در خصوص لنزهای واید هم خوب توکینا هست و البته یک Sigma 8-16mm هم هست که البته مشکلاتی هم داره.
    در ضمن برای تشکر از دوستان هم نیاز به بیان کلمه نیست!
    در پایین هر کامنت سمت چپ عبارت تشکر هست که با زدن آن تشکر شما برای فرد ثبت می شه! (البته قصد جسارت نداشتم، صرفا قصدم اشاره به برخی از قوانین تاپیک بود)
    ارادت
    ata_m3، Dariush Chegini و fosoos تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

خیلی ممنون از شما

چه نوع عکاسی طبیعت مد نظرتان است؟ حیات وحش، منظره ، ماکروگرافی یا ...؟ اگر منظور عکاسی منظره است واید و اولتراواید بیشتر به کارتان می آید. شاید عکاسی از حیات وحش مد نظرتان است که به دنبال تله هستید؟
    msh2200، ehsan1 و *nvidia* تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

ببخشید من یکم گیج شدم.کدام یک از برند های لنز برتر هستند و بیشترین کیفیت رو دارن نسبت به پولی که میدی؟
    لنز توکینا11-16 قیمتش بالای 2 هست و من نمیتونم بخرم.لنزهایی که روشون ماکرو زده یعنی چی؟یعنی با لنزه بر فرض 200mm که نمیشه ماکرو گرفت،میشه؟بهتره ماکرو باشه یا نه؟این فلر و ca چی هست؟من باز تاکید میکنم یه لنز میخوام تا 1.5 اگه دست دوم هم سراغ دارید تو این رنج بگید خوبه.احساس میکنم این لنزه 18-135 لنزه خوبی نیس برا پرتره و طبیعت.(یا بهتره بگم لنزه خزیه!fun)من 80% فضا باز عکس میگیرم.لنزهای فیکس به دردم نمیخوره؟
    این مبحث لنز خیلی رنج آوره و وسیع!هر چی میخوای یاد بگیری یه چی دیگه میزنه بیرون و گزینه اضاف میشه!

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط delmajid نمایش پست ها
    من یه چیز حرفه ای نمیخوام که بصورت کاملا حرفه ای عکس ها رو تحویل بده، یه لنز میخوام که در مورد های مختلف راضی کننده باشه
    همین 18-135 بیشترین قدرتش توی کدوم موارد هستش؟
    من شاید اگه تونستم بجای 600دی دوربین 700دی رو انتخاب کردم
    این لنز تقریبا جوابگوی نیاز شما هست . واید و تله (منظره و پرتره ) در حد معمولی هست و قیمت مناسبی دارد . ولی اگر خروجی خوبی برای پرتره میخواید اول دانشتون رو در مورد عکاسی و ادیت عکسهای پرتره زیاد کنید و اگر راضی نشدید میتونید از لنز های فیکس داری فوکال 50 به بالا با دیافراگم عدد کم 1.8 یا 1.4 مناسب هست استفاده کنید
    SHOK53 تشکر می‌کند.