صفحه 353 از 433 نخستنخست ... 253 303 343 349 350 351 352 353 354 355 356 357 363 403 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,521 تا 3,530 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط AdiB نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    میخواستم راجع به لنز SIGMA 50-200mm F4-5.6 DC OS HSM سوال بپرسم. من برای استفاده ی معمول و به عنوان لنز دوم زوم میخوام. میخواستم ببینم جواب کارمو میده؟ در کل لنز خوبی نسبت به قیمتش هست؟

ممنون
    دوستان میتونید راهنماییم کنید لطفا؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

دوست عزیز من با سیگما کار نکردم اما 55-200 نیکون رو دارم با توجه به قیمتش واقعا راضی کنندست اگه تو این مورد میتونم کمکی کنم بفرمایید
    ben163s و AdiB تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    دوست عزیز من با سیگما کار نکردم اما 55-200 نیکون رو دارم با توجه به قیمتش واقعا راضی کنندست اگه تو این مورد میتونم کمکی کنم بفرمایید
    ممنون میشم اتفاقا در مورد 55-200 نیکون بهم یه توضیح مختصری بدید. این که تو فوکال 200 و اف پایین شارپنسش در چه حدیه؟ در کل چطور لنزی ه؟ شما VR دارید یا VRII؟
    ممنون
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

ممنون میشم اتفاقا در مورد 55-200 نیکون بهم یه توضیح مختصری بدید. این که تو فوکال 200 و اف پایین شارپنسش در چه حدیه؟ در کل چطور لنزی ه؟ شما VR دارید یا VRII؟
    ممنون
    دوست عزیز 200-55 واقعا نسبت به قیمتش لنز خوبیه. شارپنسش در تمام فواصل کانونی خوبه و مثل 300-55 افت شارپنس نداره. تو فوکال 200 هم افت شارپنس نداره. من خرید این لنز رو بهتون پیشنهاد می کنم. VRII هم که باشه چه بهتر.
    کوروش، خزان، davood و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

ممنون
    من VR دارم تو تمام فواصل کانونی کیفیت خوبی داره یعنی اصلا انتظار نداشتم یه لنز 500 تومنی انقدر تو خروجی دوربین تاثیر بزاره من لنز کیت 18-55 داشتم و میخواستم با هزینه نه چندان بالا تله رو تجربه کنم بهترین انتخاب تو این رنج برای نیکون همین لنزه
    وزن مناسبی داره و سنگین نیست لرزشگیر خوبی داره فوکوسش در حد قیمتش خوبه شاید تنها موردی که من داشتم حداقل فاصله فوکوسشه
    ata_m3، davood، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

سلام . من قصد خرید دوربین nikon D5300 دارم. برای انتخاب لنز برای این دوربین از دوستان راهنمایی می خواستم که چه لنزی بهتره بخرم تا در موضوعات طبیعت ، پرتره و خانوادگی و مسافرت تا حدودی ماکرو هم انجام بده .از بزرگواران تقاضای راهنمایی دارم.
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام . من قصد خرید دوربین nikon D5300 دارم. برای انتخاب لنز برای این دوربین از دوستان راهنمایی می خواستم که چه لنزی بهتره بخرم تا در موضوعات طبیعت ، پرتره و خانوادگی و مسافرت تا حدودی ماکرو هم انجام بده .از بزرگواران تقاضای راهنمایی دارم.
    درود،

نیکون 105-18 یا 140-18.
    MahBaz، Dariush Chegini، peacekeeper و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

از اساتید مشورت می خواستم در مورد انتخاب بین Tamron 24-70 VC و Nikon 24-120 f4 VR و Sigma 24-105 f4 OS و ... .
    بنده یه لنز 70-200 دارم و یه 50 و دارم فول فریم تهیه می کنم. یک بازه ی 14تا 70 و تقریباً خالی دارم.
    چیزی که مشخصه بیشترین فعالیتم توی ژانر طبیعت و منظره بوده اما مشخصاً بسیار زیاد پرتره رو دوست دارم و البته ژانرهای دیگر رو هم همیشه سعی کردم تجربه کنم غیر از عکاسی از ستارگان و شب.
    حالا اینجا از دوستان میخوام یه همفکری باهام داشته باشند که با هزینه ی کمتر دست و بالم برای فعالیت و خواسته هام بازتر بشه. پیشنهادتون بین لنزهای بالا کدومه؟
    و اینکه به نظرتون اگر یه 15-30 تمرون فعلاً بگیرم میتونه بهتر باشه تا روزی روزگاری پولی دستم بیاد و بتونم اون سیاه چاله ی بین 30 تا 70 رو به ترتیبی پر کنم؟ یا نه بیخیال اون اولتراواید و واید ابتدایی بشم؟
    هر کدوم از لنزای بالا چون از 24 شروع میشن تا حدی واید رو برام فراهم می کنن و اون چاله ی نرمال هم پر میشه اما اولتراواید از دست میره که شاید تا حدی تو طبیعت مشکلزا بشه(البته چون تابحال فول فریم نداشتم نمی دونم چقدر مؤثره این 24 اما از روی سیمولیتر سایت Nikon تفاوت حدود 27 درجه ای در دید بین 15 تا 24 وجود داره و شاید تو طبیعت خیلی آزار نده) خلاصه راهنمایی بفرمایید بهترین کار چیه؟ این 24 قابلیت این رو داره که چیزی در طبیعت بتونه تو پیش زمینه قرار بگیره یا نه؟ و ... .
    ویرایش توسط Iman.sh : Sunday 30 August 2015 در ساعت 14:04

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    از اساتید مشورت می خواستم در مورد انتخاب بین Tamron 24-70 VC و Nikon 24-120 f4 VR و Sigma 24-105 f4 OS و ... .
    بنده یه لنز 70-200 دارم و یه 50 و دارم فول فریم تهیه می کنم. یک بازه ی 14تا 70 و تقریباً خالی دارم.
    چیزی که مشخصه بیشترین فعالیتم توی ژانر طبیعت و منظره بوده اما مشخصاً بسیار زیاد پرتره رو دوست دارم و البته ژانرهای دیگر رو هم همیشه سعی کردم تجربه کنم غیر از عکاسی از ستارگان و شب.
    حالا اینجا از دوستان میخوام یه همفکری باهام داشته باشند که با هزینه ی کمتر دست و بالم برای فعالیت و خواسته هام بازتر بشه. پیشنهادتون بین لنزهای بالا کدومه؟
    و اینکه به نظرتون اگر یه 15-30 تمرون فعلاً بگیرم میتونه بهتر باشه تا روزی روزگاری پولی دستم بیاد و بتونم اون سیاه چاله ی بین 30 تا 70 رو به ترتیبی پر کنم؟ یا نه بیخیال اون اولتراواید و واید ابتدایی بشم؟
    هر کدوم از لنزای بالا چون از 24 شروع میشن تا حدی واید رو برام فراهم می کنن و اون چاله ی نرمال هم پر میشه اما اولتراواید از دست میره که شاید تا حدی تو طبیعت مشکلزا بشه(البته چون تابحال فول فریم نداشتم نمی دونم چقدر مؤثره این 24 اما از روی سیمولیتر سایت Nikon تفاوت حدود 27 درجه ای در دید بین 15 تا 24 وجود داره و شاید تو طبیعت خیلی آزار نده) خلاصه راهنمایی بفرمایید بهترین کار چیه؟ این 24 قابلیت این رو داره که چیزی در طبیعت بتونه تو پیش زمینه قرار بگیره یا نه؟ و ... .
    اگه من جای شما بودم فعلا 70-24 رو می خریدم (البته در مورد کیفیت 70-24 تامرون در همین فروم دوستانی هستند که این لنز رو خریداری کردن و می تونند نظر بدن)و بعدا 24-14 رو بهش اضافه می کردم(خصوصا اگر به عکاسی از آسمان شب هم علاقه مند هستید) و رنج واید تا تله f2.8 رو کامل می کردم. 24mm برای اکثر کاربردها به اندازه کافی واید هست ولی باخرید 30-15 شما عملا رنج بسیار پرکاربرد 70-24 رو که در واقع مهمترین بخش هم هست از دست می دهید. حتی لنز 50mm هم در کنار 70-24 به خاطر وزن کمتر و یک استاپ روشنایی بیشتر هنوز قابل استفاده است.
    SHOK53، Iman.sh و S Noora تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

بین بازه 18 تا 55 کیفیت 18-55 STM با 18-135 STM از لحاظ شارپ بودن و داشتن خطای کمتر چقدر فرق داره؟ 18-135 در اون بازه فقط منظورمه بهتره یا بدتر؟
    لطفا دوستانی که خودشون تجربه کار با هر دو لنز را داشتن راهنمایی کنن( لنز 18-55 های قبلی اصلا مورد نظرم نیست)