صفحه 363 از 433 نخستنخست ... 263 313 353 359 360 361 362 363 364 365 366 367 373 413 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,621 تا 3,630 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    امین جان، وقتی توصیه ای صورت می گیرد یک وجهش صورت کلی اون توصیه است یک وجهش صورت تخصصی آن! مثلاً به طور کلی می گوییم 85 ، 105، 135 برای پرتره، اما برای کسی که دقیقاً می داند این لنزها کجا به کارش می آید یا اصلاً به کارش می آید یا خیر. صرف عالی بودن یک لنز توجیه منسابی برای خرید اون لنز یا وسیله نیست. متأسفانه برای یک کاربر غیرتخصصی این توصیه ها غیر از هزینه اضافی چیز دیگری ندارد و شاید طرح سوال برای ایشان در ابتدا موجب توجه و آگاهی بیشتر از آن ژانر شود و در نهایت متوجه شود نیازی به آن هزینه ندارد، شاید کسی دلخور شود اما به نظرم بهتر از این است که یک هزینه ای کند و پول از جیبش خارج شود و فردا باید بگذارد کنار و استفاده ای نداشته باشد. در نهایت برای انتخاب بهتر ایشان توصیه می کنیم.
    دقیقاً، بنده هم همین رویکرد رو دارم. منتها بعضی دوستان گاهی جوری پست درخواست مشاوره میدن آدم برداشتش اینه فقط دوست دارن تجهیزات گرونی خریده باشن.
    خودم هم اوایل همین رویه رو داشتم که خوشبختانه این طرز فکرم با مطالعه و استفاده از تجربیات دوستان خیلی زود تغییر کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ben163s نمایش پست ها
    امین جان
    به کاربرای آماتوری مثل بنده که میان صفحات رو میخونند هم توجه کنید
    دلخوری از آدم بخاطر چنین مسایل کوچیکی محاله
    اختیار دارید دوست گرامی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossien-1999 نمایش پست ها
    با سلام. میخواهم تا چند روز اینده یک لنز زوم بخرم ولی در انتخاب بین 70-300 تامرون با دیافراگم 6-4.5 لرزشگیر دار و 70-200 اف 4 بدون لرزشگیر کانن شک دارم ممنون میشم. راهنماییم کنین.
    بستگی به کاربری شما داره، اصولاً لنزهای تله بدلیل فوکال نهاییشون خریداری میشن. در این صورت فوکال 300 در مقابل 200 برنده اس، در ضمن عکاسی در فوکال 200 بدون لرزشگیر هم شرایط خاصی داره، نور میخواد، اعصاب میخواد، پایه یا سه پایه میخواد....
    SHOK53، Iman.sh، ehsan1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

پیش فرض روشن کردن موضوع

دوستان عزیز بنده به هیچ وجه ناراحت نمی شم و حتی با راهنمایی ها و نظرات زیبای همه دوستان دایره فکر و اطلاعاتم افزایش پیدا می کنه
    در مورد کیفیت عکس ها که کمی با عرض پوزش زیاد از طرف بنده مطرح میشه شاید چون فعلا دیدگاه آماتوری به موضوع درام صرفا تفاوت در شارپ بودن تصاویر به نظرم می یاد (البته اگر دید درستی داشته باشم)
    ولی باور کنید به دلیل علاقه چندین ساله وافر و فرصت کمی که قبلا داشتم الان یکم وسواسیت تو گام های اولیه ایحاد میشه خوب دلیلش هم محدودیت مالی هست و به نظرم همه نمی خوان این جمله رو بعد مسلط شدن به موضوع بگن که ( ای کاش اون موقع می دونستم و با 1 میلیون هزینه بیشتر به هر طریق یا به جای این اون ، االان انتخاب درستی داشتم و یا ضرر نمی کردم و ... از این قبیل حرفا )
    بنده امیدوارم که هر چه زودتر به صورت جدی مطالعه در مورد دانش عکاسی و پست پروسس رو آغاز کنم و فعلا تونستم حدود 6.5 میلیون واسه دوربین و لنز و متعلقاتش جور کنم و در صورت ضرورت شاید یکم بعد 1 میلیون اضافه تر ، الان با معذرت خواهی دوباره در مورد تکرار شدن مطلب
    با این بودجه حداکثر به نظر عزیزانی که تا حالا منت بر سر بنده نگذاشته و راهنمایی کردند در کل چه بادی و لنزی پیشنهاد میشه ؟؟
    50% کابرد منظره و طبیعت و خیابانی و 50 % پرتره
    ویرایش توسط hossein_ashrafi : Friday 25 September 2015 در ساعت 01:00 دلیل: اصلاح املایی
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    دوستان عزیز بنده به هیچ وجه ناراحت نمی شم و حتی با راهنمایی ها و نظرات زیبای همه دوستان دایره فکر و اطلاعاتم افزایش پیدا می کنه
    در مورد کیفیت عکس ها که کمی با عرض پوزش زیاد از طرف بنده مطرح میشه شاید چون فعلا دیدگاه آماتوری به موضوع درام صرفا تفاوت در شارپ بودن تصاویر به نظرم می یاد (البته اگر دید درستی داشته باشم)
    ولی باور کنید به دلیل علاقه چندین ساله وافر و فرصت کمی که قبلا داشتم الان یکم وسواسیت تو گام های اولیه ایحاد میشه خوب دلیلش هم محدودیت مالی هست و به نظرم همه نمی خوان این جمله رو بعد مسلط شدن به موضوع بگن که ( ای کاش اون موقع می دونستم و با 1 میلیون هزینه بیشتر به هر طریق یا به جای این اون ، االان انتخاب درستی داشتم و یا ضرر نمی کردم و ... از این قبیل حرفا )
    بنده امیدوارم که هر چه زودتر به صورت جدی مطالعه در مورد دانش عکاسی و پست پروسس رو آغاز کنم و فعلا تونستم حدود 6.5 میلیون واسه دوربین و لنز و متعلقاتش جور کنم و در صورت ضرورت شاید یکم بعد 1 میلیون اضافه تر ، الان با معذرت خواهی دوباره در مورد تکرار شدن مطلب
    با این بودجه حداکثر به نظر عزیزانی که تا حالا منت بر سر بنده نگذاشته و راهنمایی کردند در کل چه بادی و لنزی پیشنهاد میشه ؟؟
    D7100@18-140&D750@24-120

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

این تاپیک که صرفا برای لنزه!
    بنظرم شما اول ببینید چقدر حاضرید برای بادی و چقدر برای لنز هزینه کنید!
    مثلا حدود 3 برای بادی کافیه!
    لنز را هم پیشنهاد بنده ترکیب موارد زیر هست
    1- 17-50 سیگما یا تامرون F/2.8 با بیشینه قیمت 2 میلیون! برای منظره و لنز همراه (عکاسی خیابانی و تاحدودی پرتره)
    2- لنز 300-70 تامرون برای کارهای ترکیبی و رنج زوم (عکاسی خیابانی) حدود قیمت 1.5
    3- لنز 50 F/1.8
    و در نهایت بادی که اول از همه ببینید نظرتون روی چه برندی هست
    از بین لنزها هم ترکیب 1 و 2 حدود 3 خواهد شد و باقی مانده را هزینه تجهیزات کنید و بادی
    ارادتمند

درود
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    این تاپیک که صرفا برای لنزه!
    بنظرم شما اول ببینید چقدر حاضرید برای بادی و چقدر برای لنز هزینه کنید!
    مثلا حدود 3 برای بادی کافیه!
    لنز را هم پیشنهاد بنده ترکیب موارد زیر هست
    1- 17-50 سیگما یا تامرون F/2.8 با بیشینه قیمت 2 میلیون! برای منظره و لنز همراه (عکاسی خیابانی و تاحدودی پرتره)
    2- لنز 300-70 تامرون برای کارهای ترکیبی و رنج زوم (عکاسی خیابانی) حدود قیمت 1.5
    3- لنز 50 F/1.8
    و در نهایت بادی که اول از همه ببینید نظرتون روی چه برندی هست
    از بین لنزها هم ترکیب 1 و 2 حدود 3 خواهد شد و باقی مانده را هزینه تجهیزات کنید و بادی
    ارادتمند

درود
    ممنون دوست عزیز با توجه به تکرار موضوع دوستان می دانند بادی های مورد نظر بنده Nikon D7200 یا Nikon D750

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون دوست عزیز با توجه به تکرار موضوع دوستان می دانند بادی های مورد نظر بنده Nikon D7200 یا Nikon D750
    همانطور که عرض کردم تاپیک مربوط به لنزه و برای جلوگیری از آف تاپیک در این خصوص چیزی نزدم!

در یکی از ارسالهاتون به شارپی اشاره کرده بودید که این بخش خودش لازم و ملزوم هزینه است!
    اگر قرار باشد شما هزینه بالایی برای بادی در نظر بگیرید، نباید انتظار داشته باشید لنز شارپی را بدست بیارید!
    ولی بدون شک برای شما تهیه یک بادی کراپ در شروع شاید کاربردی تر از هزینه بالای یک فول فریم و هزینه های جانبی آن باشه. ضمن اینکه دست شما برای تهیه لنزهای دارای شارپ نس هم باز خواهد بود.
    ارادتمند
    Dariush Chegini، harrypotter2020 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

پیش فرض تشکر فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    البته اگر فردی با لنز 70-200 وارد خیابان بشود به قصد مستند و خیابانی یحتمل تنها عکسی که نمی تواند بگیرد همین ژآنر است مگر اینکه برود بالای پشت بامی یا جایی پنهان بشود و ... .در این ژانر از عکاسی به فوکال های پایانی واید تا نرمال احتیاج است نه تله!
    بنده متوجه این قضیه ی کیفیت که جناب اشرفی می فرمایند نمی شم! یعنی چی دقیقاً کیفیتشون خوب نیست! توی سایت های Flickr, 500px, Juza و بسیاری افراد با همین لنزها شاهکار می کنند حتی با 18-55.
    وقتی بحث لنزهای تخصصی تر پیش می آید که خواسته ی تخصصی و خاصی در میان باشد که با این لنزهای جنرال قابل دست یابی نباشد که عموماً بحث کیفیت در آن ها کمتر مطرح است و عوامل دیگری در انتخاب مؤثرند. مثلاً با همین لنزهای جنرال میتوان بهترین ثبت های استودیویی را داشت و کسی هم نمی گوید کیفیتش خوب نیست! اما خارج از استودیو برای پرتره چیز دیگری توصیه می شود! که آن هم مستلزم درک دقیق از آن ژانر است و الا آن لنز لزوماً فرد را متخصص آن ژانر نمی کند. شما باید اول دید تخصصی به مسئله داشته باشید بعد لنز تخصصی تهیه کنید و الا با تهیه ی لنز تخصصی اتفاق خاصی در کیفیت! رخ نخواهد داد و فقط هزینه ی اضافه خواهید کرد.
    شخصاً در مورد ژانر طبیعت با 10-20 سیگما که تقریباً ارزانترین لنز در رنج خود است عکاسی کردم، از هر کسی بپرسید می گوید 11-16 توکینا! بخرید، در صورتی که با همان 10-20 می شود عکس هایی گرفت که با 11-16 نمی شود گرفت اگر بدانید در کدام ژانر فعالیت می کنید، چطور باید عکس بگیرید و ... وگرنه بهترین لنزها هم قرار نیست شق القمر کنن.
    بسیاز از شما سپاسگزارم
    سایت juza با نمونه عکس ها و امکان عکاسی با تجهیزات مورد نظر بسیار بسیار برایم مفید بود و خواسته ها و ناخواسته های زیادی رو اونجا دیدم که در انتخاب قطعی و تشکیل دیدگاه صحیح تر برایم خیلی مفید بود ممنونم
    برای مثال لینکهای زیر نمونه عکس هایی هستند که چشم و روحم را برای حرکت استوار سیقل داد
    ممونم امیدوارم بعد این تو بحث های فنی و و ارتقاء دانش عکاسی خودم از الطاف شما و دوستان بیشتر استفاده کنم
    Untitled Photo [JuzaPhoto]
    Samanta [JuzaPhoto]
    My Baby ... [JuzaPhoto]
    Kyoto - Temple of the Golden Pavilion [JuzaPhoto]
    Iman.sh و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

بسیاز از شما سپاسگزارم
    سایت juza با نمونه عکس ها و امکان عکاسی با تجهیزات مورد نظر بسیار بسیار برایم مفید بود و خواسته ها و ناخواسته های زیادی رو اونجا دیدم که در انتخاب قطعی و تشکیل دیدگاه صحیح تر برایم خیلی مفید بود ممنونم
    برای مثال لینکهای زیر نمونه عکس هایی هستند که چشم و روحم را برای حرکت استوار سیقل داد
    ممونم امیدوارم بعد این تو بحث های فنی و و ارتقاء دانش عکاسی خودم از الطاف شما و دوستان بیشتر استفاده کنم
    Untitled Photo [JuzaPhoto]
    Samanta [JuzaPhoto]
    My Baby ... [JuzaPhoto]
    Kyoto - Temple of the Golden Pavilion [JuzaPhoto]
    امیدوارم توصیه های ما(حداقل خودم نمی تونم بگم حتماً راهنمای خوبی هستم) برای شما و دوستان دیگر منجر به مناسب ترین انتخاب بشود! مناسب برای هر فردی متفاوت است، مناسب برای شروع کار یک وسیله است، در ادامه و پس از کسب تجربه چیز دیگر، در هر ژانر یک چیز، برای کتخصص یک ژانر یک چیز و برای یک علاقمند یک چیز است و حکم های کلی که این بهترین است از نظر بنده چندان درست نیست و فقط موجب هزینه های بی مورد می شود لذا امیدوارم موجب رنجش خاطر شما و دوستان نشده باشم، همیشه سعی می کنم خودم رو در موقعیت طرف مقابل ببینم و همیشه مواظب جیب خودم در اون موقعیت باشم بلکه پولم هدر نره :)
    واقعاً عکس دیدن به همه ی عکاس ها کمک می کنه؛ موسیقی خوب شنیدن به موزیسین ها و ... . خود من همیشه سعی می کنم این روند رو داشته باشم.
    موفق باشید

كاربر همراه Silence آواتار ها
    تشکر کرده
    1196

لنز Walk Around برای دوربین Nikon D750 چی پیشنهاد می شه؟...
    مورد استفاده هم بیشتر عکاسی منظره...
    کنارش یه لنز 50mm f1.4 هم استفاده می شه...
    نيست نقطه اي براي آغاز...
    ...

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Silence نمایش پست ها
    لنز Walk Around برای دوربین Nikon D750 چی پیشنهاد می شه؟...
    مورد استفاده هم بیشتر عکاسی منظره...
    کنارش یه لنز 50mm f1.4 هم استفاده می شه...
    واکراند با اغلب ژانرها همپوشانی داره و دل هر ژانری رو به نحوی به دست میاره لذا خیلی نمیشه گفت به طور تخصصی در کدام ژانر استفاده میشه چون تو همه جواب میده و باید برای ژانر تخصصی لنز تخصصی تر تهیه کنید.
    از 120-24 f4 از Nikon و Sigma 24-105 f4 گرفته تا 70-24 2.8 برندهای متفاوت که یه جورایی واکراند محسوب میشن و البته تو تله کوتاهن.
    Silence، SHOK53 و Majix تشکر می‌کنند.