صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 81
Like Tree292تشکر

موضوع: Nikon D90 یا Canon 40D؟

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

جناب توكلي عزيز (يا بهتره بگم امير عزيز)،

من اصلاً فكر نمي كردم اين سؤال مربوط به خودت باشه و فكر كردم به عنوان يك سؤال عمومي مطرح كردي. به نظر من با داشتن D60، آپگريد به D90 خيلي منطقي نيست. به نظرم صرف هزينه براي لنز از تغيير بدنه خيلي واجب تر و مؤثرتره. مي تونم ليست چندين لنز واجب كفايي رو بگم كه مي تونه خيلي جلوتر از بدنه خريده بشه. فكر مي كنم خودت رو براي يك جهش بلندتر (از نظر امكانات) و دورتر (از نظر زماني) مثل D400 (يا حتي دورتر) آماده كني بهتر و جذاب تر و مؤثرتر باشه.

مگر اينكه بخواي تغيير برند بدي و بري به سمت كنون. بنابراين اجباراً بايد از دوربين فعلي دست بكشي. در اين صورت، به نظرم شروع با 40D خيلي خيلي مناسبه و جاي ترديد نداره. اگر به رنج از 450D تا 50D توجه كني، به نظر 40D از نسبت امكانات به قيمت فوق العاده خوبي برخورداره.
    Persian، yasin-m، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

با سلام
    در جواب دوستي كه در صفحه قبل اشاره به قابليت فيلم برداري D90 در مقايسه با 40D كرده بودند و فرموده بودند كه برتريهاي 40D به اندازه اين قابيلت نيست، مي خواستم اضافه كنم كه بهتره در مقايسه هاي اينچنيني، حكم صادر نكنيم و مثل اكثر دوستان، به ذكر برتريها و كاستيها بسنده كنيم.
    ار ديدگاه من، كه اصلا به فيلم برداري توسط دوربين SLR (با علم به قابليتهاي خاص آن) جدي فكر نمي كنم، عمق بيتي 14 در مقابل 12، كه به معني دايناميك رنج بهتر و دامنه رنگي بسيار وسيع تر هست، خيلي ارزشمند هست.
    ضمنا اون آيتم كوچيك "هيستوگرام زنده" كه در D90 وجود نداره، به عنوان يك ابزار نورسنجي پيشرفته و كارا، ارزشش كم نيست (من شخصا از اين ابزار در عكاسي منظره خيلي استفاده مي كنم).
    اگر يك بار، دوربينتون رو صرفا بدليل يك ضربه خوردگي ساده در طبيعت گردي، از دست داده باشيد، متوجه مي شيد كه آيتم بدنه مقاوم و همون درزبندي ابتدايي، چقدر مي تونه كاربردي باشه. (براي من اتفاق افتاده)
    اما مثلا شايد براي كسي كه بخواد در استوديو عكاسي كنه، آيتم مربوطه به كنترل راديويي فلاش در بدنه D90 ارزشمند باشه كه قطعا براي ايشان، فيلم برداري هم كاربرد چنداني نخواهد داشت.
    به هر حال...انتخاب به كاربرد و عكاس مربوط مي شه.
    فعلا...
    Persian، farhad44، Amir Tavakoli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

همانطور که اقای نعمت الهی هم گفتند وزن گذاری این فاکتورها و تفاوتها کاملا شخصی است و هیچ کس نمیتواند بر اساس ترجیح های خودش برای دیگران نسخه بپیچد و هر اظهار نظری در مورد مهم بودن و مهم نبودن این قابلیتها کاملا شخصی است و البته هر کسی میتواند نظر خودش را در مورد مهم بودن و نبودن تنها بر اساس ترجیح خودش بیان کند.
    بحث در باره اهمیت هر کدام از این فاکتورها هم میشتواند تا ابد بدون نتیجه ادامه پیدا کند و مثال ارایه شود. اگر قرار بود وزن ترجیحات همه یکسان باشد الان فقط یک کارخانه و احتمالا یکی دو مدل دوربین در بازار وجود داشت.

راستی من هر چه پستهای صفحه قبل را خواندم متن زیر را در نظرات کسی ندیدم

در جواب دوستي كه در صفحه قبل اشاره به قابليت فيلم برداري D90 در مقايسه با 40D كرده بودند و فرموده بودند كه برتريهاي 40D به اندازه اين قابيلت نيست،
    yasin-m، Amir Tavakoli، Babak25 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    جناب توكلي عزيز (يا بهتره بگم امير عزيز)،

من اصلاً فكر نمي كردم اين سؤال مربوط به خودت باشه و فكر كردم به عنوان يك سؤال عمومي مطرح كردي. به نظر من با داشتن D60، آپگريد به D90 خيلي منطقي نيست. به نظرم صرف هزينه براي لنز از تغيير بدنه خيلي واجب تر و مؤثرتره. مي تونم ليست چندين لنز واجب كفايي رو بگم كه مي تونه خيلي جلوتر از بدنه خريده بشه. فكر مي كنم خودت رو براي يك جهش بلندتر (از نظر امكانات) و دورتر (از نظر زماني) مثل D400 (يا حتي دورتر) آماده كني بهتر و جذاب تر و مؤثرتر باشه.

مگر اينكه بخواي تغيير برند بدي و بري به سمت كنون. بنابراين اجباراً بايد از دوربين فعلي دست بكشي. در اين صورت، به نظرم شروع با 40D خيلي خيلي مناسبه و جاي ترديد نداره. اگر به رنج از 450D تا 50D توجه كني، به نظر 40D از نسبت امكانات به قيمت فوق العاده خوبي برخورداره.
    سلام آقای قبادی عزیز
    ممنونم از پاسخ شما.
    البته این سوال همونجوری که در پست اول نوشتم مربوط به خودم هم میشد و قبلا از دوستان فروم بصورت خصوصی پرسیده بودم.
    دلیل آپگرید من ، بهیچ عنوان بد بودن دی 60 نیست. اتفاقا باید بگم که واقعا از این دوربین راضی هستم.
    دلایل آپگرید من اینها هستن:
    - نداشتن موتور فوکوس برای استفاده از لنزهایی مثل سیگما 20-10. البته دی 60 رنج فایندر داره و خیلی راحت و دقیق میشه از صحت فوکوس دستی مطمئن شد. ولی به شرطی که دوربین روی سه پایه باشه. چون روی دست خیلی سریع از فوکوس خارج میشه.
    - نویز در این دوربین اصلا آزار دهنده نیست. من با خیال راحت با ایزو 1600 عکس میگیرم. ولی در نوردهی های چند دقیقه ای ، متاسفانه کنار عکسها حاشیه بنفش ظاهر میشه.
    - برای دستهای من ، دی 60 کوچیکه. معمولا 2-3 تا از انگشتهام دارن واسه خودشون وول میخورن و بیکارن! مثلا کوچیک بودن بدنه هایی مثل 400 دی رو میشه با گریپ تا حدی حل کرد. ولی واسه دی 60 چیکار کنم؟
    - و البته یک مشتری نقد هم دم دسته که میتونم دوربین رو با قیمت تقریبا معادل یک دی 60 جدید بهش بفروشم.
    - و دیگه اینکه من آدم ابزار بازی نیستم. خیلی ها از داشتن یک وسیله لذت میبرند. خیلی ها هم فقط از استفاده کردن و از نتیجه نهایی کار لذت میبرند. ولی من هم از داشتن یک وسیله لذت میبرم و هم از نتیجه نهایی کار.
    و دیگر هیچ :::big grin:::

البته اگه شما هم لطف کنید و اسم اون لنزهای واجب کفایی رو بنویسید ، در حق من لطف کردید
    بازم ممنون
    Arash، yasin-m، Babak25 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    همانطور که اقای نعمت الهی هم گفتند وزن گذاری این فاکتورها و تفاوتها کاملا شخصی است و هیچ کس نمیتواند بر اساس ترجیح های خودش برای دیگران نسخه بپیچد و هر اظهار نظری در مورد مهم بودن و مهم نبودن این قابلیتها کاملا شخصی است و البته هر کسی میتواند نظر خودش را در مورد مهم بودن و نبودن تنها بر اساس ترجیح خودش بیان کند.
    بحث در باره اهمیت هر کدام از این فاکتورها هم میشتواند تا ابد بدون نتیجه ادامه پیدا کند و مثال ارایه شود. اگر قرار بود وزن ترجیحات همه یکسان باشد الان فقط یک کارخانه و احتمالا یکی دو مدل دوربین در بازار وجود داشت.

راستی من هر چه پستهای صفحه قبل را خواندم متن زیر را در نظرات کسی ندیدم
    جناب غفاري عزيز
    اگر قصد من، نقل قول به عين بود، عينا جمله را مي آوردم.
    آقاي قشقايي عزيز در پستشون فرموده بودند (نقل به مضمون) كه قابيلت فيلمبرداري نيكون D90 به برتريهاي 40D مي چربد.
    به هر حال من به عنوان مصرف كننده 40D و اينكه هم در استوديو و هم طبيعت، عكاسي مي كنم و مشخصا از قابليتهاي اين دوربين استفاده مي كنم، نظرم رو گفتم.
    فعلا...
    Persian و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    جناب غفاري عزيز
    اگر قصد من، نقل قول به عين بود، عينا جمله را مي آوردم.
    آقاي قشقايي عزيز در پستشون فرموده بودند (نقل به مضمون) كه قابيلت فيلمبرداري نيكون D90 به برتريهاي 40D مي چربد.
    به هر حال من به عنوان مصرف كننده 40D و اينكه هم در استوديو و هم طبيعت، عكاسي مي كنم و مشخصا از قابليتهاي اين دوربين استفاده مي كنم، نظرم رو گفتم.
    فعلا...
    .
    .
    نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    .
    .

اگر درصدی فیلمبرداری برای شما مهم است بلاخره نمیتوان انرا نادیده گرفت چون در ارزیابی نزدیک با این چند درصد کفه ترازو به سمت D90 خواهد بود دوربین 40D قابلیت آنچنانی و فاحش با D90 ندارد تا بتوان وسوسه فیلمبرداری را نادیده گرفت

حال اگر فیلمبرداری مهم نباشد....
    آقای نعمت اللهي سلام: به شرط بالا هنوز مفهوم آن جمله به قوت خود باقی است وگرنه با یک قابلیت ویژه چون فیلمبرداری نمیتوان حکم بر بلااستفاده بودن یا ارجح بودن دوربینی بر دیگری را صادر کرد.

گواه اینکه خودتان هم اشاره داشته اید

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها

ار ديدگاه من، كه اصلا به فيلم برداري توسط دوربين SLR (با علم به قابليتهاي خاص آن) جدي فكر نمي كنم
    عمق بيتي 14 در مقابل 12، كه به معني دايناميك رنج بهتر و دامنه رنگي بسيار وسيع تر هست، خيلي ارزشمند هست
    حالا بحث می ماند که اگر فردی فکر کند چه خواهد شد؟ من هنوز اعتقاد دارم قابلیتی موازی با آن قابلیت ویژه در 40D نیست تا بتوان فیلمبرداری را نادیده گرفت البته اگر کسی بدان فکر کند یا مورد استفاده آنرا بداند...

فرضا یکی از فیلمهای 5DII را میدیدم که فیلمبردار آن یک کار عروسی را با آن انجام داده بود و الحق کارگردانی خوبی هم انجام داده بود حال اگر فردی تصمیم به کارهایی از این دست داشته باشد و بتواند از این ویژگی بهترین استفاده را ببرد ....................

امیدوارم منظورم را رسانده باشم

ارادتمندتان
    farhad44، BraveKnight، heiran و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام به همه دوستان عزیز، از این که تو جمع شما هستم خوشحالم

من یک CoolPix 8800 دارم و تا قبل از عید می خوام یک SLR بخرم(ظاهرا بین همین دو مدل). اولین چیزی که برام سواله مربوط میشه به LiveView ، اگه کسی بتونه مقایسه ای بین این دو دوربین و یک SLR-Like انجام بده ( یا لینک به مطلبی) ممنون میشم (یه سوال خارج از موضوع، در SLR از viewfinder استفاده میشه؟).
    imaging-resource نوشته بود که از لحظه فشردن شاتر تا گرفتن عکس در d90 حداقل 2.2 ثانیه طول میکشه، این زمان چقدر کند محسوب میشه؟(شاید خیلی در عکاسی به سرعت بالا احتیاج ندارم، این زمان آزار دهنده است؟) 40d در مقایسه چطوره؟

از لحاظ قیمت لنز، اگر من (تا این لحظه) سراغ لنزهای گران(>700-800) نروم انتخاب بهتر nikon محسوب میشه؟

فعلا همین ها. ممنون

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahram.EE نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز، از این که تو جمع شما هستم خوشحالم

من یک CoolPix 8800 دارم و تا قبل از عید می خوام یک SLR بخرم(ظاهرا بین همین دو مدل). اولین چیزی که برام سواله مربوط میشه به LiveView ، اگه کسی بتونه مقایسه ای بین این دو دوربین و یک SLR-Like انجام بده ( یا لینک به مطلبی) ممنون میشم (یه سوال خارج از موضوع، در SLR از viewfinder استفاده میشه؟).
    imaging-resource نوشته بود که از لحظه فشردن شاتر تا گرفتن عکس در d90 حداقل 2.2 ثانیه طول میکشه، این زمان چقدر کند محسوب میشه؟(شاید خیلی در عکاسی به سرعت بالا احتیاج ندارم، این زمان آزار دهنده است؟) 40d در مقایسه چطوره؟

از لحاظ قیمت لنز، اگر من (تا این لحظه) سراغ لنزهای گران(>700-800) نروم انتخاب بهتر nikon محسوب میشه؟

فعلا همین ها. ممنون
    سلام دوست عزیز

این زمانی که شما گفتید فکر کنم برای گرفتن عکس در مود لایو ویو باشه که در اون فکوس بر اساس کنتراست انجام میشه و زمان زیادی رو می طلبه . در حالت معمولی زمان بین زدن شاتر و ثبت عکس فقط 3/. ثانیه طول میکشه که زمان کمیه و سرعت بالاست . چرا که زمان متوسط فوکوس (در لنزهای مختلف متفاوت هست) حدود 140/. ثانیه و تقریبا به همین مقدار برای ثبت عکس که در مجموع حدود 3/. ثانیه میشه

-=- -=- -=- -=-=-=- -=- -=- -=-
    من هم یه سوالی داشتم
    میخواستم بدونم میشه Canon EOS 50D رو هم در اینجا با این دو دوربین مقایسه کرد ؟
    من دقیقا بین این 3 دوربین مردد هستم و تا پایان امسال هم قصد خرید یکی از این 3 دوربین رو دارم
    البته میدونم تا حدودی قابل مقایسه نیستند و سطح قیمتها تفاوت زیادی داره ولی با توجه به اینکه من میخوام یک SLR بگیرم و چند سالی هم ازش استفاده کنم میخوام که بهترین رو انتخاب کنم .
    راستش انتخاب خودم 50دی هست (البته انتخاب نه بیشتر میشه گفت علاقه ) ولی نمیدونم چند برتری که نسبت به دو دوربین دیگه داره ارزش پرداخت این مقدار مبلغ بیشتر رو داره ؟
    دلایل علاقه ام هم
    1- LCD بهتر با لایو ویو ی بهتر
    2- ایزو تا 6400 و 12800 البته فقط بودنش رو حسن میدونم و لازم نمیدونم
    3- 15 مگاپیکسل بودنش
    و ...

حالا میخواستم نظر اساتید رو در این مورد بدونم
    با تشکر
    heiran تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

سلام دوستان
    من هم همین مشکل را دارم در واقع برای من مشکل انتخاب بین دو سیستم است و نحوه برخورد انها با بازار یعنی کنون بدنه های ارزان تر منظورم 40دی است ولی برای من ملاک فقط بدنه نیست چون در لوازم عکاسی فلاش و لنز هم کم اهمیت نیستند و در این بخش نیکون به نظر من و برای محدودیتهای مالی من بهتر عمل می کند و به نظر من بالا بودن قیمت بدنه (دی 90 ) را البته نسبت به 40دی جبران می کند و فقط یک مشکل دارم و انهم سرعت فکوس هست که نمی دونم این دو چقدر با هم فاصله دارند ؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هم همین مشکل را دارم در واقع برای من مشکل انتخاب بین دو سیستم است و نحوه برخورد انها با بازار یعنی کنون بدنه های ارزان تر منظورم 40دی است ولی برای من ملاک فقط بدنه نیست چون در لوازم عکاسی فلاش و لنز هم کم اهمیت نیستند و در این بخش نیکون به نظر من و برای محدودیتهای مالی من بهتر عمل می کند و به نظر من بالا بودن قیمت بدنه (دی 90 ) را البته نسبت به 40دی جبران می کند و فقط یک مشکل دارم و انهم سرعت فکوس هست که نمی دونم این دو چقدر با هم فاصله دارند ؟
    نظر من بر اساس ازمایش دو دوربین نیست اما فکر میکنم اتوفوکوس هر دو دوربین بسیار خوب باشد و مشکلی ایجاد نکند. هیچکدام از این دو سیستم اتوفوکوس حرفه ای مثل D3 یا 1Ds ها ندارند اما تفاوت اتوفوکوس انها نباید محسوس باشد. اگر از اجسام بسیار سریع یا مسابقات ورزشی عکاسی میکنید طبعا دوربینی مثل دی300 با فوکوس 51 نقطه ای بهتر عمل میکند. در مورد انتخاب سیستمها هم شاید بد نباشد اگر لنزهای مورد نظرتان را مشخص کنید و هزینه انها را در دو برند بسنجید.
    لنزها و تجهیزات حرفه ای هر دو برند گران هستند و باجی از این نظر به هم نمی دهند. من شخصا در مقایسه این دو بدنه 40دی را بیشتر میپسندم اما یکی از چیزهایی که در بدنه های نیکون برایم بسیار قابل استفاده بوده فلاش کامندر بدنه است که در بسیاری از اوقات از دی70 استفاده میکنم. در صورتی که بیش از یک فلاش داشته باشید که فرقی نمیکند چون در هر دو برند یک فلاش میتواند کامندر شود (نه همه فلاش ها). قیمت 40دی هم الان خیلی مناسب شده و شاید دی90 هنوز جای افت داشته باشد.
    Babak25، rezafh، kiuna و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین