صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 81
Like Tree292تشکر

موضوع: Nikon D90 یا Canon 40D؟

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

نقل قول نوشته اصلی توسط heiran نمایش پست ها
    ببخشید اگه سوال آماتوری میپرسم...

مگه 40D زیر بارون مقاومه؟؟!! بدنه های دیگری هم هستند که زیر باران دوام بیاورند؟

با توجه به سیلینگ D90: یعنی نمیشه با این دوربین رفت و کنار دریا عکاسی کرد؟( به خاطر رطوبت زیاد هوا؟)
    در مورد پلاستیکی بودن بدنه و در نتیجه سبک بودنش اصولا ضربه کمتری موقع به زمین افتادن میبینه دیگه؟ درسته؟

مرسی
    دوست عزیز ، من با D80 در پیست اسکی پیام تبریز و در زیر بارش شدید برف یک ساعت و نیم عکاسی کردم بدون هیچ مشکلی.
    در آب و هوای رطوبتی و شرجی کنار دریا هم که تا دلت بخواد عکاسی کردم(چون کنار دریا زندگی می کنم) در شرجی بالای 90 درصد- به جز یکی دو مورد که اونم بعد از نیم ساعت بر طرف شد-، بدون مشکل عکاسی کردم. دیگه D90 که جای خود دارد.
    A_Maddah، Keivani، yusefreza و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

ببخشید دو روز نبودم، اینترنت تموم شد، همش تقصیر این دوربین هاست.
    من الان دارم به سه مورد فکر می کنم:
    اول این که من احتمالا تا 1 سال باید با لنز کیت سر کنم، به نظرم باید بین دو تا لنز کیت مقایسه کنم.
    دوم این که تا حدود 500-600 شاید بیشتر هرینه نکنم برای لنز، توی این محدوده کدوم شرکت لنزهای با کیفیت تری داره و رنج رو پوشش می ده؟
    سوم این که حالا فرض کنیم شرایط جوری تغییر کرد که خواستم لنزهای خیلی بهتر بخرم، کدوم شرکت کیفیت/قیمت بالاتری داره؟

یک نکته این که دوربینم خورده زمین:( پس شاید به بدنه مقاوم تر بیشتر فکر کنم(هر چند شاید دیگه این اتفاق نیفته)

ممنون میشم اون موارد بالا رو توضیح بدید برام

راستی یک تاپیکی رو دیدم در مورد لنزهای زایس برای نیکون، وجود این لنزها می تونه در تصمیم گیری مفید باشه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

سلام دوستان
    14 بیتی بودن 40دی در مقایسه با 12 بیتی بودن دی 90 چه تاثیری بر عکس ها می تواند داشته باشد؟
    ایا این برتری40دی قابل چشم پوشی است؟
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Arm2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    14 بیتی بودن 40دی در مقایسه با 12 بیتی بودن دی 90 چه تاثیری بر عکس ها می تواند داشته باشد؟
    ایا این برتری40دی قابل چشم پوشی است؟
    سلام:

پست های 58-59-60 این تاپیک اشاره هایی در این خصوص شده است

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7686
    Persian، rezafh، Aramis_312 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    البته خير 40D هم 100% اصطلاحا Weather Proof نيست ولي قسمت هاي مهم بدنه سيلينگ خوبي دارد.بدنه هاي حرفه اي مثل كنن سري 1 و نيكن D3 تقريبا 100% مقاوم در برابر شرايط جوي خيلي نامساعد هستند.

در مورد ضربه، بدنه هاي پلاستيكي به راحتي در اثر ضربه هاي شديد مثل زمين خوردن ممكن است بشكنند.

در تایید صحبتهای فرهاد خان و Weather Proof بودن دوربینها ، چشمم به این لینک افتاد:

کد:
    http://www.juzaphoto.com/eng/articles/the_camera.htm

If you plan to use often the camera under the rain, in dusty or saindy environments, or in other "unfriendly" environments, I'd recommend to pay attention to the sturdiness of the camera body and to weather sealing. Weather seaded camera are not waterproof, you can not use them underwater, but they can be used without worries under the rain and in other difficult situations. The following table lists the weather sealed cameras currently in production.

Canon: Canon 1D MarkIII ($4050), Canon 1Ds MarkIII ($7800)
    Nikon: Nikon D300 ($1600), Nikon D700 ($3000), Nikon D3 ($5000)
    Sony: Sony A700 ($1300)
    Olympus: Olympus E-3 ($1500)
    Pentax: Pentax K20D ($1050)

نامی از 40 دی در بین این دوربینها نیست.
    البته گویا 50 دی از نظر سیلینگ بهتر از 40 دی هست.
    yasin-m، A. Mohammadi و rezafh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Unhappy پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

سلام
    اون طوری که من فهمیدم ، به این سری دوربینها Weather resistant میگویند و نه Weather proof...
    در فروم Dpreview هم در این مورد بحث شده :

کد:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=30075842
    -====================-
    یک مطلب جالبی هم اونجا نظرمو جلب کرد :
    P.S. I just bought a D90 for my son, who has a Nikkor lens collection and needed to upgrade from an old D70. It is a very nice camera, btw.
    این بابا برای پسر عزیزش یه D90 ناقابل خریده چون ایشون نیاز به آپگرید داشته و کلکسیونی از لنزای نیکور داره
    کِی میشه ما هم به اون جایی برسیم که خریدن یک دوربین 1200 دلاری ، ضربه ای به اقتصاد خانوادمون نزنه ؟
    این فردی که برای پسرش یه D90 گرفته ، شاید فقط 1/4 حقوق یک ماهش رو برای پسرش صرف کرده در صورتی که منی که میخوام همین دوربین رو داشته باشم ، باید کل حقوق 2.5 ماهم رو صرف خرید این دوربین بکنم البته این قیمت ها و تفاوتها در مورد وسایل دیجیتال (دوربین ، کامپیوتر ، موبایل و ...) بیشتر احساس میشه
    (در واقع میزان درآمد ما میشه 1/10 درآمد اونها و ما باید برای رسیدن به چیزهایی که اونها دارن باید 10 برابر بیشتر صبر کنیم تا ضربه نخوریم)
    ببخشید بی ربط بود
    -====================-
    این هم مقایسه نویز 3 دوربین 50دی ، دی90 و 40دی در ایزوهای بالای 400 (اعداد و ارقام از dpreview درج شده)
    در واقع تفاوتها در ایزوهای 3200 و 6400 مشهود تر هستند
    [IMG]http://www.*******.info/files/y4d3thsoyl7wim1puhn2.png[/IMG]

( با مقایسه ای که با نویز SX100 داشتم متوجه تفاوت بیش از 8 برابری نویز شدم :biggrin: یعنی ایزو 400 در SX100 به اندازه ایزو 3200 مثلا دی90 نویز دارد(حتی کمی بیشتر) و این بنظرم خیلی جالب اومد)
    ممنون
    shabab، Ali Shadi، Amir Tavakoli و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام دوستان
    بالاخره پس از مزاحمتهای فراوان برای شما ، و کلی تحقیق و مشورت با تام هوگان و فیل اسکی و کن راکول و سایمون جانسون و .... :biggrin: یدونه دی 90 خریدم.
    بدنه بهمراه لنز 105-18 + لنز 50 اف 1.8 + فیلتر 67 میلیمتری هاما + مموری 4 گیگ sdhc توشیبا + بیمه کارآفرین + گارانتی آهونگار (چون گارانتی دیگه ای تو شیراز گیرم نیومد!) = کلا شد 1400

در مورد دوربین هم بگم که واقعا خوشدسته و کیفیت ساخت خیلی خوبی داره و ال سی دی هم که محشره. و اون محافظی که روش داره خیلی بدرد بخوره.
    فوکوس نسبت به دی 60 که قبلا داشتم ، سریعتر و بی صدا تر هست.
    فعلا هنوز وقت نکردم درست تستش کنم ، ولی تو همون چند تا عکسی که گرفتم ، بنظرم خروجی خیلی خوب ، کم نویز و شارپ بود.

در مورد 40 دی هم بگم که دوربین واقعا خوبیه و برای خریدش شک بخودتون راه ندید. البته قبل از خرید هر بدنه در مورد لنزها و لوازم جانبی هر برند تحقیق کنید تا ببینید کدومش به دردتون میخوره.

یه چیزی یادم رفت بگم.
    همیشه دوربینی بخرید که دوستش دارید

از همه دوستان و استادانم که مزاحمشون شدم و در مورد خرید ازشون سوال کردم تشکر میکنم
    البته خوشحال نشیدا. چون چند ماه دیگه که دی 400 اومد دوباره میام سراغتون :biggrin:
    Amir Mohebi، FarhadBahramii، Persian و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    خب دوستان عزیز بعد از اینکه امیر جان انتخابشون رو کردن و مبارکشون باشه یک سوال داشتم اونم اینه که به نظر شما اولا ویزور کدامیک واضحتر و تصویر بهتری نمایش میده و دوم اینکه پراکندگی نقاط فکوس در کدام یک مفیدتر و کاراتر است؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

ببخشید از دوستانی که 40d دارند
    می خواستم بدونم مشکل اتوفوکس داره این دوربین یا شایعه است؟؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط m_sarrami نمایش پست ها
    ببخشید از دوستانی که 40d دارند
    می خواستم بدونم مشکل اتوفوکس داره این دوربین یا شایعه است؟؟
    مطمئن باشید که 40دی هیچ مشکلی در اتوفوکس ندارد. من در هیچ فروم یا رفرنس معتبری هم ندیدم که در این مورد حرفی زده باشند. با در نظر گرفتن عامل قیمت یکی از با ارزشترین دوربینهای بازار 40دی است. الان قیمت 40دی در بازار ایران به حدود 840 رسیده است در حالی که قیمت دی300 در حدود 1500 است. یعنی با پول یک دی300 میشود یک 40دی+فلاش 430+لنز 85-17 خرید.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین