صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 81
Like Tree292تشکر

موضوع: Nikon D90 یا Canon 40D؟

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

سلام دوستان
    من هم همین مشکل را دارم در واقع برای من مشکل انتخاب بین دو سیستم است و نحوه برخورد انها با بازار یعنی کنون بدنه های ارزان تر منظورم 40دی است ولی برای من ملاک فقط بدنه نیست چون در لوازم عکاسی فلاش و لنز هم کم اهمیت نیستند و در این بخش نیکون به نظر من و برای محدودیتهای مالی من بهتر عمل می کند و به نظر من بالا بودن قیمت بدنه (دی 90 ) را البته نسبت به 40دی جبران می کند و فقط یک مشکل دارم و انهم سرعت فکوس هست که نمی دونم این دو چقدر با هم فاصله دارند ؟
    این زمان برای 50دی 131/. ، 40دی در حدود128/. ثانیه و برای دی 90 حدود 208/. ثانیه هست

کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/D90/D90A6.HTM
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E50D/E50DA6.HTM
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E40D/E40DA6.HTM
    این هم لیست زمانهایی که صرف روشن کردن ، فوکوس کردن ،عکس گرفتن و ثبت عکس تا خاموش کردن در همه حالات

موفق باشید
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    70-18 , 135-18 , vr 18-55 , vr 18-105 , vr 16-85
    5 لنز بالا به نسبت قیمتشون واقعا ارزشمند هستن و هر سلیقه ای رو راضی میکنن. (البته 85-16 هنوز قیمتش بالاست)
    به جز 85-16 بقيه، باز لنزهاي كيت اند!
    و البته فراموش نشود كه در برند كنن هم لنزهاي ارزشمندي هستند كه نظيرشان در نيكون نيست، مثل 200-70 اف 4 آي اس و يا 400-100 و ....
    200-18 كنن هم كه ارزانتر از 200-18 نيكون است.

- نداشتن موتور فوکوس برای استفاده از لنزهایی مثل سیگما 20-10. البته دی 60 رنج فایندر داره و خیلی راحت و دقیق میشه از صحت فوکوس دستی مطمئن شد. ولی به شرطی که دوربین روی سه پایه باشه. چون روی دست خیلی سریع از فوکوس خارج میشه.
    نه! از فوكوس خارج نميشود!! ولي با جابجا شدن دست، چون نقاط مختلفي از ديد فاصله سنج دوربين ميگذرند (نقاطي غير از سوژه مورد نظر) در نتيجه نمودار رنج فايندر دوربين دايما" در حال تغيير خواهد بود (شبيه به هيستو گرام زنده) ولي فوكوس همچنان ثابت است.

- برای دستهای من ، دی 60 کوچیکه. معمولا 2-3 تا از انگشتهام دارن واسه خودشون وول میخورن و بیکارن! مثلا کوچیک بودن بدنه هایی مثل 400 دی رو میشه با گریپ تا حدی حل کرد. ولی واسه دی 60 چیکار کنم؟
    گريپ! حالا نيكونيش نيست، برندهاي متفرقه كه هست، phottix، ههنل و ...

- و البته یک مشتری نقد هم دم دسته که میتونم دوربین رو با قیمت تقریبا معادل یک دی 60 جدید بهش بفروشم.
    مشتري كه چه عرض كنم ....
    Amir Tavakoli، Babak25، MAHosseini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    این زمان برای 50دی 131/. ، 40دی در حدود128/. ثانیه و برای دی 90 حدود 208/. ثانیه هست

موفق باشید
    اشاره من به سرعت اتوفوکوس در liveview هست. نمی دونم در کنون چه طور هست.

پی نوشت:

در ima... resource برای 40D این زمان کمتر از 0.3 ثانیه است.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Smile پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahram.EE نمایش پست ها
    اشاره من به سرعت اتوفوکوس در liveview هست. نمی دونم در کنون چه طور هست.
    سلام
    ببخشید من منظور شما رو نفهمیدم
    طرز فوکوس در دو دوربین متفاوت هست
    در 40دی فکوس بر اساس کنتراست وجود ندارد و فکوس بازهم سریع هست (40دی به صورت زنده فوکوس نمیکنه و برای فوکوس در حالت لایو ویو یه لحظه LCD خاموش میشه و عملیات فوکوس انجام میشه و دوبارره روشن میشه )
    البته سه نوع فوکوس داره

Silent Mode 1 = 0.166
    Silent Mode 2 = 0.168
    Silent Mode disable = 0.283

ولی در دی90 فقط یک حالت فوکوس (بر اساس کنتراست) وجود داره که تقریبا 2.294 ثانیه طول میکشه
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

سلام
    دقیقا به خاطر همین قیمت وسوسه انگیز 40دی است که من رو به فکر برده چون که من ذاتا نیکونی هستم ولی نه به حدی که تعصب و بی منطق باشد چون اطلاعات بنده در ضمینه لنزها و عملکرد انها پائین است چند سوال دارم
    1-مثلا در رنج 16-85 نیکون چه معادلی با همان کیفیت و قیمت سراغ دارید و یک تله مناسب و سریع برای حیات وحش البته در برند کنون معرفی کنید ممنون می شوم
    2-نمی دونم چرا من فکر می کردم که فلاشهای نیکون ارزانتر و بهتر و دقیقتر هستند نسبت به کنون

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

سلام آقای قبادی عزیز
    ممنونم از پاسخ شما.
    البته این سوال همونجوری که در پست اول نوشتم مربوط به خودم هم میشد و قبلا از دوستان فروم بصورت خصوصی پرسیده بودم.
    دلیل آپگرید من ، بهیچ عنوان بد بودن دی 60 نیست. اتفاقا باید بگم که واقعا از این دوربین راضی هستم.
    دلایل آپگرید من اینها هستن:
    - نداشتن موتور فوکوس برای استفاده از لنزهایی مثل سیگما 20-10. البته دی 60 رنج فایندر داره و خیلی راحت و دقیق میشه از صحت فوکوس دستی مطمئن شد. ولی به شرطی که دوربین روی سه پایه باشه. چون روی دست خیلی سریع از فوکوس خارج میشه.
    - نویز در این دوربین اصلا آزار دهنده نیست. من با خیال راحت با ایزو 1600 عکس میگیرم. ولی در نوردهی های چند دقیقه ای ، متاسفانه کنار عکسها حاشیه بنفش ظاهر میشه.
    - برای دستهای من ، دی 60 کوچیکه. معمولا 2-3 تا از انگشتهام دارن واسه خودشون وول میخورن و بیکارن! مثلا کوچیک بودن بدنه هایی مثل 400 دی رو میشه با گریپ تا حدی حل کرد. ولی واسه دی 60 چیکار کنم؟
    - و البته یک مشتری نقد هم دم دسته که میتونم دوربین رو با قیمت تقریبا معادل یک دی 60 جدید بهش بفروشم.
    - و دیگه اینکه من آدم ابزار بازی نیستم. خیلی ها از داشتن یک وسیله لذت میبرند. خیلی ها هم فقط از استفاده کردن و از نتیجه نهایی کار لذت میبرند. ولی من هم از داشتن یک وسیله لذت میبرم و هم از نتیجه نهایی کار.
    و دیگر هیچ :::big grin:::

البته اگه شما هم لطف کنید و اسم اون لنزهای واجب کفایی رو بنویسید ، در حق من لطف کردید
    بازم ممنون

امير عزيز،

دلايلي كه نوشتي كاملاً قانع كننده است و حرفي در اون نيست به خصوص موتور فوكوس داخلي و مشتري دست به نقد. فوكوس دستي هم اين روزها كار عذاب آوري شده چون هم اتوفوكوس تنبلمان كرده و هم اينكه صفحه فوكوس دوربين هاي امروزي براي فوكوس دستي مناسب نيست مگر اينكه صفحه فوكوس عوض بشه. (يادم مياد خيلي وقت پيش آرش عزيز، سايتي را معرفي كرده بود كه انواع صفحات فوكوس را براي دوربين هاي نيكون توليد مي كرد.)

راجع به لنز هم شما خودتان بهتر از من مي دونيد و خيلي راجع به لنزهاي خوب و مناسب صحبت شده. اگر بنده هم اينجا عرضي مي كنم، به نوعي چكيده تجربه دوستان فروم است.

لنز كيت مناسب: AF-S 18-105 VR
    لنز همه كاره: AF-S 18-200 VR
    لنز ماكرو: AF-S 105 f2.8 VR
    لنز پرايم: AF-S 50 f1.4
    لنز زوم تله: AF-S 70-200 f2.8 VR يا در انتظار نسخه جديد AF-S 80-400 VR براي كاربري نسبتاً عمومي تر

اگر به فيش آي علاقه داشته باشيد: AF 10.5 f2.8

و حتي اگر توان مالي اجازه بده AF-S 24-70 f2.8 و AF-S 14-24 f2.8 هم فوق العاده هستند و حتي پيش زمينه اي براي ورود به دنياي فول فريم خواهند شد.

فقط مشكل همين لنز زوم رنج وايد DX مناسب است چون 24-12 نيكون خيلي گران است و 20-10 سيگما هم براي شما مشكل ايجاد كرده.

با يك حساب سرانگشتي حداقل 3 تا 4 ميليون هزينه تعدادي از اين لنزها خواهد شد كه فكر مي كنم بر حسب در آمد هر كسي مدتي آپگريد را به تأخير بيندازه (حالا بگذريم شايد براي بعضي اين تأخير 1 ثانيه باشه! :) )

به نظر بنده، وجود اين لنزها هر كدام دنياي جديدي را به روي عكاس باز مي كنه كه بدنه قادر نيست اينكارو بكنه. به همين دليله كه ميگم لنز به بدنه مقدم است.

شاید دی90 هنوز جای افت داشته باشد.
    در برند نيكون قيمت ها خيلي دير و سنگين تكان مي خوره. مثلاً قيمت الان D80 يا D300 يا حتي D200 و D2X چقدر با يكي دو ماه اول ورودشون فرق داره. حدس مي زنم با اين وضع قيمت D90 هم تغيير خيلي فاحشي مثل چيزي كه تو كنون پيش مياد نكنه.
    yasin-m، Amir Tavakoli، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

من فكر ميكنم 400-100 EF لنز مناسبي براي حيات وحش باشه البته به سريعي لنزهاي 8/2 نيست ولي قيمت معقولي داره.
    علیرضا اصلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

ای بابا، چرا تمام بحث های مقایسه این دو دوربین نصف کاره و بدون نتیجه تموم میشه؟

اصلا آقایون و خانوم های با تجربه فروم، حتما review هر دو رو خوندید، حالا فرض کنید اولین slr تون رو دارید می خرید. خیلی واضح بگید کدوم یک رو انتخاب می کنید، اگه دلیلی هست که ختما هست اون رو هم بیان کنید تا کسی مثل من که تجربه slr نداره با وزن هر ویژگی در انتخاب آشنا بشه.

بر همه هم واضح و مبرهن است که این فقط دلیل شماست، فقط خود شما، که برای اشتراک تجارب با دیگران مطرح می کنید، پیشنهاد شما هیچ مسیولیتی برای شما ایجاد نمی کند.

:::big grin::: ممنون از راهنمایی هاتون(پیشاپیش)

یک نکته دیگه، خواهش میکنم، ملتمسانه ، یک مقدار از کلیشه ها در جوابتون پرهیز کنید(ببخشیدها)

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahram.EE نمایش پست ها
    ای بابا، چرا تمام بحث های مقایسه این دو دوربین نصف کاره و بدون نتیجه تموم میشه؟

اصلا آقایون و خانوم های با تجربه فروم، حتما review هر دو رو خوندید، حالا فرض کنید اولین slr تون رو دارید می خرید. خیلی واضح بگید کدوم یک رو انتخاب می کنید، اگه دلیلی هست که ختما هست اون رو هم بیان کنید تا کسی مثل من که تجربه slr نداره با وزن هر ویژگی در انتخاب آشنا بشه.

بر همه هم واضح و مبرهن است که این فقط دلیل شماست، فقط خود شما، که برای اشتراک تجارب با دیگران مطرح می کنید، پیشنهاد شما هیچ مسیولیتی برای شما ایجاد نمی کند.

:::big grin::: ممنون از راهنمایی هاتون(پیشاپیش)

یک نکته دیگه، خواهش میکنم، ملتمسانه ، یک مقدار از کلیشه ها در جوابتون پرهیز کنید(ببخشیدها)
    سلام: یک نگاه به این لینک داشته باشید. با این تاپیک خیلی مرتبط نیست خیلی هم پرت نیست.

پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟
    rezafh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا heiran آواتار ها
    تشکر کرده
    566

نیاز ها را باید شناخت و بعد پول داشت و بعد رفت و بعد خرید و بعد لذت برد:::big grin:::

دیدی اصلا کلیشه ای نبود؟!!!:::big grin:::

پ.ن: ببخشید پست آقای قشقایی رو ندیدم
    محمدحسین قاسمی

علم-فلسفه-هنر و مذهب عالیترین مظاهر نیاز و آرمان بشر برای کشف نظم و ترتیب و هماهنگی در جهان هستند

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین