صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 81
Like Tree292تشکر

موضوع: Nikon D90 یا Canon 40D؟

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    به خدا اين سوال پاسخ غير كليشه اي نداره :::big grin:::

فقط و فقط بستگي به خودتون داره. يه مثال بزنم. مثلا خود من به عنوان كسي كه 25 سال در اردوي Canon بوده و الان هم 40D داره ممكنه اگه امروز مي خواستم دوربين بخرم D90 مي خريدم !

مي گين چرا ؟ چون جنس و ميزان عكاسي من نيازي به بدنه ي منيزيومي و سيل و سنگين نداره و از طرفي ديگه حوصله ي اينكه يه دوربين عكاسي و يه فيلمبرداري داشته باشم ندارم و فيلمبرداري D90 با همه ي كاستي هاش براي رفع حوايج من كافيه.

حالا خودتون بايد با توجه به جنس عكاسيتون انتخاب كنيد.
    سلام

این حرف فرهاد خان (و تایید جناب قشقایی) من رو خیلی تحت تاثیر قرار داد ...
    پس از اینکه این پست رو دیدم مستقیم رفتم برای مقایسه و رویوهای این دوربین
    انتخاب اول من 50دی بود (البته از لحاظ قیمت مشکل چندانی ندارم) ولی بیشتر که فکر کردم ، دیدم رزولوشن 15م پ لازم ندارم - سیلینگ بهتر برام زیاد مهم نیست - بدنه منیزیومی - سرعت عکاسی پی در پی برام مهم نیست - به ایزو 12800 هم نیازی ندارم - سرعت شاتر 1/8000 هم فکر نکنم به کارم بیاد و ...

در عوض قابلیت فیلمبرداری دی90 خیلی میتونه بدردم بخوره - نویز دی90 کمه و این برام مهمه - قابلیتهای دیگه ی این دوربین هم خیلی دست کمی از 40دی و 50دی نداره (البته قابلیتهایی رو میگم که بدردم میخوره ) و ...

در کل خیلی ممنون آقا فرهاد
    ولی یکم کارم زیاد شد :biggrin: حالا باید برم در مورد اصطلاحات و لنزها و فلاشها و ... نیکون مطالعه کنم

با تشکر فراوان از خدمت اساتید و دوستان فروم خیلی خیلی خوب عکاسی
    در مورد انتخاب من ، اگه موردی هست ممنون میشم بگین

در مورد لوازم جانبی هم ممنون میشم راهنمایی کنید
    مواردی که میخوام همراه دوربین بخرم ... فیلترهای پولاریز UV و کارت حافظه و کیف و سایر چیزهایی که ممکنه الان در زهنم نباشه
    در مورد بودجه باید بگم پول دوربین + لنز کیت آمادس فقط میمونه مقداری که برای لوازم جانبی لازمه که فکر کنم 200 - 300 هزار تومن کافی باشه البته محدود نیست و میتونم این مقدار رو افزایش بدم .

با تشکر پیشاپیش از همه عزیزانی که راهمنایی میکنند
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر آشنا heiran آواتار ها
    تشکر کرده
    566

سلام دوست عزیز و صمیمیم رضا جان

تصمیم گیری قاطع و قانع و راضی کننده ای گرفتی و مطمئنا دوستانی هم از این قدرت تصمیم گیری تو تحت تاثیر قرار خواهند گرفت...
    فقط خواستم یادآور بشم که حتما ضاهر دوربین رو هم مد نظر قرار بده (که احتمالا قرار دادی!)

موفق باشی و پایدار
    rezafh تشکر می‌کند.
    محمدحسین قاسمی

علم-فلسفه-هنر و مذهب عالیترین مظاهر نیاز و آرمان بشر برای کشف نظم و ترتیب و هماهنگی در جهان هستند

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام
    اینم عکسهایی از دی 90 برای کسانی که تمام جوانب رو سنجیدن و فقط مونده که قیافه دوربین رو بپسندن!
    از عکسهای تبلیغاتی هم استفاده نکردم تا چهره دوربین زیباتر بنظر نیاد.

شکل ظاهری لنز ، در قیافه دوربین خیلی موثره. اینم هر دو بدنه 40 دی و دی 90 که یک لنز روشون هست!

A_Maddah، yasin-m، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط heiran نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و صمیمیم رضا جان

تصمیم گیری قاطع و قانع و راضی کننده ای گرفتی و مطمئنا دوستانی هم از این قدرت تصمیم گیری تو تحت تاثیر قرار خواهند گرفت...
    فقط خواستم یادآور بشم که حتما ضاهر دوربین رو هم مد نظر قرار بده (که احتمالا قرار دادی!)

موفق باشی و پایدار
    سلام
    ممنون محمد حسین جان
    بله ، شکل ظاهری و جایگیری در دست این دوربین رو هم در نظر گرفتم .
    راستش انتخاب من آنقدر ها هم که شاید از پست قبلیم بنظر برسه به یکباره نبود . (من از زمستان دیسال فکر خرید SLR را تو زهنم دارم و اگر خدا بخواهد زمستان امسال ... )
    در واقع از وقتی که این دوربین معرفی شد (همزمان با 50دی اگه اشتباه نکنم) فکرم رو مشغول کرده بود . (البته نه به اندازه ی 50دی کانن)
    عکسها ، رویوها و تستهای زیادی ازش دانلود و بررسی کردم (مخصوصا با لنز 18-105 نیکور )
    عکسایی در ایزوهای مختلف ، در شرایط نوری متفاوت و با امکانات و لنزهای مختلف از این دوربین دیدم که نظرم رو به خودش جلب کرد .
    قبل از انتخاب دی90 همونطوری که گفتم ، انتخاب من 50دی کانن بود ولی چند تا مساله برام پیش اومد که میگم (شاید مفید باشه)
    مهمترین مساله این بود که برای شروع عکاسی با SLR یه لنز زوم میخواستم لنزی که بتونه این تراکم از پیکسل های کوچک رو ساپورت کنه و در اصطلاح عکسهای شارپی با این سنسور ثبت کنه ، همچنین CA کمی داشته باشه و دیستوریشن کم (ویگنتینگ با توجه به گزینه اصلاح ویگنتینگ روی دوربین برام اهمیت کمتری داشت)
    به همین خاطر چند مورد لنز زوم (البته زوم نسبتا بلند) انتخاب و بررسی کردم (لنزی که لرزه گیر داشته باشد و رنجی حدود 20 - 100 م م) که با هر کدوم یه مشکلی داشتم :::big grin:::

لنزخیلی خوب ولی گران(برای من) Canon 24-105 L
    باز هم لنزی بسیار خوب ولی واید نچندان جالب Canon 28-135 (در کل بنظر من لنز خیلی خوبیه)
    شارپنس خیلی پایین و CA بالا و واید .... canon 28-105
    دیستوریشن زیاد و شارپنس پایین canon 17-85
    این مدل هم اعواج زیادی داره sigma 18-125 (همچنین مدل OS اون که تازه معرفی شده)

دیروز با در نظر گرفتن لنز و مواردی که در پست قبلی بهشون اشاره کردم و با دیدن پست فرهاد عزیز تصمیمم عوض شد و به این نتیجه رسیدم که دی90 با لنز کیت (18-105) برای من خیلی بهتر از 40دی و یا 50دی با لنز ... خواهد بود .
    در واقع برای خودم به بهترین انتخاب از بین این 3 دوربین (هم از نظر کیفیت و هم از نظر مالی) رسیدم
    (اینم داستان انتخاب من:biggrin: که امیدوارم برای افرادی مثل خودم که توی انتخاب موندن ، مفید واقع بشه )

پی نوشت :
    حالا اگر دوستان عزیز لطف کنند و در مورد لوازم جانبی هم راهنمایی کنند ممنون میشم
    (البته شاید هم بهتر باشه برم و تو تاپیک مربوطه کمی مطالعه کنم و اگر سوالی پیش اومد همونجا طلب راهنمایی کنم )

-=- با تشکر مجدد از دوستان و تشکر از جناب توکلی که لطف کردند و عکسهایی برای مقایسه شکل ظاهری این دوربینها قرار دادند -=-

موفق باشید
    heiran تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام دوستان
    خب چند روزی هست که توی این تاپیک چیزی نمینویسم! چون انتخابم رو کردم و دی 60 نازنین رو هم فروختم!
    و از کمک همه شما متشکرم
    بنظرم دقتی که من بخرج میدم و ریووها رو میخونم و نمونه عکسها رو دانلود میکنم و فروم های داخلی و خارجی رو زیر و رو میکنم و ..... اگه یکمی از همون دقت رو موقع عکاسی کردن و پروسس عکسها بکار ببرم ، واقعا عکسهام معرکه میشن!

در مورد 40 دی باید بگم که دوربین خوبیه و احتیاجی به تعریف من نداره. ولی آیا من واقعا به همچین بدنه ای نیاز دارم؟
    آیا با وجودیکه بدنه در برابر رطوبت مقاوم هست ، حاضرم که باهاش زیر بارون هم عکاسی کنم؟
    اگه 40 دی از دستم پرت بشه روی آسفالت ، آیا تفاوتی با بدنه های پلاستیکی داره؟
    برای من که در اکثر مواقع دوربین رو با خودم بیرون میبرم ، وزن و بزرگی 40 دی مشکل ساز نیست؟
    و از همه مهمتر اینکه چه لنزهایی میخوام براش بخرم؟
    توی خیابون و بیابون! حوصله لنز عوض کردن رو دارم؟
    آیا خریدن یک بادی مقاوم و نیمه حرفه ای ، و استفاده از لنزهای خیلی معمولی و ارزون قیمت کار درستیه؟

اینها چیزهایی بود که توی مخم رژه میرفتن! :cool:

صفحه نمایشگر با کیفیت عالی ، امکان استفاده از لنزهای با قیمت مناسب ولی با اپتیک خوب ، فلش کمندر ، امکان ثبت چند دقیقه فیلم در مواقع ضروری ، اندازه و ارگونومی دوربین و ..... برای من مهمتر از بدنه فلزی و یا 6.5 فریم در ثانیه یا سرعت شاتر 1/8000 هست.

در مورد قیمت هم باید بگم که کیت 450 دی با یک لنز سیگما 125-18 و یا کانن 135-28 ، حدود 1100 در میاد.
    آیا امکانات بیشتر دی 90 نسبت به 450 دی ، 170 تومن ارزش نداره؟
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Friday 19 December 2008 در ساعت 16:57
    rezafh، heiran، kiuna و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

سلام دوستان عزیز
    واقعیت سوالم کمی کلی هست و واقعیت نمی دونم کجا بپرسم ولی بی ربط این تاپیک نیست (شاید)
    خوب ما می دونیم که 40 دی در فکوس خیلی سریعه بطوری که من شیفته این قابلیتش هستم .حالا سوالم اینه که اگر لنزها هم در مقدار این سرعت دخالت دارند. که بنظر دارند. این مقدار چقدر است؟و همین سوال را در ارتباط با دقت فکوس و لنز داشتم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

معرفی نرم افزار جدید مدیریت LIVE VIEW روی PC برای D90 و D300
    http://www.dpreview.com/news/0812/08...d300remote.asp

تا اونجا که متوجه شدم نیکون برای D90 مشابه این نرم افزار را ارائه نکرده
    yusefreza تشکر می‌کند.
    D610 vs 6D vs D750

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

Question پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

در ادامه بحث...
    هر دو ترکیب زیر ضربان قلب را بالا برده، دهان را آب انداحته و هر دو حدود دو میلیون تومن آب میخوره! اما کدوم یکی رو بیشتر می پسندید:

Canon 40D
    Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM
    Canon Speedlite 580EX II

Nikon D90
    Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR DX AF-S
    Nikon Speedlight SB-800
    ویرایش توسط Amirhosain : Saturday 20 December 2008 در ساعت 01:55

كاربر آشنا heiran آواتار ها
    تشکر کرده
    566

ببخشید اگه سوال آماتوری میپرسم...

مگه 40D زیر بارون مقاومه؟؟!! بدنه های دیگری هم هستند که زیر باران دوام بیاورند؟

با توجه به سیلینگ D90: یعنی نمیشه با این دوربین رفت و کنار دریا عکاسی کرد؟( به خاطر رطوبت زیاد هوا؟)
    در مورد پلاستیکی بودن بدنه و در نتیجه سبک بودنش اصولا ضربه کمتری موقع به زمین افتادن میبینه دیگه؟ درسته؟

مرسی
    محمدحسین قاسمی

علم-فلسفه-هنر و مذهب عالیترین مظاهر نیاز و آرمان بشر برای کشف نظم و ترتیب و هماهنگی در جهان هستند

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط heiran نمایش پست ها
    ببخشید اگه سوال آماتوری میپرسم...

مگه 40D زیر بارون مقاومه؟؟!! بدنه های دیگری هم هستند که زیر باران دوام بیاورند؟

با توجه به سیلینگ D90: یعنی نمیشه با این دوربین رفت و کنار دریا عکاسی کرد؟( به خاطر رطوبت زیاد هوا؟)
    در مورد پلاستیکی بودن بدنه و در نتیجه سبک بودنش اصولا ضربه کمتری موقع به زمین افتادن میبینه دیگه؟ درسته؟

مرسی
    البته خير 40D هم 100% اصطلاحا Weather Proof نيست ولي قسمت هاي مهم بدنه سيلينگ خوبي دارد.بدنه هاي حرفه اي مثل كنن سري 1 و نيكن D3 تقريبا 100% مقاوم در برابر شرايط جوي خيلي نامساعد هستند.

در مورد ضربه، بدنه هاي پلاستيكي به راحتي در اثر ضربه هاي شديد مثل زمين خوردن ممكن است بشكنند.
    Kaveh Ghobadi، shabab، Amir Tavakoli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین