صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 81
Like Tree292تشکر

موضوع: Nikon D90 یا Canon 40D؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

Red face پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    من خودم داشتم بین 500D و D90 تحقیق میکردم (با اینکه در یک رده نیستن).

خروجی D90 خیلی خوبه، ممکنه در موارد جزیی به D300 نرسه اما اولا این تفاوت اونقدر زیاد نیست که واقعا دیده بشه و خروجی ها خیلی نزدیک به هم هستند (به خاطر سنسور خیلی خوبی که D90 داره). ثانیا قیمت D300 خیلی بیشتر از D90 هست و این اختلاف قیمت رو میتونید صرف خریدن یک لنز خوب کنید که تأثیرش در کیفیت عکس بسیار بیشتر از تفاوت خروجی سنسورهای این دو دوربین هست.

خروجی JPEG در D90 سافت هست. مشکل ساز نیست، اما بعضی وقتا دردسر سازه! اگر در ISO های پایین (200 تا 800) هستید با بالا بردن شارپنس مشکل حل میشه. در ISO بالاتر میتونید RAW بگیرید که مشکل سافتی نداره و اینو هم بگم که خروجی RAW توی D90 نویزش به مراتب کمتر از دوربین های هم رده خودشه.

خلاصه کلام اینکه من D90 گرفتم و واقعا راضیم
    به نظرم انتخاب خوبی هست، به شرطی که واقعا بخواید به نیکون تغییر برند بدید.

البته همونطور که آقای قشقایی گفتند اگه نیازهاتون رو بگید دوستان دیگه خیلی بهتر و دقیق تر میتونند راهنماییتون کنند. به عنوان مثال همین D300 که در مورد تفاوت خروجیش با D90 سوال کردید تفاوتهای مهمی با D90 داره که خروجی شاید کم اهمیت ترینش باشه. حالا اینکه این تفاوتها برای شما مزیت حساب میشه یا فقط هزینه اضافی، بستگی به نیازهاتون داره.
    سلام خدمت شما دوست عزیزم و جناب آقای قشقایی عزیز
    از اینکه پاسخ منو دادین ممنون راستش عرض کنم خدمتتون که لنزهایی که از سونی لنزهای خودش هست که خیلی بی کیفیت هست و به دردم نمیخوره و به فکر تغییر برند هستم و باید عرض کنم که نظرم به خاطر دو دوربین کانن که خریدم ولی خوب نبود البته ببخشید که من اماتورم امدم سونی خریدم ولی از نیکن عکسایی دیدم که متحیر شدم
    یکی از دوستان دی 90 رو خرید باهاش کار کردم عالی بود و نیاز منو کاملا رفع میکنه
    منتها موندم از کجا بخرم و یه لنز تله سیگما 150 500 هم میخوام بخرن نمیدونم از کجا و قیمت کسی داره به من بدن ..
    راستی چطور میتونم لنز ماکرو معکوس تهیه کنم منو لطفا راهنمایی کنین از کجا وسایلش رو بخرم ظاهرا باید یه لنز رو با یه چیزی چپه رو دوربین بست درسته
    ببخشید که من واقعا اماتورم از همگی ممنونم منتظر پاسخ هستم
    ویرایش توسط siroos soroori : Thursday 17 September 2009 در ساعت 05:43 دلیل: مطلب فراموش شده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

سلام و ممنون از پاسخ شما دوست خوبم
    عکاسی من از بناهای تاریخی و طبیعت و خانوادگی راستش موضوع خاصی ندارم و علاقمند به عکاسی هستم و قصد دارم اگر بشه تو گالری عکسامو بذارم تا دوستان بزرگوار نظر بدن و استفاده کنم هرچند که خودم کلی مقاله جمع کردم و میخونم و کار میکنم :biggrin:
    تا چی در بیاد از کار..

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط siroos soroori نمایش پست ها
    سلام خدمت شما دوست عزیزم و جناب آقای قشقایی عزیز
    از اینکه پاسخ منو دادین ممنون راستش عرض کنم خدمتتون که لنزهایی که از سونی لنزهای خودش هست که خیلی بی کیفیت هست و به دردم نمیخوره و به فکر تغییر برند هستم و باید عرض کنم که نظرم به خاطر دو دوربین کانن که خریدم ولی خوب نبود البته ببخشید که من اماتورم امدم سونی خریدم ولی از نیکن عکسایی دیدم که متحیر شدم
    یکی از دوستان دی 90 رو خرید باهاش کار کردم عالی بود و نیاز منو کاملا رفع میکنه

منتها موندم از کجا بخرم و یه لنز تله سیگما 150 500 هم میخوام بخرن نمیدونم از کجا و قیمت کسی داره به من بدن ..
    راستی چطور میتونم لنز ماکرو معکوس تهیه کنم منو لطفا راهنمایی کنین از کجا وسایلش رو بخرم ظاهرا باید یه لنز رو با یه چیزی چپه رو دوربین بست درسته
    ببخشید که من واقعا اماتورم از همگی ممنونم منتظر پاسخ هستم
    سلام:

بعضی مواقع جدای از دلایل علمی بررسی روی یک موضوع .... این نکته مهم خواهد بود که نظر شخصی یک فرد چیست. ( احساس رضایت از ابزار گاهی میتواند باعث پیشرفت باشد ) اگر واقعا به این نتیجه رسیده اید که D90 برایتان خوب است و از عهده مخارج آنهم بر میایید در خرید آن درنگ نکنید دوربین خوبیست و ضعف عمده ای در آن نیست ( لنزهای مورد نیاز و لوازم جانبی دیگر را هم در خرید لحاظ کنید ). ( فرضا اگر 1DIII میخواستید بخرید ممکن بود روی مشکل فکوس آن توجه شما را به آن جلب میکردم تا با دقت بیشتری خرید انجام دهید که احیانا آن نسخه ها را نخرید و مواردی از این دست... )

در مورد لنز ماکرو معکوس یک تاپیک که فکر کنم نام آن خرابکاری بود ( اگر اشتباه نکنم) مواردی اشاره شده یا در تاپیک ماکرو گرافی هم در صفحات قبل ( با توجه به تنظیمات شخصی شما ) صحبت هایی شده است

و از تجربه دوستان فروم میتوانید استفاده کنید نمونه عکسهای آقای ناظم رعایا مبین قابلیت این معکوس گرافیست :)

موفق باشید
    Kamal، M.Mobin و siroos soroori تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

Red face پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

بعضی مواقع جدای از دلایل علمی بررسی روی یک موضوع .... این نکته مهم خواهد بود که نظر شخصی یک فرد چیست. ( احساس رضایت از ابزار گاهی میتواند باعث پیشرفت باشد ) اگر واقعا به این نتیجه رسیده اید که D90 برایتان خوب است و از عهده مخارج آنهم بر میایید در خرید آن درنگ نکنید دوربین خوبیست و ضعف عمده ای در آن نیست ( لنزهای مورد نیاز و لوازم جانبی دیگر را هم در خرید لحاظ کنید ). ( فرضا اگر 1DIII میخواستید بخرید ممکن بود روی مشکل فکوس آن توجه شما را به آن جلب میکردم تا با دقت بیشتری خرید انجام دهید که احیانا آن نسخه ها را نخرید و مواردی از این دست... )

در مورد لنز ماکرو معکوس یک تاپیک که فکر کنم نام آن خرابکاری بود ( اگر اشتباه نکنم) مواردی اشاره شده یا در تاپیک ماکرو گرافی هم در صفحات قبل ( با توجه به تنظیمات شخصی شما ) صحبت هایی شده است

و از تجربه دوستان فروم میتوانید استفاده کنید نمونه عکسهای آقای ناظم رعایا مبین قابلیت این معکوس گرافیست :)

موفق باشید
    با سلام و درود و تشکر از دوست خوبم جناب اقای قشقایی
    ممنون از پاسخ شما ولی این پاسخ نو به فکر انداخت تا بپرسم اگر من در زمینه طبیعت و حیات وحش و پرتره و ابنیه تاریخی عکاسی بکنم و خیلی هم نخوام هزینه کنم فعلا برای دوربین حدود یک ونیم میلیون (بدنه یا با لنز وایدش مثل دی 90) چه کنم پیشنهاد شما غیر از دی 90هست یا پسشنهاد بهتری .... ولی چون من گفتم دی 90 خوبه شما به رضایت من ... بسنده کردین ممنونم

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

پیشنهاد تازه ای مد نظر من نبود. این اعتقاد من است که تفاوت در سلیقه هایمان بیش از تفاوت در ابزاریست که ممکن است از آنها استفاده کنیم با توجه به گرایش شما به D90 واینکه این دوربین مشکل خاصی ندارد پیشنهاد خودتان به نظر من مناسب است.

فقط میماند نوع عکاسی شما که با دقت به آیتم های اشاره شده میبایست لنزهای مورد نیازتان را تهیه کنید ( بطور تخصصی ) و در این صورت هزینه هایتان افزایش پیدا خواهد کرد.

شاید پیشنهاد با توجه به بودجه مورد نظر همین D90 + یک فلش و یک لنز 18-105 ( رنجش باید همین باشه ) دوستانی که دارند تعریف بسیاری از این لنز میکنند ( با در نظر گرفتن هزینه ای که بابت آن پرداخت میکنید )

این لنز اگر چه دامنه ابتدایی آن آلترا واید نیست اما واید آن ارضا کننده خواهد بود.

اگر هزینه هایتان افزایش پیدا کرد شاید بهتر باشد ( به تشخیص شما ) فلش را فعلا صرف نظر کنید در غیر اینصورت ناگزیر از افزایش هزینه خواهید بود.

( با دقت به آنکه گرایش شما هم به این دوربین بیشتر است ) بنظر من همین D90 مورد نظرتان دوربین خوبیست در مورد لنزهایی که بتوانید نیاز های ابتدایی خودتان را برآورد کنید دوستانی که از لنزهای نیکون استفاده میکنند نظرشان ارجح خواهد بود

موفق باشید
    Kamal تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

دوستان من بين اين دو دوربين گير كردم كه به خودي خود 40 دي حذف ميشود (كمياب ترين دوربين كه فكر شو بكنين 30دي نو هست ولي 40دي نيست كه نيست)خوب بريم سر دي 90 كه به اين نتيجه رسيدم كه بدنه ذي 90+18-200 os hsm سيگما=1500 كه 200 تومن گرونتر از دي 90 كيت ميباشد آيا بهتر نيست ؟
    ویرایش توسط Kamal : Saturday 3 October 2009 در ساعت 16:13

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط kamalmobil نمایش پست ها
    ...خوب بريم سر دي 90 كه به اين نتيجه رسيدم كه بدنه ذي 90+18-200 os hsm سيگما=1400 كه 100 تومن گرونتر از دي 90 كيت ميباشد آيا بهتر نيست ؟
    خیر, بهتر نیست!
    Kamal و artara74 تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

دوستان من بين اين دو دوربين گير كردم كه به خودي خود 40 دي حذف ميشود (كمياب ترين دوربين كه فكر شو بكنين 30دي نو هست ولي 40دي نيست كه نيست)خوب بريم سر دي 90 كه به اين نتيجه رسيدم كه بدنه ذي 90+18-200 os hsm سيگما=1500 كه 200 تومن گرونتر از دي 90 كيت ميباشد آيا بهتر نيست ؟
    اي بابا همه چرا اين قدر عشق زوم هستن؟. من قبل از اين دوربينم سوپر زوم داشتم. واقعا دل كندن از اين زوم سخت بود اما ممكن شد واقعا شما اون كيفيت بسيار عالي 18-105 (نسبت به قيمتش) رو مي خواين به 18-200 سيگما بدين؟
    Kamal و hesamjm تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

كاربر آشنا hesamjm آواتار ها
    تشکر کرده
    261

به اين نتيجه رسيدم كه بدنه ذي 90+18-200 os hsm سيگما=1500 كه 200 تومن گرونتر از دي 90 كيت ميباشد آيا بهتر نيست ؟
    بنظر من هم اصلا بهتر نیست
    رنج بالا ولی کیفیت نه چندان مقبول؟؟اصلا جالب نیست
    اینو میگم چون 18-200 داشتم و 18-105 هم داشتم ولی این 18-105 هر لحظه شوقم به عکاسی رو بیشتر می کرد و هر لحظه از اینکه 18-200 رو دادم و بجاش یه 18-105 خریدم خوشحالتر میشدم
    Kamal تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamjm نمایش پست ها
    بنظر من هم اصلا بهتر نیست
    رنج بالا ولی کیفیت نه چندان مقبول؟؟اصلا جالب نیست
    اینو میگم چون 18-200 داشتم و 18-105 هم داشتم ولی این 18-105 هر لحظه شوقم به عکاسی رو بیشتر می کرد و هر لحظه از اینکه 18-200 رو دادم و بجاش یه 18-105 خریدم خوشحالتر میشدم
    البته اگر به این رنج بیشتر نیاز دارید با قید شارپنس بهتر 18-105 را بزنید و به دنبال نیازتون برید.
    Kamal تشکر می‌کند.
    علیرضا اصلانی

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین