صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 81
Like Tree292تشکر

موضوع: Nikon D90 یا Canon 40D؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    352

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

من 40 دی دارم و مشکل اتوفوکوس ندارم ... به نظرم یه مقداری تو محیط کم نور خونه نسبت به دی 90 اتوفوکوس سریعتری داره ... البته دی 90 رو با لنز 105-18 تست کردم و 40 دی خودم هم که 22-10 کنون

تا قبل از اینکه D90 رو زیارت کنم به نظرم LCD کنون کیفیت خوبی داشت ! ولی الان که با هر دو کار کردم در مقایسه با دی 90 نیکون LCD کنون بی کیفیت است !
    و البته قابلیت اتو ایزو نیکون برام خیلی جالب بود .که متاسفانه کنون 40 دی اتو ایزو نداره و همیشه باید حواستون به ایزو باشه !
    Canon PowerShot G6

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

من توی این Link این موضوع را دیدم
    کد:
    http://www.flickr.com/groups/40d/discuss/72157602780321680/
    کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E40D/E40DA.HTM
    از یک تعمیرکار هم سوال کردم می گفت این مشکل از 40d شرو ع شد و د ر 30d نبوده
    به خاطر همین بین d90 و 40d مردد شدم
    از تعمیرگاه مرکزی که توی banner بالا تبلیغش هست پرسیدم
    گفت مشکل اتوفوکوس نداره اما شاترش قبل از 40-50000 تا خراب می شه
    دیگه خیلی گیج شدم
    ویرایش توسط m_sarrami : Monday 29 June 2009 در ساعت 16:03

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام خدمت دوستان بزرگوار
    ببخشید شاید این سئوال بی ربط باشه من قبلا با الفا 100 سونی کار می کردم و مشکل من نویز بود حالا که دوربینم خورده زمین می خوام دوربین بخرم هرچی تحقیق می کنم و مطالب میخونم گیج شدم و نتیجه نداد,خلاصه نمیدونم چی انتخاب کنم و اینو بگم که نسبت به هیچ دوربینی تعصب ندارم خوشحال میشم لطف کنین جوابم رو بنویسین سئوالهای من
    1-کیفیت خروجی دی 300 بهتره یا دی 90
    2-ایا دی 90 عکساش سافت هست و چقدر مشکل ساز برای عکاس با تنظیمات دوربین رفع میشه
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط siroos soroori نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان بزرگوار
    ببخشید شاید این سئوال بی ربط باشه من قبلا با الفا 100 سونی کار می کردم و مشکل من نویز بود حالا که دوربینم خورده زمین می خوام دوربین بخرم هرچی تحقیق می کنم و مطالب میخونم گیج شدم و نتیجه نداد,خلاصه نمیدونم چی انتخاب کنم و اینو بگم که نسبت به هیچ دوربینی تعصب ندارم خوشحال میشم لطف کنین جوابم رو بنویسین سئوالهای من
    سلام: بر شما دوست خوب:

معمولا اگر دوربینی زمین بخورد بقیه تجهیزات جانبی الزاما زمین نخواهد خورد از لنزهایی که ممکن است داشته باشید و غیره .... ( مزاح دوستانه ) :biggrin:

شاید با توجه به بقیه تجهیزات جانبی که از سونی دارید تغییر برند مقرون بصرفه نباشد.

اگر هم که به هر شکل با در نظر گرفتن هزینه هایی که در تغییر برند متحمل خواهید شد میخواهید انتخاب دیگری داشته باشید نیازهایتان را بفرمایید ( با دقت به حداکثر بودجه ) تا پاسخ های دقیق تری از دوستان خوب فروم داشته باشید.
    Arash، ashkan 78، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

تا قبل از اینکه D90 رو زیارت کنم به نظرم LCD کنون کیفیت خوبی داشت ! ولی الان که با هر دو کار کردم در مقایسه با دی 90 نیکون LCD کنون بی کیفیت است !
    اصولا LCD خوب چیز مزخرفی است! کیفیت رویایی LCD ها باعث میشه /ادم فکر کنه عکس خوبی گرفته. در حالی که عکس ایراد داره

مدتی طول کشید که من فهمیدم آدم میتونه به دشمنش اعتماد کنه اما به LCD دوربینش نه! ازون وقت دیگه به کیفیت و رنگ عکس ها تو ال سی دی زیاد کاری ندارم و فقط هیستوگرام ها رو چک می کنم توش و گاهی هم زوم میکنم برای چک کردن فوکوس. بنا بر این به نظر من این مساله برای 40D ایراد محسوب نمیشه. جدیدا کسی جایی 40D دیده؟ فکر کنم دیگه پیدا نمیشه من خیلی وقته ندیدم جایی. قیمت هم شنیدم 900 شده ... چون کم پیدا میشه
    Queen، AslanAslan و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط siroos soroori نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان بزرگوار
    من خودم داشتم بین 500D و D90 تحقیق میکردم (با اینکه در یک رده نیستن).

خروجی D90 خیلی خوبه، ممکنه در موارد جزیی به D300 نرسه اما اولا این تفاوت اونقدر زیاد نیست که واقعا دیده بشه و خروجی ها خیلی نزدیک به هم هستند (به خاطر سنسور خیلی خوبی که D90 داره). ثانیا قیمت D300 خیلی بیشتر از D90 هست و این اختلاف قیمت رو میتونید صرف خریدن یک لنز خوب کنید که تأثیرش در کیفیت عکس بسیار بیشتر از تفاوت خروجی سنسورهای این دو دوربین هست.

خروجی JPEG در D90 سافت هست. مشکل ساز نیست، اما بعضی وقتا دردسر سازه! اگر در ISO های پایین (200 تا 800) هستید با بالا بردن شارپنس مشکل حل میشه. در ISO بالاتر میتونید RAW بگیرید که مشکل سافتی نداره و اینو هم بگم که خروجی RAW توی D90 نویزش به مراتب کمتر از دوربین های هم رده خودشه.

خلاصه کلام اینکه من D90 گرفتم و واقعا راضیم
    به نظرم انتخاب خوبی هست، به شرطی که واقعا بخواید به نیکون تغییر برند بدید.

البته همونطور که آقای قشقایی گفتند اگه نیازهاتون رو بگید دوستان دیگه خیلی بهتر و دقیق تر میتونند راهنماییتون کنند. به عنوان مثال همین D300 که در مورد تفاوت خروجیش با D90 سوال کردید تفاوتهای مهمی با D90 داره که خروجی شاید کم اهمیت ترینش باشه. حالا اینکه این تفاوتها برای شما مزیت حساب میشه یا فقط هزینه اضافی، بستگی به نیازهاتون داره.
    ویرایش توسط arash1988 : Wednesday 16 September 2009 در ساعت 08:31 دلیل: اضافه کردن پاراگراف آخر!
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    اصولا LCD خوب چیز مزخرفی است! کیفیت رویایی LCD ها باعث میشه /ادم فکر کنه عکس خوبی گرفته. در حالی که عکس ایراد داره

مدتی طول کشید که من فهمیدم آدم میتونه به دشمنش اعتماد کنه اما به LCD دوربینش نه! ازون وقت دیگه به کیفیت و رنگ عکس ها تو ال سی دی زیاد کاری ندارم و فقط هیستوگرام ها رو چک می کنم توش و گاهی هم زوم میکنم برای چک کردن فوکوس...
    سلام

آقای میلانی, به شدت! با این حرف مخالفم که کیفیت بالای LCD باعث گول خوردن عکاس میشود یا کیفیت پایین آن باعث دقت و وسواس بیشتر.... (اتفاقا ً من معتقدم کیفیت پایین LCD باعث میشود نتوان بین یک عکس درست با عکس خراب تفاوت قایل شد یا حداقل این کار با زحمت و وقت بیشتری صورت میگیرد).

در اینکه برای چک کردن روشنایی عکس و ...باید به ابزارهای دیگری مثل هیستو گرام تکیه کرد شکی نیست, اما اینکه آدم قربون صدقه LCD با رزولوشن پایین و کنتراست کم و سایز کوچک (حتما ً) بشویم, به نظرم بازگشت به LCD دوربینهای 4 سال پیش است.

:)
    Hajiabadi، siamak77، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه siamak77 آواتار ها
    تشکر کرده
    1310

اين بحث سافت بودن jpeg ديگر واقعن دارد خسته كننده ميشود. دوستان لطف ميكنند اگر در موارد بعدي يكي دو نمونه از عكسهاي مربوطه را هم ضميمه كنند تا ما هم ببينيم.
    لنز من 200-18 حالا ديگر قديمي است كه كيفيت اپتيك متوسطي دارد . تنظيمات شارپنس دوربين را هم دستكاري نكرده ام. اما اثري از اين سافتنسي كه دوستان ميگويند نميبينم. حالا يا دوربينم چيز ديگريست يا معني شارپنس و سافتنس را نميدانم.

مدتی طول کشید که من فهمیدم آدم میتونه به دشمنش اعتماد کنه اما به LCD دوربینش نه!
    در مورد lcd هم به نظرتان اصلن از دوربينهاي آتي حذف شود چطور است؟ به حق چيزهاي نشنيده، واقعن اين امكان كه بعد از عكاسي بتوانيد تن رنگها، وايت بالانس، مناطق اور و آندر، همين شارپنس، بررسي دقيقتر فوكوس و... را در لحظه چك كنيد به نظرتان امكان مزخرفي است؟
    درست است كه lcd باكيفيت جزء واجبات عكاسي نيست. اما مطمئنن كارايي، دقت و راحتي عكاس را افزايش ميدهد (به شرط آنكه مبناي قضاوت نهايي قرار نگيرد).
    vbigdeli تشکر می‌کند.
    سیامک سلیمانی
    فتوبلاگ

Nikon D90 l AF-S 18-200 VR Nikkor

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

دوستان زیادی این قضیه LCD و کیفیت خوب ان را کسی رد نمیکند. فکر میکنم چاشنی طنز در نوشته ها و گفته های ما ایرانی ها وجود دارد. نه اقای میلانی با ال سی دی با کیفیت مخالف است و نه کس دیگری منظور ایشان هم این است که گاهی حتی ال سی دی خوب هم گول زننده میشود چرا که عکسی در ال سی دی دیده میشود همانی نیست که در مانیتور میبینیم که برای همه پیش امده است.
    همانطور که ال سی دی با کیفیت ابزار به درد خوری است اعتماد بیش از حد به ان هم گاهی موجب پشیمانی میشود. هیچکس هم نمیخواهد ال سی دی را از دوربین حذف کند.
    NASSIRI4080، farhad44، Kourosh Kahal و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak77 نمایش پست ها
    اين بحث سافت بودن jpeg ديگر واقعن دارد خسته كننده ميشود. دوستان لطف ميكنند اگر در موارد بعدي يكي دو نمونه از عكسهاي مربوطه را هم ضميمه كنند تا ما هم ببينيم.
    لنز من 200-18 حالا ديگر قديمي است كه كيفيت اپتيك متوسطي دارد . تنظيمات شارپنس دوربين را هم دستكاري نكرده ام. اما اثري از اين سافتنسي كه دوستان ميگويند نميبينم. حالا يا دوربينم چيز ديگريست يا معني شارپنس و سافتنس را نميدانم.

در مورد lcd هم به نظرتان اصلن از دوربينهاي آتي حذف شود چطور است؟ به حق چيزهاي نشنيده، واقعن اين امكان كه بعد از عكاسي بتوانيد تن رنگها، وايت بالانس، مناطق اور و آندر، همين شارپنس، بررسي دقيقتر فوكوس و... را در لحظه چك كنيد به نظرتان امكان مزخرفي است؟
    درست است كه lcd باكيفيت جزء واجبات عكاسي نيست. اما مطمئنن كارايي، دقت و راحتي عكاس را افزايش ميدهد (به شرط آنكه مبناي قضاوت نهايي قرار نگيرد).
    فکر نمیکنم ضمیمه کردن چند عکس مفید باشه، چون اینطوری مبنایی برای مقایسه وجود نداره. من قبل از اینکه D90 بگیرم در مورد این موضوع زیاد شنیده بودم، الان هم که گرفتم با چشمم میتونم حس کنم. گرچه این آش اصلا به اون شوری که فکر میکردم نیست. مشکل حادی نیست، اما وجود داره. در حالت RAW البته هیچ خبری از این سافتنس نیست.

برای مقایسه دوستانی که علاوه بر D90 دوربین دیگه ای هم دارند میتونند از یک مکان ثابت با هر دو عکس بگیرن و یک کراپ 100% یا 200% از وسط کادر (وسط لنز) برامون اینجا قرار بدن. راه کاملا درستش هم چک کردن با یک لنز روی دوربین های مختلف هست که فکر نکنم جز سایتهایی مثل dpreview کسی امکانش رو داشته باشه.

راستش من هنوز خیلی خوب با فایلهای RAW بلد نیستم کار کنم و خروجی خیلی خوبی بگیرم
    فکر میکنم مقایسه خروجی RAW و JPEG (در حالت default) هم مفید باشه.
    Kamal و siamak77 تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین