صفحه 4 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 218
Like Tree62تشکر

موضوع: با بودجه 300 تا 350 هزارتومان چه دوربيني بخرم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

پیش فرض پاسخ: A610 امکان تصویر برداری نامحدود

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_ayazi
    همین کار در دوربین های سونی با فرمت MPeg انجام میشه که دست شما برای فیلم برداری باز تره. ولی نکته اساسی اینه که شما دوربین رو برای چه کاری بخواهید. من تجربه عکاسی دیجیتال ندارم ولی بار ها برام ثابت شده که بهتره از هر دستگاهی (اعم از صوتی-تصویری، گوشی موبایل و ...) همون کاری رو بخواهید که اون دستگاه اصولا برای اون ساخته شده
    با سلام،
    1- با وجود فرمت فشرده‌تر مورد استفاده در دوربينهاي سوني، بازهم با فرمت ذخيره‌شده در دوربينهاي فيلمبرداري اختلاف حجم بالايي داريم (نزديك به 10 برابر).
    2- تجربه شما در اين مورد هم فعلاً صادق است. يعني هنوز (تا جايي كه من مي‌دانم) نگذاشته‌اند دو دوربين را در يك دوربين داشته‌باشيم و از زندگاني لذت ببريم!
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: با 300 هزار تومان چه دوربيني خوبه ب

یک نکته که مهمه این هست که چه استفاده ای قرار است از دوربین بشه؟(صد بار همه گفتین)
    اگر من میخوام عکس خانوادگی فقط بگیرم و حوصله یا وقت یاد گرفتن عکاسی رو ندارم -
    -اگر من سالی 10 15 تا عکس بیشتر نمی گیرم
    -اگر من قرار هست جز چندتایی بقیه عکس ها رو چاپ نکنم
    -اگر جو زده شدم و می خوام دوربین بگیرم
    و...

به نظر من هدر دادن پول هست که زیاد هزینه کنم.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: تا حدود 350000 چي خوبست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon
    با سلام، يعني Digic صرفاً يك مجموعه مدار (سخت‌افزار) است؟ يا نرم‌افزار دوربين را هم شامل مي‌شود؟ جل‌الكنون!
    بله.. یک چیزی است مثل پنتیوم یا مثلا اتلون یا Z80 یا.. و یک پردازنده است.. اینهم چند عکس دیگر از آن:
    بر روی برد اصلی 350دی:

و اینهم برای اینکه ایده ای از اندازه آن داشته باشید:

امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر آشنا MehrPix آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    سلام...
    بحث نيكون و كنون .
    نيكون متاسفانه از كنون در بخش ديجيتال عقب افتاده و با استفاده از تكنولوژي سوني در بخش ديجيتال دوربين هاي ديجيتالش رو ميسازه(كه همين مشكل محدوديت هاي بسياري رو براش بوجود آورده كه نتونسته تنوع و ارزان قيمتي دوربين هاي كنون رو داشته باشه و بتونه به سادگي كنون رو بازي بده .... در اين بازي عقب افتاده... با اينكه بسيار دوربين هاي ارزشمند، خوش ساخت و با كيفيتي هم داره ولي كل بازي رو عقب افتاده.)
    اين ضعف نيكون در بخش ديجيتال.
    حالا شما ادعا ميكني كه كنون 100 سال ديگه هم نمي‌تونه لنزي مثل نيكون بسازه ؟
    طبق چه اطلاعاتي اين ادعا رو مطرح مي‌كنيد؟
    اگر اطلاع دقيقي داريد منبع و ماخذ رو به ما هم بديد تا در جريان قرار بگيريم .
    اگر ماخذ شما سابقه دو شركته ؟‌ به عنوان سابقه؟
    بايد خدمتتون عرض كنم كه داشتم داشتم حساب نيست!‌دارم دارم! ووو
    حال بحث ادعا نيست ولي محض اطلاع شما دوست عزيزي كه دو ساله دوربين ديجيتال داري بگم كه بيشتر از 3 سال هست كه از دوربين ديجيتال استفاده ميكنم به صورت حرفه اي، علاقه شخصي و منبع درآمد. مدلهاي مختلف دوربين دستم بوده، بازي كردم تست كردم خريدم و فروختم و يا داشتم ... الان هم فوجي S2 دارم(كه بدنه اون رو نيكون ساخته)‌و از لنزهاي نيكون و يا نيكون مونت استفاده مي‌كنم. سالها هم با نگاتيو (همون بحث مورد علاقه شما براي لنز) سرو كله زدم و ميزنم و فعلا نيكون اف 80 رو به عنوان بدنه 135 نگاتيو استفاده مي‌كنم.
    اجازه دارم اظهار نظر كنم ؟
    هر كدام چه دارند؟
    كيفيت لنز هاي كنون به نيكون تنه ميزنه... در بسياري از موارد كنون و بسياري موارد نيكون از لحاظ كيفيت جلو ميافته... البته بايد در نظر بگيريم كه كنون و نيكون تنها بازيگران صحنه لنز هاي 135 نيستن. پنتاكس و مينولتا به عنوان توليد كنندگان لنز و دوربين و سيگما و تامرون به عنوان سازندگان عمده لنز براي همه دوربينها! حرف هاي بسياري براي گفتن دارن. (مخصوصا سيگما پيشرفتهاي بسياري كرده و تنوع و كيفيت محصولاتش بسيار جذاب شده.)
    اين بحث كيفيت ... از لحاظ تجربه بنده! اگر هم دوست داشتي عدد و رقم ببيني و يا سايتهاي مرجع (كه گفتي همه رو خوندي +100 تا ديگه...)
    اما در بحث لنز فقط كيفيت مطرح نيست! تكنولوژي لنزها هم مطرحه... فوكوس سريع - لرزه گير - و تنوع لنزها براي هر سليقه اي...
    در حال حاضر كنون در اين مرحله هم جلو تره! اكقر لنزهاي كنون مجهز به موتور داخلي و فوكوس سريع شدن(در لنزهاي نيكون اين تكنولوژي كمتر به چشم ميخوره)‌و تعداد لنزهاي لرزه گير كنون هم بيشتره!
    باز نيكون شرمنده شد! (البته بسيار متاسفم! چون بنده از از نيكون استفاده ميكنم.)
    اين هم بحث لنز.
    اما دوربين هاي SLR 135؟
    نيكون عموما پيشرو بوده... و فعلا F6 نيكون به گمانم در صدر جدول قرار داشته باشه.
    اما رقابت اصلي كجاست؟
    دوربينهاي DSLR!
    مقايسه مي‌كنيم:
    كنون 300دي داره و نيكون دي 70
    دوربين نيكون بهتره ولي؟ اختاف قيمتشون اصولا زياده!‌(بخاطر همون بحث تكنولوژي سوني!)
    كه براي خيلي ها كنون به صرفه تره.
    مرحله بعد؟‌
    كنون 20دي و نيكون دي 100!
    نيكون شرمنده كرده! دي 100 دوسال بيشتر از عمرش ميگذره و داره نفساي آخر رو ميكشه! ولي كنون دي60 خودش رو آپگريد كرد به 10 دي و حالا به 20 دي... نيكون نميدونم تو اين دوسال گل ميچيده يا گلاب مياورده.
    كنون 1دي مارك 2 و نيكون دي 2 اچ
    كنون 8 مگاپيكسل با نويز بسيار كم و نيكون 4 مگاپيكسل... كمي هم نويزي تر!
    شرمنده حناب نيكون هستم ولي اينجوريه!
    كنون 1دي اس مارك 2 و نيكون 6 ماهه كه قراره دي2ايكس رو به بازار بده
    كنون 16 مگاپيكسل + نويز بسياركم! ايزو 1600 و 3200 و نيكون 12 مگاپيكسل - ايزو 800!!!!!‌
    و اصولا كمي بيشتر نويز! (بخاطر كوچكي سنسور!)

بقيش فعلا با شما....
    با سلام خدمت همه دوستان و مخصوصا آرش عزیز
    میخواستم در مورد رقابت کانن و نیکون مطالبی را بنویسم.در ابتدا عرض کنم که من در آلمان زندگی میکنم و در مجله عکاسی که در آلمان به نام Foto Magazin منتشر میشود مشاهده کردم که با در نظر گرفتن کیفییت امکانات و قیمت بین دوربینهای عکاسی نیکون, کانن, پنتاکس, کونیکا مینولتا, سیگما, فوجی و الیمپوس در گروه DSLR BasisKlasse -سطح مقدماتی ( البته با پوزش که من اصطلاحات را به آلمانی مینویسم) نیکون در جایگاه اول و کانن دوم , سوم پنتاکس و چهارم الیمپوس قرار گرفت .
    در گروه DSLR Profiklasse -سطح حرفه ای هم مجددا نیکون در جایگاه اول و کانن دوم و .... فوجی پنجم قرار گرفتند و فقط در گروه DSLR SimiProfiklasse - سطح متوسط کانن توانست جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد ( گروهی که Canon EOS D20 & Nikon D100 قرار داشتن ) که حتما اطلاع دارید نیکون D200 هم روانه بازار شده!!
    البته من تعصب خاصی نسبت به نیکون ندارم با اینکه خودم هم نیکون دارم ولی با توجه به تستهای بسیاری که بر دوربینهای مختلف انجام داده بودند این نتیجه را خدمتتان عرض کردم.
    آرزوی موفقییت تمام دوستان عزیز را دارم.
    مهران
    www.mehraan.com
    Nikon D200 & Nikkor AF-S 70-200 VR f/2,8
    Nikkor AF-S DX 18-200 VR - AF Nikkor 50mm f/1,4 & Nikon SB-800
    Tamron SP AF 17-50 f/2,8- Tamron 90mm Macro f/2,8- Tokina AF 12-24 f/4

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مهران عزیز...
    این نوشته من که کمی تند و تیز هم بوده در جواب یکی از دوستان بود که خوشبختانه نوشته های ایشان حذف شده!
    البته گزیده هاییش رو که در متن کپی کردم رو میتونید ببینید...
    نکته ای که مهم هست اینه که تاریخ این نوشته رو توجه کنید!
    نوشته من مربوط هست به بیش از یک سال پیش... که نیکون در بازار DSLR ها d100 ,d1x,d2h و دی 70 رو داشت....
    D2X هم تازه معرفی شده بود ولی به بازار نیومده بود....
    اگر به آرشیو سال گذشته مجلاتی مثل همون Foto Magazin مراجعه کنید... گمانم نیکون حرف خاصی در رده DSLR ها نداشت...
    البته الان وضعیت فرق کرده... و رقابت بسیار سخت تر شده... و بنا به سلیقه سردبیر و اولویت های مد نظر تست کننده ها کنون و نیکون رقابت بسیار فشرده ای دارن...و انتخاب سخت خواهد بود..D2X,D70s,D2HS,D200,D50... که همه دوربین های جدیدی هستن... ویژگی های خاص خودشون رو دارن ... همانطور که 5d , 1dmark II , 1dsmark II , 350d

اما در رده دوربین های کوچک تر ... نیکون کماکان کند عمل میکنه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

به نظر من این جور بحث ها هیچ وقت به نتیجه نمی رسه.
    آدم حرفه ای که نیکون خریده احتمالا نظرش این بوده که این مارک بهتره کسی که کانون خریده هم همینطور.
    از طرفی تفاوت ها بسیار کم شده بنبراین بحث در مورد این موضوع خیلی مشکل هست.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بهتره حواستونو جمع کنید . چون بعدا ممکن هست خیلی به عکاسی علاقه پیدا کنید . پس بیشتر دقت کنید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

اقا از سونس هم بگيد دل ما نشكنه (:

كاربر آشنا MehrPix آواتار ها
    تشکر کرده
    0

آرش جان....
    منظور من اصلاً جبهه گيري در مقابل شما يا شرکت کانن نبود!در واقع قصد من صرفاً اطلاع رساني بود و اينکه دوستان عزيز که قصد خريد دوربين دارند تراز فعلي بازار و نتيجه تستهائي که موسسه هاي مختلف جديداً انجام داده اند را بدانند وگرنه همانطور که آقاي محبي عزيز فرمودند : ( زياد خودتون رو با نيكون و كانون ناراحت نكنيد ٬ اينا مثل دوتا شاگرد اول هستند كه يه ترم اين جلو ميفته يه ترم اون يكي) فرمايش ايشان کاملاً صحيح ميباشد .
    آرزوي موفقيت شما آرش عزيز و تمام دوستان را دارم
    ضمناً از اينکه دقت در تاريخ نوشته شما نکرده بودم پوزش ميخوام
    مهران
    www.mehraan.com
    Nikon D200 & Nikkor AF-S 70-200 VR f/2,8
    Nikkor AF-S DX 18-200 VR - AF Nikkor 50mm f/1,4 & Nikon SB-800
    Tamron SP AF 17-50 f/2,8- Tamron 90mm Macro f/2,8- Tokina AF 12-24 f/4

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

با توجه به سقف مالی یاد شده بنده با بررسی هایی که انجام دادم به Canon A610 رسيدم. البته در نهايت نخريدم.

صفحه 4 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین