صفحه 6 از 22 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 218
Like Tree62تشکر

موضوع: با بودجه 300 تا 350 هزارتومان چه دوربيني بخرم؟

كاربر همراه mse1445 آواتار ها
    تشکر کرده
    149

پیش فرض پاسخ: با 300 هزار تومان چه دوربيني خوبه ب

دوستان خیلی خیلی ممنون من خودم همیشه سایت http://www.dpreview.com , www.cnet.com برای دیدن مشخصات دوربین نگاه میکنم و برای دیدن عکسا هم به سایت http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM مراجعه میکنم البته عکسای مشابهی که اینجا دیدم 630 کاملا سرتر بود ولی خوب از طرفی SD 1000 کنون هم کمی منو قلقلک میده با توجه به اینکه اینجا دیدم بچه ها زیاد دلخوشی از باطری های قلمی و شارژهاش ندارند فکر میکنم یه دوربین کامپکت تر با باطری لیتیوم یونی بد نباشه تا نظر اساتید چی باشه ....

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

بنده با Dpreview موافقم و در بسیاری موارد تست ها بسیار دقیق است ، هرچند گاهی نظرات شخص آزمایشگر هم دخیل میشود ولی تست ها کاملا دقیق هستند.اما با Cnet کاملا مخالفم ، گاهی گاف های بدی میدهند...مثل تست و مقایسه موبایل با یک DSLR .اما سایت imaging-resource هم در محیط های متفاوت تست میگیرد و به آن هم نمیتوان زیاد استناد کرد.

درباره ی باطری قلمی با شما مخالفم ، این از نقاط قوت یک دوربین است که دارای باطری قلمی باشد.یک ست باطری قلمی خوب 10 تا 12 هزار تومان است اما یک باطری لیتیوم به نظرم در حدود 30 تا 50 هزار تومان.دوستانی که با باطری و شارژر مشکل دارند اشتباهشان این بوده است که از ابتدا سرمایه گذاری درستی بر روی خرید نکرده اند و جنس نامرغوب خریده اند.شما با پرداخت بیشتر جنس بهتر خواهید داشت.به نمایندگی های سونی ( ایران رهجو ) مراجعه کنید و اجناس مرغوب و گارانتی دار تهیه فرمایید.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    0

قبادي جان يه كلكي زدي هر دو فهميديم. خوشحالم كه مشكلت با زبان روسي حل شد
    حالا كه بازشون كردي همان نظر را داري؟

عرض بنده کلی است
    به نظر مياد بهتره پاسخهاي كلي در مباحث كلي داده بشه. اين سايت خودم نيست كه تعصب داشته باشم ولي به نظرم در مورد 630 و 710 جالبه و توقع ميره كه دوستان قبل از ابراز عقايد كلي در مباحث جزيي حداقل روي لينك يه كليكي بكنن.
    سعيد شاه علي

تشکر کرده
    14101

سلام....

قضیه کلک نبود دوست عزیز....اشتباهی بودکه بنده مرتکب شدم و تا عنوان سایت رو دیدم دیگه به جزییات توجه نکردم ، دیدم که عنوان روسی دارد ، پس بدرد بنده نمیخورد ، اما در اشتباه بودم مطالب انگلیسی بود .

عکس ها در محیط خارج از استودیو و خارج از آزمایشگاه گرفته شده است.هیچگاه نور و شرایط آب و هوایی یکسانی در دو ساعت از روز یکسان نیست.نور جز اصلی عکاسی است ، وقتی نور متفاوت باشد نتایج هم متفاوت است.هنوز هم به شما عرض میکنم که این سایت تست های معتبری ندارد بیشتر جستجو کنید مراجع معتبر تری خواهید یافت دوست عزیز.......................................... ......................................

درباره ی اینکه سایت شما است یا نه در ابتدای امر معلوم بود سایت شما نیست...................................

بنده اینترنتم گازوئیلی است و نمیتوانم هر لینکی که دوستان معرفی میکنند را باز کنم.تا ببینم جریان این لینک چیست و چه میگوید.لینک های معتبر را انتخاب و سپس مرور میکنم.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    0

بنده 1 انتقاد ساده كردم ( با اين مضمون كه چطور ممكن است در مورد مطلبي كه حتي اونو نديديم اظهار نظر نماييم ) چون با بسياري موارد مشابه مواجه شده ام ( متاسفانه ظاهرا داشتن پستهاي زياد خيلي اهميت پيدا كرده ) .

همانطور كه عرض كردم هيچ گونه تعصبي نسبت به اين سايت روسي ندارم. بديها و نقصها بايد مورد انتقاد علمي قرار گيرد تا سبب ارتقاي ديگران شود.از ايرادي كه به اين ازمايش گرفتيد استفاده كردم و خوشحال ميشوم كه لينك مقايسه عكسهاي اين دو دوربين را در شرايط ازمايشگاهي ( مخصوصا عكاسي طبيعت ومنظره) و معتبر مورد نظرتان همراه نتايج و استنباط ازمايشگر كه مورد تاكيد جنابعالي است را به من بيسواد و ساير عزيزان تازه كار معرفي بفرماييد.................................. ...............

بنده هدفم از حضور در اينجا فقط يادگيري است و هيچ ادعايي هم ندارم و هيچ ايرادي هم در اشتباه كردن و تصحيح شدن نمي بينم. جسارتا نظرات ناقص خود را بيان ميكنم و منتظر تصحيح اساتيد در صورتي كه بنده را لايق بدانند هستم. از اينكه سايت ندارم يا ان سايت متعلق به من نيست هم كمبودي احساس نمي كنم چون اساسا چيزي نميدانم داشتن سايت كار اساتيد است (احتمالا) از جمله شما دوست عزيز و ديگران متوقع و منتظر. پس در صورت صلاحيت شتاب كنيد.......................................... ............

اندر مزاياي اينترنت گازوييلي كه شكر خدا بنده نيز از ان بهره مندم : علاوه بر اينكه هر چيزي را نمي توان باز كرد اين است كه در مورد چيزهايي هم كه باز نمي شود نمي توان اظهار نظر كرد............................................ ...

بنده با پيام خصوصي جوابگوي ادامه پستهاي احتمالي شما خواهم بود
    موفق باشيد دوست عزيز

ویرایش توسط utopia : Monday 14 May 2007 در ساعت 05:06 دلیل: h
    سعيد شاه علي

تشکر کرده
    14101

سلام....

لطفا مدیران این پست بنده را به تاپیک جهنمی انتقال ندهند.بنده فردا آن را پاک خواهم کرد......

متاسفانه ظاهرا داشتن پستهاي زياد خيلي اهميت پيدا كرده
    نه عزیز اصلا این موضوع درست نیست ، شما اشتباه میکنید ، بنده در این 900 پست بیشتر سوال پرسیده ام و به اطلاعاتم افزوده ام تا جواب بدهم و اظهار فضل کنم.حداقل در این فروم همچین جوی حاکم نیست و نبوده انشالله که ایطور هم نشود ، البته شما دوستان اگر به این جو دامن نزنید این جو وجود نخواهد داشت.......................................... ....................

مورد تاكيد جنابعالي است را به من بيسواد و ساير عزيزان تازه كار معرفي بفرماييد
    تایید بنده دردی از شما و دوستان دوا نمیکند عزیز دل ، بنده نه چیزی را تایید میکنم و نه کسی را ، اصلا در قد و قواره ی من نیست.......................................... .........................................

انشالله دوستان تازه وارد ( با جناب نیک نژاد صحبت میکنم تا این عنوان برداشته شود و عنوان بهتری انتخاب شود چراکه بعضی از دوستان از این عنوان ناراحت میشوند ) و شما کمی بیشتر به جو دوستانه و صمیمی فروم وارد شوید تامتوجه شوید که اینجا کسی با کسی نه سر جنگ دارد و نه دشمنی ، یک فروم حرفه ای و تخصصی که متاسفانه بنده مجبور شدم جو آن را به هم بریزم و از مدیران پوزش میطلبم ، اما انشالله در آینده یکدیگر را دیده و سو تفاهمات برطرف خواهد شد ، قبلا هم همین طور بود بعضی دوستان تا قبل از اینکه یکدیگر را ملاقات کنند کلی جنگ و جدل داشتیم از تعصبات برندی ( که بنده بسیار متعصب بودم ) تا بحث های بی ارزش....

از اينكه سايت ندارم يا ان سايت متعلق به من نيست هم كمبودي احساس نمي كنم چون اساسا چيزي نميدانم داشتن سايت كار اساتيد است (احتمالا) از جمله شما دوست عزيز و ديگران متوقع و منتظر. پس در صورت صلاحيت شتاب كنيد
    به خدا بنده هم شتابی برای داشتن سایت ندارم ، اما چشم به فکر خواهم بود ، تا یک سایت خوب و زیبا ابتیاع کنم ، نداشتن و یا داشتن سایت نشانه ی علم و آگاهی فردی نیست ، بعد از این همه مدت هنوز دوستانی حس میکنند که داشتن سایت اعتبار می آورد ، نخیر عزیز ، باور کنید سایت هیچ ارزشی ندارد.......................................

امیدوارم شما و سایر دوستان اظهار نظر بنده را در موضوعات مختلف به پای علم و آگاهی زیاد و استاد بودن و کار بلد بودن و عکاس بودن و حرفه ای بودن نگذارید.بنده در حضور دوستان در حال کسب فیض هستم و از دانش آنها به بهترین نحو استفاده میکنم و اگر اشتباهی بکنم با کمال میل و با روی باز این اشتباه را قبول خواهم کرد ، و تا بحال دوستان ندیده و نشنیده اند که من اشتباهی مرتکب شوم و به آن اعتراف نکنم ، در موضوع اخیر بنده قدری عجول عمل کردم ، تا عنوان سایت و منو بار آن را دیدم فکر کردم سایتی روسی است و دیگر به مرور آن نپرداختم ، اما اشتباه از بنده بود و بایستی بیشتر دقت میکردم و به این اشتباه خود اعتراف میکنم و این نقد شما را بر روی چشم گذاشته و آویزه ی گوش خواهم نمود ( دیدید که بنده دارم از شما چیز یاد میگیرم ) تنها نباید علم آموخت گاهی ادب و معرفت بهتر از علم است و بنده در موضوع اخیر از شما چیزهای زیادی آموختم و متوجه شدم نباید زیاد عجول بود و به لینک ها بیشتر توجه کرد.از شما منون بابت این اخلاق خوبتان و آموختن آن به بنده..........................................

انشالله بحثهای شیرین و علمی و خوبی با هم داشته باشیم.من و شما دوستان خوبی خواهیم شد.......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mse1445 نمایش پست ها
    دوستان عزیر و گل من خیلی وقته اینجا عضوم منتها فرصت نشده بود اکتیو باشم

میخواستم یه دوربین خوب با کاربرد عمومی و خانگی با ماکزیمم بودجه 300 تومن یعنی در واقع با احتساب مموری ایقدر برام در بیاد میخواستم ببینم در حال حاضر مناسب ترین توصیه برای من چی هستش ؟

ممنون

سلام
    علاوه بر پیشنهادات دوستان عزیز المپوس Fe-240 که قیمتش 260 تومنه رو هم در نظر بگیر (زوم 5 برابر و بدنه آلومینیومی)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    14101

سلام....

خوب برگریدم سر اصل مطلب.........

یک review خوب از www.steves-digicams.com

یک review دیگر از سایت معتبرDpreview درباره ی Canon A710IS

یک review دیگر از سایت معتبرDpreview درباره ی Canon A640

یک review دیگر از سایت معتبر letsgodigital درباره ی Canon A640

یک review دیگر از سایت معتبر letsgodigital درباره ی Canon A710IS

اول اینکه Canon A640 و Canon A630 فرق جندانی ندارند و تنها فرق این دو در 2 مگاپیکسل بیشتر بودن سنسور Canon A640 است....

آن 2 مگاپیکسل هم زیاد فرقی ندارد و اصلا به حساب نمیاید ( به نظر بنده )

بعد اینکه داشتن IS ( لرزه گیر ) برای دوربنی با این ابعاد کاملا و بسیار مهم و واجب است و حتی اگر هزینه ی بیشتری هم خرج کنید باز هم ارزش دارد ، چراکه وزن و حجم دوربین کم است و شما تسلط کافی به دوربین نخواهید داشت ... اگر لرزه گیر داشته باشید تا حدودی مشکلات شما کمتر میشود ، به نظر من دوربنی با لرزه گیر تهیه کنید.

بعد اینکه تمامی رفرنس ها چند صفحه ای هستند پس همه را مروز کنید بخصوص ریویو steves-digicams

عکس های این تست ها در شرایط یکان و آزمایگاهش تهیه شده اند و برای مقایسه مراجع خوبی هستند...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا Simaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1094

سلام به دوستان.
    1_ توی این رنج قیمتی، الان قیمت S3is خیلی مناسبه، چرا کسی اینو پیشنهاد نمیده.

2_ توی این رده دوربینی هست که فرمت Raw رو هم بتونه بگیره؟

3_ بین A640 و A710 و S3is کدوم ارجحیت داره؟

4_ قبلا" دوستان از دوربینهای کامپکت فوجی خیلی تعریف می کردند ولی الان پیشنهادی ندیدم، چرا؟

چقدر زیاد شد!
    سیمایی

Nikon D50 (body) + Nikkor 18-70 f/3.5-4.5
    Pentax SV (analog) + Asahi Super-Takomar 1:1.8/55 + Taira Tele 2.8/135

كاربر همراه Zaman آواتار ها
    تشکر کرده
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط Simaei نمایش پست ها
    قبلا" دوستان از دوربینهای کامپکت فوجی خیلی تعریف می کردند ولی الان پیشنهادی ندیدم، چرا؟
    چون این دوربینها تقریبا شبیه نخودسیاه شده اند :(
    سید زمان عابدیان
    Canon A710 Is

صفحه 6 از 22 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین