صفحه 8 از 13 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 129
Like Tree65تشکر

موضوع: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

پیش فرض پاسخ: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

با سلام
    جناب حسینی
    البته از لحاظ حرفه ای احتمالا شما درست میگویید و نکات ریزی وجود دارد که شاید بنده بی اطلاع باشم .
    ولی آیا دوربینهای کامپکت نیز پیشرفت نکرده اند ؟
    یعنی فقط dslr ها پیشرفت داشته اند ؟
    البته بنده منکر تفاوت کیفیت در بین لنز این دوربینها نیستم (مثلا s5is و s2is از sx1 هم کمی با کیفیت تر بودند اما این مورد اصلا بطور ملموسی محسوس نیست ) یا مثلا دوربینهای قدیمی 5700 و 8700 نیکون لنزی فوق العاده داشتند ولی به نظر من این مسئله بین دوربینهای کامپکت جدید که در یک رده قیمت هستند حدودا بر طرف شده و لنزهایشان حدودا در یک سطح کیفی میباشند مگر اینکه بخواهیم لنز دوربین s100fs یا g11 را با لنز دوربین a2100 مقایسه کنیم که این مسئله چون این دو دوربین در یک رنج قیمت نیستند صحیح نمیباشد ./
    در کل بخاطر کوچک بودن سنسور محدوده تغییر کیفیت خوب و بد در کامپکت ها کمتر از slr ها وابسته به لنز است یعنی با یک لنز خوب شاید یک دوربین slr مثلا 60 درصد بهبود کیفیت عکس پیدا کند ولی در یک کامپکت به علت کوچک بودن سنسور و محدود بودن ارتقای کیفی مثلا ممکن است 10 درصد بهبود کیفیت بوجود آید (ببخشید که بهبود کیفیتها را با درصد بیان کردم )(بطور مثال یک دوربین d300 نیکون با تعویض لنز 200-55 به 200-70 نیکون بیشتر تغییر کیفیت میدهد یا مثلا دوربین sx200 با تعویض لنزش با یک لنز با کیفیت تر ؟
    ولی اندازه سنسور تاثیر چشم گیری در میزان کیفیت در دوربینهای لایک و کامپکت میگذارد . این موضوع البته بین برندهای کنون و فوجی و سونی که من با چند مدل آنها عکاسی کرده ام صادق بود بین دیگر برندها را نمیدانم
    تنها در این بین یک دوربین بی کیفیت تر از بقیه دیدم و آنهم نیکون p90 بود که هر کاری کردم ته رنگ زرد آن در تمام عکسها به چشم می آمد و اصلاح نشد که نشد .
    امیدوارم اگر بنده اشتباه فنی دارم شما و بقیه اساتید محترم فروم با صبر و حوصله و شکافتن دقیق موضوع بنده و سایر دوستان را راهنمایی بفرمایید
    با آرزوی موفقیت روز افزون شما
    شناسی
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام
    جناب فرهاد حسینی
    درسته که بنده مثل شما استاد نیستم اما پس از کار کردن زیاد با دوربینهای s2is و s5is و sx10 و g10 و s100fs و ...خیلی از دوربینهای کامپکت ...، حداقل میتوانم بگویم تفاوت تنها بین کامپکت و slr فاحش است و ما بین کامپکت ها در صورت تنظیمات یکسان تفاوتها جزئی است (یعنی از دید یک بیننده معمولی تفاوت خیلی اندک است) ولی در محیطهای خاص مثلا کم نور میتوان مقداری تفاوت بیشتری را دید میلاد عزیز هم که نخواست دوربین a2100 را با g11 مقایسه بکند و من هم گفته باشم اصلا تفاوتی ندارند بلکه ایشان بیشتر روی sx200 و a2100 نظر داشتند در ضمن بنده گفتم اگر از فیلم برداری و زوم بالا صرف نظر کنی تفاوت چندانی دیگر بین این دو نیست نگفتم اصلا تفاوتی نیست
    ضمنا اگر به چند پست قبل تر بروید توصیف کامل بنده از اندازه سنسور دوربینهای غیر حرفه ای را که در آن بهتر بودن کیفیت دوربینهای با سنسور بزرگتر مثل g11 و یا ixus 980 وچند مدل دیگر را یاد آور شده ام را میبینید اما در این پست بنده جواب میلاد عزیز را در مورد دوربینهای sx200 و a2100 دادم
    البته جسارت بنده را میبخشید ولی مجبور شدم چند خطی را خدمتتان جهت روشن شدن موضوع عرض کنم .
    میلاد عزیز شما اگر کیفیت و شفافیت خیلی خوبی میخواهید بایستی مقدار بیشتری هزینه صرف بفرمایید مخصوصا اگر اهل مقایسه عکسهایت با عکسهای داخل سایتها و مخصوصا سایتهای عکاسی باشی
    پس به نظر من نهایت سقف بودجه ات را مشخص کن تا بهتر بتوان دوربین مناسبی را به شما معرفی کرد .
    این را بدان که یک عکس زیبا سالهای سال ماندگار خواهد بود .
    جناب شناسی عزیز
    لطف کنین بگین با کمی هزینه بیشتر چه دوربینی میتوان گرفت؟ یا اگه میشه نام دوربین مد نظرتون رو بگین تا ببینم در حد توانم هست یا نه؟
    طبیعیه که برای من دوربین بیش از 400هزار تومن لازم نیست.پس ماکزیمم ماکزیمم 400 هزار تومن.
    بازم منتظر راهنمایی های راه گشای شما هستم.

تشکر کرده
    3783

با سلام
    میلاد جان من لیستی از دوربینهای با کیفیت رو البته با سلیقه خودم انتخاب کردم که با ذکر نوع کاربری و قیمت (از دیجیکالا و camshop) خدمتتان عرض میکنم
    در صورتیکه عکسهای شفاف و خوبی میخواهید و رنج زوم زیاد مورد نیازتان نیست و لزوما دوربینی جمع و جورتر میخواهید :
    1- g11 کنون با قیمتی در حدود 525000 تومان
    2-g10 کنون با قیمتی در حدود 510000 تومان
    3-s90 کنون با قیمتی در حدود 450000 تومان
    4- w300 سونی با قیمتی در حدود 325000 تومان
    5- ixus 980 کنون با قیمتی در حدود ????? تومان .
    که البته در بین موارد فوق از نظر بنده g11 , g10بهترین کیفیت را دارند .
    در صورتیکه کیفیت عکس متوسط هم برای شما کافیست اما رنج زوم زیاد برای شما مهم است(قیمتها از دیجیکالا است) :
    1- sx20 کنون با قیمتی در حدود 450000 تومان
    2- hx1 سونی با قیمتی در حدود 475000 تومان
    3- fz28 پاناسونیک با قیمتی در حدود ????? تومان
    4- sp 590 المپیوس با قیمتی در حدود 410000تومان
    که البته این 4 مدل از نظر حقیر در شرایط یکسان عکسهایی نزدیک به هم دارند و هر کدام را انتخاب کنید زیاد ضرر نمیکنید (کمی fz28 و sx20 خوشنامتر هستند و در ریویو ها از آنها بیشتر تعریف شده است)
    اما در آخر اگر هم کیفیت عکس خیلی خوبی میخواهید و هم رنج زوم مناسبی را احتیاج دارید میتوان گفت که تنها 2 انتخاب در برند فوجی دارید که دوربینهای فوق العاده ای هستند (قیمتها از camshop)
    1- s100fs فوجی با قیمت در حدود 460000 تومان (که یقینا انتخاب اول من در بین تمام دوربینهای ذکر شده میباشد )
    2- s200exr فوجی با قیمت حدود 430000 تومان که شباهت بسیاری به s100دارد و فقط در نوع مونیتور و برخی جزئیات تفاوت دارند .
    خود من اگر بودم اصلا نمیتوانستم غیر از دوربینهای s100fs یا s200exr و g11 و g10 دوربین دیگری انتخاب کنم مگر برای داشتن زوم زیاد در کنار یک slr که آن زمان sp 590 المپیوس بخار رنج زوم خیلی زیاد یک مکمل عالی میتوانست باشد
    شاید چند دوربین با کیفیت دیگر باشد که بعلت شباهت زیاد با دوربینهای فوق و یا به علت فراموشی ممکن است ذکر نکرده باشم (مثل sx10 یا sx1 کنون یا p6000 نیکون و ... که امیدوارم بنده را عفو بفرمایید )
    در کل شما بایستی حدود 60 تا 70 هزار دیگر نیز برای لوازم جانبی (رم و کیف و سه پایه و فیلتر و ...)خرج کنی اما مطمئن باش یک انتخاب خوب همیشه شما رو راضی نگه میداره
    موفق و پیروز باشید
    شناسی
    ویرایش توسط shenasi : Friday 26 March 2010 در ساعت 02:00
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    اگر بیخیال زوم بالا و فیلم برداری اچ دی شویم چه فرقی میان آ2100 و اس ایکس 200 وجود داره؟
    فكر ميكنم جواب اين سوال فراموش شد:
    دو فرق عمده:
    1- sx200 علاوه بر مد اتوماتيك ،تنظيمات دستي نسبتا كاملي داره و اگه يك روزي خداي ناكرده زبونم لال مثل ما به راه عكاسي منحرف شدي و خواستي تمرين عكاسي كني تا مدتها جوابگو خواهد بود ولي دريغا كه A2100 ...
    2- لنز sx200 وايد تره يعني اگه يه روزي خواستي يك عكس دسته جمعي تو خونه يا مهموني بگيري ديگه مهمونا مجبور نيستن از سرو كوله هم بالا برن تا همه تو عكس بيفتن :biggrin:

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

من دوربین A2100 رو در شرکت دارم و از هیچ چیزش راضی نیستم. SX200 رو خوب نمیشناسم اما از فوجی S2000HD بسیار راضی هستم بد نیست مطالعه ای روی این دوربین انجام بدید. کانن A2100 بدجوری دفرمه میکنه. نویزش هم کم نیست. امکانات دستی مناسبی هم نداره. ماکروی خوبی داره اما خیلی راحت نیست. اما واید فوجی s2000 بهتره و البته آپشنهای زیادی داره که برتر از کاننA2100 است و فکر میکنم عکسهای شارپ و نویز قابل قبولی به شما میده. موفق باشی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

با سلام
    جناب حسینی
    البته از لحاظ حرفه ای احتمالا شما درست میگویید و نکات ریزی وجود دارد که شاید بنده بی اطلاع باشم .
    ولی آیا دوربینهای کامپکت نیز پیشرفت نکرده اند ؟
    یعنی فقط dslr ها پیشرفت داشته اند ؟
    البته بنده منکر تفاوت کیفیت در بین لنز این دوربینها نیستم (مثلا s5is و s2is از sx1 هم کمی با کیفیت تر بودند اما این مورد اصلا بطور ملموسی محسوس نیست ) یا مثلا دوربینهای قدیمی 5700 و 8700 نیکون لنزی فوق العاده داشتند ولی به نظر من این مسئله بین دوربینهای کامپکت جدید که در یک رده قیمت هستند حدودا بر طرف شده و لنزهایشان حدودا در یک سطح کیفی میباشند مگر اینکه بخواهیم لنز دوربین s100fs یا g11 را با لنز دوربین a2100 مقایسه کنیم که این مسئله چون این دو دوربین در یک رنج قیمت نیستند صحیح نمیباشد ./
    در کل بخاطر کوچک بودن سنسور محدوده تغییر کیفیت خوب و بد در کامپکت ها کمتر از slr ها وابسته به لنز است یعنی با یک لنز خوب شاید یک دوربین slr مثلا 60 درصد بهبود کیفیت عکس پیدا کند ولی در یک کامپکت به علت کوچک بودن سنسور و محدود بودن ارتقای کیفی مثلا ممکن است 10 درصد بهبود کیفیت بوجود آید (ببخشید که بهبود کیفیتها را با درصد بیان کردم )(بطور مثال یک دوربین d300 نیکون با تعویض لنز 200-55 به 200-70 نیکون بیشتر تغییر کیفیت میدهد یا مثلا دوربین sx200 با تعویض لنزش با یک لنز با کیفیت تر ؟
    ولی اندازه سنسور تاثیر چشم گیری در میزان کیفیت در دوربینهای لایک و کامپکت میگذارد . این موضوع البته بین برندهای کنون و فوجی و سونی که من با چند مدل آنها عکاسی کرده ام صادق بود بین دیگر برندها را نمیدانم
    تنها در این بین یک دوربین بی کیفیت تر از بقیه دیدم و آنهم نیکون p90 بود که هر کاری کردم ته رنگ زرد آن در تمام عکسها به چشم می آمد و اصلاح نشد که نشد .
    امیدوارم اگر بنده اشتباه فنی دارم شما و بقیه اساتید محترم فروم با صبر و حوصله و شکافتن دقیق موضوع بنده و سایر دوستان را راهنمایی بفرمایید
    با آرزوی موفقیت روز افزون شما
    شناسی
    جناب شناسی عزیز سوالی داشتم.
    1-آیا هر چه حجم عکس (مگابایت) بیشتر باشد یعنی عکس کیفیت بیشتری دارد؟
    2-عکس هایی که در سایت های review می گذارند واقعی است یعنی همانی است که از دوربین در آمده یا اینکه با نرم افزار هیی مثل فتو شاپ تغییر داده شده؟تو یه سایت عکسی از ixus 980 دیدم که 7 مگا بایت حجم داشت...
    3-چرا چند نام برای دوربین خاص وجود داره ؟ مثلا برای ixus980 نام هایی مثل ixy 3000 و یا sd990 هم وجود داره ؟ یعنی یکیشون اصله بقیه کپی (تقلبی) است؟

مثل اینکه زیاد پرسیدم.
    ببخشید که سرتون رو درد آوردوم...

تشکر کرده
    3783

با سلام
    میلاد عزیز حجم عکس به هیچ عنوان بیانگر کیفیت آن نیست بلکه بیانگر سایز و حجم جزئیات ثبت شده است که ممکن است عکسی با حجم زیاد با لنزی بد یا دوربینی بی کیفیت و ... ثبت شده باشد .
    در ضمن بطور کامل اصلا نمیتوان به عکسهای سایتها اطمینان کرد مگر برخی سایتها (مثل جوزا و dpreview یا image resours) آنهم در حد بررسی نه اطمینان کامل . چون بسیاری از این عکسها در شرایط یکسانی نیستند و ممکن است حتی بر روی آنها ویرایشی نیز صورت گرفته باشد در بین slr ها که قضیه بد تر است چون مثلا نمیتوان کیفیت عکس یک دوربین در برند کنون را با یک دوربین از برند نیکون مقایسه کرد چون اصلا این دو دوربین از یک لنز مشابه استفاده نکرده اند تا بتوان قاطع نظر داد .
    از نظر من بهترین بررسی را افرادی که شخصا از این دوربینها استفاده کرده اند میتوانند انجام دهند و شما میتوانید با مراجعه به فرومهای معتبر مانند همین فروم عکاسی و یا در صورت قوی بودن زبان فرومهای خارجی معتبر در مورد دوربین مورد نظرتان و نمونه عکسهای آن بررسی بفرمایید .
    در مورد چند نام برای یک دوربین بحث های زیادی هست و بنده هم اطلاعات دقیقی در این مورد ندارم ولی تا جایی که من میدانم شرکتهای سازنده و مخصوصا کنون بخاطر مسائل مالیاتی و هزینه گمرکی اینگونه نامگذاریها را بر روی دوربینهایشان انجام میدهند .
    موفق باشید
    شناسی
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

با سلام
    میلاد عزیز حجم عکس به هیچ عنوان بیانگر کیفیت آن نیست بلکه بیانگر سایز و حجم جزئیات ثبت شده است که ممکن است عکسی با حجم زیاد با لنزی بد یا دوربینی بی کیفیت و ... ثبت شده باشد .
    در ضمن بطور کامل اصلا نمیتوان به عکسهای سایتها اطمینان کرد مگر برخی سایتها (مثل جوزا و dpreview یا image resours) آنهم در حد بررسی نه اطمینان کامل . چون بسیاری از این عکسها در شرایط یکسانی نیستند و ممکن است حتی بر روی آنها ویرایشی نیز صورت گرفته باشد در بین slr ها که قضیه بد تر است چون مثلا نمیتوان کیفیت عکس یک دوربین در برند کنون را با یک دوربین از برند نیکون مقایسه کرد چون اصلا این دو دوربین از یک لنز مشابه استفاده نکرده اند تا بتوان قاطع نظر داد .
    از نظر من بهترین بررسی را افرادی که شخصا از این دوربینها استفاده کرده اند میتوانند انجام دهند و شما میتوانید با مراجعه به فرومهای معتبر مانند همین فروم عکاسی و یا در صورت قوی بودن زبان فرومهای خارجی معتبر در مورد دوربین مورد نظرتان و نمونه عکسهای آن بررسی بفرمایید .
    در مورد چند نام برای یک دوربین بحث های زیادی هست و بنده هم اطلاعات دقیقی در این مورد ندارم ولی تا جایی که من میدانم شرکتهای سازنده و مخصوصا کنون بخاطر مسائل مالیاتی و هزینه گمرکی اینگونه نامگذاریها را بر روی دوربینهایشان انجام میدهند .
    موفق باشید
    شناسی
    اگر امکان دارد آدرس کامل چند فروم را بنویسید. سعی شود تا حد امکان فارسی باشد.
    در این فروم کسی هست که دوربین ixus980 داشته باشد؟ اگر هست ایشان را به من معرفی کنین . یا ادرس آن قسمت از فروم را به من بدهید.
    با تشکر...

تشکر کرده
    3783

میلاد عزیز
    خدمتتان عرض کردم که این فروم در بین فرومهای داخلی از لحاظ بنده قوی ترین و کاملترین فروم عکاسی است و اگر با صبر و حوصله به دنبال تاپیک مورد نظر خودت بگردی و مثلا حداقل 6-5 ماه اخیر همین تاپیک رو بخونی خیلی از مطالب دستگیرت میشه و فکر کنم احتیاج به هیچ فروم داخلی دیگری نداشته باشی .ضمنا اگر مقاله های آموزشی را هم در حد اختصار یک مطالعه ای بکنی کلی موضوع جدید دستگیرت میشود .
    در مورد فرومهای خارجی هم همان سایتهایی که خدمتتان معرفی کردم مثل جوزا و dpreview یاimage- resourceفرومهای خوبی دارند
    در مورد اینکه چه کسی این دوربین را دارد من شخصا کسی را نمیشناسم و در این مورد شخصا بایستی یک مقدار سعی و تلاش کنی و توی تاپیکهای مختلف یه گشتی بزنی و گمشده ات را پیدا کنی همیشه جوینده یابندست
    امیدوارم موفق باشید
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

یه سوالی داشتم گرچه ممکنه نسبت به مطالب نوشته شده پرت باشه .
    دوربین های حرفه ای از چه چه قیمتی شروع میشن؟
    400تا 500 چیزی وجود داره؟

صفحه 8 از 13 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین