صفحه 7 از 13 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 129
Like Tree65تشکر

موضوع: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

پیش فرض پاسخ: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

با سلام
    دوربین ixus 120 s کنون دورببن خوبیست و به نظر بنده در با توجه به قیمت و توضیحات شما مناسب است
    موفق باشید
    شناسی
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام
    دوربین ixus 120 s کنون دورببن خوبیست و به نظر بنده در با توجه به قیمت و توضیحات شما مناسب است
    موفق باشید
    شناسی
    عذر میخوام زیاد مزاحم میشم. اگه میشه یه نظری هم در مورد canon sx200 وsony hx55 بدین .
    آخه من نه دوربینی میخوام که هیچ تنظیمات دستی نداشته باشه و نه اون دوربینی که برای 1 عکس گرفتن ساده تنظیمات زیاد داشته باشه.
    سوال دیگه اینکه کیفیت و شفافیت عکس به چی ربط داره؟ مگاپیکسل یا اندازه لنز یا فاکتور دیگه ای؟ بین 12 مگاپیکسلی های کنون کدوم بهتره؟
    بازم ممنونم از راهنماییهاتون.
    ویرایش توسط milad_iut : Wednesday 24 March 2010 در ساعت 01:01

تشکر کرده
    3783

با سلام
    دوست عزیز در وحله اول و مهم تر از همه کیفیت عکس به اندازه سنسور و چگالی پیکسلها بستگی داره و بعد از اون به لنز و ....
    دوربینهای slr like معمولا از سه نوع سنسور( 2.33/1 ), (1.7/1 ), (1.6/1 ) استفاده میکنند که سنسور 1.6/1 از همه بزرگتر و 1.7/1 بعد از آن و کوچکترین سنسور معمول هم 2.33/1 میباشند اما در بین دو دوربین که سنسوری هم اندازه دارند دوربینی که تعداد پیکسل کمتری دارد به علت چگالی و فشردگی کمتر فتوسل ها میزان نویز کمتری داشته و کیفیت عکس بهتری دارد مثلا کنون برای ارتقای کیفیت عکس در دوربین g10 آنرا از 15 مگاپیکسل به 10 کاهش داد و دوربین خیلی خوب g11 را ارائه کرد .
    دوربیبن کامپکنت ixus 980 از سنسور بزرگ 1.7/1 بهره میبرد
    دوربینهای فوجی s100 و s200 هم سنسور بزرگی دارند 1.6/1
    دوربینهای g10 و G11 هم سنسور بزرگی دارند 1.7/1
    دوربین w300 سونی هم سنسور بزرگ 1.7/1 دارد .
    در مجموع این موضوع با مواردی مانند کیفیت لنز - لرزشگیر دوربین - نوع سنسور - محدوده دیافراگم و ... بر روی کیفیت عکسها تاثیر گذار خواهند بود
    sx200 هم دوربین خوبیست ولی از سنسور کوچک 2.33/1 بهره میبرد ولی امکانات بسیار خوبی مثل رنج بالا ی زوم و امکان استفاده بصورت وب کم را به شما میدهد hx55 را زیاد توصیه نمیکنم و به نظر من اگر میخواهید دوربین کامپکت بگیرید از کنون یکی را انتخاب کنید .
    در مجموع اگر کیفیت خوب میخواهید با مقداری افزایش بودجه یکی از دوربینهای با سنسور بزرگتر را انتخاب کنید .
    موفق باشید .
    شناسی
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

powershot A3100
    خواهر داره خیلی هم راضی هست 200 تومنهم خریده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

تو شهرمون بیشتر کانن و سونی والمپیوس میفروشن بنابراین بهتره از اینا و بخصوص کانن و سونی بخرم گرچه فوجی هم خوب باشه.پارسال که تو صنعتی اصفهان درس میخوندم بچه ها تعریف فوجی رو میکردن شاید بدلیل داشتن نمایندگی در اونجا.
    اگر بیخیال زوم بالا و فیلم برداری اچ دی شویم چه فرقی میان آ2100 و اس ایکس 200 وجود داره؟
    با تشکر از اساتید و متخصصین .

تشکر کرده
    3783

با سلام
    میلاد عزیز در دوربینهای کامپکت تفاوت چندانی در کیفیت عکسها وجود ندارد و تفاوتها در چیزهای دیگری مثل میزان زوم و نوع فیلم برداری و اندازه و شکل دوربین و موضوعاتی از این دست میباشد و این دو موردی که شما فرمودید یعنی زوم و کیفیت فیلم برداری hd را اگر از sx200 بگیرید که این دوربین با دوربینa2100 فرق چندانی نخواهد داشت:cool:
    در کل کسانی که میخواهند کامپکت بگیرند بیشتر از اینکه دنبال کیفیت عکسها باشند اینجور امکانات را میخواهند
    موفق و پیروز باشید
    شناسی
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام
    میلاد عزیز در دوربینهای کامپکت تفاوت چندانی در کیفیت عکسها وجود ندارد ..........

مطمئنيد ؟
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

[آقا شناسی
    همانطور که پیش از این مزاحمت شده بودم گفتم من کیفیت و شفافیت عکس واسم خیلی مهمه و اینکه تنظیمات دستی معقولی داشته بهشه تا عکاسی خالی از هیجان نشه و بشه هر از چند گاهی خودمان هم بتوانیم اثری در خلق عکس داشته باشیم.
    یه سوال دیگه اینکه کیفیت عکس سونی جطوره؟مثلا اچ20
    بازم ممنونو از وقتی که واسم میزاری

تشکر کرده
    3783

با سلام
    جناب فرهاد حسینی
    درسته که بنده مثل شما استاد نیستم اما پس از کار کردن زیاد با دوربینهای s2is و s5is و sx10 و g10 و s100fs و ...خیلی از دوربینهای کامپکت ...، حداقل میتوانم بگویم تفاوت تنها بین کامپکت و slr فاحش است و ما بین کامپکت ها در صورت تنظیمات یکسان تفاوتها جزئی است (یعنی از دید یک بیننده معمولی تفاوت خیلی اندک است) ولی در محیطهای خاص مثلا کم نور میتوان مقداری تفاوت بیشتری را دید میلاد عزیز هم که نخواست دوربین a2100 را با g11 مقایسه بکند و من هم گفته باشم اصلا تفاوتی ندارند بلکه ایشان بیشتر روی sx200 و a2100 نظر داشتند در ضمن بنده گفتم اگر از فیلم برداری و زوم بالا صرف نظر کنی تفاوت چندانی دیگر بین این دو نیست نگفتم اصلا تفاوتی نیست
    ضمنا اگر به چند پست قبل تر بروید توصیف کامل بنده از اندازه سنسور دوربینهای غیر حرفه ای را که در آن بهتر بودن کیفیت دوربینهای با سنسور بزرگتر مثل g11 و یا ixus 980 وچند مدل دیگر را یاد آور شده ام را میبینید اما در این پست بنده جواب میلاد عزیز را در مورد دوربینهای sx200 و a2100 دادم
    البته جسارت بنده را میبخشید ولی مجبور شدم چند خطی را خدمتتان جهت روشن شدن موضوع عرض کنم .
    میلاد عزیز شما اگر کیفیت و شفافیت خیلی خوبی میخواهید بایستی مقدار بیشتری هزینه صرف بفرمایید مخصوصا اگر اهل مقایسه عکسهایت با عکسهای داخل سایتها و مخصوصا سایتهای عکاسی باشی
    پس به نظر من نهایت سقف بودجه ات را مشخص کن تا بهتر بتوان دوربین مناسبی را به شما معرفی کرد .
    این را بدان که یک عکس زیبا سالهای سال ماندگار خواهد بود .
    ویرایش توسط shenasi : Thursday 25 March 2010 در ساعت 18:40
    farhad44 تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

نخیر جناب شناسی گرامی و عزیز اصلا اینطور نیست.

البته بنده به هیچ وجه استاد نیستم ولی حرف شما در مورد مقایسه‌یDSLR ها صادق است چون امروزه همه ی DSLR ها پیشرفت های خوبی کرده اند و همه‌ی لنز ها هم در حد مینیموم کیفیت قابل قبول با هم بسیار رقابت تنگاتنگی دارند و اختلاف ها در لنز های گران قیمت تر و شرایط خیلی خاص روشن می شوند ولی در مورد دوربین‌های کامپکت شرایط فرق می کند و هنوز رقابت در آن قسمت جالب است.

موضوع فقط سنسور و سایز آن نیست . بسیاری از کامپکت ها هنوز از لنز های با کیفیت قابل قبولی استفاده نمی کنند و در شرایط مساوی کیفیت عکس ها خیلی متفاوت است (شاید چون شما بیشتر با یک برند کار کرده اید متوجه تفاوت های آشکار نشده اید).

متاسفانه چون در سفر هستم و دسترسی به کیبورد فارسی ندارم از کانورتر استفاده می کنم و نمی تونم زیاد تر توضیح بدهم و اگر غلط املايي یا کمبود دیگری ملاحظه کردید پیشاپیش پوزش می خواهم.
    فرهاد حسيني

صفحه 7 از 13 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین