صفحه 236 از 689 نخستنخست ... 136 186 226 232 233 234 235 236 237 238 239 240 246 286 336 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,351 تا 2,360 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    شرکتهای دوربین سازی جزء شرکت های تجاری حساب می شوند و در این شرکتها مهمترین چیز درآمد زایی شرکت هست .
    یکی از دلایل هم می تواند همان انتخاب جناب M_Saadat باشه!(مسلما دلایل بیشماری هست)
    شاید نیکون نمی خواهد بازارهای دیگرش لطمه بخورد مسلما با ورود D800 یا هر دوربین دیگری ، بر روند فروش دوربینهای دیگر تاثیرگذار خواهد بود.و این با سرشکن شدن و پایین آمدن هزینه تولید در تیراژ بالا در تضاد خواهد بود.

پ.ن. d3s هم برای خودش غولیه باید موقع عکاسی احساس خوبی به آدم دست بده، حالا که خریدید ان شاء الله مبارکتان باشد و حسابی باهاش خوش بگذرانید

پیروز باشید
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

انوش جان اینکه d3x میخریدی ,به این آسانی نیست دوست من
    رسیدن به مگاپیکسل بالاتر به چه قیمتی؟
    شما اصلا از قیمت d3x خبر داری؟ چیزی در حدود 12 میلیون تومان
    در حالی که در جبهه حریف 5dmII موجود است با رزولوشنی نزدیک ولی با یک چهارم قیمت....
    در مورد خرید d3s قبلا توضیح داده بودم وبه طور خلاصه
    اینطور نیست که من فقط عکاسی طبیعت و منظره بکنم(که در این صورت اینکار را با d90 نیز انجام میدادم و یا حتی یک d5dmII میگرفتم و با همین لنز 24-14 نیکون و یک لنز 40-17 کانن که قیمت بسیار مناسبی هم داره کارمو به نحو احسن انجام میدادم) به عنوان کسی که به عکاسی علاقه دارم و عاشق یادگیری هستم و کسب تجربه با اجازه شما همه نوع عکاسی میکنم از ماکروگرافی گرفته تا پرتره و طبیعت و منظره ,مستند اجتماعی اگر فرصت کنم و غیره
    درسته که d3s صد در صد آن چیزی نیست که من میخواستم داشته باشم ولی بدنه بی نظیریه امکانات بی نظیر داره عکاسی با ds3 واقعا لذت بخشه دست عکاس لی باز میزاره در هنگام عکاسی آپشن های فوکوس منوها سرعت عکاسی پیاپی عملکرد نویز همه و همه عالی و در حد اعلی ولی 12 مگاپیکسل که برای برخی ژانرهای عکاسی کافی و برای برخی ژانرهای عکاسی ناکافیه البته
    از دید من تعصبات برندی مفهومی نداره ,
    واقعیات را باید آنگونه هست دید. نیکون در این یک مورد مشکل دارد مشکل امروزش هم نیست و یواش یواش داره تبدیل به معضل میشه و جورش را من نیکونی باید بکشم و اینجای کار است که منو ناراحت میکنه

12 مگاپیکسل موجود است 3 تومان ,مگاپیکسل بالاتر احتیاج داری اشکالی نداره 12 تومان ,چی زیاده؟ همینه که هست ,اصلا اشتباه کردی نیکونی شدی.........

این منطقیه که شما داری در طبلش میکوبی برادر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

امروز دقیقا سه سال از معرفی D700 گذشته اما در این مدت بعضی ها خیلی زود به دنبال جایگزین بودند.چرا؟

دلیل وجود Canon 5D MK2 است.چون 99% این دو دوربین را با هم مقایسه می کنند ( من کمتر تمایلی دارم این دو با هم مقایسه شوند یکی بسیار کند (کانن ) و دیگری مافوق صوت است ( نیکون ) شاید نیکون از ابتدا خواستگاه این دوربین را این چیزی که خیلی ها تصور کرده اند تعیین نکرده باشد که به دنبال آپدیت اش باشد.

الان قدیمی ترین دوربین در Line نیکون همین دوربین است.اما هنوز هم خوب می فروشد خوب طرفدار دارد.

استراتژی...

کلمه ای که بنده بالای هزار بار عرض کرده ام.

کانن می آید یک سنسور 21 مگاپیکسل اش را در یک بدنه 2500 دلاری و 8500 دلاری یکسان انتخاب می کند.یقینا نباید بقیه هم همین کار را بکنند.

همان طور که سنسور 18 مگاپیسلی اش در دوربین 900 و 1200 و 2000 دلاری یکسان است.

این بد نیست اما قانون و اجباری هم نیست.

همان طور که سونی آمد و آلفا 900 و آلفا 850 را معرفی کرد.با همان سنسور D3X که به قول شما 12 میلیون تومان است.سونی آلفا 900 فقط 2400 دلار و در ایران 2.6 میلیون تومان است.آلفا 850 هم 2 میلیون تومان.با پول یک D3x می توانید 6 تا آلفا 850 بخرید.اما چند نفر را در دنیا سراغ دارید که این کار را کرده باشند؟

باز هم جواب اش استراتژی است.

نه کار این بد است و نه کار آن.نه این اشتباه کرده و نه آن...

بسته به نیازتان ابزار تا دلتان بخواهد هست.کافی است درست انتخاب کنید ( و یا کرده باشید ) تا دایما به فکر آپدیت D700 و 7D نباشید ( بنده خدا 7D که هنوز هیچی نشده همه دنبال معرفی جایگزین اش هستند )

اتفاقا امروز داشتم مقاله ای می خواندم که چرا نیکون D700 را اینقدر دیر آپدیت کرد.نویسنده ( که آدم معتبری در آنسوی دنیا است ) اعتقاد داشت که داستان شبیه به زمان معرفی 5D است که چندین سال طول کشید تا آپدیت شد.اما وقتی آپدیت شد غوغا کرد.تازه نویسنده اعتقاد داشت 2 فرضیه وجود دارد.یکی اینکه همین روز ها آپدیت شود ( بنده هم این اعتقاد را دارم و فکر کنم این Chase رفته و دارد با جانشین D700 خوش می گذراند ) و یا اینکه در سال 2012 ( فتوکینا ) جانشین اش معرفی شود ( یعنی یک پروسه 5 ساله ) که بنده بعید می دانم.

خلاصه جواب همه اینها یک کلمه است استراتژی متفاوت.نه این را می توانید محکوم کنید و نه آن را....
    Daruosha، ajjadesa، Amir Tavakoli و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

با توجه به اکثرشایعتی که در سایتهای مربوطه درج میشوند همیشه جایگزین بدنه های محبوب نیکون با رزولوشنهای بالا شایعه میشوند . آیا این مطلب تفسیر خاصی دارد؟

اطلاع از اشتیاق بازار مصرف به مگاپیکسل بالا و فریب خریدار و بازداشتن او از خرید از برندهای رقیب؟ یا یک دورنما از سیاستهای آینده سازنده؟ یا اصولا این شایعات هیچ ارزش بحث ندارد؟

در رده APS نیکون که به تغییر سیاست در رزولوشن تن داد و جواب بدی هم نگرفت، تا حدودی عجیب به نظر میرسد اگر فول فریمهای خود را با همان امکانات عالی و رزولوشن 12 رها کند.
    M.Barani و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    5366

اینکه D700 با 5dmII مقایسه میشه ,معمولا شاید به خاطر نزدیکی قیمت این دو بنده هست
    در غیر این صورت مقایسه این دو بدنه چندان درست نیست
    موضوعی که انوش به آن اشاره کرد(سنسورهای سونی) شما همین سنسور 5dmII و d700 را با هم مقایسه بکنید:

حتی از نظر کارایی سنسور هم کانن وضعیت بهتری داره به خدا
    اضافه کنید ایزوی 50 در مقابل ایزوی یک لنگ در هوای 100 نیکون!
    ثبت دتیل فوق العاده بالا
    کیفیت تصویر بسیار بالا حتی بهتر از d3X

بحث سنسور که میشه حواسها پرت میشه به طرف سنسور جدید سونی که در d7000 استفاده شده
    اما در d700 از این خبرا نیست این جارو باید دقت کرد!

بدنه d700 بدنه بسیار آرایی هست امکانات بسیار جالب و کاملی داره حتی میشه سالها این بدنه را مورد استفاده قرار داد ولی نه با این سنسور 12 مگاپیکسلی عهد دقیانوس دوازده مگاپیکسل برای فول فریم کمه.
    به همین جهت و کلا از هر طرف که نگاه بکنی سنسور d700 باید آپدیت بشه این دیگه کاملا واضح و آشکاره سنسور d700 شاید 4 چهار سال پیش کافی و کارآمد بود (درست مثل زمانی که سنسورهای چهار مگاپیکسلی سری های قدیمی نیکون) ولی امروز؟
    مشکل دیگری که در سنسورهای قدیمی سونی مانند آنچه در d700 مورد استفاده قرار گرفته وجود دارد مشکل ثبت دتیل است
    موضوع بسیار بسیار مهمی که حتی خود مسعولان نیکون به آن اشاره کرده اند و این ضعف را قبول دارند ,در حالی که کمتر به ان توجه میشه!
    با توجه به پیشرفتهای امروز , امکانات جدید فتوشاپ مانند Puppet warp و غیره و همچنین در هنگام نیاز به چاپهایی با اندازه بزرگ نیاز به مگاپیکسل بالاتر کاملا احساس میشه.
    یک نکته بسیار مهم دیگر در مورد بدنه d700 ایجاد محدودیت در کارایی لنزهای تیلت شیفت با آن هست
    این هم یکی از دلایلی است که بنده d700 نخریدم انوش جان و فکر نکنم با توجه به تمامی موارد فوق کسی بخواد در این زمان d700 بخره

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    اینکه D700 با 5dmII مقایسه میشه ,معمولا شاید به خاطر نزدیکی قیمت این دو بنده هست
    در غیر این صورت مقایسه این دو بدنه چندان درست نیست
    موضوعی که انوش به آن اشاره کرد(سنسورهای سونی) شما همین سنسور 5dmII و d700 را با هم مقایسه بکنید:

حتی از نظر کارایی سنسور هم کانن وضعیت بهتری داره به خدا
    اضافه کنید ایزوی 50 در مقابل ایزوی یک لنگ در هوای 100 نیکون!
    ثبت دتیل فوق العاده بالا
    کیفیت تصویر بسیار بالا حتی بهتر از d3X

بحث سنسور که میشه حواسها پرت میشه به طرف سنسور جدید سونی که در d7000 استفاده شده
    اما در d700 از این خبرا نیست این جارو باید دقت کرد!

بدنه d700 بدنه بسیار آرایی هست امکانات بسیار جالب و کاملی داره حتی میشه سالها این بدنه را مورد استفاده قرار داد ولی نه با این سنسور 12 مگاپیکسلی عهد دقیانوس دوازده مگاپیکسل برای فول فریم کمه.
    به همین جهت و کلا از هر طرف که نگاه بکنی سنسور d700 باید آپدیت بشه این دیگه کاملا واضح و آشکاره سنسور d700 شاید 4 چهار سال پیش کافی و کارآمد بود (درست مثل زمانی که سنسورهای چهار مگاپیکسلی سری های قدیمی نیکون) ولی امروز؟
    مشکل دیگری که در سنسورهای قدیمی سونی مانند آنچه در d700 مورد استفاده قرار گرفته وجود دارد مشکل ثبت دتیل است
    موضوع بسیار بسیار مهمی که حتی خود مسعولان نیکون به آن اشاره کرده اند و این ضعف را قبول دارند ,در حالی که کمتر به ان توجه میشه!
    با توجه به پیشرفتهای امروز , امکانات جدید فتوشاپ مانند Puppet warp و غیره و همچنین در هنگام نیاز به چاپهایی با اندازه بزرگ نیاز به مگاپیکسل بالاتر کاملا احساس میشه.
    یک نکته بسیار مهم دیگر در مورد بدنه d700 ایجاد محدودیت در کارایی لنزهای تیلت شیفت با آن هست
    این هم یکی از دلایلی است که بنده d700 نخریدم انوش جان و فکر نکنم با توجه به تمامی موارد فوق کسی بخواد در این زمان d700 بخره
    در تکمیل فرمایشات شما، من مایل هستم تا نکته کوچکی را یادآوری کنم:

دقت داشته باشید که معمولا سرعت sensor ها براساس سرعت native آنها سنجیده می شود و بهترین SNR همشه در Native ISO به دست می آید. با در نظر داشتن اینکه ISO 50 در Sensor های EOS 5D Mark II و EOS 1Ds Mark II ؛ native نمی باشد، noise تصویر خروجی در ISO 50 بیشتر از ISO 100 می باشد.

همانطور که ملاحظه می کنید، SNR در ISO 50 و ISO 800 تقریبا برابر است.

http://www.cameralabs.com/forum/viewtopic.php?t=4503

و اینکه به طور مثال Nikon D700، دارای ISO 50 نمی باشد، در مقابل EOS 5D Mark II ضعف به شمار نمی آید. چون تا وقتی ISO 50 به صورت نرم افزاری اعمال شود، بهترین نتیجه ممکن به دست نمی آید.
    yasin-m، Kaveh Ghobadi، merdax و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    فکر میکنم ایزو 50 در بحث دیگری جز نویز نیز مهم باشد.
    Lost Soul تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

خبر خوش برای طرف داران فوجی

انگار خبرهایی مبنی بر هدف جدید این شرکت برای تولید دوربینهای با قابلیت تعویض لنز رو داره ، البته فوجی فیلم دوربینهای Slr داره اما این بار قصد داره تا روی این مورد بیشتر متمرکز بشه .
    ولی درمورد سنسورش چیزی نگفته !
    البته با بعضی از نوشته هایی که دیده می شه انگار منظورش رغابت با دوربینهای Nex سونی هست .
    با وجود اینکه بیشترکارخانه های سازنده فوجی در چین هست مبنی به امکان استفاده از هزینه پایین کارکنان و هزینه پایین ساخت محصولاتی که تولید می کنه انگار قرار هست کاخانه سازنده این دوربین تایلندی باشه ولی برسی هایی رو هم درمورد کشورهای فیلیپین و مالزی و ویتنام انجام داده که با این وجود قصد اصلیش کشورهای جنوب شرقی هست . (کاش یه سری هم به ایران بزنه )

و قصد اینو داره که مقام چهارم دراین زمینه ساخت محصولات عکاسی رو کسب کنه .

http://www.dpreview.com/news/1107/11...jiireuters.asp
    Mashhadi Vahid، vbigdeli، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سنسور دی ۷۰۰ ساخت نیکون است و نه سونی.
    yasin-m، Kaveh Ghobadi، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    5366

هر دو d3s و d3x از نظر بدنه و امکانات و ساخت دقیقا مشترکند تنها تفاوتشان در سنسورهایشان است

اختلاف قیمت این دو بدنه در بازار امروز حدود پنج میلیون تومان است

پس نتیجه گیری میشود این اختلاف قیمت مربوط میشود به اختلاف قیمت بین سنسورهای به کار رفته در دو بدنه!

از طرفی
    همین سنسور به کار رفته در d3x در بدنه آلفا 900 سونی نیز استفاده شده و قیمت این بدنه در بازار دو میلیون و ششصد هزار تومان می باشد!

حال پیدا کنید پرتقال فروش را